foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 11:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Mul tehtud ka NO2 ja NO3 graafik. Praegu testin iga päev kuna just lisasin kalu juurde, aga pikemas perspektiivis ei plaani jah nii tihti testida. Väetamise koha pealt ma ei ole eriti pädev. Praegu kasutan seda ferropol 24 iga päev 2 tilka. Rauatest aga ei näita üldse et oleks midagigi. Mingist ajast on mul ferrotabid. Kui filtrit puhastan panen sisse, peaks olema pikematoimelised. Samas kui palju need väetised aitavad taimi mille juured pinnases? Kallatavad väetised aitavad anubiast ja microsorumit, ja tõenäoliselt vähemal määral ka pinnasest toituvaid taimi. Samas kui mul on neid pinnase taimi väga palju, kui reaalne oleks neid väetise pallikesi juurte alla toppida?

Kõige alumine kiht on aqua basis toiteaine pinnas. Kuna see kiht on üsna õhuke ja pealmine kiht kattepinnast mõnes kohas väga paks siis ma ei tea kaua näiteks nendel punastel aega läheb enne kui juured täitsa põhja jõuavad. Oleks mõtet valikuliselt ( "Medium" taimedele) toppida väetise palle?
Kiirekasvulisi taimi mul on üsna palju juba niiet nad peaksid üsna pädevalt võistlema vetikaga, kuid anubias jah... teadatuntud vetika koguja (siiski kahel anubiasel kolmest on uued lehed tulekul). Üldiselt vaadates on kõik taimed, mis sisse toodud ka hetkel akvaariumisse püsima jäänud. "cuba" taimega on vast kõige kehvem lugu, ei idane ei mädane. Punane on hakanud ülevalt uusi väga ilusaid lehti ajama. Pogostemon helferi on ennast üles poole sirutanud, võrseid ei aja aga pikkust natuke ajab. Limnophila ka läbi häda kasvab või vähemalt ei sure. Kuna 80 cm akvaariumil on lambid pandud nihkesse ( 60 cm lamp), siis valgustihedus on oluliselt suurem keskel, niiet peaks need "medium" taimed võimalikult keskele istutama. Kõik uued taimed võtsin igaks juhuks "easy".
JBL DIY CO2 reaktor 1 mull 30 sekundi jooksul...

Vesinikperoksiidi koha pealt kuidas see kaladele mõjub. Kardan üledoseerimist nt. Mis välja võtta saab, anubias ja microsorum, võin väljaspool akvaariumi töödelda, kuid igaksjuhuks tahaks teada?

Kunagi 54 liitrises käis habevetikas ka nii üle et kõik oli pruun ( päike paistis iga päev akvaariumisse). Viskasin sinna siis mulla poest saadud vetika tableti sisse ( mingi hiina keelne) vetikas oli 3 päevaga surnud. Siis olid akvaariumis ainult anubiased, kuid netist lugesin, et just seda tabletti nõrgemad taimed ei pruugi välja kannatada niiet ei julgeks seda siia suuremasse akvaariumisse lisadagi.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 25, 2014 01:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Depts kirjutas:
Mul tehtud ka NO2 ja NO3 graafik. Praegu testin iga päev kuna just lisasin kalu juurde, aga pikemas perspektiivis ei plaani jah nii tihti testida. Väetamise koha pealt ma ei ole eriti pädev. Praegu kasutan seda ferropol 24 iga päev 2 tilka. Rauatest aga ei näita üldse et oleks midagigi. Mingist ajast on mul ferrotabid. Kui filtrit puhastan panen sisse, peaks olema pikematoimelised. Samas kui palju need väetised aitavad taimi mille juured pinnases? Kallatavad väetised aitavad anubiast ja microsorumit, ja tõenäoliselt vähemal määral ka pinnasest toituvaid taimi. Samas kui mul on neid pinnase taimi väga palju, kui reaalne oleks neid väetise pallikesi juurte alla toppida?

Õige arutluskäik. Väetisepallikestest on juurtega taimedel kindlasti abi. Ferropol 24 pole ise kasutanud, aga usun, et on täitsa paslik kraam. Ferropol 24 tulebki JBL soovituse kohaselt pruukida kas koos Ferropol-iga võit Ferrotabs-ga. Rauatesti pärast ei maksa vast muretseda.
Depts kirjutas:
Kõige alumine kiht on aqua basis toiteaine pinnas. Kuna see kiht on üsna õhuke ja pealmine kiht kattepinnast mõnes kohas väga paks siis ma ei tea kaua näiteks nendel punastel aega läheb enne kui juured täitsa põhja jõuavad. Oleks mõtet valikuliselt ( "Medium" taimedele) toppida väetise palle?

Ma torkaks küll.
Depts kirjutas:
Kiirekasvulisi taimi mul on üsna palju juba niiet nad peaksid üsna pädevalt võistlema vetikaga, kuid anubias jah... teadatuntud vetika koguja (siiski kahel anubiasel kolmest on uued lehed tulekul). Üldiselt vaadates on kõik taimed, mis sisse toodud ka hetkel akvaariumisse püsima jäänud. "cuba" taimega on vast kõige kehvem lugu, ei idane ei mädane.

Isegi üllatavalt hästi läinud sellega.
Depts kirjutas:
Punane on hakanud ülevalt uusi väga ilusaid lehti ajama. Pogostemon helferi on ennast üles poole sirutanud, võrseid ei aja aga pikkust natuke ajab. Limnophila ka läbi häda kasvab või vähemalt ei sure. Kuna 80 cm akvaariumil on lambid pandud nihkesse ( 60 cm lamp), siis valgustihedus on oluliselt suurem keskel, niiet peaks need "medium" taimed võimalikult keskele istutama. Kõik uued taimed võtsin igaks juhuks "easy".
JBL DIY CO2 reaktor 1 mull 30 sekundi jooksul...

Seda pole palju, mul ntx hetkel on 100 liitrises ca 2 mulli sekundis. Samas ma hetkel Excelit vms. ei lisa, Sul see annab tublisti juurde. Nii et pisut võiks vast rohkem lisada, aga midagi hullu ka pole.
Depts kirjutas:
Vesinikperoksiidi koha pealt kuidas see kaladele mõjub. Kardan üledoseerimist nt. Mis välja võtta saab, anubias ja microsorum, võin väljaspool akvaariumi töödelda, kuid igaksjuhuks tahaks teada?

Kasutatakse 3% vesinikperoksiidi lahust, sellist, nagu enamasti apteegist saab. Väljaspool akvaariumi kasutatakse 1:1 veega. Akvaariumis pruugitakse ca 26 ml 100 liitri vee kohta, viimastel aegadel isegi ca 80 ml 100 liitri vee kohta (3 ml galloni vee kohta). Vesinikperoksiidiga mässatakse enamasti enne veevahetust, Excelit lisatakse pärast veevahetust. Netist võib lugeda, et tõsisema vesinikperoksiidiga üledoseerimisega on mõnedki oma tigudest lahti saanud, halvemal juhul ka kaladest.
Samas on vesinikperoksiidi kasutatud ka vette lisahapniku saamiseks, siis ca 25 ml 3% vesinikperoksiidi 100 liitri vee kohta päevas.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 25, 2014 06:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Rein kirjutas:
Kasutatakse 3% vesinikperoksiidi lahust, sellist, nagu enamasti apteegist saab. Väljaspool akvaariumi kasutatakse 1:1 veega.


Väljaspool akvat on tähtis ka aeg :P Ise olen hoidnud 1:1 kuni 25min. Seda aega peab vaatama taime tüübi ja vetika olemasolu järgi. Usun, et peale paaritunnist leotamist oled küll vetikast vaba aga ega sellest taimest ka asja saa.

Kui katsetused lõpule viidud võin anda teada kuidas otse akvasse sabalistele ja muudele mõjub.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 25, 2014 11:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Õnneks päris kõike ei pea oma naha peal proovima, sellega on mõndagi juba katsetatud. Mida olen netist leidnud vesinikperoksiidi akvaristikas kasutamise kohta:
mõju akvaariumi elanikele:
- bettad, neoonid, corydorased, gupid kannatavad vabalt 3 ml/gal
- krevetid on vesinikperoksiidei suhte tundlikud, ka 1 ml/gal kipub liiga tegema
- tigudele hakkab tunda andma 2,5 ml/gal, tigude mahanottimiseks kasutatakse 3,5 ml/gal

mõju vetikatele:
- BGA ja rohelise vee vastu hakkab mõjuma alates 1 ml/gal, 2 ml/gal kohta notib vetika maha, võib olla vajalik korduv doseerimine
- Cladophora hävitamiseks sobib 2-2.5ml/gal, vajalik doseerida mitmel päeval järjest
- Green Spot on vastupidavam, vajalik üle 3,5 ml/gal, ehk siis suht tülikas

mõju taimedele:
- üle 3,5 ml/gal kannatavad vabalt Anubias, Cabomba, Myriophyllum, Java Fern, Eleocharis, Marsilea, Lilaeopsis.
- Vallisneria ei kannata üle 1 ml/gal
- Java moss kannatab kuni 2 ml/gal, teised samblad võivad aga olla märksa tundlikumad
- Pellia kannatab kuni 2 ml/gal

Üldiselt peetakse mõistlikumaks teha mõõdukat doseerimist (1 ml/gal) 4 päeva järjest koos igapäevaste suuremate veevahetustega - riskid on nii väiksemad kui ühekordse suure doosiga.
Ah jaa, kes ei tea - gal antud kontekstis on US gallon, ehk 3.785 liitrit.
Lisalugemist: http://www.aquarticles.com/articles/pla ... oxide.html

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 12, 2014 02:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Tere!
Väike uuendus siis. Kuna ei olnud üldiselt rahul ka taimede paiknemisega ja vetikat oli vaikselt juurde tekkimas, otsustasin ringi teha (pühapäeval 9.03.2014). Ostsin vesinikperoksiidi lahust 1 euro ja natuke peale 100ml. leidsin kodust mingi pisikese pritsipudeli 125ml. Kallasin peroksiidi sinna. Võtsin taimed ükshaaval välja akvaariumist, pesin kraanivee all nii palju vetikat maha kui sain. Õrnemaid taimi puhastasin pintsliga. Seejärel pritsisin nad peroksiidiga üle ja panin veega ämbrisse. Mingi aja möödudes võtsin ämbrist välja lasin uuesti voolava vee alt läbi ja panin järgmisse ämbrisse, kust nad edasi akvaariumisse panin. Üldiselt sain kärpida koledad ja surevad lehed ning suuremad taimepuntrad tegin ka mitmeks väiksemaks ja istutasin kõik ringi. Ühtlasi ka veevahetus 50%. Taimede väljavõtmisel selgus et mõnel taimel oli umbes 30 cm pikad juured all juba.
Teise uuendusena sain paigaldatud ka suruballooniga CO2 süsteemi (2 liitrine balloon). Hetkel umbes 1 mull 5...6 sekundi jooksul ja CO2 mõõtja järgi umbes 20 mg/l kohta vb nõks vähem.
Valgustus põleb praegu 7h ööpäevas. Peale ümbertegemist lõpetasin ferropoli andmise. Lisan praegu veel ka flourish excelit. Nüüd eile lugesin internetist ühest neist linkidest http://www.barrreport.com/showthread.php/2890-Step-2-chose-a-method-and-learn-it-well, et ei tasu väetamist lõpetada, pidavat asja hullemaks tegema.
Lisasin nüüd eile ferropoli ( mitte purgil oleva juhendi järgi vaid oluliselt vähem) ja ka ferropol 24. Kuna ma taimed võtsin välja akvaariumist ja panin tagasi ja kärpisin, kas on mõtet neid väetisi kohe lisada, kas neil on vaja kohanemiseks aega uuest? või kuna nad tulid ja läksid tagasi samasse vette ja pinnasesse siis tegelikult ei vaja taastumisaega?
Eile, ehk kaks päeva peale veevahetust olid siis NO2 =0,05mg/l, NO3 =10mg/l ja Fe =0mg/l
Juuretabletid on olemas aga pole veel 100% kindel kas taimed jäävad sinna kus nad on niiet natuke ootan nende lisamisega.
Akvaariumis hetkel 5 serpae tetrat,10 neooni ja SAE

Oli ka kogemus ühe teise väga vetikat täis 180l akvaariumiga, kus oli 10 malawi ahvenat ja taimedest anubias, pinnapealseid taimi ja kardhein. Seal sai siis kasutatud AZOO nano-tech magic tablet. Paki peal kirjas 1 tablett 50 liitri vee kohta. Kasutasime 180l kohta ühe tableti ja pinnapeal olnud taimed sulasid kohe ära. Teistel taimedel kasv aeglustus, kuid ära ei surnud. Igasugusest vetikast sai ka lahti.
Pilt


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 12, 2014 03:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Depts kirjutas:
T Nüüd eile lugesin internetist ühest neist linkidest http://www.barrreport.com/showthread.php/2890-Step-2-chose-a-method-and-learn-it-well, et ei tasu väetamist lõpetada, pidavat asja hullemaks tegema.

:twisted: No paar postitust tagasi kirjutasin Sulle ju täpselt sama:
Rein kirjutas:
Mingeid karme meetmeid ma ei poolda ning väetiste doseerimise lõpetamist ka mitte - keskenduda tuleb taimede kasvu soodustamisele, mitte vetikate tõrjumisele. Kui väetised päris kinni keerata, jääb ka taimekasv kinni.

Depts kirjutas:
Lisasin nüüd eile ferropoli ( mitte purgil oleva juhendi järgi vaid oluliselt vähem) ja ka ferropol 24. Kuna ma taimed võtsin välja akvaariumist ja panin tagasi ja kärpisin, kas on mõtet neid väetisi kohe lisada, kas neil on vaja kohanemiseks aega uuest? või kuna nad tulid ja läksid tagasi samasse vette ja pinnasesse siis tegelikult ei vaja taastumisaega?

No pist ehk tavapärasest vähem paneks esialgu, aga kindlasti ei lõpetaks väetamist.
Depts kirjutas:
Kasutasime 180l kohta ühe tableti ja pinnapeal olnud taimed sulasid kohe ära. Teistel taimedel kasv aeglustus, kuid ära ei surnud. Igasugusest vetikast sai ka lahti.

Eks vetikatel ja taimedel on mõndagi ühist, see, et vetikatega võitlemisel saavad ka taimed pihta, on üsna ootuspärane. Veelkord, mõistlikum on keskenduda taimede kasvule, mitte asuda vetikatega võitlema.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2014 07:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Väike update jälle.
Rein ma teadsin et ma lugesin kuskilt seda veel. Vabandust ei soovinud sinu ütlust eirata. Lihtsalt sinu ütluse lugemise ja artikli lugemise vahel oli üsna mitu päeva ja unustasin lihtsalt ära. "ups" :D
Nii tegin pühapäeval veevahetuse 50% pärast lisasin ferropoli ja ferropol 24 ja flourish excelit. CO2 jookseb muutumatult (1 mull 6 sekundi jooksul). Järgmisel päeval oli pruun vetikas jalad laiali visanud ja kattis juba oluliselt rohkem ala. Eile märkasin, et alternanthera on üsna ägedalt "õhu" juuri ajanud, see nagu peaks viitama, et vees on palju toiteaineid, et tegelikult ei peaks äkki väetama. Kõik keerulisemad taimed saavad oma toitained pinnasest, kuna akvaarium on üsna uus ei tundu mõtekas ferropoli kasutamine? või isegi ferropol 24?
Üldiselt on näha pruunvetikat ka pinnase sees (eest vaadates on pinnasest väike läbilõige tänu klaasile). Üldiselt tundub olevat tegu pruunvetikaga. Kuna taimede puhastamise käigus eelmisel nädalal oli selgelt näha eriti võimas juurte areng võib eeldada et pinnasest on neile piisavalt toitu?
Veevahetust ei pelga, see kraani otsik on lihtsalt liiga mugav.
Veeteste enne veevahetust kahjuks ei teinud. Teen natuke tihedamalt see nädal veevahetust see võiks kõige kiiremaid tulemusi anda?
Echinodoruse lehe pealt on näha kuidas vetikas katab. Pildid tehtud hetk peale veevahetust.

Pilt

Pilt


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 23, 2014 02:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui seal ka vetikat on, siis mitte sellisel määral, et mina sellest end häirida laseks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 23, 2014 01:39 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 21, 2012 12:12
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Eeti
Ise vaatasin ka pärast pildi tegemist pildi peale ja noh ega nii tõesti ei ole näha:)
Hetkel siis nii et vetikat ei kasva väga juurde ja olukord tundub päris stabiilne. Tõstsin CO2 taset ka 20...50 mg/l vahele (üks mull 3 sekundi jooksul).


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 23, 2014 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Hea näide, kuidas suhteliselt vähese standardkomplekti valgustusega saab väga kena elustaimedega keskkonna luua :).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver