foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 07:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No noh!?

Discusi olen ma pidanud ja ka paljundanud.Aga ega minu jutul ei olegi mingit erilist kaalu.
Kuulame siis uuesti mida Profesionaal räägib. Või on see mees teist lollim???

https://www.youtube.com/watch?v=VXe3VKh7qF8


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 08:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Ma ei ole seda videot veel vaadanud. Tohutu pikk - selle tarvis tuleb lausa eraldi aeg varuda. Aga ma teen seda. Mida ma aga öelda soovin on, et kõike seda lõputut teooriat ignoreerides ja kogu seda kama muu akvaristika mõõdupuu järgi tavapäraselt (keskmiselt laisalt) tehes on samuti võimalik täiesti suurepärane tulemus saavutada. Lihtsalt vaata mu mu discuse-taimekasti fotot rida postitusi tagasi ja see ongi mu sõnade tõestus. Ja proovi järgi teha. See ei ole kuigi keeruline. Tuleb ainult ära teha.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2015 10:25 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Eks see põhirõhk ongi selles, sõltumata kalade liigist leida oma akvaariumis just see tasakaal, mis võimalikult vähe sekkumist vajab. Kui discused taimeakvas, siis tahes tahtmata läheb osa sööki sinna kust nad seda kätte ei saa ja siis peab keegi teine selle põhjalangenud söögi ära käitlema, mul on selleks akvas 100+ killeritigu.
Bardatulus, sinu viimase pildi pealt pole küll näha, et need "mittekasvavad" nälginutena välja näeksid. Ega see discus kasvagi suure mühinaga seega sa ei pruugi tähele panna seda kasvu, silm harjub ära.
Aga kui nüüd rääkida 20+ suuruseks kasvatamisest, siis üldlevinud info on tõesti selline, et taimeakvas nad nii suureks ei kasva, aga nad on ka 15+ cm suurustena igati OK


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 12:36 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Ma arvan, et Erwin ja mõni teine lähenesid sellele küsimusele erinevalt. Vaadake Erwini akvaariumi suurust. 500 l akvaariumis kui ma nüüd ei eksi elab ainult 6 täismõõdus discust. Akvaariumil on igati korralik filtratsioon + toitmine automaatselt. See aga tähendab, et need kalad söövad enamus ajast helbeid või graanuleid mis ei ole saastamise mõttes võrreldavadki beefheart mixi või mingi muu loomse toiduga. Ma ei kahtlegi , et sellise varustuse ja 6 kala juures on võimalik veevahetust teha 2-3 nädala tagant.
Meil aga siin teemas oli juttu noorte kalade kasvatamiset. Nende puhul ei kõlba ainult helbed või graanulid. Siin on vaja ikka korralikult anda nii umbes 5 korda päevas beefheartmixi ja muud loomset kraami ja see saastab ikka korralikult akvaariumi ja veevahetust tuleb ikka kordades tihedamalt teha.
Kokkuvõtteks ega see discuste kasvatamine polegi mingi teadus. Lihtsalt korralik toitmine ja puhas vesi ja nii nad kasvavadki normaalselt. Ega igast kalast polegi võimalik seda 15+ kala saada kuna geneetika on kaladel erinev.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 04:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:? võib-olla on annke midagi nn. läbi hammustanud, mida kohe tähele ei pane - nimelt söötmine - automatiseeritud - järelikult kuivtoit...aga kalu muidugi seal tundub ikka rohkem olema: oma 3 saed nagu näha ja siis 1 bicolor, 1 terneetsia.... kindlasti taime massis ka keegi...
Diskuste osas ma sõna võtta veel ei julge, sest oman neid hellikuid alles 3 kuud...ja mässan nagu tumm leilis
Aga selles, et tava akvas on parem - mida vähem torgid - selles olen isiklikult erwiniga 100% nõus
:| Aga minu diskuste teemasse ka refresh: Daniod ära antud !

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Pühapäev Aug 30, 2015 05:15, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2015 06:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.....nii see lugu discustega ongi = nende pidamine ei olegi mingisugune raketiteadus. Põhitõed on äärmiselt lihtsad. Ja neist tuleb kinni pidada - kogu lugu. Algul tuleb neid "reegleid"muidugi mõista, aga kui huvi on piisav ei peaks see küll kellelgi üle jõu käima.(olgu see siis taimeakva kohta või mitte)


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Sept 18, 2015 01:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis toimus ,,julm,, eksperiment st. et viibisin Eestist eemal 14 päeva ja kalu toitis külm. toiduga -kaladest mitte midagi arusaaja persoon, aga valikut polnud.
Niisiis ei toimunud 2xnädalas veevahetust ega ka taimede kärpimist rääkimata vee lisamisest.
Koju jõudes oli pilt: :shock: akva paksult lotust täis kasvanud ja ka muid taimi, veepinnal vedeles antsu laip, põhjas roiskus söömata lihatykid, palju oli näha ujumas väikeseid gykloope mida tavaliselt akvas harva näen, kuna jõudsin koju öösel siis olid akva klaasid kaetud ,,dekoratiivselt,, torntigudega,,-nii palju pole ma neid ammu näinud, akvast oli vett kõvasti ära auranud ca 7l kindlasti kui mitte 10.
:) positiivne oli muidugi see et Discused - hellikud olid täie tervise juures - nii et võib öelda et vedas :wink:

Saed olid vist nii üle söönud, sest ei tulnud 3 päeva taimemassist üldse välja....tänaseks on olukord jälle kontrolli all ja ka SAED söövad jälle peost...tundub et ,,antse,, on veelgi otsa saanud sest akvas näha vaid 2 antsu.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 26, 2015 04:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis kalad kohe-kohe 4 kuud minu juures kasvanud, muutustest:
kollane pole enam kollane vaid nüüd on 2 punast, 1 kollane on lihtsalt muutunud peaaegu samasuguseks punaseks nagu teine
millegipärast fotol paistavad molemad pigem oranzikad tegelikult ikka veidi punasemad :wink:
Pilt
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 04, 2015 02:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: sai siis välisfilter ja sisefilter üle pika aja lahti kistud ja tundub et kord kuus on ikka vähevõitu-tuleb tihemini see protseduur tihemini ette võtta...sisefiltri svamm oli lausa libe - nii muda täis et libises käest ära-ime et pump vett liigutas...
siit ka siis järeldus :idea: et 3 diskust mustavad ikka korralikult, peale diskuste ju vaid 4 saed ja 2 antsu....
aga positiivse poole pealt: lõpuks ometi =D> on hakanud aponogeton superhästi kasvama - lausa vohab- nii et olen sunnitud isegi veidi kärpima
siiani pole julgenud oma lemmiktaime eriti puutudagi....
Pilt

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 06:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
HELP ...
Tulin koju ja akvas on diskustel kriis - nimelt näen esmakordselt et kaks punast mõlemad nokivad sinist ja ajavad akva kaugemasse nurka...
ja mis õige imelik- sinine ei hakka neile vastu - seda pole enne olnud....
yksteise nygimine on igapäevane aga täna on toimunud pööre :shock:
loodan et ajutiselt.....või mis teie arvate....DISKUSTE KASVATAJAD #-o

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 09:31 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Eks järgnevad päevad/nädalad näitavad ära seisu. Kui ikka sinine hakkab pidevalt kusagil peidus olema + söögiisu kaob siis ilmselt pead selle sinise ära andma. Hetkel aga võta rahulikult ja jälgi neid.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 07, 2015 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:? jah olen ise kah sama meelt... võib ka olla et 2 punast on moodustanud nn. paari
hetkel on sinine muidugi hea tervise juures ja uimed terved...ma ei kujuta ette muidugi kellele pakkuda 1 diskust- arvestades et nad pidavat saama nakkust ka siis kui nakkust polegi- st et ise ma ei julge osta ega võtta akvasse ühtegi taimepoega-kaladest rääkimata- kui akvas sellised hellikud nagu diskused
sinine on muidugi tunduvalt valivam söögi suhtes kui punased - näiteks sinine ei söö yleyldse kuivgraanuleid- punased söövad, sinine valib ka kylmutatud toitu-näteks krilli ja muid krevetilisi sööb pika hambaga...sinine sööb erilise isuga vaid spets. kalkunisüdaga ja muu mudruga kuubikuid

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Viimati muutis bardatulus, Neljapäev Okt 08, 2015 08:53, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 01:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kas keegi oleks huvitatud sinisest diskusest???? #-o

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 05:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Kui suureks ta juba kasvanud on?

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: Re: diskuse akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 06:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
umbes 8cm ....vaatasin mõõdulinti ja kala :) aga teised 2 diskused on oma 10-12cm pikkused

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 320 postitust ]  Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver