foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 320 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 29, 2015 12:24 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mul on discuste akvas 7 ancistrust ja pole probleeme
Kui taime/kände piisavalt siis pole probleemiks see mõni lutsitud leht
Bardatuluse akva ilus ja piisava taimestikuga. Kui kellesti loobuma peaks siis soovitaksin daniod aga seda ainult selle pärast et pole endal kogemust neid koos discustega pidamisel. Sae ja ancistrus OK


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 02, 2015 07:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
thanks arvamuste eest, eks siis vaatan ja analüüsin ja kui vaja olen nõus loobuma daniotest.
,,antsude,, titevabrik sulges ukse :D nii kui sisefiltri akvast välja võtsin -nimelt oli antusdel oma kiiks ronida sisefiltrisse kudema ja siis ma filtri puhastuse käigus vabastasin alati oma 10-20 maimu(oli ka kollaseid ja kirjuid) akvasse lahti, aga seal olid korravalvurid skalaarid, kes nad nähtavsti kõik nahka pistsid...peale seda pole ma ühtegi maimu märganud, kuigi enne diskuste ostmist oli akva mitu kuud vaba antsudele sigimiseks....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2015 08:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis möödunud on veidi aega: kalad söövad ilusti ja kahjuks kaklevad ka kõvasti-eriti söögi ajal...sinisel küljel soomused juba läinud...suurim(punane) vaatab pealt ja sinist kunagi ei togi, kollane aga seevastu togib vahetpidamata sinist ja sinine muidugi togib vastu- ja nii kogu aeg...vahel saab see kollane ka punaselt mõne tou kirja-kahjuks suht harva et teda korrale kutsuda...
Ega vast midagi teha ka ei saa - looduse vastu ei saa ju kuidagi...
ühte kolmest ära anda ka ei oska valida, sest paari nagu kah ei ole - algul tundus et kollane ja punane hoiavad kokku nüüd ei tea...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2015 01:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Sellel kisklemisel võib pikas perspektiivis ka hea külg olla. Näiteks , võib-olla kaks isast?

Punane ehk on emane, vähemalt ei ole kõik ühesoolised.

....tahaks tegelt hirmsasti hetkeseisu näha ,kõvasti kasvanud vist - äkki teed mingi aeg klõpsu!?


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Kuigi toidan neid nii palju kui meelde tuleb ca 4-5x päevas(krill+motõll+spets discuse söök kalkuni südamega,+mysis + kuivtoit-tetra graanulid), pole nad minu meelest küll eriti kasvanud. Sinine on ainult sinisemaks läinud. Söömise poole pealt pole muudatusi- kuivtoitu ei puutu absoluutselt ainult sinine-teised ikka söövad pika hambaga seda kuivtoitu. :wink: Lisan vahelduseks õhtul pildi kah!-aga värvid pildil suht kehvad-tegelikkkuses ikka kirkamad
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Pühapäev Aug 30, 2015 05:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2015 06:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Vägev! Suht noorukesed ikka jah. Sinine on sellegipoolest väga "isast nägu". :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 13, 2015 10:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
eks siis hiljem ole näha kas arvasid õigesti(peale suurt söömaaega on kollane ja sinine ikka suht paksukesed aga punane suht lahja ja ka sööb punane muidugi vähem kui teised kaks õgardit), aga tegelikult pole see eriti oluline kas paar või mitte(kuigi teema algul kevadel olin teist meelt) - põhiline et ei kiskleks ja elaksid rahulikult koos külg-külje kõrval, sest diskuste paljundamine- loe: maimust kala kasvatamine on rubriigist ,,võimatu missioon,, :D
hetkel olen nüüd paar päeva neid jälginud: suurim e. punane on nagu erapooletu korravalvur - lahutab kisklevaid kollast sinisest-ta tuleb nende vahele kui kollane jälle sinist togima hakkab ja hakkab ise kollast togima ja eemale ajama...nagu kutsuks korrale...samas on sinine enamus ajast vasakus akva pooles ja punane ja kollane rohkem paremas pooles...samas pole ma veel märganud, et punane sinist togiks..
suurim kisklemine toimub muidugi ikka söögi aegadel...nende kisklemine(kehakeel) meenutab kohati skalaaride kisklemisi...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 16, 2015 10:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Väga huvitav ettekanne Simplydiscus foorumi asutajalt eriti neile kes alles plaanivad hakata discuseid pidama : https://www.youtube.com/watch?v=VXe3VKh7qF8

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 16, 2015 03:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Minuarust on see üleüldse huvitav ettekanne probleemivaba kalapidamise "alustaladest".

Päris hea oli kuulata, väga lihtne ja loogiline jutt.

Võtke aega ja kuulake :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2015 09:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
annke leitud video väga hea!
aga niisiis on aega möödunud, ja muutustest niipalju et andsin ära danio parve ja ühe suure isase ,,antsu,,;...kalad on rõõmsad ja muudkui söövad ja nügivad-trügivad :) taimedest: lotus aina paljuneb ja juba paistab ka õis tütartaimelt...
toidan neid nii palju kui meelde tuleb ikka palju kordi päevas aga mulle tundub et nad nagu eriti ei kasva-ainult kollane nagu oleks kasvanud
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2015 08:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......selles annke antud video(linkis) seletas Mees ,miks tavaliselt taimeakvas peetavad discused ei kasva samavõrd suureks kui "mitte taimeakvas" mis on ilma pinnaseta. (Aga nad võivad kasvada) :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 11:28 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Jüri T kirjutas:
......selles annke antud video(linkis) seletas Mees ,miks tavaliselt taimeakvas peetavad discused ei kasva samavõrd suureks kui "mitte taimeakvas" mis on ilma pinnaseta. (Aga nad võivad kasvada) :wink:


Küsimus on tõenäoliselt selles, et põhjapinnaseta akvas saab neid rohkem sööta, sest ei ole ohtu, et "kaka" ja söömata jäänud söök saaks kusagil kogeneda. Tavainimese reziimiga nad ei tohiks nii kui nii väga suureks kasvada, sest enamik meist ei sööda kalu 3-5 korda päevas, vaid heal juhul 2 korda päevas ja suuremaid koguseid võibolla.

Igatahes põhjapinnaseta akvas saab vee voolu niimoodi üles ehitada, et vesi keerutaks saasta üles ja see imetakse filtri torustikku sisse ja akva ise on alati puhas (sellisel juhul muidugi soovitaks paigaldada eelfilter ja seda vähemalt kord kuus puhatsada). Selleks sobib ideaalselt Sun-Sun väike filter millelt pump vahelt ära võtta ja paigaldada "bioloogilise" filtri ette lihtsalt üks svammidega kanister, et "kaka" kokku korjata.

Kui ma oma 65L kasti ära ei müü, siis tahan sinna 2 kuldkala võtta sellise süsteemiga.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 12:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
nojah, lisaks muidugi on ka veel ruumi faktor jne, diskuseid toidan 5x päevas kindlasti, kui mitte rohkemgi vahel, põhja sifoonin ka 2x nädalas nagu ka veevahetused ca 15% korraga, põhjast jääkide söömiseks on 4 saed ja 4 ,,antsu,, välisfiltril kasutan loomulikult prefiltrit lisaks, mõte on ka teine sisfilter töösse panna suht peenekoelise svammiga et puhastada mehaaniliselt vett

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 02:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......filtrid ei tee tööd Sinu eest ära. Et ka pikemas perspektiivis asi toimima jääks peab pinnast puhastama minimaalselt 1 x päevas.

Ühesõnaga - kui midagigi peale söötmist vedelema jääb tuleb see välja imeda, ei ole mõtet loota et ,ehk keegi sööb ära............. kui sööb on ok.

Ideaalis võiks iga õhtu kõik mis põhja kogunenud välja tõmmata (sööt, väljaheide)

....aga ... sama madalat bakterikultuuri taset kui pinnaseta, taimedeta akvaariumis ,kus vahetatakse
vett 50 - 100% päevas, on taimeakvaariumis nagunii raske saavutada (kui mitte võimatu).


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 07:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mida te ajate siin. Mina ei tee eraldi pinnase puhastust mitte kunagi. Miks ma peaksin? Veevahetuse käigus 2-3 nädala tagant kergelt võtan siit-sealt sodi kokku,mis põhja kogunenud. Kogu selle värgi juures mul isegi koevad dicused üldakvaariumis aeg-ajalt. Mis pagana raketiteaduse teooriat te siia discusekasvatuse teemasse topite. Soovite elitaarsed olla või? Akvaariumit tuleb just võimalikult vähe näppida. Mul on teises toas 80 l. kast elussüünitajatega ja uskuge mind - discuste kast ei vaja rohkem oma ellu sekkumist kui gupid-mollid-mõõksabad.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 [ 320 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver