foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tsiteeri:
Võiksid proovida kasutada Easy life flüssiges filtermedium

Nii, kirjade järgi on see tõepoolest 'imevahend', kas sain Su vihjest õigesti aru et peale kõige muu toreda saan leevendust nn 'pruunile veele' ?

Lisasin galeriisse ka mõned pildid alustamisest.

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 02, 2012 03:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Usun,et paari nädalaga võib aidata küll,mul kaotas blackwater aquatani mõju ära nt.Muidugi vaatasin,kalakeses see maksab pea 15 euri,aquaristiq net is oli 6,68,sellepärast ostsing(500 ml).

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2012 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2012 04:49
Postitusi: 4
Asukoht: Astangu 52, Tallinn, Eesti
Tere!
Idee on hea! Aga taimi võiks rohkem olla!
Soovitan lugeda:

http://aquadisain.ee/publ/nature_aquari ... l/5-1-0-20

Edu teile!

_________________
AquariumDisain OÜ

www.aquadisain.ee
info@aquadisain.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 05, 2012 09:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
AquariumDisain kirjutas:
Tere!
Idee on hea! Aga taimi võiks rohkem olla!
Soovitan lugeda:

http://aquadisain.ee/publ/nature_aquari ... l/5-1-0-20

Edu teile!

Väga ebameeldiv on lugeda google tõlget miskit jutust .
Kui kasutate kellegi teise juttu, oleks võinud algalllika ära märkida -loeks meelsamini originaalkeeles teksti kui tõlget stiilis-tule eile meile.
Ja lõpeta oma poe reklaamimine teiste teemade solkimisega.
Oma teenuse pakkumisega - tegele sellega ette nähtud kohas...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 06, 2012 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tsiteeri:
Idee on hea! Aga taimi võiks rohkem olla!

Loomulikult võiks taimi rohkem olla :P Oleks päris tore täiskompekt Tropica taimi sisse surada aga... Esiteks eelarve ei võimalda nii laialt läheneda asjale ja teiseks ei riski napi kogemustepagasiga kõigega katsetada.

Jah tõepoolest google otsetõlge tekstile on suhteliselt koomiline. Aga tänud heade soovide eest. Veeaed on nagu koduaedki, kasvab ja areneb koos selle kujundajaga. Mis algul tundub tühi, on hiljem paras dzungel :wink:

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 28, 2012 09:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tervitusi taas, ei teadnudki kas postitan tänased küsimused siia või akvaariumikalade rubriiki, sest kalade valiku osas on tekkinud palju küsimusi.

Akvas on muidu seis stabiilne, kadudeks on siiani olnud kolm vana suuresabalist guppyt. Eelmisel nädalal hakkas õitsema Anubias ja lähipäevadel peaksin saama lisa valgusele, seda metallhaliidlampide näol. Näis, mis see eksperiment enesega kaasa toob.
Veenäidud viimati olid: NO2 =0; NO3 = 5; GH=18; KH=15

Mõistus jooksis kokku mul kalade valiku osas. Olen siin varsti juba kuu aega erinevaid tegelasi silmas pidanud ja tundub et ise ei mõtle kõike välja, tuleb nõu küsida. Mõtted on üldiselt sellised: Akvas võiks olla mõned suuremad tegelased ja mõnus hulk parvekalu. Suured tegelased meeldiksid mulle neoonrohelistes ja sinistes toonides ja parvekalad peaks nendega kokku sobima, et siis nii et kohe söögiks ei läheks. Enamlevinud neoontetraid ma ei taha, tülinorijatest ja taimesöödikutest oli eelpool juba juttu. Samas ei lähe peale ka pelglikud tegelased.

Olen silmas pidanud vikerkalu. Kalakese poes jäi mulle silma Melanotaenia lacustris, reklaampilt oli uhke ja rahumeelne pidada ta ka olema. Kuskilt aga lugesin et hea oleks pidada neid 6-8tk parvena. Kalade sobivustabeli järgi peaks vikerkalad ka tetratega kokku sobima. Kas keegi oskab oma kogemustest midagi täpsemalt nende käitumise ja vajaduste kohta kirjutada.
Teine huvitav tegelane tundus Trichogaster trichopterus var opaline ( see on siniselapiline tegelane). Mul sõbrannal on gouramid, kuldsed on väga pelglikud, pärgouraamid ja colisia lailad on aga sõbralikud ja uudishimulikud. Oskab keegi var opaline iseloomu kohta midagi kosta?

Oma olemasolevale harjasninale toon ilmselt paar seltsilist ka juurde. Kaalun siin ainult emaste seltskonda, ma nende tittedega ei viitsi väga mässata. Corydorased tunduvad ka sümpaatsed - kas neid on mõtet taimeakvasse võtta? Kui palju need tegelased kruusa ringi veeretavad?

Nagu öeldakse - üks loll jõuab rohkem küsida kui seitse tarka vastata.

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 29, 2012 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
M. lacustris elab hästi ka väiksemas koosluses, nt 3 isast ja emane. Vajab karedamat vett ja pH peaks jääma vahemikku 7-9. Sinu vesi peaks sobima. Soovitan proovida.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 29, 2012 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
vikerkastega pead jälgima seda, et need võrdlemisi soojalembelised kalad
samas teised kalad nt tetrad nii sooja vett tavaliselt ei taha

soovitaks võtta siis juba erinevaid vikerlasi neid on erinevaid värvitoone
ning valid ka taimed mis kasvavad samas kandis ning taluvad sooja vett kokkuvõttes saad teha nn "biotoobi"

põhja sonkivad / akvaariumi ümberkorraldavad kalad ja mullapõhi ei lähe hästi kokku

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 29, 2012 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Tsiteeri:
Corydorased tunduvad ka sümpaatsed - kas neid on mõtet taimeakvasse võtta? Kui palju need tegelased kruusa ringi veeretavad?

Corydorased ON sümpaatsed, piisavas koguses on nad julged, elavad ja väga seltskondlikud ja vahvad kalad, kes hoiavad kokku ja kaklema ei lähe kellegagi. Kruusa ei veereta üldiselt üldse ringi, ainult kuskil tabletti rapsates või graanuleid taga ajades võivad veidi tuuseldada, aga see ei jäta rohkem jälgi kui madalstardist harjasnina kuhugi põgenedes. Rahulikku ja sõbralikku kasti minumeelest tähtsaimad kalad! :)

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 29, 2012 06:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Niimodi värvi järgi päris raske kalu saada,niisugused sinised ja rohelised võivad olla mõned tõsiselt kurjad ahvenad,kes teistega ei pruugi kokku sobida,enamus kalu ikka pruunikad või hõbedased.Discuseid muidugi on igat värvi,aga need väga nõudlikud kalad ja hind ka... Guraami kohta võin öelda,et ühtegi häbelikku tegelast nende hulgas ei ole küll kohanud,kõik on parajad aktiivsed.Vastavalt Su vee karedusele jääb ka valikuid vähemaks,või pead osmoosifiltri ostma.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 01, 2012 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Oeh, nii palju mõtteid :) Tänud vastajatele.
Tsiteeri:
Niimodi värvi järgi päris raske kalu saada
Aga ilmselt mitte võimatu. Discused ei sobi minu veega ja algajana ma isegi ei kaalu seda varianti. Gouraamid jälle ei taha nii karedat vett kui vikerkalad. Mis saab näiteks juhul kui otsustan CO2-ga mässama hakata. See toob ju ka akvas pH alla. Tundub et kui ma korralikku elujõulist taimemassi tahan, ei saa ikkagi CO2 lisamiseta. Sel juhul ju kohe pH alaneb ja vesi ei sobi jälle vikerkaladele? Kuskilt aga lugesin et pisut erinev pH polegi kaladele nii ebameeldiv kui pH järsk kõikumine akvas.

Tsiteeri:
vikerkastega pead jälgima seda, et need võrdlemisi soojalembelised kalad samas teised kalad nt tetrad nii sooja vett tavaliselt ei taha
Tabeleid vaadates tundub et enamus soojeveekaladele peaks temp 26 selline kuldne kesktee olema. Aga tabelid ja numbrid võivad tegelikkusest ju ka erineda... Samas päris biotoobiinimene ma ka ei ole. Sammal, anubias, vallisneria ja hulgaliselt "muru" on täitsa minu teema. Ja kalad oleksid sellele kooslusele mõnusaks täpiks i peal.
Tsiteeri:
Corydorased ON sümpaatsed, piisavas koguses on nad julged
Milline kogus on piisav? 6 isendit? Vaatasin et nemad vajavad jahedamat vett, 21-24 kraadi.

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 01, 2012 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Tsiteeri:
Milline kogus on piisav? 6 isendit? Vaatasin et nemad vajavad jahedamat vett, 21-24 kraadi.

6 säga on juba selline arvestatav kogus, corydoraste puhul on tore ka see, et rassiline diskrimineerimine puudub, ujuvad näiteks minul külg külje kõrval nii pandad, aeneused, paleatused kui ka splendensid, keegi pole üksi. Ei taha halba eeskuju anda, kuid minul on rahulikult ujutud 3 aastat 25 +-kraad vees ja ei ole täheldanud erilist muutust aktiivsuses ka külmematel päevadel, kui temperatuur oli kukkunud 22-le.
Eelnev on siiski ainult minu arvamus põhinedes kolme-nelja aastasele kogemusele.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 01, 2012 12:12 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Trichogaster trichopterus ja T. leeri taluvad mõlemad väga hästi karedat vett,neile isegi on soovitatav kõrgem karedus.T.microlepis tahab pehmet vett.Coridorastega ei juhtu kõrgemal temperatuuril midagi,mul kogu aeg 26 juures ja on korra isegi kudenud.Guraamide puhul peaks silmas pidama,et neid võiks olla 5 tk või rohkem,muidu võib mõni sattuda liiga suure kiusmise ohvriks.Suures akvas nagu Sul on tegelikult igasugust kiusamist ka vähem.Omal kõige halvem kogemus Labeo bicolor iga,kes ründas pidevalt teisi kalu,nii et sai vahetatud paari SAE vastu,need ainult pisut nagistavad omavahel,teistest kaladest ei tee üldse välja.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 01, 2012 02:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
M. Lacustris-e soojalembus võrreldes mõne muuga (nt Boesemaniga) on pisut tagasihoidlikum ja jääb vahemikku ca 23-25 kraadi, seega peaks võimalusi teistega sobitada olema.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 06, 2012 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Teate, lööge või maha aga mehe valimine oli ka lihtsam kui kalavalik minu akvasse :roll:
Ma pole vee kuidagi ära suutnud armuda Kutubu järve vikerkalasse, samuti ka mitte sinistesse gouraamidesse. Millegipärast tundub et pildid mis netiavarustes leida, on palju värvikirevamad kui päriselt. Veel keerulisem on leida parvekalasid...
No ühesõnaga kui juba küsida siis küsiks veel rumalaid küsimusi. Vee karedusest on siin juttu olnud. Kalakese kodulehelt leidsin näiteks sellise lõigu: "Enamus kalu ei hooli sellest, mis pH tase akvaariumis on. Nad ei kannata järske muutusi. Karbonaatkaredus aeglustab vee hapestumist, tagades stabiilsed veeparameetrid. Kareda vee ainuke miinus on see, et pehme vee kalad ei taha seal sigida. "
Nüüd siis minu küsimus, kui tõsiselt sellist infot võtma peaks? Näiteks enamus meil müügilettides olevaid parvekalasid on neutraalse vee sõbrad, nendega kokku sobiks hästi Mikrogeophagus ramirezi, ka pH 5-6. Paljundamise eesmärgil ma nagunii kalu ei pea. Aga kas see on ikka nii lihtne, kas kala ei ole siis mitte pidevalt keskkonnast tingitud stressis?

Amazonica poe kodulehel olid päris lahedad skalaarid (valged, siniste uimedega), see aga tähendaks et ei mingeid pisikesi parvekalu.
Lisaks on mul veel üks häda, et ei saa minna igal hetkel kalapoodi uudistama, kes milline välja näeb ja kuidas käitub. Tundub, et kõrvade vahel läks miski lühisesse ja vajalik oleks väikene restart...

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver