foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 24, 2018 02:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis :wink: saabusid ka kaua oodatud kraani vidinad- ja oh imet - sobivad :) nüüd ple muud kui vaja kalakest väisata, et voolik osta....aga katsetasin ka täna oma UV-filtrit ja selle veevoolutugevus on nõrgem kui aquael 400l/h. Ma kartsin, et äkki 500l/h on liiga võimas ja uv-st ple mingit kasu, aga õnneks nii nõrga veevooluga äkki isegi UV toimib #-o - mida oligi vaja ju tõestada...lisaks ei teki akvasse lisa veekeerist- mis diskustele ju ei sobi...nii et hetkel olen oma 24eur investeeringuga rahul aga eks paistab mis juttu ma räägin kuu aja möödudes :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 13, 2018 08:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis / #-o huvitav kas keegi diskustega mässajatest on kasutanud ka lepa :?: käbisid? tegin väikese eksperimendi-150mml kraanivette lisasin 3 käbi ja kolme päeva pärast oli vesi kollakas nagu limonaad ja tilgatesti muidugi seetõttu väga usaldada ei saa, sest värvi järgi langetas lepp siis PH kuni 5,5 -ni kusjuures kraanivesi on 7,5

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2018 08:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
.niisiis on veidi aega möödunud ja kuna on pühad ja aega rohkem ja on mõned positiivsed muutused ka (diskuseid ei ostnud :( ) aga: lõpuks on märgid et echin.bleheri hakkab kasvama-aega võttis pea 5 kuud-ime et ära ei mädanenud....igatahes uued lehed tulevad, valisn.gigant hakkab omandama ,,gigant,, mõõtmeid-tahtsin väetist potti lisada, aga ma ei arvestanud et gigant on ikka super kiire kasvuga kui ükskord kasvama hakkab-nimelt pott on taimejuuri täiesti täis-tekkis ka kohe idee paremasse nurka veel giganti ,potitada, aga seal pole valgustust(hakkasid kohe silme ette tulema DIY peaaegu eimillegist lisavalgusti #-o )sest valgustuskomplekt on 90cm ja akva 140 pikk...sai täna veidi rohitud kah, sest cabomba hakkas juba hydrophylla taiwan-i varjutama-viimane on nii jõudsalt kasvama hakanud et juba on veepiiril ja laieneb jõudsalt-hetkel on ,,taiwan,, minu vaieldamatu lemmik...üle mitme pika aja otsustasin katsetada uuesti ehk siis teist korda oma ,huge, sifooni- ja jõudsin järeldusele et õhuke liivakiht on ikka super - liiv peaaegu puhas seega hetkel kui diskuseid pole -ei olegi pointi üldse sifoonida... Ja veel üks -mu meelest huvitav :idea: tähelepanek-kogu pika akvaga tegelemise jooksul pole ma kunagi tundnud et akvaarium levitab lõhna- kusjuures väga head :!: -meenutaks nagu mere äärset värsket briisi ja natuke nagu basseinis olevat steriilset lõhna... #-o ise arvan, et see võib äkki olla seotud UV lambiga sest seda pole ma varem kunagi kasutanud, lõhn levib seoses veepinna suht kiire liikumisega, sest tagaseinas pikisuunas nagu jõgi voolaks.......
mida siis tegin, et hakkab paistma resultaat:
1. panin tiksuma vana hea zelatiini co2 ... 2. lisasin ka sera vedelväetist... 3. vahetasin valgustorud uute vastu-olid juba 7a kasutuses ... 4. täna lisasin ka sera juureväetise tablette(enne ehk ikka ammu lisasin tropica juurekapsleid)... 5. lisasin ka lepakäbi leotist ca 5L(sellele ma muidugi taime kasvu ei panustanud)-lihtsalt eksperiment-ilma diskusteta saab ju eksperimenteerida veel ... 6. igapäevaselt on töös ka UV... 7. veevahetusi pole viitsinud juba pikemat aega teha :oops: ainult vahest yle nädala -eemaldan proteiinikihi ja siis ehk 15L läheb vahetusse ... 8. valgus 4x39 on seees 14h päevas, lisaks päikeseliste päevadega paistab kevadine päike veidi vasakusse akva otsapoole...
Natuke veel tuunida(vasakule mingit kändu....jne) ja akva interiöör hakkab paika loksuma =D> ja hakkan ootama aega kui saan diskused ära tellida(peab hakkama bingot ostma ) olen otsustanud, et tellin vaid Stendkeri diskused-6tk
üritan hiljem ka pildi lisada :wink:... kuigi pildile ei jäänud ühtegi kala(oli hilisõhtu) siis tegelikult kõik kalad alles, kosunud ja hea tervise juures- päevasel ajal on siblimist palju-nanostomused kimavad parves yhest akva otsast teise, coryd tuhnivad, saed ajavad yksteist taga(ujumisruumi jagub) ja vahepeal nokisevad lehti, akva seinu, kändu ja kõike -kust võiks vetkaid leida...
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2018 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 03, 2012 10:30
Postitusi: 102
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minu Echinodorus impai põdes 6 kuud enne kui uued lehed tulema hakkasid.. major on toodud samal ajal sisse nagu impai ja too pole senini kasvama läinud.

_________________

https://www.facebook.com/MariSulePhotography


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 15, 2018 11:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis on filter FX4 ilusasti tööd teinud 1/2 aastat =D> ja märkasin, et veevool on ikka suht vaikseks jäänud #-o
ei jäänud muud, kui esimest korda filter ära pesta, see et ta oli totaalselt muda täis oli ootuspärane, mis aga mind hämmastas see, et filter oli täis tornikaid ja ülla-ülla :!: - ka killereid-ja mis eriti üllatav-killerid olid suht suured ca 1cm ja veidi peale pikkused, aga filtri sissevõtust nad poleks sisse pääsenud - järelikult on nad filtris suureks kasvanud, sama ka mõnede suuremate tornikate kohta...pean siiski nn eelfiltri ette installeerima, aga mitte mingi suure eheimi kopsiku -vaid hõredama musta svammi -sest teisest küljest peab veidi orgaanikat ju välisfiltrisse ikka sattuma...mõned ei kasuta näiteks põhimõtteliselt nn prefiltrit--kellele mis sobib/meeldib...kui poleks tigusid, siis ma kindlasti prefiltrit ei lisaks-aga teod kuuluvad minu akvaariumi kontseptsiooni...killeritest tahaks muidugi vabaneda(ostsin ainult prykkarite hävitamiseks-millega nad kiiresti toime tulid) ja osta suured ilusad ,,tornikad,,-ei mäleta nende nime, aga ilusad suured erivärvilised ja ei sigi nii meeletu kiirusega-aga ei tea kas see õnnestub...
Teine fakt, mis mind veidi üllatas on see, et akva, kus bioloogiline koormus suht olematu :!: - niipalju sodi ikka filtrisse koguneb - siit järeldus - et kui oleks ikka suured reostajad/diskused peaks filtrit iga kuu või kahe järel lahti kakkuma ja pesema, ...iseenesest on fx4 pesu lihtne ja kiire, aga olgem ausad -päris iga kuu ei viitsiks küll seda protseduuri ette võtta...
oli tore endast targemaga juttu ajada ja analüüsida :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 15, 2018 09:15 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Killertigudest on ka siis palju abi, kui discused saad
Keegi peab ju need loomsed toidujäätmed ära sööma, mis discusest akvasse üle jäävad, muidu läheb roiskuma


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 26, 2018 11:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis neli kuud möödas eelmisest filtri pesust ja ma ütleks, et asi veel hullem - kui filtri kaane maha võtsin vaatas mulle otsa ca 1cm kiht!!! torntigusid igas suuruses :( , sellest johtuvalt hakkasin ajutiselt rätsepmeistriks ,,KIIR,, ja õmblesin ruttu nn eelfiltri...
See on ikkagi minu jaoks uskumatu- kui mustaks läheb filter 4 kuuga :shock: :shock: akvas ju jätkuvalt vähe kalu: 10 nanostomust 6 coryt, 4 saed, 2 botia-lochatat- suht olematu koormus tegelikult... #-o
svammid olid nii muda täis et lausa kõvad :shock: Ma tõesti ei kujuta ette kui diskused ka oleks...need ju eriti suured reostajad...sellest johtuvalt tellisin lombi tagant (usast) endale veel ühe filtri...lisaks toimetab niikuinii sisefilter ka...
kui kõik läheb plaanipäraselt siis sygiseks on planeeritud 10 diskust :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 06, 2018 06:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis saabus USA-st filter..päris suur kopsik täpselt mahub ära...proovida ei õnnestu sest homme peab minema adaptorit hankima, sest see pingega 110v....eks siis paistab kas läksin reklaami ja foorumite õnge või asi tõesti toimib, võtsin küll lahjema versiooni 350G tunnis. sest pole varem Usa-st midagi tellinud ja ei tahtnud suuremate summadega riskida kuigi minu akvale oleks sobinud 500G tunnis läbivool....kui saan käima eks siis kirjutan ja pistan yhe pildi kah :wink:
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 08, 2018 05:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:?: niisiis t'na tehes 35% wc põkkusin ühe probleemiga(vb pseudoprobleemiga) aga ikkagi - kahtlused vaevavad-nimelt voolikust vett lastes akvasse tuleb veega vääga palju mulle ehk gaase - isegi kui veesurvet vähendan...
Olles suht kursis(foorumitele toetudes) kuidas mujal selle wc on , siis tundubki imelik - pea kõik diskusesõbrad lasevad vee sisse otse kraanist ja teevad WC isegi kuni 80% ... Pole kuulnud et kellelgi sp diskused oleks saba nurka visanud...
Tundub et pean hakkama jälle netti lappama(loe:lugema) kuidas selle gaasiga ikka on....ega suht kiire on ka sest teisipäeval peaks saabuma diskused :? Voolu(220-110) muunduri sain kätte, aga pole olnud aega katsetada - uued probleemid. mis suuremad, kui see filter.... Lihtsaim lahendus on muidugi hankida(kust?) plastikanum/tünn nii ca 100l ja siis veepump, lasta vesi tünni-seisab x aeg ja siis voolikust pumbaga akvasse #-o #-o .. on ikka tegu selle diskuse hullusega :shock:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 08, 2018 11:23 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mis gaasi sa kardad otse lastes?
Ma ei näe põhjust hapnikku karta, vahepeal endalgi oli akvas püsivalt hapnikupump ka sees.
Aga kui tahad ikka vahepeal veest gaase eraldada, siis levinuim ongi, et ühe voolikuga tünni ja tünnist edasi pumbaga akvasse.
Toidukvaliteediga plasttünne võib leida nii ehituspoodidest kui ka näiteks õlleteo varustuse müüjatelt


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 09, 2018 12:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis olen tynnni otsingul - see suht väike asi aga vaja leida pump millega sealt akvasse pumbata #-o
Vahepeal proovisin ka oma uut filtrit- see pläriseb nii kõvasti et isegi omi mõtteid ei kuule :evil: peab vaatama mis teha annab- kui annab-määrisin vaseliiniga see igatahes ei mõiganud, eks tuleb netist uurida mida leiutajad on ette võtnud taolises olukorras- kui ei leia lahendust siis jääb tagavaraks näiteks kui vaja kala ravida või garantiini panna siis lihtne see kopsik yle ääre riputada- eks ma olin põnevil soodsast hinnast ja filtri kasulikkusest-eriti diskuse akvas-kuuludes top 3 mujal- aga sain hoopis ,,kõrvakiilu,, enam USAST ei telli :? see oli vist siis esimene ja viimane kord kui bardatulus tellis USAST midagi :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 09, 2018 08:13 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
bardatulus kirjutas:
niisiis olen tynnni otsingul - see suht väike asi aga vaja leida pump millega sealt akvasse pumbata

Pane tünn akvast kõrgemale siis jookseb vesi niisamagi akvasse et pole pumpa vajagi.

_________________
360 & 51


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 10, 2018 08:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:lol: nojah loogiline, aga lae alla just tynni ei saa paigaldada, akva isegi kõrgel lisaks veel akva kõrgus 64 cm

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 10, 2018 09:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Aga mis need peened mullid paha teevad? Mul jookseb ka 0,8 liitrit vett täie pahinaga iga kahe tunni järel akvasse ja pole nagu midagi hullu juhtunud. Need mullid kaovad vähem kui minutiga.

_________________
360 & 51


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2018 07:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Eks asi on ikka kontsentratsioonis ehk siis 800g vett iga 2 tunni järgi ei mõjuta midagiv suures akvas

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver