foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 03:17 
akva neljandat päeva töös ning filter jäi täna öösel ka esimest korda sisse. täheldada võib sellist õrna piimjat tooni akvas oleval vees. akvas elutsevad teist päeva ka 2 Clariast, kellele meeldib põhjakruusa pidevalt üles tuustida. kas peaksin muretsema vee õrna piimja värvuse tõttu või on see alustava akvaariumi puhul normaalne nähtus?

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Lugedes siin seda akva foorumit,olen aru saanud,et peaks olema normaalne nähtus...või ma eksin...endal oli sama väikeses akvas,panin bakterit sisse ja läks selgeks..suures olin kavalam-panin väikesest tüki filtrit suurde filtrisse ja ka baktereid...algul oli veits hägune,aga kadus ära.

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 05:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Incikas kirjutas:
Lugedes siin seda akva foorumit,olen aru saanud,et peaks olema normaalne nähtus...

piimjas vesi ei ole kindlasti normaalne nähtus.
lihtsalt alustajatel esineb seda sageli ja peamiseks põhjuseks on liigne toitmine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 06:05 
indrek kirjutas:
Incikas kirjutas:
Lugedes siin seda akva foorumit,olen aru saanud,et peaks olema normaalne nähtus...

piimjas vesi ei ole kindlasti normaalne nähtus.
lihtsalt alustajatel esineb seda sageli ja peamiseks põhjuseks on liigne toitmine.

arvan samuti et asi tingitud sellest, et Clariaseid teisel, kolmandal päeval toitsin(3-4 sticki kumbki päev). ei osanud arvata et nad sedavõrd stressis olla võisid, et 2-3 päeva midagi ei söö. toit sai muidugi tunni möödudes välja korjatud, ent arvestades kui tundlik uus vesi uute bakterite osas on siis on asjade käik loogiline. eks olen asjaga vähe ettevaatlikum nüüdsest peale. täna võeti kanafilee korra näksimiseks isegi. midagi hullu lahti ei ole sel juhul, kuna see sumu õhkõrnalt paistab. loodan vaid et asi halvemuse poole ei kisu.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2009 10:51 
Sain hetkel akvale valgustuse peale. Olen asjaga vägagi rahul. 8)

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2009 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Nii kena :) =D> =D> =D> =D>

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 19, 2009 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2007 02:19
Postitusi: 148
Asukoht: Rae vald
Sellised akvad mulle meeldivad :) Teen endale ka sarnast seina :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2009 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Matten kirjutas:
akva neljandat päeva töös ning filter jäi täna öösel ka esimest korda sisse. täheldada võib sellist õrna piimjat tooni akvas oleval vees. akvas elutsevad teist päeva ka 2 Clariast, kellele meeldib põhjakruusa pidevalt üles tuustida. kas peaksin muretsema vee õrna piimja värvuse tõttu või on see alustava akvaariumi puhul normaalne nähtus?

Matten


Selline õrn hägu on alustava akvaariumi puhul täitsa normaalne nähtus, mis tähendab seda, et bioloogilised protsessid on käima läinud, kuid akvaariumis pole vajalikku tasakaalustunud bakterikooslust. Ei pea tegu olema üldse ületoitmisega ega midagi valesti tegema, hägusus tekib orgaaniliste lämmastikühendite tõttu, mis tekib kalade elutegevuse tagajärjel ka siis, kui üldse mitte neile süüa anda. Selline hägusus kaob mõne aja pärast iseenesest, kuid vee selginemise protsessi on võimalik kiirendada ka pudelis saadaolevate bakterikultuuridega (nt. JBL Denitrol). Igaks juhuks võiks mõõta ka NO2 ja NH4 taset, kas see kaladele ohtlikule tasemele ei ligine.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2009 08:35 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Sellele JBL denitrolile pean ka oma 10 punkti panema, minu arvates toimib.
6-st kastist 2-s olen kasutanud. Neis kahes pole seda hägu olnud, neljas ilma denitrolita nägi nn. sudu ära.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Nüüd siis sai akva ka vähe valgemaks, et ootaks huviga uusi pilte:)

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 26, 2009 12:58 
akva on pärast kaane ja valgustuse pealesaamist kordi kenam, kui ennem. kasti kohal siis 2*54w soojusvalgus. peab siinkohal suured tänud kaane eest renxx'ile ütlema. ei uskunud, et kaas niivõrd ilus tuleb.

tänud Bricius'le, kuna kogu ideestik sai võetud temalt pärast tema 600 liitrise ahvenate akva nägemist. tänud ühtlasi ka abistava nõu andmisel aidanud MARKO'le.

akva siis vahepeal juurde saanud ühe pambusevõrse, hulga kive ning hapniku vette lisamise eesmärgil sai soetatud ühtlasi ka põhja kinnituv aeraator[max 300l].

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 08:37 
Jämedalt kuu pärast alustamist. Lisandunud potitäis vallisneeriat(eks näis kauaks), 2x Yellow Electric Cichlide.

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Isiklikult soovitaks kaane ehitamisel ehitada kaas nii, et see kataks veepiiri ja ülemine lahtikäiv osa jääks eest vaadates kaane serva taha, et akvat vaadates kaane serva vahelt valgus läbi ei paistaks.
Teisalt soovitaksin vineeri asemel pvc-d. Vineer kipub ikkagi niiskusega kaarduma.
Natuke sõbralikku irisemist, loodan, et andestad. :wink:

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 09:54 
MARKO, sõbralik irisemine polnud minu aadressil vaid pigem renxx aadressil. mina vaid tellisin renxx'ilt kaane antud kastile :wink:

kaanega olen ise rahul, vastab täpselt mu ootustele. endale ei istu just need akva kohal olevad müts-stiili kaaned. veepiiri saab aga niivõrd tõsta, et akva küljetugevdused paistma ei jääks.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 05, 2009 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Maitse asi, aga mis nendel müts-stiilil viga on? Mõni täidab ka akva kolmveerandi peale nii, et soolarandid ilutsevad silma ees. Tõepoolest maitse asi. Kui Sul on kare vesi, siis on see ka Sinu tulevik.
P.S. tean, et renxx

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver