foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 10:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
FX4 ja FX6 on veidi advaansim kui fx5. Viimane on nö. eelmine põlvkond ja tublisti vihasema pumbaga. See smart värk ... njah ...
Kui väline kinnine kanister suurele kastile, siis välise pumbaga või kohe sump.
Väljas istuv kasvõi vanakooli AM OR seeria pumbad on ikka ülivaiksed, uue kooli dc seeria reguleeritav 7.1 on sisuliselt kuuldamatu (kui mati peale panna).
Poolele tonnile ahvenatele keskelt läbi 6000L/h tunnis pump (eeldusel, et maks pooleteist meetri kõrgusele), ja mida tahes järele ... kasvõi tavalised veefiltri kopsikud jadamisi, 10" elementidega, või mingi kinnine tiigikopsik - ehheimi press (pole katsetanud veel)
Hind tuleb ilmselt sama soliidne nagu kanistritel ... aga pump on ikka hoopis teisest klassist, rääkimata võimalusest kergesti vahetada pumpa, kopsikuid lisada vähendada.

Kui palju sellise discuste kasti vesi tunnis läbi uhama peab? 5x?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
jah ma kaalusin pikalt kas hakata sumpa ehitama(enamus ,,välismaa,, diksuste fanaatikuid kasutab just sumpa) aga otsustasin kanistri kasuks- valides jällegi diskuste fanaatikute top kahe seast(fx6,eheim) fx6 noorema venna :)
See kas 5 või 10x tunnis on kõik suhteline- arvan et jah harju keskmine oleks vast 5x.... Aga FX4 on suunatud eeskätt mehaanikale, bioloogilise filtratsiooni tarbeks peaksin tulevikus võib-olla juurde muretsema veel ühe filtri(eheim) - aga see sõltub kui suureks kujuneb akva bioloogiline koormus ehk ka kalade arvukus-üritan leida tasakaalu nii et ei pea tervet akva alust kanisterfiltreid täis toppima...ma ei räägi sellest, et lisaks kasutavad diskuste juures veel ka sisefiltreid mehaanika jaoks :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 11:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Sisefiltri omapära on meeletu läbivool vs. elektrikulu - pea kõrgus on nö. 0 ... peaaegu ehk siis mehhaniline filtratsioon.
Ega FX4 nüüd maha jookse, teda saab väga kenasti kasutada, aga siiski bioloogilisena, pigem tee hagenist bioloogiline ja pane sisse mingi vaikne mehhaaniline - saad palju odavamalt parema lahenduse.
Sump on igaljuhul parim lahendus, aga tal on mõningad miinused ka.
Minu kogemusena on üks suurimaid ahvenate vajadusi ... stabiilsed vee parameetrid, natuke siia sinna on ükspuha vs. just stabiilsus.
Vat see on nüüd koht, mille tekitab sump ... peamiselt kahel põhjusel - suur lisa veemaht ja suur filtratsioonipind.
Igasugune pisike kanister muudab õrnalt parameetreid juba üsna vähese töö järel ja kuna neid on ebamugav puhastada, siis .... vee kvaliteet on üsna ebastabiilne.
Seda nüüd stabiliseeritaksegi sisemiste filtritega, mida on äärmiselt odav osta ja kuna neid on mitu, siis vesi püsib küllaltki stabiilne tänu sellele, et bioloogiline kanister ei ummistu eriti ... kui just kõiki korraga läikima ei löö pikema aja tagant - vaid tihti puhastada või järk järgult nö. jadamisi.
Kohe seejärel on suurim pluss, mida sump pakub odava ja väga töökindla wet/dry võõimalus.
Minu arvates kõige kõige suurem pluss, nö lahendus, milleta näiteks taimevabasid biotoope sisuliselt teha ei saa, muidugi saab, aga mitte päriselt.

Sinu nahas ma laseks vee välja, puuriks kiirelt 3 tollist auku serva ja kleebiks pisikese ülevoolu - lihtsalt võimaluse pärast sump panna kunagi :) Vaata ma tegin Pildikogusse oma planeeritava biotoobi jaoks teema, katsusin seal ülevoolu kirjeldada. Olen taolise katse korras plastkastile teinud ja tolliste läbiviikudega püsis ta ilma asustuseta kastis vaikne ..... veidi üle 3-e kuu, siis otsustasin, et rohkem ei oota, millal lurisema hakkab.
Minu arvates on too 3-e toru süsteem vaieldamatult parim ülevoolu lahendus ever.

Ma olen muidugi ka äärmuslik, sest asustan kaste kõvasti üle ja tänu mingit laadi bläkk rokiti laadsele huvile püüan ise teha käepärastest vahenditest filtreid. Mul on 10x tunnis läbi selline väga minimaalne lõbu + lisaks nö. maltsafilter (pisi kastike kiiresti kasvavate taimedega) + peenmehhaaniline (selleks muide kasutan kanistreid sumba pumba sektsioonis, aga kui kanistrit ei vedele on targem sumba pumba sektsiooni kohe sisemised mehhaanilised ette näha ja hästi palju ja hästi võimsad). Nende viimaste võlu sumbas on peamiselt see, et ei töllerda displeis, lihtne puhastada ja võimalus sõna otseses mõttes tekitada kevadine don - mu 200L + 50L sump ahvena biotoobi peenmehhaaniline käib keskelt läbi 5000L/h läbi lisaks 1600L/h displeile. Ja vee parameetrid on ulmeliselt stabiilsed.
Ma püüan sulle joonistada oma pisi sumba lahenduse - muide planeeritavale ca 750L displei kastile ei saa ma kuidagi filtratsioonile suuremat hinda kui 500 eurorubla. Ja see komöödia hakkab displei vett 12x tunnis läbi ketrama.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> oled kodutöö korralikult ära teinud - jutt jummala õige =D> - aga sellegipoolest ma oma otsust akva filtratsiooni osas muutma ei hakka ja järgmisel laupäeval läheb taime istutamiseks...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 12:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Kodutööd olen teinud umbes 15 aastat :P
Sellisel juhul ikkagi tee see fx4 bioloogiliseks, kui sissetõmbele mehhaaniline ette ja kasti paar korralikku mehhaanilist, siis saad ta ikka väga vaikselt tööle panna ja mis põhiline ... kord poole aasta tagant puhastada. Ongi prableem lahendatud.
Aastaid tagasi mul oli kanistritega ahvenakast, ehheim pro3, lõpuks viskasin tüütuse välja ja panin kraaniga reguleeritava or3500 ja selle järgi 10" veefiltrid. Hind tuli tänases mõttes kuskil 200 rubla ja filtratsiooni maht ... veidi üle 25-e liitri :)
Saad alati taolist iisi miini lahendust kasutada. Suurimateks plussideks haudvaikus ja megalihtne puhastamine.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 12:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> oli tore suhelda vahelduseks monoloogile-tänud konstruktiivse vestluse ja kaasa mõtlemise eest, eks paistab kuidas akvas filtratsioon kujuneb-juurde saab alati lisada...
fx6/4 puhastatakse jah reeglina kord poole aasta jooksul...
aga üks küsimus mis mind painab on see: et fx4 sissevõtutoru otsas on küll nn sõel aga kui tornteo pojad sealt läbi poevad ja filtrisse satuvad-kas ei hakka nad pumpa ummistama-smart pump pidavat mehaanilise takistuse korral lihtsalt välja lülituma-äkki lisada selle kopsiku-sõela asemele toru ja eelfilter #-o

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 01:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Jah, igaljuhul pane svamm eelfilter, isegi kui teovaba kast on. Ise olen katsetanud:
https://www.eheim.com/en_GB/products/ac ... _prefilter
Loen pädevaks - saab ka sektsiooni lisaks panna (peab vähem näppima) ja hind on suhtkoht superluks. Kalake tahtis kuskil 10 euri saada selle eest ja peaks letis olema.
Toda eheimi rohelist ma ei soovita, ahvena puhul ummistub väga kiiresti ja puhastamine on valu pepus.
Veel võid mõelda sellise häki peale, et paned 2 eelfiltrit. Kui saad kuskilt tagant toru tirida, siis on võimalik sul saada sissetõmme mõlemast kasti tagumisest nurgast. Investeering olematu, aga veeringluse saad ikka vingeks. Sisstõmbe torule miskit sellist:
http://www.kalake.ee/eheim-kolmik-9-12.html
Otse külge nurka 1 eelfilter ja toru kolinal teise kasti nurka ja sinna teine eelfilter. Laod kivikesed ette ja asi ants. Minul on teise serva võtu toru kasti üleval ääres, ei riiva silma nii palju :)
Lisaks, kas ehheimi kanistri pinnakoorija, kui ei eksi kuskil 30 euri või mingi eraldi pisike, ehheimi micro näiteks, mis peaks siuke 20€ maksma. Viimasel ma küll eelist ei näe, kui kanister naguinii on va. hind.

Meh filtriks uuri AM-i PF1000-ndet, ta omapära on väga suur läbivool - minu arvates üks parimaid meh filtreid läbi aegade. Saab rahulikult kraani all sooja vee ja seebiga pesta, ilma mureta, et bakterid ära killid.
Ainuke mure on ulmeline veeringlus kastis :( Jällegi deem sump avitab.

Hästi igav on, siis need rohelised voolikud pvc vastu vahetamine annab suure tõuke läbivoolu stabiilsusele. Kordades, ikka tõesti kordades harvemini peab torusid harjama.

Kogu see kord poole aasta jooksul jutt on tegelikult selline reklaam, mis kärab gupikastile.
Vähekenegi tõhusamad tootjad kuskil nurgas mainivad, et ahvenate puhul jaga soovituslik kasti suurus kohe kahega ja koide/kuldkalade puhul tuimalt kolmega või siis puhastad filtrit vastavalt tihemini. Loomulikult nad eeldavad sisuliselt alaasustust. Aga enamus kaste siiski asustatakse üle. Su 400L peale kannatab 5-6 paari vast ära panna, aga kohe muutub vee kvaliteet ebastabiilsemaks või siis tihedamini filtreid puhastada kuniks varem või hiljem jõutakse jälle iga kuise nühkerdamiseni, ehk asi muutub tööks. Põhi point miks SAS tekib ongi üle asustus :P
Mu tütre 120L tetrakastil on jbli e1500 ja tõsi vaja vaid poole aasta tagant näppida, nö soovituslik e700 oli pooleteist kuuga sisuliselt umbes. Aga selle ca 100L vee kohta on seal 1 ancistrus, 10mnene parv neon tetraid, 3 õunatigu ja 5 mingit kirsipisikala.
Veidi veidi üle asustet vaid.
Lihtsalt voolu peab veidi reguleerima, teen seda lihtsa kuulkraaniga.

Kui bioloogiliseks fx4-ja keerad, siis pane ta sisse võtma võimalikult ülevalt äärest, seda vähem ta mehhaanilist imeb. Pinnakoorija ka, saad väikse läbivoolu regullida ja nö. 2in1.
Õigesti mäletan, siis discused tahtsid üsna madalat PH-d ja meie veega seda ilma RO-ta saada on appi. Muide üks põhjus, miks ma mbunasid armastan :)

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 04:04 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Discuste Ph tasemega on nii, et suur enamus Eestis müüdavatest on kasvatatud neutraalses või kõrgema Ph-ga vees ja kui seda Ph taset mitte kõigutada, siis pole probleeme.
Aza, kiidad sumbaga lahendust. Sellistel lahendustel tavaliselt sumpa voolav vesi vabalt. Kuidas kaitsta ennast, et voolu katkestusel kogu vesi sumpa ei voolaks (ja sealt edasi toa põrandale tahtmatu märgpesu)


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2017 05:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ahaa, seda ma ei teadnud. Jändasin UK-s discustega, täpsemalt vaatasin kõrvalt, kuidas sõber maadles. Aga ta oli fänn, tellis neid jumal teab kuskohast ja paaritas jms. Põhilause, mis meelde jäi oli ... theres always too much PH. Eks sellest mu hirmud ja nohjah vs. taimevabad biotoobid ka ebakindlus taimedest tekkiva ebastabiilsuse ees.

Ülevoolu kastiga.
Joonistasin uskumatu peinti andega kritselduse:


Targem on ülevoolu kast alla põhjani välja teha, tuleb ilmselt odavam.
Tehniliselt jookseb sumpa pumba seiskumisel umbes 25 liitrit vett ja seda 200cm pika ja 60cm laia kasti puhul. Pole just palju.
Rusikareeglina võiks sump olla 15L per 100L displei. Ehk antud 400L puhul 60L. See on piisav üsna vabaks toimetamiseks.
Sumba puhul kehtib muidugi SAS, mida suurem, seda parem. Lisavesi pole kunagi liiast :)
Sumbale võib lisaks teha mitmeid lahendusi, kasvõi kanalisatsiooni vaba ülejooks kui võimalus on, aga see pole vajalik.
Ainsad 2 võimalust, mis puhul põrandale satub rohkem kui vaid 25+ vett nii suure pinnaga akva puhul (200x60 pinnaga kasti võib kõrguses kasvõi tonniseks venitada) on kasti enda leke, sumba leke või variant, kus sissejooks tehaks mitte üle kasti ääre, vaid läbi klaasi, kus seiskumise korral hakkab sisseviik tööle vaakumtagasivooluna (nii siiski ei tehta, sisseviik viiakse sel puhul ikkagi võimalikult kõrgele). Ja ka see 25L juhtub ainult siis, kui läbiviigud lekivad vms. korral, võib ka muidugi rohkem, kui pumbad sumpa uputada (pole arukas isegi meie suvedega, odavam küll, aga ikkagi).

Ülevooluga sump on oluliselt lekkekindlam kui kanisterfiltrid ;) Teoreetiliselt puudub võimalus üleujutamiseks, mis kanistri puhul tahes tahtmata vist juhtub kõigiga - peamiselt kehvasti suletud kanku kaane tõttu või tihendite väsimise tõttu. Eks muidugi, kui ei viitsi läbiviikude tihenditele 10 aastat tähelepanu pöörata, siis jah võib leke juhtuda, aga .... kuskil maal on piir.
Joonisel oleva disaini puhul tagasijooksu torude läbiviikude lekke korral tilgub vesi muide sumpa. Minul on selleks kasti otsa peale alt lahtine V kujuline asi tehtud. Tehniliselt töötab mu ülejooks ka torudeta ilma üleujutamiseta, aga meeletu mürinaga muidugi :)

Sumbal on hoopis muud probleemid, peamiselt tagasivoolu müra ja autostart. Parim lahendus, mida tõsiselt katsetanud olen, on 3-e toru süsteem. Nagu pildil - look alla põhivaakum, mida saab kraaniga reguleerida, samal kõrgusel look alla õhuvõtu toruga nö vaba tagasijooks, mis muutub põhitoru ummistuse korral täisvaakumiks ja üles pidi loogaga feilseif. Viimane ilma kraanita, et keegi isegi kogemata seda inni ei keeraks. Tehniliselt on ta kolmas vaakum lõpuks, peamine point on selles, et ta annab valju lurinaga märku, kui midagi on põhi ja õhuvaakumiga valesti. Reaalsuses on ta tegelikult peaaegu kasutu, kasutan peamiselt seetõttu, et pumba stardil aitab kaasa üleliigse vee äravooluks, saan tänu sellele töötava vee taseme tõsta isegi 2cm alla kasti ääre, st. et pumba stardil ei tõsteta vett üle ääre. Olen isegi katsetanud sujuvat pumba jõudluse kontrollerit, aga see läks liiga keerukaks, lihtsam on 2in1 feilseif toru teha.
Lurinast, peale põhivaakumi (1" läbiviik peab keskmiselt 30h vastu, sõltuvalt kasti konfist muidugi), pikendamiseks on õhuvõtuga toru, mis venitab puhta kasti puhul süsteemi sisuliselt lõpmatuseni - gap on ju teine tolline 0L/h kuniks täisvaakumini.

Antud süsteemi olen põhjalikult katsetanud ja tulemused on hämmastavad. Midagi muud uuele kastile ei plaanigi, eriti kuum on sellist lahendust kasutada kasti kummaski otsas. Lurinavaba elu vähemalt 3 kuud enne kui põhivoolu kraani peaks reguleerima. Ühe otsaga peab kuskil kuu pooleteistkümnega leppima. Ma ei näe paremat lahendust.
Sealjuures stardib selline 3-e toru tagasijooks paari minutiga, aga ta vajab kas ca 5cm vee pinnast akva ääreni (stardil enne kui vaakum toimima hakkab on vee alla jooks oluliselt väiksem kui pump toodab) või üsna suurt feilseifi. Igal juhul peaks jääma töötamis veetasemest kasti ääreni vähemalt 3cm, see on selline rusikas, et 2 vaakumit suudavad vee ära viia, enne kui pump sumba tühjaks üles pumpab. Tollise toru atmosfäärirõhul sifoon töötab maksimaalselt umbes 4000L/h, kahe täisvaakumiga 8000 ja feilseif lisaks 12000L/h.
Ilmselt piisav, ma olen katsetanud 1,5", mis tüüpilisel 1,5 meetri kõrgusel tootab atmosfäärirõhul täisavatuna ca 15000L/h, sõltuvalt jälle põlvedest jms. Võimalikult sirge muidugi vaja teha.
Lisaks on äärmiselt oluline va feilseif, igaljuhul ei tohi toimuda momenti, kus sump pumbatakse põhikasti tühjaks.
Minul on lisaks feilseif väljaviigule paigutatud pumpade sumbast väljaviigud nii, et ka juhul kui kõik tagasijooksu torud ummistuvad ei pumbata vett üle akvaariumi serva.

Ehk sumba probleem on teisipidine, mitte põhikast ei jookse sumpa tühjaks, vaid hoopis sump pumbatakse põhikasti tühjaks.
Aga selle ravi eelpool kirjeldasin.
Katseid tegin pea poole aasta vältel. Näiteks nii, et programm kell startis ja stoppis pumpa nädal aega järjest iga 10-e minuti tagant jne jne.

Lõppeks sumbal on lugematult eeliseid ja vaid kaks miinust .... paigalduse keerukus ning eelpool kirjeldatud tagasijooksu reguleerimise vajadus. Viimase perioodi saab pikendada, aga siis muutub nr1 miinus veelgi keerukamaks. Samas vajadus asja näppida on oluliselt väiksem kui kanistri puhul.
Paljud loevad miinuseks ka co2-he välja pesu, aga see pole nii hull kui alul tundub, lihtsalt wet/dry-d ei tohi teha.
Aga plussidest ... neid on lugematult. Mõned, millest sumpa kunagi kasutanud enam kunagi ei loobu:

1. Displeikasti veetase on alati sama olenemata vee auramisest, pmst puudub vastik ääre saastumine ... veetase on alati ilusti kaane ääre all peidus.
2. Põhikast on sisuliselt puhas, kogu tehnika on võimalik sumpa peitu viia. Ainus nö. lahendamatu probleem on veeringlus, mis tavaliselt pannakse tunzede vms. abil pöörlema. Mina kasutan kivide taga peidus olevaid pf1000ndeid (et mehhaanilist kasti põhjast kätte saada), aga uue kasti puhul lähen ilmselt 4-ja sisseviigu peale, vähemalt proovin tekitada erilise sasipuntra.
3. Vabad käed filtri ehitamisel, alates taimefiltritest kuni wet/dry-ni, mis on kinnise süsteemi puhul üks kalleimaid ja ebakindlamaid asjandusi :( Mina teangi vaid eheimi vastavat kanistrit ja effektiivsus on tal pisi pisi minu arvates.
4. Filtri materjalide pindala .... olen ise katsetanud wet/dry-d pindalaga 60x40cm ja mahuga 96L. Sellist kino ei saa ühegi kanistriga lubada. Puhastamisvajadus ..... kord 2 aasta jooksul (200L displei ja 100L sump) va. prefiltri vatt, mida vahetasin kord 3 kuu tagant.
5. Sumpa on väga lihtne teha anaeroobset, airline, peen jne jne filtrit. Kulud on olematud :)

Pmst tasub sump teha juba ainuüksi sellepärast, et küttetennid displeikastist välja saada. Ma olen sumpa filtreerinud ka kanistritega :)

Noh sellest sumbausk tulebki. Korra käe annad, siis ....

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Reede Nov 03, 2017 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis mõned uudised kah: fx4 pole peale esimest suurt mulistamist enam mulistanud(vähemalt mina pole kuulnud)-töötab ühtlaselt ja kuuldavalt, valgustus on kah paigas aga see mis 200l akvale tundus ok valgustus on ikka 400l peale väga lahja aga see selleks-loodan et amazonas bleheri ikka kasvab ja mõned vähenõudlikumad liigid...
jämedam silikaadi kuivliiv(kruus) on uskumatult must, kui peenemat fraktsiooni loputasin vaid mõne korra ja läks kohe akvasse, siis jämedamat olen juba mitu päeva pestnud ja no ei saa puhtaks -pesemisvesi nagu piima kohvi :evil: , hea et seda läheb vaja suht vähe - kui peaks sellega kogu põhja katma siis see oleks hull lugu.
Eile õhtul läksid akvat uudistama uued tankistid ehk siis komandeerisin laste ülerahvastatud akvast 4 punast platyt- et saada aru kui tugev veevool tegelikult on...ikka on...täna peab mõtlema veevoolu hajutamsiele, sest kalad saavad rahu vaid akva ühes otsas kus suht rahulik.....enne tundus, et suht olematu veevool :roll:
niisiis:refresh:
olen terve õhtu kruusa uhanud - ja nii must :( pole ka õuest toodud suvaline kruus kunagi olnud....läks akvasse sest lihtsalt ei jaksa....mõtlesin juba et äkki on kruus täis liivakivi tükikesi mis pestes muudkui lagunevad ja vesi ei saagi kunagi läbipaistvaks...üritan taime istutades mitte väga palju kruusa liigutada...mõned microsooriumi tutid sidusin kah kivide külge

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 04, 2017 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis, väikesed/suured muutused - leidsin/ostsin soovitud echinod.bleheri (tänud kalakesele-saamaks aru taime suurusest, siis pott kuhu ta istutasin on ca 15cm kõrgune ja30cm pikkune) ja nagu lubatud tagasihoidlik foto kah akvast...mangroovi juurikas liguneb kuumas vees-esialgu vesi täiesti puhas ja juurikas läks kolinal ämbri põhja :) ...vaatab kui vesi tumedaks ei värvu ämbris-siis läheb paari-kolme päeva pärast akvasse...filtri veevool ikka suht tugev-suunasin vastu tagaseina umbes 50cm kugusel põhja ja põhjas kivikesed lendavad-sellest võib järeldada et ikka on paras vool...viipinnale ei õnnestu suunata siis lükkab bleheri minema ja tekib keeris veepinnale...yhesõnaga hetkel sobivaim suund on piki tagasina põhja ja teine juga vastu esiseina risti...
kraadiklaas hulbib esialgu kontrolli mõttes-nõuka aegne poole kraadise täpsusega-reliikvia olnud minu erinevates akvades vast oma 30a, diskustega ma seda loomulikult ei jäta sest need võivad selle sabahoobiga vastu akva seina puruks lüüa ja siis kõik klaasikilde täis - aga mitte sellest ma ei tahtnud rääkida vaid sellest, et kaugelt-kaugelt maalt saabunud akva sisene digitaal termomeeter on väga täpne üks-ühele kraadiklaasiga-minu suureks imestuseks =D> akvas stabiilselt 27,5-28C.... peab vist mõned testid kah hankima teadmaks vee seisukurda-varem pole kunagi vaja läinud...solberdasin just kättpidi akvas kui järsku saabus kõrvulukustav vaikus-esimene mõte et elekter läks ära aga telekas mängis ja tuled põlesid-ohjaa-smartpump jäi vait ja umbes 20-30sek pärast lülitus tööle...mingeid mulle ega mullitamist polnud-ta nagu teinuks korralist profülaktikat :)
refresh: vaatasin et see koht põhjas kuhu ma filtrist tuleva joa suunasin on liiv nagu harjaga ära pühitud #-o -järelikult selle koha lähedale uputan mangroovi juraka
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 05, 2017 07:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis, vaatasin et känd vee värvi ämbris ei muutnud ja sestap riskisin kohe akvasse panna...lisaks ka suvel korjatud merekivid, akva ise suht tühi ja raske on midagi kombineerida, aga vasakule vist jätkan taime nn saart ainult teisel tasandil...esialgu paremini kändu paigutada ei tulnud ühtegi mõtet #-o , lisasin akvasse ka veterani(min 10a töötanud) aquaeli sisefiltri-kombineerisin sinna tutika svammi ka- kuigi otsest vajadust nagu pole aga las toimetab- see 5w elektrit pole enam nii oluline...
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 05, 2017 09:30 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Vägev.

Kas plaanid mingi tausta ka panni ?
Hetkel sul kaablid paistavad akvaariumi tagant.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 05, 2017 11:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Jah taust on planeeritud musta tooni..

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium - 2
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 19, 2017 08:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
veidi aega on mööda läinud, kuna taime ostmise päeval polnud müügil suuremat kogust neoone ja ka mitte 7 coryt sterbay siis kalu endiselt ainult 4 isast platyt...aga mitte sellest ma ei tahtnud rääkida....taimel(echinodorusel) vohavad nii habe-juus kui ka pruunvetikas, aga pea samal ajal lisatud mikrosooriumi lehed puhtad ja paistab erksaid lehenuppe...pruunvetikas kattis kogu tagumise akva seina - mille täna maha kraapisin magnetpuhastajaga(alati pole odav puhastaja parim-väike probleem selles, et magnet on 10mm klaasi jaoks nõrk ehk siis klaasi puhastamise protseduuri ajal kaob paar korda nn magnetkontakt-aga 3eur pärast ei taha viriseda ka)-vesi oli kohe suht pruun-sogane...aga tubli fx4 on paari tunniga vee taas selgeks filtreerinud....
huvitav tähelepanek-just märkasin et akva põhi on pisikesi tornikaid täis- :shock: :shock: uskumatu sigimiskiirus #-o nagu amööbid-poolduksid ... vaatasine et teod lisasin kuu aega tagasi- nüüd siis resultaat käes-aga see üldjoontes ikka positiivne

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver