foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 09:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Tere akvaristid,

ostsin omale Juwel-i Rekord 600 akvaariumikomplekti, põhjaks kruusa (kokku 6 kg) ning mõned plasttaimed ja varjumispaiga kaladele. Pesin kruusa puhtaks, panin selle kenasti põhja. Lisasin 1/3 haaval vaikselt vett kuni akva täis sai. Käivitasin pumba ning soojendi ja sättisin temperatuuri umbes 25 kraadi peale. Järgmisel päeval oli vesi selge ja kõik kena. Seejärel aga vaatasin, et akva on seestpoolt natukene must ning puhastasin seda puhta käsnaga natukene. Vesi läks taas selle peale häguseks, kuid nüüd on see nii olnud juba 2 päeva.

Lisaks olen täheldanud ka akvaariumi servades väikest mulliderida, aga see on vist sellepärast, et olen pumba toru keeranud liiga pinnale ning pind vist liigselt virvendab.

Nüüd ongi probleem selles, et ma ei tea mida teha :( Et kas oodata kuni hägu ära läheb või lasta vesi välja ning pesta kruus uuesti või teha esimesed vee kvaliteedi testid ning kui kõik ok siis tuua kalad ning taimed sisse.

Vaata ka pilti akvast

EDIT: Tegin ära ka testid. Näidud on umbes selliseid:

NO3 - 0 mg/l
NO2 - 0 mg/l
GH - 16
KH - 15
pH - 7,6
Cl2 - 0 mg/l

Oskate ehk noob-akvaristile natukene nõu anda?


Viimati muutis evilone, Reede Juul 19, 2013 12:04, muudetud 6 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Tere,

See teema on siin läbi käinud päris palju. Arvan, et saad sellest oma vastused. Kui mitte siis kirjuta siia küsimused, mis segaseks jäid.

/vesi/30832/index.html

Muidu see täiesti loomulik nähtus, et alustaval akval on vesi hägune.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 04:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Evilone, pane ikka akvasse koheselt rohkem elusaid taimi! Akva käivitub paremini. Plastikust taimed viska palun välja, need pole akva jaoks suuremad asjakesed.
Edaspidiselt kalade valikul ole informatiivselt tähelepanelik. Väikeses akvas võib kergesti kalade suhtes tekkida üleasustatus.

Antud häguse veega akvasse kalu sisse tuua ma ei soovitaks. Kui seda teed siis suure tõenäosusega surevad kalad suurtes piinades maha! Kui akvas hulgi taimi sees ja vesi läbipaistev ning veenäidud korras alles siis hakka oskuslikult kalu valima. Akva võiks ikka ligikaudu nädal aega kaladeta tühjalt käia.

Kalavalik oleks 60l akva puhul vast väikesed parvekalad. Neid saaks sinna pisut rohkem. Teine valik oleks 2-3tk väheke suuremat kala. Huupi ja emotsioonist ei tasuks kalu osta, pead ikka teadma kalade omavahelist sobivust, elukombeid, toitumistavasid ja kindlasti kala pikkust täiskasvanuna. Sul on nüüd vähemalt nädal aega tõsist akvaristika alast lugemist ja akvakalade elu studeerimist. Kalade valik akvasse on üks tähtsamatest sooritustest. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 05:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Tänud ertserts ja andrep.

Ma siis teen hetkel nii, et kalu veel hägusesse vette ei osta. Ostan taimed hoopis (jäta ehk ühe pisema plastiktaime ka). Kalade kohapealt mõtlesin umbes 3-4 erinevat liiki (üks ants, siis parvekaladena neoonid ning näiteks veel paar suuremat kala). Saan seal AqAdvisori lehel vist neid kalu sinna lisada ning vaadata kui palju ja mida saaks osta. Tekkis veel paar küsimust. Kas teo võiks koos taimedega osta ja kui võiks siis kas see võib olla see õunatigu? Kas need veenäidud mis ma esimeses postituses kirjutasin on muidu OK?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 05:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: isiklikult :!: ei jätaks seda 1 PLASTIKUST TAIME......
ürita ikka päris taimi lisada....vaata ka rubriiki ära anda

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 07:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Kindlasti saad siit foorumist ära anda/müük rubriikide alt erinevaid taimi.
Plastik viska tõesti välja, silmale ilusam vaadata. Päris kohe sa sellist taimeakvat ei saa, et kõik ahhetavad aga paari kuuga, kui taimed kasvavad, siis on selline nagu ette kujutasid.

Teo võid samuti juba panna, see viib sul asju natuke tasakaalu ja aitab bakteritel kiiemini tekkida. Neid oli ka foorumis ära anda. :)

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 08:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Käisin juba poes ning ostsin alustuseks ühe Hygrophila corymbosa ja ühe Echinodorus tricolor nimelise taime. Tigu tahaks kollast õunatigu, seega panin "Soovin saada" rubriiki palve :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 05, 2013 07:30
Postitusi: 41
Asukoht: Tapa
Plastiktaime vahele jättis mul akvaga alustades elu 1 emane gupi, kes oli sinna kinni jäänud ja vigastanud end, nii et ei soovita. Peale antsu ja neoonide mahub äkki paar platyt sulle sinna, eks sa ise arvuta. Platysid suhteliselt värvikaid leidub ning neoondega annavad head kontrasti.


Viimati muutis enpysty, Pühapäev Juul 21, 2013 07:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 09:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 31, 2012 11:00
Postitusi: 16
Asukoht: tartu
Kas sul on seal pump või ikka filter? Pildi pealt tundub filtri kohta väga pisike. Hägu ja mullikesed kaovad mõne päevaga ise ära, aga oodata võiks veel vähemalt nädalakese peale seda enne kalade toomist. Mida kauem ootad, seda tõenäolisem, et veenäidud on stabiliseerunud ja kalad ei kõnge. Teo(d) võib enne kalu sisse panna ja kui kalade toomiseks läheb, siis kindlasti mitte kõiki korraga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 09:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Kimmenberg, selles karbis on kõik sees, pump, filtrid ja soojenduspulk. Kohe komplektis see olemas kõik, seega vast peaks piisama nendest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Evilone, nagu kõik akvaistid siin mainivad, arvan minagi et viska palun see viimanegi plastiktaim akvast välja. Vesi puhtam ja akva dekoratiivsem. :)

Häguse veega akvasse mina õunakat ei paneks. Kuigi õunakas ei pidavat vee suhtes nii tundlik olema kui seda on kalad. Pigem paneksin ma akvasse rohkem taimi.

Aqadvisor aitab sul ilusasti kalu komplekteerida. Komplekteerimisel pane sinna sisse ka õunakas siis saad täpsemalt akvaelanike määratleda. Ja loe sealt ikka komplekteerimise soovitusi ja hoiatusi.

Veetestide suhtes ma hetkel käivituvas akvas väga ei muretseks sest need näitajad muutuvad edaspidi veel ja veel. Vähemalt pH 7.6 on õunakate jaoks hea, alla 7 oleks juba nende jaoks nutusem.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Mina paneks küll õunaka sinna akvaariumisse sisse! Kunsttaimede osas olen ka arvamusel, et plastmasstaimed on plastmasskalade jaoks ;) Elusaimi paneks kindlasti, aga ainult taimedest ja veest ei piisa akva sissetöötamiseks - et seal bakterkultuur üldse tekkima hakkaks, on vaja sinna alustuseks kedagi elusat hinge ikkagi. Mina käivitasin oma akvat ka kunagi õunakatega, vesi oli ka algul nagu "tolmune", ei juhtunud nende õunakatega miskit halba, elasid ja kasvasid mis mühises!

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 11:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Olen nüüd asjade suhtes natukene targem juba. Peale taimede istutamist on vee hägusus peaaegu et kadunud. Lisaks ostsin sellist toodet nagu JBL "Denitrol", mis aitab headel bakteritel kiiremini tekkida ja seda pidi olema hea ka vee vahetusel lisada. Eile sain esimese õunaka (lapsed panid talle nimeks Teo-Tiidu), kes veetis oma esimese öö juba akvas. Ronis akva seina külge vee piirile ning täna on seal liikumatult passinud. Vast harjub uue keskkonnaga.

Mingi hetk ostan taimi juurde ning siis viskan ka plastiktaimed sealt seest välja.

Esimesteks kaladeks olen mõelnud põhjakaid - olen uurinud nii ancistrus-eid kui ka corrydoras-eid. Tundub, et corrydoras-ed on vähenõudlikumad näitajate järgi. Et siis kas osta 1 "ants" või minimaalselt 4 corrydoras panda-t, kes samas nõuavad vähem kui see 1 "ants".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 17, 2009 04:11
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
evilone kirjutas:
Olen nüüd asjade suhtes natukene targem juba. Peale taimede istutamist on vee hägusus peaaegu et kadunud. Lisaks ostsin sellist toodet nagu JBL "Denitrol", mis aitab headel bakteritel kiiremini tekkida ja seda pidi olema hea ka vee vahetusel lisada. Eile sain esimese õunaka (lapsed panid talle nimeks Teo-Tiidu), kes veetis oma esimese öö juba akvas. Ronis akva seina külge vee piirile ning täna on seal liikumatult passinud. Vast harjub uue keskkonnaga.

Mingi hetk ostan taimi juurde ning siis viskan ka plastiktaimed sealt seest välja.

Esimesteks kaladeks olen mõelnud põhjakaid - olen uurinud nii ancistrus-eid kui ka corrydoras-eid. Tundub, et corrydoras-ed on vähenõudlikumad näitajate järgi. Et siis kas osta 1 "ants" või minimaalselt 4 corrydoras panda-t, kes samas nõuavad vähem kui see 1 "ants".
Igaks juhuks mainin ära, et erinevate firmade tooteid pole hea segada. Näiteks: panid JBL Denitroli, siis vee neutraliseerimisvahendit Tetra toodangut ei soovita valida. Edu sulle !

_________________
530L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 21, 2013 01:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Aga võta coydobastele lisaks ka 1 Ants. Corydobased enamus aega põhjas, Ants puhastab ka klaasi ja taimi...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver