foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
nii ta on, ilu on vaataja silmades...minule näiteks ei meeldi üldse kinnised kaaned :wink: mina näen ilu rippvalgustis. Ja vett panen täpselt niipalju kui kasti mahub, see tähendab et täiesti triiki täis...vahel kui valamisega hoogu lähen on isegi kuhi peal :shock: vot :D

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2009 02:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
... ja siis tahad akvaariumi põhjas midagi korrastada, pistad käe akvaariumi ja tunned kuidas sokid märjaks lähevad :P

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 06, 2009 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kätpidi ma isiklikult vees käin väga vähe..akvas toimetamiseks on mul eheim'i pikad näpitsad. Ja kui ongi vaja seal kätega solberdada lasen tiba vett nirkusse mis pärast uuesti kasti tagasi läheb. lihtne ja loogiline :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 17, 2009 10:51 
Põhjusel, et kast oli küllaltki rohkesti pruunvetikat täis, mis muutis tagatausta nägemise ütlemata koledaks sai ostetud välisfiltrile JBL Clearmec plus, mille instruktsioon annab järgnevat infot:
"filtrimaterjalide segu põletatud savist ja spetsiaalsest vaigust, mis elimineerib kõik akvaariumisse tekkivad mürkained, mis toidavad vetikaid. Absorbeerib fosfaati, nitritit ja nitraati kasulikke mikroelemente eemaldamata. Savi poorne pinnas on puhastavate bioloogiliste bakterite kasvuks. Clearmec plus muudab akvaariumivee kristallselgeks, luues ühtlasi ideaalsed tingimused kalade ja taimede kasvuks.
Põhjus miks ma selle infolehe copy/paste siia tegin on asjaolus, et see tõepoolest toimib - eile panin filtrisse ja nühkisin kogu pruunvetika maha ja juba täna oman kristallselget vett ilma mingisuguse häguta.
Pilt

Akva üldpilt tänase kuupäevaga:
Pilt

..ja muide- akva paremal seinas asub PowerFilter PF1000, mis on müügil hinnaga 360.- Mida oskan sellest arvata? Veevool on terves akvas, mehhaanilise filtri toime on samuti hea ning hapniku lisab see isend samuti üsna vahvalt. Mis mind aga häirib on see, et kui hapniku lisamise funktsioon töös hoida siis on küllaltki kärarikas, ilma on üsna tip-top. Seega AzA, see asjapulk on Sinu! :wink:

Üsna pea peaks saabuma Tartust ühtlasi ka Maria poolt saadetav õhupump, mille panen 25cm pikkuse mullikiviga enda kasti hapnikuvajadust rahuldama. Oskarite kasti toomisega piisab 12 tunnist kui taas kõik kalad pinnal õhku ahmivad.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 18, 2009 06:50 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Heameelega, võtan ühenduse, kui Tallinna satun.

Mul muidugi ei tulnud pähegi, et sa tahad sellega hapnikku lisada.
Ta muutub ajaga vaiksemaks, nö. siis kui sisse töötab, aga igasugune hapniku lisamine sellise hulgaga väljavoolu muidugi tekitab meeletu mürina.

Igatahes on ta täpselt selline nunnutis, nagu mul vaja ja kui sa 525L kastis vooluga rahul oled, siis ilmselt ma saan oma 200-ses suisa õnnelikuks.

Peab küsima, lihtsalt peab:
Ega su kastis haigusi pole olnud?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 18, 2009 07:21 
kastis mingeid haigusi pole olnud, ka vetikatest ilmnenud vaid pruunvetikas.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 11:24 
eile tõin akvasse 2 SAE-d. tegin ka esimesed paar tundi täielikku pimendust, et SAE-d harjuda saaksid. olgu öeldud - tegu oli 6cm pikkuste isenditega ehk pea täiskasvanud kaladega.

täna pidin nentima siiski seda, et mõlemad isendid olid surnud ja ca 25cm pikkustele Oskaritele söödaks läinud. viimase SAE puhul nägin ka ise kuidas Oskar juba surnud kala ära sõi.

siit küsimus: kas nende surma põhjuseks võis olla piinamise tagajärg või faktor, et ma öösel antud hetkel õhustajat sees ei hoia ning SAE-d ei võta veepinnalt hapnikku?

pruunvetikat on nad õginud aga agaralt. 2 kivi on 1/5 ulatuses pruunvetikast puhtad.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 03:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Ei ole siin õhutamisega midagi pistmist. Su kalad söödi lihtaslt ära, arvan.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 04:21 
no siis selge, eks peab suutma mingil muul moel vetikast lahti saada.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 05:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Pruunvetika põhjustajaks võib olla vähene valgustus. Samuti olevat see alustavas kastis tavaline nähtus. Peaks ise ära kaduma. Soovitan oodata.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 06:53 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma hästi ei usu, et oscarid saavad SAE kätte, nad pole nii kiired.
Äkki olid kalad ringitõstmisest stessis ja nõrgad või puselesid omavahel uue territooriumi paikapanekul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 17, 2009 10:40 
Kogu melu on hetkel rahulikus staadiumis.
Hapnikuprobleemi lahendasin sellega, et ostsin Tetra neljajalgse mudeli TetraTec APS300, mis oma mürataseme tõttu siiski kolis läbi seina teise tuppa.
Samuti olen juurde lisanud ka taimi tehes seda eelkõige potistamise meetodil - muu ei jää pinnasesse mingil moel pidama.
Mis puudutab aga toitumist siis leidsin, et clariastele kui ka Oscaritele on meeltmööda proteiinirikas Friskies(kassikrõbinad). ühtlasi tuleb see ka soodsam, kuna maksab 25 eek/0,5kg. Clariased õgivad meeletult.
See aga ei tähenda, et ma kaladele mõeldud toitu neile ei annaks. iga päev toidan neid järjekorras Friskies, stickid. Vahel lisanduvad lõppu ka prussakad(kodupidamisel) või gupid.

Lõppeks ka pilt hetkeseisust.
Pilt

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 18, 2009 03:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kivi kirjutas:
Ma hästi ei usu, et oscarid saavad SAE kätte, nad pole nii kiired.
Äkki olid kalad ringitõstmisest stessis ja nõrgad või puselesid omavahel uue territooriumi paikapanekul.


Oskarid on vahel ikka ülikiired,eriti kui tegemist elussöödaga.
Olen juhtunud nägema enda akvas,kus ossud lendavad ringi kui nooled :D

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 25, 2009 11:05 
tänane uudis - Green Terrori paar poetanud kivile ca 150 muna(võttis aega, et üle lugeda). sellega seoses sai oma 525 liitrisest kastist 1/3 Green Terroritele eraldatud(sai võrguga mässatud veits).

Pilt 1/3 kastist:
Pilt

Pilt lähemalt Green Terrori marjast:
Pilt

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 25, 2009 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Täpselt ikka lugesid või +-100? :lol:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver