foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 01:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pealkirjas on Sul lahedalt 60-liitrine, aga tegelikult mässad 600-sega.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 01:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Rekord600 ongi ca 64 liitrit!
Rekord800 on 110l jne jne...

Vii asjadega enne kurssi, kui targutama hakkad!

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 01:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Pulkol õigus, tegu ikka 64-liitrisega jah :) Ei tea miks Juwel oma mudeleid sedamoodi nimetab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
evilone kirjutas:
Pulkol õigus, tegu ikka 64-liitrisega jah :) Ei tea miks Juwel oma mudeleid sedamoodi nimetab.


Pikkuse järgi, see on 600mm.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 11:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Pulko kirjutas:
Aga võta coydobastele lisaks ka 1 Ants. Corydobased enamus aega põhjas, Ants puhastab ka klaasi ja taimi...


Kas muidu paljuks ei lähe nii pisikese akvaariumi puhul? Ma tahaks akvaariumi ülemistesse kihtidesse ka ikka mingeid liike veel muretseda :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 01:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Evilone, minu teada enamus Ants'e (Ancistrus) kasvavad tublisti üle 10cm. Üks väikseim oleks nendest Gold Marble Bristlenose (Ancistrus claro) kasvab 6-7cm. Kui ancistrus akvaklaase puhastab siis oleks see ju nii mõneski suhtes hea variant.

Corydoras'ed kasvavad põhiliselt 4-5cm, kuid on ka liike kes kasvavad 6-8cm. Näiteks Pygmy Cory (Corydoras pygmaeus) kasvab kõikest 2-3cm. Corydoras'ed põhiliselt otsivad toitu põhjast, juurikatelt ja taimedelt. Akvaklaaside vastu nad huvi ei tunne.

Kui võtad ancistrus'e ja corydoras'ed siis peaksid arvestama sellega et ancistrus on territoriaalse loomuga ning võib corydoras'te suhtes kohati olla agressiivne. Eriti veel siis kui leebukad corydoras'ed lähevad ancistrus'e lemmik puhkepaiga juurde toitu otsima.

Sul on 60l akva, seega peaksid täpselt kalkuleerima keda kaladest ikka võtta ja keda jätta. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Antsud puhastavad klaase ainult noorena, vanemad isendid muutuvad laisaks ja neid võib väga harva näha klaasi peal. Territoriaalsed on nad küll aga ainult isased antsud oma vahel... selle vastu aitab see kui sul on põhjas piisavalt peidupaikasid igale isasele vähemalt (kookosest koopaid, savikoopad jne). Üldiselt minu omad kaklevad harva (isased siis) ja rohkem on see selline nügimine.... mingeid vigastusi pole ma siiani täheldanud. Isegi massi poolest pisikesed kuhlid ajavad mu suure antsu kehaga toidu juurest ära ja see ei tee sellest väljagi.

Veel ühed väga huvitav põhjakalad ongi minu arust Kuhlid. Kuigi nad parvekalad ei ole, meeldib nendele oma kaaslaste seltskond ja soovitav pidada alates 5-6 grupist. Mida rohkem seda parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 09:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Mõtlesin välja mingi kondikava, et mis kaladega akvaarium siis sisustada. Äkki viskate pilgu peale ja annate nõu kas selline kooslus on ok või on ikka suht ränk? Mulle teeb muret see, et AqAdvisor näitab et filter jääb lahjaks. Kas see ka reaalsuses nii on? Teine asi on see, et mul on põhjaks segu jämedamast ja peenemast kruusast. Kas cory-dele see midagi halba ei tee?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 10:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Guraamid pistavad sul krevetid arvatavasti nahka..
endale meeldivad neoon tetratest red rasborad rohkem ja vaeva ka vähem..
AQAdvisorit ära 100% usalda.. Pigem arvesta, et 1cm TÄISKASVANUD kala kohta 1l vett...
Kui ise seda AQA täitsin siis mul näitab, et akva on ainult 17% täis.. ise hetkel tunnen, et akva on normaalse ja ülerahvastatuse piiril...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 22, 2013 10:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Kas muidu selliseid suuremaid kalu, mis sinna kooslusesse sobiks ilma, et nad krevette ära sööks, on ka? Või kõik suuremad söövad krevette :)

Hetkel ilma krevette arvestamata tuleks neoonidega liitreid kokku 58L ning kui neoonid asendada rasborastega, siis tuleks 62L (arvestades, et tigu on 10L).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Lugedes seda teemat olen juba pikemalt mõelnud kas kirjutada või mitte ...............................nagu kõik inimesed siin maailmas teavad siis ei ole olemas mitte üheski asjas täieliku tõde samuti ka akvarisminduses , on küll olemas nö.eelnevalt kokkulepitud rusikareeglid filtreerimise kohta , kalamäära , valgustuse jne .........aga mitte täielikku tõde . Omal ajal kui ma alustasin akvarismindusega siis piirati mind samuti kinnikasvanud mõttemaailadega nii sisustuse kui ka teemaga milline peaks akvaarium välja nägema , seega --evilone--minu nõuanne Sinule oleks :Kõiki nõuandeid võib alati kuulata AGA lõpplikud järeldused tee ikka ise ära lase endale peale sundida teiste arusaamu mis kellegi teise arust on apsuluutne tõde ........................jaburus............kui tahad plastik taimi pane sest KÕIK SISUSTUS JA TEKORATIIVSED KAUNISTUSED , MIS EI MUUDA VEE KEEMILISI OMADUSI .....ON LUBATUD!.........................See on ju ikkagi sinu akvaarium , mis pakub silmailu ja rõõmu Sinule ja Sinu kodule ei teistele :wink:

(Kõik negatiivsed komentaarid saata otse minu postkasti ,et mitte rikkuda ,,evilone,, teemat)

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 05:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Hehe, tänud meedium kommentaari eest :) Eks see ikka nii ole, et ma vast ise otsustan, mida teha, mida mitte enda akvaariumiga. Taimede soovitused olid head, sest ega mulle väga need plastikvidinad meeldigi. Kui nüüd vaikselt taimi juurde ostan, siis viskan neid plastikasju sealt järjest välja.

Vee selguse probleemid on kadunud ning mul on sees ka esimesed kalad (cory pandad) ja ega ka see teema läheb juba vaikselt muud rada kui algne postitus. Eks kui mul nüüd järgmiseid muresid tekib, peaks juba uue teema looma vast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 24, 2013 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
aga nagu öeldakse siis maitse üle ei vaielda...
Eks neil plastik taimedel ole ka oma koht eriti kaladega kes taimi äestavad.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 05:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Evilone, mina ise tigusid ja krevette Aqadvisor puhul eriti ei arvestaks. Aga eks see ole arvestaja enda suhtumine. Filtri puhul peaks Aqadvisor varuga arvestama ainult 65% filtri võimsusest. Nad ise väidavad et see on õigustatud ja kaalutletud filtratsiooni arvestus. Ütleks nii et filtri võimsuse ja kalade arvu hoiatus (warning) on sul filtratsioon piiripeal mis tähendaks seda et nädalas peaksid sa kindlasti akvas 19% veest välja vahetama. Kui akvas toimuks mingi tasakaalu rikkumine (nt. veekvaliteedi halvenemine jms.) siis oleks antud filtratsiooni võimsusega raskem toime tulla nii kaladel kui taimedel.

Mis puutub krevettidesse siis nende kooslus kaladega võib probleemseks osutuda. Enamus kalu pistaksid väikesed krevetipojad suurima rõõmuga nahka. Suuremaid krevette nad ei puutuks kuid näiteks gourami'd võivad oma suuruse ja uudishimuga krevette ahistada. Viimane aga mõjub krevettidele stressi tekitavalt. Minul näiteks surid omal ajal kõik 10tk krevetti maha. Ei julgenud nad akvas ringi liikuda, süüa ega tegutseda, pidevalt redutasid juurikate all ja taimede varjus. Tundlikud kreverid kaladega ära ei harjunudki. Mida suurem kala seda suurem ohu- ja hirmufaktor tigudele ja krevettidele. :)

Corydoras'eid see kruusapõgi ei häiri ega kahjusta. Mul akvas ka kruusapõhi. Peaasi et corydoras'tel oleks võimalik lutsutada ja nosida juurikatel, kividel ning elustaimedel.

Andrep, need angerja laadsed kuhli'd on need kes väsimatult akvapõhja ja taimi üles kaevavad. Vaatasin kunagi neid kalu, isegi mõtlesin nende pidamisele kuid see mõte et nad taimi üles kaevavad mulle sugugi ei meeldinud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 26, 2013 05:51 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Tänud ertserts, tegelikult läbustan veel seda teemat ühe küsimusega - millal peaks tegema esimese veevahetuse?

4 pisikest pandatitte on mul nüüd 4 päeva sees olnud. Vesi on selge ja pandad hakkavad juba vaikselt uue koduga harjuma. Enamjaolt alati koos, teevad vahepeal tagaajamismängu. Olen igal õhtul peale akvaariumitule kustumist andnud neile pool tabletti söömiseks. Ostsin NO2 ja NO3 tilgatestid. Nüüd mingi hetk peaks vaatama mis olukorras vesi on. Kui mul nüüd hästi meelde jäi, siis tuleks vahetada umbes 20% veest põhja sifoonides. Kas see võiks toimuda näiteks siis kui nädal kalade sissepanekust on möödas?


Üles
 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver