foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
ma ei usu et ERWIN'il lihtsalt vedanud on, kuna see polnud ainult üks kord, kui tekkis pikem paus sisse. ISe ei ole discuseid pidanud(ei ole plaaniski) aga kuidagi kahtlen, et nad nii tundlikud kalad on, et kui vahetad vähem kui 2x nädalas siis surevad ära kohe :S

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kes rääkis suremisest?? Lihtsam on pahandusi ennetada kui neid hiljem ravida. Risk "delo plogorodne" ehk kes ei riski see shampust ei joo aga elusolendite kohta see ei käi. Minu kahe aastase kogemuse juures on kõik hädad alanud veevahetusest,õigemini selle tegematta jätmisest.
Ja asjal on veel üks nüans: Nimelt on Discuseid väga erinevaid. Ühed siis sündinud ja kasvanud meie kohalikes akvades kus järglaste arvukus reguleeritud põhiliselt looduse enda poolt. Need kalad on tõesti olulisemalt vastupidavamad,samas aga välimuselt tagasihoidlikumad.
Ilusad,värvikad ja tõupuhtad kalad aga enamasti pärit idamaadest ja üleskasvtatud inkupaatormeetodil,mis tähendab et igast marjaterast peaks saama kala. Need kalad on enamasti nõrgad ja väetid ning vajavad erilist hoolt.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 03:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Boatman kirjutas:
to kiilakas> 5kr mündi suurust toitsid päevas mitu korda? Kui suured osta, et saaks nii 3 kordse söötmisega hakkama? Osmoosvee jaoks ostsid mingi seadme poest? Kas sellest seadmest tuleb ka vesi voolikuga otse akvaariumi ja nii neli osa läheb kanalisatsiooni?


Algul toitsin 2 korda päevas(umbes kuu aega hommikul ja õhtul),praegugi saavad 2 korda, aga õhtul 7 ajal graanuleid ja pool tundi enne tulede kustutamist(22.30) külmutatud toitu.Osmoosvee jaoks jah soetatud aparaat, umbes selline.Vett kogun ikka eraldi nõusse(60L tünn, ämbrid ja vann) ja kanalisse läheb tõesti märgatav osa kasutatud veest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
to kiilakas>enne lasid vee ju otse kraanist, mis juhtus siis, et nii palju lisatööd juurde võtsid?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 08:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 03, 2006 11:31
Postitusi: 96
Asukoht: Rapla
Boatman kirjutas:
to kiilakas>enne lasid vee ju otse kraanist, mis juhtus siis, et nii palju lisatööd juurde võtsid?


Osmoosvett ei saa parema tahtmise juures kraanist lasta.Pump mis mul on paraku akvasse vett pumbata ei jõua, ämbrisse kanistrisse küll ja umb.15 korda ämbriga akva vannitoa vahet tuleb ainult kasuks. :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 04, 2005 09:23
Postitusi: 42
Asukoht: mustla
Küsiks, et kas keegi on müügis näinud umbes 5-6cm Discuseid ja mis nad maksavad, kui vanad võivad 5-6cm Discused olla?

_________________
160 soolane, 200 mage ja 50mage


Üles
 Teema pealkiri: Discused
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 10:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Boatman!
Kui osmosisvett kasutada, siis ei tule vee pehmendamiseks enam midagi ette võtta, sest see on täielik 0 igatpidi. Seepärast ma sinna kraanivett natuke sekka uhangi, et pisut karedust anda. Ja siis lähevad veel igasugu mikrod ja makrod, et taimedele-kaladele elamisväärne vesi saaks. Turvast võid siis sel juhul kasutada kui Sulle pruun vesi meeldib.
Aga UV`st ei tea ma midagi rääkida, pole kasutanud. Ehk keegi teine teab pajatada.
Aga osmosisaparaati ostes vali selline vähe parema tootlikusega. Mul on samasugune JBL toode, mille lingi siia vist Kiilakas üles pani(paar postitust ülespoole). Sellega lähed ikka üsna halliks kätte enne kui vahetuse jao vett valmis saad. Oleks pidanud parema ostma. Selline 300 liitrit ööpäevas on paras võimsus. Siit lähiümbrusest ma vaatasin näiteks, et selle Discuse netipoe kaupade hulgas olid päris heade näitajatega ja tootja tundus enam-vähem olevat ja hinnad olid olid ka talutavad. Ja torustiku surve peaks ka kuskil 4 atti olema, muidu niriseb üsna vaevaliselt.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Kas see vesi külm temperatuuri mõttes lisamiseks ei ole? Kraanist otse saab ju vee soojust reguleerida, kuid see vesi tuleks lisada ju kanistrist, ämbrist.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri: veel discustest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2007 11:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 02, 2006 11:18
Postitusi: 36
Asukoht: tallinn
olen neid pidanud 4 kuud v natuke rohkem vett vahetan kord nädalas 25% , otse kraanist lasen , vahepeal käisin puhkuselt 20 päeva töötas akva üksi vett ei vahetatud sõber viskas yle päeva külmutatud toitu lisaks söötjale tagasi tulin oli kõik OK vesi oli muidugi natuke hägune. enne oli 6 discust nüüd võtsin 3 juurde kõik kasvavad ja elavad ilusti. Lisan veele ainult mingeid discus vitamine-vedelal kujul vee ph on nagu kraanist tuleb umbes 7,4 kh ja gh umbes 4-10-ma ei teagi kas on mul vedanud v mitte aga kaladel on küll kõik korras. Enne mõtlesin ja põdesin ,et kohe kui midagi valesti teen surevad ära nüüd pole ph juba kuid vaadanudki kõik on OK.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2007 08:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
to glazby>kui suured ostsid ja millisest poest? Muide mul täna selline jama, et 3 neoonkala on tagatausta taha pugenud. Seal ülevalt nii kitsas, et kahv vaevalt mahub sisse ja põhjast jääb ka nii 5-10cm puudu. Ei teagi kuidas neid sealt kätte saada. Kahtlustan, et neid on ennegi sinna "kadunud" ja filtri toru on nad vist sisse imenud. Ega kellelgi kogemusi pole, kuidas neid kätte saada?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 11, 2007 10:46 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 02, 2006 11:18
Postitusi: 36
Asukoht: tallinn
ostsin mulla tn. poest , aga üleeile võtsin sealt viimased 3tk. ära olid umbes 10-14cm. suurused. Pood tegi viimaste puhul alet ka, niiet kui sealt ostad võid ka proovida rääkida.....(kuigi järgmise 3 nädala jooksul sealt tõenäoliselt veel uusi ei saa , kuna kui seal uued tulevad siis pannakse karantiini )


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 11, 2007 12:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Boatman kirjutas:
to glazby>kui suured ostsid ja millisest poest? Muide mul täna selline jama, et 3 neoonkala on tagatausta taha pugenud. Seal ülevalt nii kitsas, et kahv vaevalt mahub sisse ja põhjast jääb ka nii 5-10cm puudu. Ei teagi kuidas neid sealt kätte saada. Kahtlustan, et neid on ennegi sinna "kadunud" ja filtri toru on nad vist sisse imenud. Ega kellelgi kogemusi pole, kuidas neid kätte saada?

äkki annab mingi suurema voolikuga vällja imeda nagug sifooniga, mina püüan niimodi maime, aga kas ka suuremaid kalakesi kätte saab, pole proovinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 13, 2007 04:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 01:54
Postitusi: 94
Pildid: 2
Asukoht: Jõhvi
Diskustega võib skalaare pidada küll ainult ega nad omavahel hästi läbi ei saa küll (eriti kudemise ajal).

_________________
Antsud, Vetikaõgiad, Skalaarid, Tiigerbootiad, Sebrabootiad, Burbundi printsessid, Nannacarad,


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 13, 2007 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Skalaarid pidid mingit haigust kandma, mis mõjub diskustele ja teine probleem on see, et skalaarid on nii kiired, et söövad diskuste eest toidu ära. Ise pidanud pole, kuid olen niimoodi kuulnud, kes pidanud on.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2007 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Mis teha? Nimelt sain eile siis esimesed 4 diskust, nii 10cm suurused, akvasse, kuid täna hommikul külmund punast ussi andes, sain nad jeeli-jeeli sööma. Nüüd õhtul teise söögikorra ajal, istuvad hirmunult suure põõsa taga ja ei julge sööma tulla. Oskab keegi soovitada, kuidas neid sööma saada?

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 [ 93 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver