foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 07:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:( ei taha ennast korrata aga siiski - küllap oli kaladel mingi aklimatiseerumise probleeem- või mida iganes- nagu ka Rein kirjutas eespool

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 11:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tegelikult ka kalapoodides on vahel kalade suremus päris suur - võib juhtuda, et lausa 100% mõne kala partiist. Tean poodi, kus neooniakva tühjenes mõne päevaga, ostjate küsimise peale öeldi, et läks nii hästi kaubaks, et sai läbi müüdud - usume, usume. Kui pood on vastutustundlik, siis ta peab kalu enne müükipanemist piisavalt karantiinis, tean poodi, kus mõne kalaliigi puhul on täiesti reeglipärane karantiiniperiood üks kuu. Samas on see poele ju selge kulu, raha on kalade all kinni, akvad on kinni, kulub toitu ja elektrit - kui ntx paari päeva või ka nädala pärast müüki panna, on kulud väiksemad ja ka kaladesse paigutatud raha tuleb ruttu tagasi. Paraku kaotused, mis oleksid muidu karantiiniakvas, tuleb sel juhul ostjatel enda õlule võtta. Ma ei väida, et antud juhul just see stsenaarium oli, kuid see on üks võimalustest. Samas pole ka alust kalapoodi süüdistada, on ju ka teisi võimalusi - äkki läks ikkagi endal midagi kala akvasse toimetamise käigus nihu. Kuid ise sellise kogemuse järel ostaks kalu lihtsalt teisest poest...

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 12:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Mõtlen ja vaatan.. Homme lipsan sealt poest läbi, vaatan, mis ütleb... Kui mingi kokkuleppe saame siis hästi, kui ei siis pole ka veel maailma lõpp...

See oligi uus koht, kust kalad ostsin, muidu ostsin ühest väiksest poest, sealt ostes pole keegi ära surnud.

Eks elu õpetab ja kelle vigadest sa ikka õpid, kui mitte enda.
Ennast teeb kurjaks see, et koguaeg unistasin sinistest skalaaridest, teised võisid olla, need pidid olema... No nüüd sain oma skalaarid...
Täna olid teised ikka jätkuvalt rõõmsad, Goldid ajasid oma mulle mullitajast taga, Rasborad narrisid omasid ja Antsud passisid oma kookusel ja tulid tablette sööma... Keegi nagu tähele ei pannudki...
Huvitav, kas teised kalaliigid ka omavahel kuidagi suhtlevad? V.a. see, et nad üksteist taga ajavad?

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 07:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Rein, olen täiesti nõus õhustamise suhtes. Samas on erinevaid lähenemisi. Minu akvaariumid on pealt umbselt klaasiga suletud, et takistada aurustumist. Ma ei kannata õhuniiskust korteris. 2 kahesajast ja lagi muutub kahe kuuga kollaseks. Sisefilter ja tihe mull. Õhuvõtu voolik on viidud akvast välja(no Sa tead kõike seda isegi).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2013 08:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Rein, olen täiesti nõus õhustamise suhtes. Samas on erinevaid lähenemisi. Minu akvaariumid on pealt umbselt klaasiga suletud, et takistada aurustumist. Ma ei kannata õhuniiskust korteris. 2 kahesajast ja lagi muutub kahe kuuga kollaseks. Sisefilter ja tihe mull. Õhuvõtu voolik on viidud akvast välja(no Sa tead kõike seda isegi).

Mõnevõrra üllatav. Oled õhuniiskust mõõtnud? Keskküttega korteris on enamasti probleemiks liiga kuiv õhk, mitte niiskus. Äkki on ventilatsiooniga mingi teema? Kui ise veel korteris elasin, siis oli pisut üle 300 l akva, mis oli enamasti pealt kinni, ja 100 liitrine pealt lahtine akva - ning liigniiskus polnud küll kunagi probleemiks. Siseruumides peaks õhuniiskus olema 40-60%, märtsis oli mul just töö juures teemaks, et langes kuhugi allapoole 8 % (mõõteriist ei suutnud mõõta) - tulemusena silmad kuivasid, kurgus kriipis ning meie allergik läks paari tunniga paiste, tuli nohu, köha.
Seda katteklaasi pead ilmselt päris tihti nühkima?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 03:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Veel nii palju, et käisin täna sealt poest uuesti läbi. No minu silmad ei näinud enam ÜHTEGI skalaari, kõik olid kadunud...... Ja neid oli seal 10-15!
Kardan, et neil oli siis mingi ühine viirus vms, sest kahtlen, et kõik ära osteti....
Vaatasin ka emaste bettade akvaariumisse ja seal oli 2 surnut...
Minu murele täna lahendust ei saanudki, homme tuleb omanik.
Kui pakub raha tagasi siis ok, kui ei siis valin sealt taime, mitte enam kala.

Peale tänast vaatepilti tundub, et minu akvas nüüd midagi NIII valesti ei ole, lihtsalt kokkusattumus...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 04:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Pulko kirjutas:
Ostsin kolmapäeval endale 2 sinist skalaari. Tõin koju, hoidsin neid kotiga akvaariumis, lisasin tasapisi enda akvast vett juurde, lõpuks valasin nad vaikselt akvaariumisse.


Hakkame siis algusest pihta
Kala tõstetakse kotist akvaariumi mitte ei lasta seda poevett akvaariumi

Kaua su akvaarium käinud oli? kes sul seal veel elutsevad?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 06:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
No mulle on õpetatud+ sellel kotil, milles kala koju tood, on pildid, et paned kinnise koti akvaariumisse, lased 15min seista, teed sõlme lahti, valad klaasitäie vett juude, kordad protseduuri veel 2 korda ja lased nad sama veega akvasse. Nii olen koguaeg teinud- siiani kalad elus terved. Nagu enne ütlesin, olid need esimesed kalad, kes mu akvas üldse surnud on.

Akva on käinud märtsist- jah lühikest aega. Aga ma olen enam, kui kindel, et seekord ei olnud minu akvas asi, sest veenäidud korras+ elanikud hea tervise juures... Ja kalapoes enam ühtegi skalaari alles ei ole!

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 06:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
mitte ei lase koos poeveega vaid kala tõstad kahvaga välja ja paned ilma solgita akvaariumisse.

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Jep, kala kotil pilt nr 6 on kahvaga kotist püüdmine ja pilt nr 7 on kala kahvaga akvaariumi asetamine 8)

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 07:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
kui võõra akva vett oma akvasse valad, võib tekkida bakterkonflikt ja seeläbi bakterireostus, mis lõpeb võidukate bakterite massilise paljunemisega, mis veest hapniku ära tarbivad. Kalad võivad hapnikunälga jääda ja saba anda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See on muidugi õige, et transpordikotist vett akvasse valada ei tohiks. Paraku on vähetõenäoline, et see teemaalgataja probleemide põhjus oleks. Kui kõik müügis olnud kalad ootamatult kadunud, siis pigem pakuks, et kogu selle kalapartiiga läks asi viltu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 09:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Rein - mul tõesti pole mingit venti korteris(peale akna). Aga see tühine kogus poe vett akvasse kallata? Mitte mingit bakterkonflikti see esile kutsuda ei saa.Kui, - siis peab akva olema üliväike. Asja ainus mõte on mitte kallata infektsiooni akvasse ,eeldades et see pole juba kalade"küljes". Enamasti petetud lootus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Jüri T kirjutas:
Rein - mul tõesti pole mingit venti korteris(peale akna). Aga see tühine kogus poe vett akvasse kallata? Mitte mingit bakterkonflikti see esile kutsuda ei saa.Kui, - siis peab akva olema üliväike. Asja ainus mõte on mitte kallata infektsiooni akvasse ,eeldades et see pole juba kalade"küljes". Enamasti petetud lootus.


100L akvas korraldab üks kotitäis võõra akva vett korraliku kaose. Aga see konflikt pole 100% kuna alati on võimalik et mõlema akva bakterikooslused on suht samad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 09:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kuidas see kaos välja näeb? Infektsioon - tõvestavad bakterid nakatunud akvaariumist - kalad hakkavad surema? Kui ei, siis bakterikoloonia täiustamine mõjub ikka positiivselt.


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver