foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Nonii! Nüüd olen siis akvat kaks kuud häälestanud:) Tahaks juba esimesed diskused ära kodustada. Oskaks keegi TARGEM soovitada, kus kohast osta ja mitu korraga.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Mulla tn. on neid ehk kõige tihemini müügil nähtud. Sõpruse poes olid ka mingisugused kahvatu väljanägemisega kuid kireva hinnaga isendid saadaval.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 09:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Mullas väga ilusad, aga ..... suht kallid(ilus kala ikka odavam kui Sõpruses).Laguunis pisikesed umbes 350.-raha,Sõpruse pstl. sõna otseses mõttes KIRVED ja üksluised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
to kiilakas> vaatasin sinu pildigaleriid. Ilus. Milleks see "samaka" aparaat?
Kas ostsid kõik diskused (7 vist) korraga ja kas kasutad UV lampi ja hoiad filtris turba graanuleid? Kui tihti vette vahetad ja kui palju korraga?Kuna plaanis lähiajal just endale ka soetada, siis iga kogemus ainult teretulnud. Kui suured võtta? Ei saa vist väga väikseid ka võtta, kuna pole kes päeval söödaks ( 7 korda ).

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Algatuseks võta ikka suuremad ja kui rahakott lubab siis ikka rohkem. Sinu kasti peaks neid oma kümmekond tükki mahtuma. Aga ülejäänud seltskonna koosseisu pead kül kriitilise pilguga üle vaatama. kas nad kõik ikka kannatavad säärast tempi välja. Mina näiteks hoian oma akva stabiilselt +30C peal. Vähem probleeme kaladega samas aga taimekasvuga mõningased raskused.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Ja veevahetusest veel niipalju,et vett tuleb vahetada ikka vääga tihti ja palju. Muidugi kui on võimas filtersüsteem saab viia selle miinimumini aga ikkagi suht tihti võrreldes tavaakvaariumiga. Mul suht võimas filter ja vett vahetan 2X nädalas umbes 20-30% korraga. Sinu filter kindlasti pisut lahja ja vett tuleks vahetada oluliselt tihedamini ja suuremas koguses. Nii suure akva puhul oleks aut.veevahetus kõvaks abiks.
Usu mind,laiskus maksab kohe kätte. Alles praegugi tegelen oma tegevusettuse tagajärgedega ja ei teagi kas õnnestub ühte kala enam päästa. Discused tahavad PUHAST VETT ja korrapärane veevahetus on möödapääsmatu.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
To UARU>Lasin akva üles panna Mulla tn. poe omadel ja nemad valisid ka filtrid ning kõik muu. Pidasin kohe silmas Diskuste pidamist. Oled ikka kindel, et filter lahjaks jääb? Kui ja, mida siis soovitad, kas teine filter juurde osta ja järjestikku panna?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Teine juurde osta oleks kül hea mõte. Kuid mitte järjestikku vaid ikka eraldi toimima. Kas aut.veevahetuse peale ei ole mõelnud?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Automaatsest kuulsin esimest korda siis, kui Mulla omad tulid üles panema. Kuna olin just lõpetanud värske remondi, siis torude vedamiseks praegu küll tahtmist pole ja nagu aru saan, põhi tahab ikka sifoonimist (minul lõppeb see 20% veevahetusega, seni korra nädalas) Lasen sifoonvee suurde vanni sealt edasi läheb aiavoolik rõdu kaudu aeda, kraanist toores vesi teise vooliku kaudu sisse ja peab ütlema, et polegi kõige hullem. Kuna vahetan korrga nii 150-200L vett, siis vett ette vanutada ja ämbritega joosta pole küll eriti.. Ma ei tea kas peaks vette lisama keemiat ka või ei. Vedelat taimeväetist panen ka 30ml

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 12:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Boatman kirjutas:
to kiilakas> vaatasin sinu pildigaleriid. Ilus. Milleks see "samaka" aparaat?
Kas ostsid kõik diskused (7 vist) korraga ja kas kasutad UV lampi ja hoiad filtris turba graanuleid? Kui tihti vette vahetad ja kui palju korraga?Kuna plaanis lähiajal just endale ka soetada, siis iga kogemus ainult teretulnud. Kui suured võtta? Ei saa vist väga väikseid ka võtta, kuna pole kes päeval söödaks ( 7 korda ).


Samaka aparaat on Ph alandamiseks, UV lampi ja turvast ei kasuta.Vett vahetan korra nädalas ca 120l,detsembrini läks otse kraanist parajaks(29C) regullitud vesi, detsembrist alates kasutan osmoosvett millele lisan Tropic Marin Pro-Discus Minerali.Osmoosvett kasutan sellepärast, et vesi muidu väga kare Kh 15-...., Gh 21-.... ja sellisel veel ei saa Ph-d alla 7,4 viia.Discuseid jah 7, aga ostetud on neid 1,2 ja 3 kaupa. Mõni on ka muidugi kalataevasse rännanud(seepärast ongi väikese Discuse soetamine riskantne).Kõige suurem ja ilusam oli ostes(mai 2006) 5kroonise mündi suurune ja elas pikalt üksi, nüüd on tal suurust juba umbes 12cm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Uus vesi lase sisse vaikselt ja aegamööda. Selleks pane vooliku otsa mingi ventiil või kraan. Kui Sa korraga selle 200 liitrit sisse tuiskad tekib tohutu kliima muutus mis kaladele saatuslikuks võib saada. Selle koguse juures oleks täitetsükliks normaalne mingi 12-24h. Mingit keemiat kül ei ole tarvis lisada. Oleneb muidugi taimede kasvust ja arvust. Kalad ei arva keemiast miskit.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
to kiilakas> 5kr mündi suurust toitsid päevas mitu korda? Kui suured osta, et saaks nii 3 kordse söötmisega hakkama? Osmoosvee jaoks ostsid mingi seadme poest? Kas sellest seadmest tuleb ka vesi voolikuga otse akvaariumi ja nii neli osa läheb kanalisatsiooni?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri: Discused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 01:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Akvat olen ma küll juba terve igaviku pidanud, aga discuste osas olen üsna algaja, pool aastat täpselt. Niipaljus olen aga veendunud, et jutud discuste pidamisest kui ülikeerukast ettevõtmisest on tugev liialdus. Mul ujub siin ka üks kuuene parv ringi. Filtrisüsteem on ka enem-vähem. Vett vahetan täpselt 90 l. korraga. Mul nimelt on neli kahekümnest kanistrit kuhu osmosisvett koguda ja siis läheb üks ämber torustikuvett ka takkaotsa. Ega ma rohkem ei viitsiks ka. Ja öelda, et ma veevahetusega iga jumala nädal tegeleks oleks selge bluff. Ma saan nii piisavalt vähe aega kodus olle, et teinekord ei jää selleks lihtsalt aega. Veevahetus kahe nädala tagant pole seega mingi haruldus. Millalgi oli üks pikem reis tarvis teha ja siis oli kahe veevahetuse vahe 24 päeva. Kast oli täielikul autonoomreshiimil. Et automaadist langev helvestoit liiga üksluiseks ei läheks, siis abikaasa korra päevas lisas seda külmutatud lihast tehtud spets. diskuste toitu ja lisati ka veidi vedelväetist. See oli ka ainus, mis moel inimkäsi selle aja sees akva ellu sekkus. Ja uskuge mind, kaladel polnud miskit häda. Discused olid silmnähtavalt kasvu juurde virutanud jne. Ainsad, kes tõsiselt tundusid häiritud olevat olid taimed, eriti õrnemad sordid. Suure taimemassi juures tarbiti ilmselt selle aja jooksul veest ära kõik mis võtta oli ja edasi algas kiratsemine. Näiteks pool Glossostigma elatinoidest läks selle ajaga välja.
Jutu mõte seega, et ärge peljake discuste pidamist. Kui just kalu kudema ja marjast maime kätte ei taha saada, siis on tegu üsna tavaliste kaladega.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 01:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Tänud ERWIN! Kohe kergem hakkas kuidagi. Olen ka juba kaks kuud akvat pidanud :roll: ja tegelikult ei karda midagi, tuleb, mis tuleb, diskused võtan ikkagi. Osmoosvett soovitad nagu aru saan igal juhul, aga mis arvad UV lambist?, karedama vee korral turbagraanulitest filtris?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
ERWIN,loe et Sul on lihtsalt vedanud. Samas võib Sinu kirjast välja lugeda puhast agitatsiooni laiskusele. Discus ei ole odav kala,et teda niimoodi proovile panna. Mina olen oma laiskuse eest piisavalt maksnud.
Discused vajavad puhast ja värsket vett,kõik ülejäänud atribuutika:madal pH,osmoosid ja UV-d on teisejärguline probleem. Mulle on jäänd arusaamine ,et nii väidab ca 90% kasvatajatest.

_________________
www.basset.ee


Üles
 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver