foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 80 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2009 03:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Akva on kui selline hakkab esmakortselt reaalset kuju võtma.

Isiklikupuututusena tõin poest tekoratsioon kive( vist graniit) (2.99.-)ja kleepisin need vabale klaasipinnale ,ET Loomulikult toetada Feng shui liini.
Loomulikult ei tohi unustada 4,tat reeglit milles tegin juttu oma esimeses postituses sellel teemal :lol:

Elus olen omandanud palju oskusi aga kahjuks silikooni siseäärte vedamine ei kuulu kahjuks nende alla. Kuigi neil ei ole iseenesest midagi viga otsustasin ma ikkagi nende peitmiseks panna akva Välisäärtele 15x15mm(7,70) alumiinist nurgad.
Kuna on reede siis loomulikult LEPO jne, kuigi peaks mõtlema hakkama akva valgustuse peale.Loomulikult ei maksa olla tagasihoidlik ideede suhtes(eriti just akva valustusega seonduvte lahendusega).[/img]

Pilt

Samuti sai ühentatud ülevoolutorud ja veemõõtik.Ning vanast 84l akvast väljakraabitud vana mango juurikas ning vanad õunapuuoksad mis iidamast-aadamast ajast ahjuotsas kuivavad vedasin samuti kohale tuleviku kaunistusteks.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 03:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Täna sai alustatud valgusti ehitamisega aga esmalt pean ette ütlema ,et lahendus valgustile ei saa olla lõplik kuna minu matemaatika järgi 2 15w lilllevalgustus lamppi ei tohiks elus vajaliku valgusemäära väljaandmiseks piisata. AGA .............kes seda teab mida akvasse tuleb ja mida ma seal kasvatama hakkan. Praeguseks on selge ,et 84l akva asukad on oma kohad juba uude akvasse broneerinud aga kas sinna taimi tuleb ja kui jah siis milliseid. Praegusel hetkel on palju ?-märkke . Aga valgustist niipalju ,et valgusti raam tuleb alumiiniumist ja valgustus nagu eelnevalt ära märgitud on 2x15w ( akvaariumi,kasvuoone ja lillede jaoks mõeldud)
Samuti toetades akva üldpilti kasutan valgusti vooderduses sama materjaali kui akvakapi juures.
Pilt
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ei oskagi kohe midagi öelda...................Silm kohe puhkab...või MIS?
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 10:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
Au ja kiitus,ootan põnevusega kuidas näeb välja koos kalakestega.Väga ilus töö.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Kuna on hiline lõuna siis otsustasin panna paberile hetkese seisu mis on selline,et veepidavus testi otsustasin teha kodus. Kogu majandus on juba iseenesesest kärupeal............... eks hiljem paistab millal akva saab maha tõstedud( nagu varem sai öeldus on akva raske ja Lihtsalt Kahemehe Üritusena seda tuppa veetud ei saa) sest tuttavaid on vähe nooooo eks paistab. Õhtupoole saab pilte sest alumise akva plaanin just täna vett täis lasta ja vaatata kas klaasid peavad ja ülevool töötab ja muide vidinate kooslus kestab.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 01:35 
olen projekti valmimist algfaasist peale jälginud. viimane pilt on juba (y). tubli oled, et on viitsimist säärast asja teha ja piltide kommentaaridega ka teisi valgustada. igati 5!

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 05:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Igati kiiduväärt ja minu silmis maru julge ettevõtmine. Hoian ka pidevalt pilku peal ja ootan suurima huviga lõpptulemust, kui see projekt ükskord valmis ja tööle saab. Võimas igal juhul ja aukartust tekitav.
Olen Matteniga ühte meelt, et oled tubli, et kõike seda tööjärku viitsid ka kirja panna ning piltlikult näidata. Ehk julgeb keegi tulevikus Sinu teema abil midagi sarnast teha.
Edu Sulle!

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 05:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Mõnesmõttes ma kadestan Heixerit sest tema 1700l,i kokkusaamine tundus olevat vaevatu....................teisalt aga olen olnud siin foorumil olnud alati suht pasiivne osalt oma ebapädevusest teisalt aga vähesest huvi puudusest. Kuigi olen siin foorumil lugenud paljusid blogisid( eriti muljetavaldav on olnud Marko 1000 ja loomulikult Heixeri 1700L) seega olekski foorumi rahvale 1 küsimus : SAS? suurema akvaariumi sündroom---Ma lihtsalt ei saa sellest aru....Kas siis väikeakva ei paku piisavalt silmailu----sest silmailust ongi just küsimus Või millest siis on küsimus?



Aga see selleks Matk akvaga kujunes muretuks( no ega selle 25 km ei oodanudki mingeid raskusi aga ikkagi). Teine lugu oli akva koju saamisega sellega oli natuke nihu sest kõik suuremat mõõtu mehed olid ...kuidas nüüd öelda :( ,lihtsalt Kadunud.
Seega akva tuppasaamist võib lugeda päevasündmuseks eriti veel kui selle tuppa saades avastasin ,et peale kõiki neid pingutusi unustasin ma akvale jalad teha :roll: no ausalt siis ei jäänudki muud üle kui mingid lambi lauad alla visata.
Akva veetäitmisel üllatusi ei olnud ülevool töötas veatult, seega soojendi sisse 40l tuli vasast akvast vett ,1 pudel ,,Safe Start,, ja küpsema
Hetkel piltil tundub akva näotu aga elame näeme mul on usku selle asja suhtes.
Pilt
(taga on näha 84l ehk siis uued asukad)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 06:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
SAS või ei tea mis asi vaevab. Akvasi oli mul kokku 4 tk 30l,65l,100l ja 240l. Üleasustus kollitas kõikjal mõtlesin et teen ühe korraliku juurde kõikide lisadega(aut. veevahetus, põhja küte ja palju muud) Siis saaks mõne väiksema akva kellegile ära kinkida. :wink:

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
vanuri pilk ehk nati tönts,aga mitte ei saa aru,kas se kõrgem osa on ka vett täis?

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ei ülemine osa ei ole veel vett täis selleks on tegelikult 2 põhjust:
1) ei ole võtta kuskilt kiiresti nn:Küpset vett
2) Veetase tõstan tasakesi ,et näha lekkeid või muud ettearvamatuid probleeme.

Isenesest peab ka arvestama ,et veel liiklumine akvas peab toimuma nii alumises kui ülemises osas maksimaalselt( et ei jääks surnuid ja külmi kohti)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 09, 2009 03:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
meedium kirjutas:
Mõnesmõttes ma kadestan Heixerit sest tema 1700l,i kokkusaamine tundus olevat vaevatu....................


Heixer on kuldsete kätega vennike ja lihtsalt omab sellist Black Rockiti laadset annet ... teen peedist pesumasinale trumli stiil.
Mõnel on näiteks hea mälu ja mõnel ilus hääl .... midagi sarnast pean silmas.

Ühesõnaga ära põe :)
Kõva asja oled teinud.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 09, 2009 03:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
meedium kirjutas:
seega olekski foorumi rahvale 1 küsimus : SAS? suurema akvaariumi sündroom---Ma lihtsalt ei saa sellest aru....Kas siis väikeakva ei paku piisavalt silmailu----sest silmailust ongi just küsimus Või millest siis on küsimus?


Suurel kastil on meeletult plusse vs väikesed, kui nüüd ise mõtled, siis saad pihta :)
Minu arvates:
1. Igasugused jamad on palju harvemad, ökosüsteem on tänu suurusele oluliselt stabiilsem. Nagu ma heixerile ütlesin, et oma 1700-sesse võid kusta ka ja ilmselt suurt midagi ei juhtu, mina enda 200L puhul pesen käsi :P

2. Tänu suurusele saab mitmekesiseid kooslusi pidada ja mänguruum sisustamisel on palju suurem.
Näide*: minu 200L kastis on maksimum umbes 15-20 mbuna ahvenat ehk kuskil 2 maksimaalselt 3-4 eri liiki - seda on silmailu jaoks tegelikult vähe :(
Ja juba 10 kala puhul tekib sisustamis probleem ... ei saa piisavalt palju piisavalt suuri koopaid teha. Lahendus on üleasustus, mis aga omakorda tekitab jäätmete mure. Mbunad on agressiivsed, territoriaalsed kalad.

3. Ühe suure eest hoolitsemisele kuluv aeg ning raha on väiksem kui mitmele samas mahus pisikesele.

4. On palju liike kelle miinimum akva suurus on ala 200L, aga kes on väga atraktiivsed.

jne jne.

Edasi tekibki see nö. SAS effekt, et tahaks neid ja neid liike, teha mingi süsteemi sellise ja sellise, vabaneda sellest ja sellest ..... aga nende baasiks on vot NII suur kast :)

PS: ma vaatasin sinu jaoks üle oma filtri meedia.
alt üles:

1. natuke meshi ja kolmveerand liitrit Ehheimi substrat pro
2. sama mis 1
3. natuke meshi ja pool liitrit Ehheimi substrat pro + kiht vatiini
4. natuke meshi ja pool liitrit Ehheimi substrat pro + kiht vatiini
5. 5cm keskmise poorsusega svammi + 2-3 kihti vatiini

Ehheim pro sees on ka poole liitri jagu mingeid makarone ning muid kivikesi segamini.

Soovitan:
Äravoolule kindlalt rest ette, vastasel juhul on kalad esimese ööga kõik sumbas.
Mõtle ülevoolu kasti peale, lurinast oluliselt kergem vabaneda - st. saad voolikusse vaakumi tekitada, samas aga pead äravoolu kiirust regullima.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 09, 2009 08:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Tänane jutt on natuke lühike. Nagu eelmises postituses mainisin ,et kuna akva on vähe teisugusem siis nn. surnudnurkade tekkimiseks on palju halbu võimalusi.Siis just nende vältimiseks pistan teise sisefiltri millel on 720l/h( mis minu arust peaks andma piisavalt vunki,et tekitada ringlus kogu akva ökosüsteemis)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 09, 2009 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
AzA tänan sind juba ette heade nõuannete eest ...Mõnede mõtetele ja soovitustele tahaks kunagi hiljem vähe kaasa rääkida kuid mitte täna. Oli suht emotsionaalnepäev peale kõiki neid joppvõimatte ja f...e on suu väsinud ja meel nõrk. Sest teise filtri paigaldamine ei sujunud kergelt ja esialgne veepihustus toru sai vahetatud ümber ja sai kasutatud aiapurskaevu pihustav ots.............kõlab nagu suht narr lahendus aga lõpp-konstektis ilus kooslus.Homme õhtuks panen ülesse esimesed pildid akvast kui tervikust.

PS: AzA sinu lahendus filtrist(supmast) kasutan ma oma uues projektis peale selle akva projekti lõpetamist...............aga sellest kunagi.......tulevikus.

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 [ 80 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver