foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 08, 2005 03:40
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Tekkis siis selline küsimus peale selle raamatu sirvimist, et kui õiged need andmed ikka on? Näiteks akvaariumi maht liitrites skalaari kohta on antud 36l. Igal pool mujal kirjunduses ei soovitata skalaari üldse pidada väiksemas akvas kui 150l.
Või võtame näiteks Oskari keda soovitatakse akvasse alates 60l :shock:
Sõber akvarist ei soovitanud mul neid kalu üldse võtta sest mu akva väike. Soovitav suurus pidi algama 400l.
Muidugi ma loodan et inimesed ei pane neid kalu nii väiksesse akvasse aga algajaid võib see asi segadusse ajada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 02:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Tegemist on arvatavasti veaga, kuna originaalraamatus on suurus antud minu teada gallonites ning kirjastus on selle lihtsalt kahe silma vahele jätnud.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Ei tohiks ju "kahe silma vahele" jätte, mõned kergeusklikud panevadki ,36l akvaariumisse Skalaari. :shock: :x :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 02:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
No muud seletus selles pole, et nad on tingmärgid lihtsalt maha trükkinud, asjasse süvenemata. :twisted: Sai selle kohta kirjastusse mail päringuga kasaadetud, pole vastust veel lugeda saanud.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 03:42 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
antud raamatu puhul on tõsiseid puudusi teisigi. sirvisin ka seda raamatut ja silma jäi see, et osad ladinakeelsed kalanimed ei vasta pildil olevale isendile või on nende kirjapilt vale. samuti on kasutatud liiginimedena maailmas vähemlevinud sünonüüme, mis algaja akvaristi samuti vägagi segadusse võivad ajada. :evil:
kuna ma pole tuttav raamatu originaalversiooniga, siis ei oska muu kohapealt kommenteerida aga eestikeelset tõlget tõsiseltvõetava infoallikana vähemalt mina kasutada ei julge.


Üles
 Teema pealkiri: akvaariumipiibel
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 03:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Mis keeles on originaalvariant ja kas ka meil saadaval? Olen ühte saksakeelset vaadanud, mis oli üsna kallis ...

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 04:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Selline on siis algupärane teos:
http://www.amazon.com/gp/product/076415 ... F8&s=books

Ise ei arva ma akvaristikaraamatutest midagi.
Kogu info on kättesaadav up to date internetis.
Väga paljuski on moddernne akvaristika ja arusaamad sellest dünaamiliselt muutuvad.
Tekivad uued võimalused, viiakse läbi uued uurimused jne
Kala, mida kuskil kirjeldatakse ühtpidi osutub tegelikult teistsuguseks...

Aga ilusaid pilte meeldib ikka vaadata ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 04:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 27, 2006 08:21
Postitusi: 85
Asukoht: pärnu
mul on see raamat,seal natuke imelikud suurused jah kaladele


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 11, 2006 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tõtt öelda on üsna harva ette tulnud et oleksin ostnud raamatu ja hiljem ostu kahetsenud, see raamat paraku just selline on. Silma hakkas nii palju ebatäpsusi et ma ei julgeks siit küll midagi kontrollimata uskuda, pildid pole kah nii head et ainult nende pärast tasuks seda raamatut osta. Väide et gallonid on eksikombel liitriteks saanud ilmselt siiski paika ei pea - ehkki mõne koha peal võib ka selline suhe esineda. Igatahes kes Melanotaenia lacustrise 36 liitrisesse akvasse topib on kindlasti kolakat väärt, ka teistele vikerkaladele on kordades liiga väikesed akvad pakutud. Pole tahtmist rohkem vaadatagi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 12, 2006 12:05 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Ühinen raamatu andmete usaldusväärsuse suhtes täielikult Reinuga. Jääb silma, et kõik akvaariumi mahud on 12-kordsed. Huvitav ikkagi, mis ühikutes need originaalis olid antud? Vaatasin neid mahte ainult merekalade osas, no need on ikka täiesti mööda, mis mööda. Kahemeetrine barrakuuda vajab ainult 144 liitrit (lk. 244), 40 cm Sebrasoom :?: (lk. 194) 72 liitrit jne. :roll: Inimesed, kes ise on kirurgkalu pidanud soovitavad enamusele nendest mitte väiksemat kui 1000 liitrit, mõnede puhul kompromissina 500 liitrit. Siin ei saa enam juttu olla isegi liitrite ja gallonite segiajamisest.

Vaatasin ka Tiffi viites leiduvas retsensioonis toodud möödalaskmisi, ühe erandiga (kalade kogupikkuse suhe pindalasse, lk. 12) on kõik need olemas ka eestikeelses väljaandes. Nii et ei maksa seda üllitist eriti tõsiselt võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 12, 2006 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Äkki peaks see liitriarv tähendama liitreid kala kohta suures ühisakvaariumis? Aga kui suur on akvaariumi alampiir, on jäänud märkimata?
Mõne kala puhul tundub aga see arv isegi sellisel juhul liiga väike.
Näiteks lk 149 90-cm pikkuseks kasvavale kilpsoomuskalale, kes vajab avarat ujumisruumi, on soovitatud 60 liitrit.
Lk 241 20-cm pikkusele merekalale 5-liitrine akvaarium, et saagi järele söösta.
Pakun, et rõngassekeeratuna eriti ei uju ega söösta. Aga kas suures seltskonnas ja avaras akvaariumis piisaks nendest liitritest näo kohta?

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 12, 2006 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Täielik õud tuleb lausa peale kui mõni siis nüüd seda raamatut kui kulda võtab ja hakkab vastavalt sealt antud liitritesse kalu toppima. Mõnele kalale vajalikku liitritehulka vaadates läheb seda va toppimisekunsti vaja küll. :? Kusjuures on hämmastavalt palju inimesi kes võtavad sellise ilusa ja "targa" raamatu infi palju kindlamalt kui mingit foorumis olevat "bla blaad". Vaidlesin just inimesega kes oli endas 100% kindel, et kui akvas on elustaimed siis mingit veevahetust pole absoluutselt vaja. Kusjuures jäin selles vaidluses alla. :cry:

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 19, 2006 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
olen seda raamatut ka lugenud...aga jh muud ei midagi ilusad värvilised pildid jne...huvitav oli vaadata ja avastada uusi kala liike mida ma veel ei olnud kohanud... 8)

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 30, 2006 09:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 15, 2006 12:27
Postitusi: 43
Asukoht: Tartu
Endal on olemas ammustest aegadest paar väga tarka venekeelset raamatut, mida kasutan põhiliselt mälu värskendamiseks, kui on vaja meelde tuletada mõne kala või taime ladinakeelne nimetus :D Muidugi on seal päris palju tarka juttu ka.
Uue eestikeelse klantsraamatu vigade hulk näitab ilmekalt kahjuks seda, mis juhtub, kui raamatut koostavad (täpsemalt küljendavad ja teevad korrektuuri) asjast kaugelseisvad isikud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 04, 2006 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Tegelikult see ei ole nii uus raamat.. Kui me räägime ühest ja samast raamatust. See oli meie raamatukogus juba jaanuaris.. Võibolla ka varem aga siis ma leidsin selle..

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver