foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 60 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Käivitamine Juwel 54l
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 03:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Ostsin kasutatud akvaariumi ning teen suurpuhastust.
Hetkel probleemiks see, et sooviks teha ka korralikku pesu kaanele alt (Monolux 60). Kuna eelmisel omanikul on sinna aga kogunenud mõnuskiht aurustunud veest ja niiskusest katlakivi kiht. Minu mure on aga see, et ma ei ole suutnud välja nupudada, kuidas pirni saab eemaldada. Kes oskab juhendada? Olen tänulik abi eest.

NB! püüdsin leida siit ka teemasid, kus oleks pirni vahetamisest juttu aga ei suutnud leida ja tahaks juba pesupäevaga edasi tegeleda.

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Viimati muutis katukiisuke, Reede Mai 17, 2013 11:40, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
äkki manual abiks?
http://www.juwel-aquarium.de/out/media/en/Monolux_60,_Duolux_80.pdf

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 05:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Tänan...
Oletasingi, et niimoodi keerates peaks aga millegi pärast ei saa. Kas mul jõudu vähe või miskit. Püüan leida kellegi, kellel veidike rammu rohkem. =)

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 07:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Nii... Meesterahva ramm ei hakka ka peale, kuna pinda kust kinni hoida on vähe. Ning arvatavasti katlakivi tõttu on ta nii nii kõvasti kinni. Milline võiks olla järgmine lahendus millega proovida? Selles manualis on ka, et neid pirni pesasid/otsasid on võimalik vahetada, kuid need on mingi liimi või ma ei tea millega kinni. Ideid???

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 07:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Või on häid soovitusi kuidas sellest katlakivist seal lahti saada? Kuidas peaks äädikaga lähenema?

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 08:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Minu enda mõte oleks mõistlikus koguses äädikat tilgutada sinna ja siis 5-10min pärast uuesti proovida.

NB! Enne puhastamist kaan vooluvõrgust välja :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 09:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kas pesa kaas/mutter on kinni kiilunud? Seda saaks avada jõuga kasutades torutange aga.. siin peab olema ERITI ettevaatlik- vähimgi vale liigutus ja toru on kildudeks !!!
Parem oleks sellist katset teha kusagil rõdul vms välistingimustes kus killud ja torust pärit elavhõbe ei kujuta suurt ohtu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 09:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Katsetsin ka torutangidega, kuid tulutult. Loobusin hetkel sellest. Püüdsin siis äädika & veega saada pirni nii puhtaks kui võimalik. Nüüd lasen paar päeva kuivada ennem kui vooluvõrku pistan.
Aga järgmine mure on selline. Puhastamise käigus, et kätte saada filter pidin ma need iminapad või kleepsud või ma ei tea mis, läbi lõikama. Sest muud moodi ma seda filtrit kätte ei saanud. Filtriks Juwel. Käisin uusi sarnaseid ümmargusi jublakaid otsimas Kalake'ses ja ühes Zoomaailma poes, kuid nemad mind aidata ei saanud, sest neid oli vaid külge pandavaid iminappasid pakkuda. Kui keegi oskab täpsustada mida ma poest küsima pean või oskab juhatada konkreetse poeni oleksin väga tänulik.

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 10:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma võin küll väga eksida aga kas mitte Juvel pole kuulus selle poolest (muu hulgas... :) ) et filtrid käivad akva seina külge silikooniga. Seega kinnitad uuesti ka silikooniga, mõtled välja kinnituse normaalsetele iminappadele või...viskad filtri üldse välja ja paned asemele nt. välisfiltri.
Või mingi odavama (?) sisefiltri. Võtab akvast vähem ruumi ära kindlasti !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 10:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Hetkel loen just siin üht tarka artiklit, mille on kirjutanud keegi Rein. Lugesin sealt välja et "Valmiskomplekti miinuseks on see et filter ja valgusti on enamasti jäigalt fikseeritud ning nende vahetamine on üsna keeruline". Arvan, et minule sattus ka just see, kuna eelmine omanik oli ostnud akvaariumi laste pärast. =)
Kindlasti leiaksin ma foorumist vastuse, kuid küsin siiski. Kust saab ja milline peab olema see silikoon, millega võib asju kinnitada akvaariumi sees?

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Akvaariumisilikooni saad tõenäoliselt ehituspoest või hästi varustatud zoopoest.
Näiteks PENOSILil selline toode olemas. Ära tavalist silikooni kasuta - see sisaldab kahjulikke aineid akva jaoks.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 11:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Tänan info eest...
Üks väike küsimus veel mis kohe pähe torkas, kui hakkason mõtlema, et mida veel vajan ennem, kui hakkan akvaariumit omale kohale paigutama. Kuna on kaks varianti, kuhu ma ta oma pisikeses korteris panen, siis üks nendest vajab lisa toestust ehk siis plaati akvaariumi alla.
Väike seletus ja siis ehk ka selgub, kas üldse akvaarium sinna sobib.
On ehitatud karkassiga ja ümbritsetud kipsplaadiga seinast välja nn nurk (lisan ka oma albumisse kuni küsimuse lahendamiseni pildi) kuhu on peale panud plaat. Kuid see plaat on täpselt 30cm ning ümara servaga. Et siis nagu ma arusaanud olen siis peab ikka ilusti täisnurkne plaat 100% akvaariumit toestama. Ning kas ta peab olema siis ka akvaariumi mõõtude järgi 60x30 või pisut suurem? Pildilt siis vaadata kuvarist paremale, seal all on siis see karkass (lauaarvuti plaanib sealt ära kolida, sülearvuti jääb omale kohale).

NB! pilt ka nüüd lõpuks albumis

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 24, 2013 12:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 19, 2013 08:02
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Ootan ikka veel vastust oma eelmises postituses olevale küsimusele seoses akvaariumi paigutusega. =)
Ning nüüd siis lapatud Akvaariumkalade piiblit vähemalt seitse korda & pandud sticky note vahele. Uurisin ka mõningaid teemasid seoses akvaariumi suuruse ja kalade arvuga ja tekkis küsimus.
Kas see peab paika et akvaariumi pikkus (minul siis 60cm) = täiskasvanud kalade kogu pikkus?
Või pean hakkama arvutama neid ruutsentimeetreid jne. ???

_________________
Algaja =)
Juwel 54L. Elanikud - Guppy pere ja 2xAmpullariidae...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 24, 2013 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Alusplaat peab akvat ikka kogu ulatuses toetama, jupitamine ei ole hea. Plaat võib olla akvast suurem (saad kasvõi kalatoidu purgi sinna hetkeks toetada...) aga ei pea seda. Paigutus võiks olla selline, kus kala ka rahus olla saavad. Nt mitte igasugu kõlarite juurde ja mitte tihedalt läbikäidavasse kohta. Peaks vältima otsest päikesevalgust - tekib vetikaprobleem.

Kalu akvasse asustada võiks ikka pigem mõistuse, mitte igasugu imelike valemite järgi. Need on küll abiks kui hetkel veel teadmisi vähe aga siiski.
Põhiline on vältida kalasuppi. Samuti peab arvestama kala kuju: scalare (lapik ja kõrge kehaga, veidi lesta moodi) ilmselt madalasse akvasse ei sobi. Veel võiks arvestada, kas kala eelistab pikalt ujuda või pigem tolkneb kohal (nt scalare jällegi). Rusikareegel oli vist selline et iga kala kehapikkuse cm kohta peab olema 1l vett. Arvestame täiskasvanud kala kehapikkust. Samuti peab vaatama, kellega su kalad kokku sobivad. Kui akvas vaid 1 liik, jääb see mure mõistagi ära.

Loodetavasti ei ürita sa selles akvas kuldkalu pidada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 29, 2013 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Seda Akvaariumkalade piiblit soovitaks võtta reservatsiooniga
/varia/6221/index.html

proovi oma andmed panna siia http://www.aqadvisor.com/
Saad hea ülevaate
siis pane see täidetud link ka siia jääb asi ka alles ;)
siin minu akva link

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 60 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver