foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 12:59 
AzA, olen otsustanud, et ei osta mingit odavat varianti vaid soetan kolmanda seeria Eheim Professional 2075. Asukoht saab olema täpselt akvaariumi all(vaid 4cm vahega akva põhjast). Sai käidud Briciuse juures asja uudistamas - välisfilter hoidis tal akvaariumi vee selgema kui allikas, ometi oli akva täis kõiksugu aafriklasi ja ameeriklasi. seetõttu sain oma kõhklustele otsekui hoobi rindu - ei ole see välisfilter ühtki nii jama kui alguses tundus. Akvat hakkab teenindama Eheim Professional 2075. Ehitusest link: http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?id=32947
PVC osiste osas loodan MARKO abile, sai ta just endale tellitud neid oma 1000-se tarbeks.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 01:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Ma MARKO teemast selle PVC vidinate lingi sulle paningi :)

Aga muidugi on välisfilter kaugelt vingem asi kui sisemine, muidugi juhul kui pappi on. Sisemisel ongi vaid 2 eelist ja mõlemad on sisuliselt raha kokkuhoid, kõik ülejäänu osutab välise kasuks.
Ja pro3 on ilmselt 1 vingeimaid filtreid mis saada.
Mina sinu nahas kaaluks 2-te odavamat, aga see olen mina.

Kas Briciusel oli taimi ka?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 04:36 
Briciusel taimi polnud. Selle ajaga mis seal viibisin nägin ise põhjust miks taimi pole. Tuuseldati nii kuis jaksati.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 04:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2007 02:19
Postitusi: 148
Asukoht: Rae vald
Ei, mul taimed ei jää ellu. Kalu on ca 18 - 22 tükki, suuruselt 4 - 40 cm. Teenindab seda kõike üks Fluval FX5. Siin on üks huvitav võrdlus:
http://www.monsterfishkeepers.com/forum ... hp?t=68458


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 07:06 
Tänud Bricius antud võrdluse eest. Ma tunnen ennast eesootava ostu puhul järjest kindlamalt. 19db vs. 54db müratase tundub antud olukorras kõige magusama võrdlusena. On Sul muidu meedia filtril sees, Bricius?

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 08, 2009 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2007 02:19
Postitusi: 148
Asukoht: Rae vald
Ikka olemas. Muidu poleks filtris mõtet :) Meedia on ehheimi oma, 3 erinevat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 09, 2009 08:09 
Saan kindlasti maha tembeldatud siinsete mõttekaaslaste poolt, ent sai koju toodud JBL CristalProfi e1500. Valiku langetasin eelkõige seetõttu selle isendi kasuks et määravateks teguriteks said aeg, Eheim 2075 ja JBL antud isendi ühesugune mahutavus(kuni 600l akvaariumile) ning soodne hind. Pealegi saadab garantii mind 4 aastat ning kui osutub hiljem vajalikuks saan ju soetada endale ka akvaariumisse sisefiltri, KUI mehhaaniline filtreerimine ei peaks ennast vajalikul määral õigustama.

Sain Mullast ka läbiviigud. Oma teema õiges alafoorumis asetsemise tõendamiseks taaskord uus küsimus. :o Kas ostetud läbiviikudest(akva põhjas) peaksin läbi torkama 20mm paksuse plast-toru(sai igaks juhuks meetrike seda ostetud) või võin sealt südamerahus läbi lükata filtri vooliku(samuti 20mm)?

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 09, 2009 08:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Matten kirjutas:
Kas ostetud läbiviikudest(akva põhjas) peaksin läbi torkama 20mm paksuse plast-toru(sai igaks juhuks meetrike seda ostetud) või võin sealt südamerahus läbi lükata filtri vooliku(samuti 20mm)?


Katsu foto nendes läbiviikudest üles panna. Ilma ei oska öelda, aga kahtlen sügavalt, et see lihtsalt torude/voolikute läbi torkamisega piirdub.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2009 12:08 
Võlgnen suured tänud renxx'ile selle eest, et aitas mu akvakapi töövalmis seada. Tänu sellele pean vaid tagatausta liimima(ehituspoest hangitud dekoratiivkivid 30x30cm suurustel võrgutükkidel - tõotab tulla omapärane ning vägev!)
Akvaariumi läbiviikudest rääkides riputasin pildid üles http://fotoalbum.ee/photos/Matten/sets/702493 See valge osa neil on mingi kummijublakas, mis sõlmub selle kummivooliku ümber tohutult suure survega kui pvc osa kinni keerata. Kuna voolik on tohutult jäik siis tulemus suht sama mis tolle toruga pannes. Voolik ise aga toru otsa ei lähe kuna toru on samuti 20mm nagu voolik.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2009 12:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Matten kirjutas:
Akvaariumi läbiviikudest rääkides riputasin pildid üles http://fotoalbum.ee/photos/Matten/sets/702493 See valge osa neil on mingi kummijublakas, mis sõlmub selle kummivooliku ümber tohutult suure survega kui pvc osa kinni keerata. Kuna voolik on tohutult jäik siis tulemus suht sama mis tolle toruga pannes. Voolik ise aga toru otsa ei lähe kuna toru on samuti 20mm nagu voolik.


No ühe poolega on nii. Kui 20 toru sobib sinna läbiviigu akva poolsesse otsa sisse , siis lõikad torust paraja jupi nii, et lükates toru teise otsa veel filtri sissevõtu sõela, ulatuks sõel parasjagu põhjakruusast välja. Arvestama pead, et saaksid vajadusel seda sõela pooleks võtta. Puhastamiseks.
Eheimi sõel sobib küll 20 toru otsa kui oled hell tema vastu. Muidu tikub katki minema. Ühesõnaga see on väga täpne. JBL sõel minu katsetustel 20m m toru otsa ei sobinud. Saad minult Eheimi sõela kui soovid.
Teise otsaga saad hakkama siis kui sinna kummiluti sisse sobib filtri voolik. See on sul tõenäoliselt 22mm välismõõduga ja 16 mm sisemõõduga. Seejuures soovitaks panna vooliku sisse hülsi mis hoiaks vooliku vormis, see kui voolik ära peaks tulema on paha-paha.
Proovi kas need mõõdud klapivad ja anna teada!
Kas teise avasse paned siis sissevoolu? Süsteem sama, aga tore oleks kui saad viia mingi kumera põlvega torustiku tagatausta lähedale. Selleks oleks vaja kolm kumerat või neli 45-kraadist põlve. 90-kraadiseid ei soovitaks, need segavad liiga palju vee liikumist.
PiltPiltPilt Kui augud jäävad taustale lähemale, saad kasutada viimast.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2009 01:24 
Tegelikult on antud läbiviik toimiv nii, et lihtsalt tuleb see voolik läbiviigust(seestpoolt) läbi ajada ning siis see mutter kinni keerata. See mutri kinnikeeramine toimib sedavõrd haakuvalt, et see voolik ei liigu ei ühes ega teises suunas ka parima tahtmise juures. Seega voolikut lõikama ma ei peaks. Sinupoolt pakutud hülsi mõte on aga täiesti mõeldav, küll aga ei kujuta ette kuidas asi välja nägema hakkaks.

Mis puutub nendesse täispõlvedesse või kumerpõlvedesse siis filtri ostul tuli kaasa terve posu ühtsugu ja teistsugu pvc jubinaid ning vaatasin et saan panna neid kuidas ise soovin sinna.

Tagataustaga ei saa ma kahjuks erinevalt Sinust mängida. ei tule see asi 3D näol vaid ühtse 2D kivivaibana ja silikoonmummudega kinnitatult.

Need kaks auku kavatsen ma ära kasutada jah - üks sissevoolu ja teine väljavoolu jaoks. Asetsevad nad suhteliselt tagatausta lähedal - täpsemalt 10cm tagant äärest. Ühest sõelast olen huvitatud küll - saan sel juhul valida JBL või selle sõela lahenduste vahel.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2009 07:36 
Tagataust valmis ning akva ilusasti kapile tõstetud.
Esimene pilt antud akvast.

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2009 08:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Alusmatt pane paksem, se epole 50L kastike :)
Alla poole sendi ära üldse nalja tee.

Muide selliseid tagataustu on ka juba valmistehtult, igavesed vägevad.
Kui mälu ei peta siis oli 675.- m2 ja viimati nägin Ehituse ABC-s.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2009 08:25 
Alusmatt 0,3cm, enam midagi teha ei saa kuna oma 600 kg lasub sel peal. Kui pidasid aga silmas kruusa siis seda sai lisatud jah 3x rohkem sinna kui pildil näha. : )
Mis puutub tagatausta siis saigi see pandud K-Rauta keskusest ostetud 30*30cm suurustest tahvlitest - võttis aega vaid aqua silikooni kuivamine. Varsti lisan pilte veel. ;)

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2009 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Soovitaks sissevoolu otsa põhjale lähemale tuua. Esiteks jääb vähem silma ja teiseks põhja pool on alati sodi rohkem. Kalad siblivad sodi põhjast üles.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 [ 105 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver