foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 09:59 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Uurisid sa millega neid enne endale hankimist toideti? Discust uues keskkonnas algul väga raske sööma panna, mul läks ikka mingi 4-7 päeva enne ja kui annad midagi mida nad enne söönud ei ole võib sul kauemgi minna, sest discus ei võta igat sööki nii kergelt omaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Tehtud, nagu ütleb KeskErakond! Hakkasid ikkagi sööma, punast külmutatud ussi, seda mis poes antigi. Poes soovitati neid harjutada ka graanuli peale, kuid praegu kui olen pakkunud, huvi pole. Kuidas selle söötmisega on, see tähendab, et kui lasen jääkuubiku vette, võtab neil tükk aega, enne kui sööma lähevad (arad paistavad olema ja toas tuli vist kustus, et nad vähem mind näeks?). Hiljem aga tundub, et otsivad selle koha pealt juurde, kuhu toit langes. Kui juurde lisada, kas võivad ka end lõhki süüa, nagu kuldkalade kohta räägitakse? Kas üks kuubik 4 ca 10cm kala kohta on väha?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 10:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Kuubikuid erinevaid.Ma annan kuidas kunagi, vahest 1 "punased ussikesed"+1 mysis+1 daphnia, vahest kraanulid millegiga eelpoolmainitutest jne., sest pidevalt muudan menüüs midagi, et liiga üksluine poleks.Discus muide aeglase isuga nii, et sööki võib vabalt põhja vajuda, küll nad selle ära söövad.(kui just üle mõistuse ei pane)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
sain kah värskelt discuste omanikuks,neli pisikest,aga söögiisuga probleemi pole,esimesest päevast peale ründavat kraanulit mis kole.ja kui see söödud pundi peale,siis annan veel külmutatut nattuke hiljem pealekauba,aga seda söövad ainuld discused,sest nemad julgevad tulla näppuvahelt sööma.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri: Discused
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 11:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Minu kamp isupuuduse käes küll ei vaevle. See sulanud lihakuubik ei jõua õieti põhjagi vajuda kui juba otsas on. Ülejäänud kaladel tuleb suuresti helvestega leppida.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 07, 2005 08:35
Postitusi: 45
Asukoht: Kuressaare
minu discused jällegi liha ehk süda ei söö, samuti neid graanuleid (pisikesed punased) ei söö. Väga läheb helvestoit ja ussikesed.
Tsiteeri:
+1 mysis+1 daphnia
:oops: mis head asjad need on :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 26, 2007 12:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
annimanni kirjutas:
minu discused jällegi liha ehk süda ei söö, samuti neid graanuleid (pisikesed punased) ei söö. Väga läheb helvestoit ja ussikesed.
Tsiteeri:
+1 mysis+1 daphnia
:oops: mis head asjad need on :oops:


http://www.saltycritter.com/foods-piscine.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Daphnia


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 27, 2007 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Mida teha? Diskused 3 päeva nüüd akvas olnud, söövad, kuid hirmus arad. Nimelt ei oska seisukohta võtta, et kuna täna meil veevahetuse koos sifoonimisega päev, võtta see töö ette või mitte. Nimelt kardan, et kui diskuseid veel rohkem häirida ( sifoonimisega) süveneb stress äkki veel rohkem ja lööb veel mõni haigus välja. Või ongi diskused loomult nii arad, et niikui keegi rohkem liigutab, kohe tekib neil paaniline ujumine, kasvõi põhjas oleva kivipuru alla. Seni olen veevahetust teinud igal laupäeval, nii 10-20%. Kuna vees praegu sellised valged nagu tolmukübemed, siis tahaks 10% vett ikka ära vahetada, lootuses, et läheb paremaks. Mida teha?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 27, 2007 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
sama siin,et discused nädal kastis olnud,ja esimene veevahetus ootab ees.
ma teen küll sama moodi edasi nagu kogu aeg,vahetan vett nii nagu alati,seda ruttem nad harjuvad sellega ära ,et neid aeg ajalt segatakse.muidugi tunduvad minu omad julgemad olema,istuvad vastu klaasi kohe ninapidi kui mööda juhtud minema.tegelt mu akva seisabki kõige käidavama koha peal.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 27, 2007 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Boatman kirjutas:
Mida teha? Diskused 3 päeva nüüd akvas olnud, söövad, kuid hirmus arad. Nimelt ei oska seisukohta võtta, et kuna täna meil veevahetuse koos sifoonimisega päev, võtta see töö ette või mitte. Nimelt kardan, et kui diskuseid veel rohkem häirida ( sifoonimisega) süveneb stress äkki veel rohkem ja lööb veel mõni haigus välja.

No veevahetust nüüd kül ära jätta ei tohiks. Enne tekkivad haigused ikka mustast veest. Aga,et nad nii pikalt nii arad on,võib olla tekitatud sellest et vesi ei ole piisvalt puhas või on miskit muud veenäitudes paigast ära. Discus ei ole üldiselt arg kala. Minul söövad käest niikui koerad.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 27, 2007 03:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Vahetasin nüüd alla 10% ära, panin lausa toa ukse kinni, et neile rahu anda. Imelik tõesti, istusid terve sifoonimise aja suure põõsa taga ja piiluvad sealt. Muidu ligi PH7, temperatuuriga on küll nii, et reguleerin juba ei tea mitmendat korda soojenduspulka, kuid üle 28,8 vee üleval pool pole saanud. All tausta taga näitab teine kraadiklaas 28. Mul on see soojenduspulk tausta taga vee äravoolu toru kõrval, kas see on õige koht? Mul üks väiksem pulk ka (tuli koos 54L akvaga kaasa), ei tea kas peaks teise akva otsa lisaks panema?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 27, 2007 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Need soojenduspulgad on selle kohapealt jah ühed nadid asjad,et ega see temperatuuri valimine seal eriti täpne ei ole. Võibolla mingid kvaliteetpulgad ehk paremad kuid Discuste pidamisel peaks rehkendama vähe toekama soojendusega. Üks variant on termofilte mis oluliselt stabiilsem või siis eraldi temp.andurlüliti millele siis võid külge ühendada kasvõi keeduspiraali(sellega tasuks muidugi ettevaatlik olla)

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Akvaariumis taimi kärpides hüppas üks diskus veest välja ja akva ette lapiti põrandale. Kahv oli ka nagu kiuste parasjagu vannitoas ja jooksin seda otsima. Diskus lamas nii kuni minut (võib-olla) maas. Õhulend oli ikka võimas, nii 1,50 kanti. Kas on kellegi analoogset juhtunud ja millele tähelepanu pöörata?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 04:09 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 24, 2004 05:10
Postitusi: 93
Asukoht: Tallinn
Minul hüppas kunagi karantiinakvaariumist SAE välja ning maandus mulle sõna otseses mõttes kaissu - õhulend samuti umbes 1,5 m. Keset ööd, unisena võttis mul ikka omajagu aega, et esiteks aru saada, mis juhtunud on ning siis veel selleks, et kala esimese ettejuhtuva eseme abil (kapi peal oli mingi karbike, mis kätte juhtus) akvasse tagasi tõsta. Järgmised paar päeva oli ta iga pisimagi meiepoolse segamise peale silmnähtavalt ärritunud (kahvatu värvus ning kontrollimatu ujumisstiil) kuid see kõik möödus. Nõrganärviline on see kala aga siiani ja igasugust häirimist elab raskesti üle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 30, 2007 08:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Boatman kirjutas:
Akvaariumis taimi kärpides hüppas üks diskus veest välja ja akva ette lapiti põrandale. Kahv oli ka nagu kiuste parasjagu vannitoas ja jooksin seda otsima.
Selle asemel,et kahva otsima minna,oleks pidanud lihtsalt käed korra akvasse pistma ja siis märgade kätega kala ilusti põrandalt ülesse korjama ja akvasse tagasi panema.

_________________
www.basset.ee


Üles
 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver