Nüüd siis nädalake akvaariumi käivitamisest. Kõik viis neooni on veel elus.
Taimedel nibin nabin osadel lehed sulavad, samas ajavad õhujuuri. Täna kärpisin taimedelt võimalikult palju sulavaid ja surevaid lehti ära.
Egeria densa on kõige uuem taim akvaariumis ja juba järgmine päev pärast istutamist hakkas kasvama. Lehed tunduvad natuke sulavat otstest kuid viskab kõvasti pikkust.
Cabomba carolinianal all lehed sulavad ja mõned otstest pruunika võitu, kuid samuti viimastel päevadel on visanud pikkust. Hommikuti näen tihedaid kinniseid tutte tippudes. Varre keskelt alla poole lehti peaaegu enam ei olegi.
Neljal anubias nanal ja microsorumil ei ole mitte mingit arvamust mitte millestki nad on lihtsalt samasugused.
Limnophila aquatica ei tunne ennast kõige paremini. On sulatanud osa lehti, kuid välja pole surnud, aga ei kasva ka.
Pogostemon helferi istutasin esiplaanile ringi ( seal tundub suurem valgustustihedus olema). Iseenesest õudne taim ei juurdu absoluutselt, väga lihtsalt kipub lendu tõusma ja väga õrn ümber istutamisel käis prõks ja prõks jälle mingi tükk lendas ära, kuid tundub elujõuline täiesti roheline.
Vallisneria spiralis 'Tiger' on üsna taha istutatud lõikasin surnud lehti ära ei kasva ei kahane.
HC ainult kahaneb (mida oligi vaja tõestada
), rookisin sulavaid kimpe välja.
Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia) alguses sulas nagu lumi tänavatel, kuid nüüd on mõne lehega enamvähem stabiilseks jäänud.
Õhtu lõpuks hakkavad enamik taimi mullitama (O2 erituma).
Nüüd veenäitudest rääkides:
Vee temperatuur umbes 25 kraadi.
Täna NO2 0,8 mg/l, eelnevatel mõõdetud päevadel ka kõrge, kui kuskil 0,4...0,6 mg/l
(vett vahetasin üleeile ja siis pärast selle näidu nägemist ka täna umbes 30...40% veest.)
NO3 10 mg/l
Fe 0,1...0,2 mg/l (hetkel peale veevahetust 0)
Väetisest lisan kolm päeva juba ferropol 24, kuid doseerin poole vähem ehk 1 tilk kogu akvaariumi kohta.
CO2 tuleb umbes 1 mull 30 sekundi jooksul poest ostetud kodune meetod. (väga pettunud selles agregaadis). CO2 näidust ei saa aru ka kas on ...3 või kuni 8 mg/l. Kuna veevahetus üsna tihe siis ega see näit ei pruugigi päris täpne olla.
Valgustust kuskil 8...10h päevas.
Kuna vee näitudega päris rahule jääda ei saa, siis olen veevahetust teinud üle päeva umbes 30...40% Peale veevahetust NO2 tase ei näita (erilist) muutust.
Testisin NO2 väikse 54l akvaariumi peal ja seal näitas null niiet test peaks töötama ikka.
Põhja ei sifooni ja filtrit pole näppinud, kuid kujutan ette et filtri svamm vajaks väikest loputust ja pigistust. Lisan ikka peale vee vahetust biotopoli ja igapäevaselt natuke denitroli nagu õpetus käskis.
Kas kõik on nii nagu peab?
Endal tekkis küsimus taimede pikaks venimise koha pealt ja kui Cabomba carolinianal poole varre ulatuses lehti ei olegi kas peaksin ära lõikama ja kõrvale mulda panema? Sama ka egeriaga? NO2 näite vähendada väga ei anna eksole? Lagunevad taimed tõstavad ka ammoniaagi ja seetõttu NO2 taset? Mida peaks rohkem jälgima praegu, et NO2 taset alla viia. Vett vahetan üle päeva, igapäevaselt pole vist ka mõtet ? Suurendan veevahetust 50% peale.
Lisan ka pildi, et tekst ei oleks päris nii kuiv.