foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 04:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Ostsin kolmapäeval endale 2 sinist skalaari. Tõin koju, hoidsin neid kotiga akvaariumis, lisasin tasapisi enda akvast vett juurde, lõpuks valasin nad vaikselt akvaariumisse. Koju sõit kestis ka alla 10min, ütleme et poest koju said nad 20min...

Algusest peale märkasin, et nad on kuidagi loiud, arvasin et mul teised kalad aktivistid, et äkki mulle tundub, et nad aeglasedja reisist veel uimased, ning ei tunne uut akvaariumit ja naabreid.

Eile hommikul tundus asi juba parem, tulid hommikul sööma ja ujusid ringi- igalpool koos aga siiski ujusid. Mõtlesin, et olgu siis on korras...
Enne tööle tulekut vaatasin, et lõpused käivad kiiremini, igaksjuhuks tegin veetesti- kõik näidud olid korras.

Täna hommikul tuli aind üks sööma. Läksin kodust ära. Tulin koju tagasi ja oligi üks täitsa surnud (väiksem). Teisel käivad ka lõpused ja tundus nagu peidaks ennast (ma ei tea kas see on nende puhul normaalne) Aga vanadel asukatel on kõik korras, aktiivsed söövad, mängivad oma tagaajamisi. Tegin peale kala välja võtmist testi ka. Kõik näidud korras...

AGA mis siis valesti läks? Ma ei saa ju üksikut skalaari jätta, peaksin 1 juurde ostma...?

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Hapnikupuudus äkki?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2013 06:33 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Mullitaja olemas, hapniku puudus oli mul vahepeal, sest habe- ja rohetäppvetikas hakkasid vohama...
Äkki tõesti see mõjutab ikka veel.
Kuidas olukorda paremaks talle teha saaksin? Aga teistel kaladel ei ole ju midagi, ei hingelda ja kõik korras...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 02:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ma pole küll spetsialist aga kui lõpused kiiresti käivad siis üks põhjuseid on kindlasti hapnikupuuudus.......
aga mis temp su vesi on??
ja veel skalaare 2 kaupa osta on ka nagu vähe, esiteks sa ei tea kas paar või mitte ja noorest peast nad ju rahumeeelselt koos ja siis moodustub paaar ning seejärel võid teised ära anda või müüa
:wink: mitme L akva sul on?

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 03:23 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
110l on suurus. Temp. on 26 kraadi.
Aga kas see nö mullitaja ei tekita akvaariumisse hapniku siis? Selle eesmärgiga ta ostetud sai... Kuidas ma siis seda hapniku sinna juurde tekitada saan? Pärmipudel ja hapnikubaloonid on minu jaoks liiga keerulised!
Lõpp kokkuvõttes võib mulle 1 skalaar ka jääda- peaasi, et ta ennast väga üksikult ei tunneks... Kardan, et akva suurus jääks 3le skalaarile+ teistele kaladele liiga väikseks...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 04:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:( 1 skalaar tunneb ennast kindlasti üksikuna, reeglina antakse üksik ära või võetakse sama suur umbes juurde....sinu juhtumi puhul soovitaks :idea: see üksik headesse kätesse anda või müüa

mullitaja ülesanne on kindlasti vett aereerida,
kuid sama ülesanne saab täidetud ka siis kui veepind liigub näiteks sisefiltri või välisfiltri abiga - aga seda muidugi siis, kui pole ülerahvastust....

See et äsja ostetud kaladest mõni ,,saba,, annab(vahel ikka juhtub) ei pruugi olla üldse sinu ,,viga,,(võib olla palju ebameeldivaid kokkulangevusi) - nii et ära selle pärast väga muretse kui teiste kaladega kõik korras,

:wink: pärmipudeliga või CO2 balloonidega möllamine tekitab teise probleemi- näiteks co2-ga mässamine piisava valgustuse ja toitainete juures paneb taimed nii vohama, et sa ei saagi muud teha kui rohida ja kuulutada rubriigis ära anda või haruldasemate taimede puhul müüa.....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 05:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Ma olen praegu sättinud mullitaja puhuma ja filter liigutab veepinda ka, päris mitte lainetena aga kui nt toidu ühte kohta panen, siis on veevoolu hästi näha...
Iseenesest mul VEEL ülerahvastust ei tohiks olla. Kui arvutada, et 1cm 1l vee kohta (täiskasvanud kalad)
*Red Rasborad 5tk max suurus 5cm= 25cm
*Antsud 2tk max suurus 15cm= 30cm
*German Gold Ram Chilid 2tk max suurus 5cm=10cm
Kokku on mul siis akvaarium 110cm (umbes täpselt) Praegu vaba ruumi veel 45cm jagu...

Teoorias oleks nii, et kui Skalaar enam ei hingeldaks ja muutuks rõõmsamaks siis ostaksin poest talle kaaslase juurde... Sest see, kes kodus on tundub kühmu järgi isane.. Poes olid nad ka natuke kahtlased, peitsid ennast ja mõned üksikud olid ainult aktiivsed aga EIII mul on ikka vaja ja on ikka vaja. Eks elu õpetab, esimene surnud kala oli see mul siis...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 05:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: no selles et isasel on kühm pea kohal ma nii väga 100% kindel poleks sest mul on kah skalaarid ca 9cm pikkused ja isasel pole mingit kühmu ja üldse ei erine emasest väliselt, kui nad poleks kudenud siis küll ei teaks milline on emane :wink:
aga no kui on kühm siis on lootust jah et äkki isane

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 05:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tegid veetestid, ega neid näitusid avalikustada ei raatsi? "Näidud korras" võib eri inimeste jaoks tähendada erinevaid asju, huvi pakuks just NO3, NO2, NH3/NH4.
Mullitaja abiga saab hapnikku vette küll juurde, kuid suurem osa hapnikust ei jõua vette mitte neist läbi vee kihutavatest mullidest nagu tihti arvatakse (mingi osa siiski tuleb ka sealt), vaid sellest, et need mullid panevad veepinna liikuma. Et gaasivahetus oleks efektiivne, on oluline on võimalikult suur pind, kus vesi ja õhk kokku puutuvad. Kui veepind liigub katkematu lindina, siis see justnagu muudaks akvaariumi veepinna suuremaks ning parandab gaasivahetust. Mullitaja tekitab lisamüra,seepärast enamasti kasutataksegi selle asemel veepinna liikumapanemist filtri väljavoolu abil.
Kaladega ongi kriitiline just akvasse toomise aeg - transport tekitab neis stressi ja kurnab, nõrk kala on vastuvõtlikum haigustele. Lisaks on see oht, et me ei tea, missugune vesi on kaupluse müügiakvades. Suur osa kaladest on paljundatud lõunamaades ning on kasvanud üles pehme veega, siin kasutatakse kohalejõudnud kalade jaoks algul RO filtriga tiimmitud pehmet vett ning siis neid pisitasa aklimatiseeritakse. Ehk siis kui kalad pole korralikult aklimatiseerunud, võib meie kraanivesi neile mitte just kõige sobivam olla. Kohapeal paljundatud kaladega selliseid probleeme muidugi ei ole. Peale selle kui koduses akvas on veevahetusi tehtud harva ja/või väikeses mahus, võib seal olev vesi olla kraaniveest üsna erinev. Kalad kohanevad vee parameetrite aeglaste muutustega hästi, ntx on olnud juhuseid, kus koduses akvas on NO3 olnud üle 50 ning kõik kalad seejuures kenasti elus. Äkiline järsk keskkonnamuutus on aga ohtlik, kui sellisesse akvasse tuua poest kala, siis ilmselt läheb halvasti.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 06:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Veenäidud 6in1 tehtud
NO3 0
NO2 0
GH 14d
KH 10d
PH 7,6

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 08:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tõesti korras. Pakuks siis ikkagi, et transpordist ja keskkonnavahetusest tulenev stress, mis võib-olla ka mingi seesmise taudi välja tõi. Nii nagu inimestel, kui organism külmetuse tõttu või mingil muul põhjusel nõrgeneb, hakkavad igasugu tõved kohe külge.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 08:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Vaatan, ootan ja mõtlen, et mis siis edasi saab.
Loodan, et see, kes mul kodus on elab selle kõik üle ja jääb ikka alles...
Kui ta hakkab nö normaalsemalt käituma siis tegutsen edasi.

Ise kõik need päevad tööl ka olnud, et ei saa jälgida. Igakord, kui koju helistan siis esimene küssa on, et kuidas kala on...
Esmasp. saan asjasse täie hingega süveneda...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei tea kuidas gaasidega vees , aga kõige tõhusam moodus vee hapnikuga rikastamiseks on võimsa surve all lastud tihe mull.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Ei tea kuidas gaasidega vees , aga kõige tõhusam moodus vee hapnikuga rikastamiseks on võimsa surve all lastud tihe mull.

See on korra juba läbitud teema: /viewtopic.php ... 3&start=30
Ehk siis: jah, tõesti, õhupumbaga saab kõige paremini hapnikku vette. Mis on ka loogiline, sest lisaks veepinna liikumapanemisele jõuab neist mullidest ka hapnikku vette. Samas pole see vahe võrreldes filtri abil veepinna liigutamisega nii suur, et omaks üldjuhul tähtsust. Loomulikult on olukordi, kus õhupump on väga vajalik - ntx kui akvas on erivajadustega kalu, akvas on tugev üleasustus, akva vaba veepind on ujuvtaimede tõttu napp vms. Aga "Harju keskmises" akvas piisab veepinna liikumapanemisest.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 01:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Teine skalaar on ka nüüdseks surnud :(

Päris nõme- maha visatud raha, muretsemine ja põhjust ikka ei tea ja kalu enam pole... :(

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver