foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 01:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Teema sai alguse seal teemas justkui oleks tegu piimja veega: /vesi/8409/index.html
Felch kirjutas:
Tahakas asja endale ka selgeks saada, sest maadlen hetkel samuti piimja veega. Asi sai (vist) alguse kanisterfiltri liiga suure painde all olevast voolikust (vesi ei käinud enam läbi). Ootan juba 2 nädalat, paranemist ei ole märgata. Olen teinud ka veevahetust kuni 60%. Kas see oli viga?

Felch kirjutas:
Mõtlema paneb, et peale suuremat (aga ka mõnda väiksemat) veevahetust on vesi hetke natukene selgem kui siis taastub endine hägusus.

Felch kirjutas:
Ääremärkusena olgu öeldud, et vähemalt oma purgis ei ole täheldanud kalade käitumise muutusi seoses piimja veega.


Natuke taustinfot ka sealt: /vesi/8611/index.html
Felch kirjutas:
- On fakt et vesi filtris takerdus mitmel korral, kuni asjale pihta sain ja voolikud paremini paigutasin (siit tekkis ka idee teha kontrolleri uuele versioonile vee voolukiiruse andur - paljugi mis võib juhtuda).
- Hägustumine oli suhteliselt sujuv ja aeglane, umbes nädala või kahe jooksul. Praegu ei näe piki purki vaadates teist seina.
- kalu vahepeal juurde ei ole saanud
- põhja eriti sorkinud ei ole (tavaline puhastamine sifooniga, vahest isegi mitte nii intensiivne kui tavaliselt)
- vee läbipaistvuse halvenemise poole peal (siis sain aru, et filter ei tööta õigesti ja parandasin asja) lisasin "natuke" NitriVec'i. Kindlasti vähem kui juhendis märgitud. Vahest poole vähem.
- enne vee sogaseks muutumist lisasin Tropica MasterGrow lahust aga seda oli samuti vähem kui vaja oleks olnud.
- hulka aega enne seda istutasin katseks ühe taime potiga Külmallika põhjast võetud liiva sisse. Peale akvast kruusa. Liiva pesin aga ei keetnud. Väljas oli päris külm, ehk mõni organism ärkas akva soojas vees?
Vot selline "logi". Nagu ühes teises postituses mainisin, andsid mitmed veevahetused (üks isegi 60% ulatuses) vaid ajutise mõju, hommikuks oli Londoni udu taas akvas.

Felch kirjutas:
Sääsevastseid olen söödaks pakkunud küll aga eriti harva. Samas...vist mingi nädal enne murede algust viimati. Ega ometi...?
Veepind on pidevalt puhas olnud, muud keemiat ei ole puukinud. Akvas on dekoratiivsel eesmärgil ka vana vene õhupump kivi alt mulle puhumas.
Põhjas on ikka sodi, kui sifooniga "vaadata". Nagu ei oleks rohkem kui tavaliselt.
Ega äkki veevärgi vedeliku kvaliteet kõigu? Silma järgi küll mitte.
Veel: avastasin, et soojenduspulk oli võtnud pähe ise seadistuda 28 kraadile. Fiksisin asja aga siiamaani oli tõesti tiba liiga soe kuigi mittte katastroofiliselt.


Ja pööre siis seal juba esmalt viidatud teemas:
Felch kirjutas:
devi kirjutas:
Millise lõhnaga vesi on?

Üks versioon on ka see, et tegemist on siiski sinaka/roheka veega (cyanobacteria), mis pole piisavalt intensiivne.

Vesi on lõhnatu. Proovisin valada valge taustaga nõusse, on tõepoolest rohekas kuigi akvas paistab selliine mõnus valge pilv. Äkki tõesti ajan vale asja jälgi?
Süsi läks akvasse eila kell 8 õhtal, hommikuks ... no võib-olla õige natuke oli selgem.



Olgugi, et vesi on lõhnatu, lõhnab sinu akvaariumi lugu rohelise vee järele. Lõhnatu vesi on hea märk, et orgaanika võib siiski korras olla.

Las süsi olla akvaariumis kauem, kui on näha, et aitab või kuni mingi teise strateegia valid. Ära akvaariumis vett vaheta.

Nüüd uuri rohelise vee teemasid või teab Rein sulle kogemusi jagada :-)

Ma ise soovitaksin rohelusele CO2 ja valguse abil hoogu juurde anda, kuni akvaarium tasakaalu (toitaineid võrdselt vähe) tagasi läheb :)

Teine asi, mida prooviksin, oleks Pistia stratiotes parv pinnale hulpima ning vee agiteerimine, et hapnikuvaegust/pH kõikumist ei tekiks. Peaks samuti veest kraami vähemaks saama.

Mul pole praegu aega seda rohelise vee fakti ja justkui korras vee parameetrite asja juurelda. Või ma eksin ja sa ei väitnudki kuskil, et veetestid olid korras?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 02:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui "hernesupist" jutt siis kiire ja odav lahendus oleks pimendamine. Muude vahenditega võib kah tulemuse saavutada kuid vaevalt nii kiiresti ja tõhusalt, kui asi on nii kaugele läinud siis see rohelus niisama lihtsalt taanduma ei kipu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 03:37 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Ma sain aru, et tal ei ole see asi väga kaugele arenenud, seepärast ka huvi peale pimendamise muid lahendusi kasutada.

Reinu lahendus ei ole ju huvitav ja on liiga lihtne. Ma kuulaks parema meelega need alternatiivid ka ära. Aga eks igaüks teab ise, millise vastupanuvariandi valib.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 04:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma uurisin vett veelkord hoolikalt valguse käes, kui ta ongi roheline, siis imevähe.
Vaade läbi mikroskoobi kurjadele loomadele: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/kuriloom.JPG (esiplaanil, tausta täpid on optikast)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 05:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
http://www.rbgsyd.nsw.gov.au/informatio ... ae2/algpic

Sellel lehel võib ta küll olla ....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 06:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Võib olla jääb suurendusest puudu, et sotti saada. Tahaks näha neid ringikesi üksikult. Praegu ei näe küll ühtegi tuttavat lõusta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 07:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Äkki ma saaks tiba proovi, laseks fütoplanktoloogidel oma arvamust avaldada?

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 20, 2007 09:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Aga palun, vesi on purgis. Suuremat suurendust see mikroskoop ei võimaldanud ja elektronmikroskoop oli parasjagu tähtsamat analüüsimas... :)
Vee värvist veel - töökaaslased olid ka nõus, et on valkjas, mitte roheline. Segadus tekkis sellest, et vett vahetades valasin ta ämbrist valamusse. Ja seal paistis tõesti õige õrnalt rohekas. Võib-olla viletsa valgustuse mõjul. Aga tagantjärele mõeldes - umbes seda karva on ta olnud välja valades ka siis kui akva veel ilus oli - tiba rohekas.
Et siis vabandan segaduse pärast....
Söe raport peale 24h filtreerimist - ei mõju :( Aga ehk on veel vara.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 21, 2007 01:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tegin natuke kodutööd, mida oleks pidanud juba ammu tõsiselt võtma ning leidsin netist natuke vastukäivaid arvamusi. Ühed autorid väidavad, et udune vesi ei mõjuta kuidagi kalade tervist - http://www.thetropicaltank.co.uk/cloudywt.htm . Teised aga hoiatavad - jälgi ammonia (ammoniaagi?) taset, võib põhjustada massilisi suremisi - http://freshaquarium.about.com/cs/biolo ... ncycle.htm ja mujal . Kas peaksin kartma? Hoiatajate argumendid tundusid loogilised.
Enamik soovitajaid väidavad nagu ühest suust: ära näpi enam, ära vaheta vett. Isegi täielik restart ei aita (?). Läheb ise üle aga aega võtab, kõik väidavad nii. On ikka kindlasti nii? Vaatepildi kannatan välja aga kaladega riskida ei taha.
Huvitavat veel (minule): miks võib veevahetus põhjustada udust vett - http://www.totallyfish.com/tips/cloudywater.html ? Võib-olla on selles artiklis peetud silmas rohkem äsjastartinud akva udustumise puhul vee vahetust.
Algaja küsimused...aga kuigi olen päris kaua akvasid pidanud, ei ole "bakteriaalset" vett seni esinenud. Algaja õnn?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 21, 2007 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Oli endalgi võitlus akva vee rohelisusega (roheline hõljuv sudu) ja kestis see ca 3 kuud .
Rohelus tekkis peale seda kui sai kalakooslust muudetud (vahetasin vikerkalad skalaaride vastu).Pimendamine (nädalane tsükkel) tõi ainult pisikese paranemise vee läbipaistvuse suunal
ja kui taastus normaalolukord(st valgustamine) akvas vohas rohelus täiega edasi. Sai siis akva kruus läbi pestud ja ka akva põhjast muld eemaldatud-ikka ei midagi
Kuskilt siis jäi silma /kõrvu , et vähendada veevahetust-veevahetusega pidi nagu rohelus värsket jõudu saama -muutsin veevahetuse 1xnädalas, 2 korda harvemaks.
Läks aega ca 2 uut tsüklit ja vee läbipaistvus hakkas tunduvalt paranema. võitluse lõpufaasis sai ka keemiat kasutatud JBL Clynol mida siis sai 2 tsükli jagu lisatud enne kui vesi selgines.
Siiski usun rohkem , et ajafaktor oli peamine ja keemia ainult väikse lisatõuke paranemiseks andis.
Lisaks oli kuulda ka soovitust , et UV filter peaks ka vee selginemisega hakkama saama.Suures ahastuses jõudsin ka ära tellida -aga kasutamiseni pole siiani jõudnud ega ka vajadust pole olnud ,et seda väidet kontrollida.

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 21, 2007 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
oli ka endal 25L akvas udune vesi, vahetasin ca 5l(kuna see hägu oli päris massiivne) ja kuskil 4päevaga muutus vesi kristall puhtaks
toitmise ja valgustuse tsükleid ei mõjutanud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 21, 2007 01:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Seega praegu me ei tea, mis toimub. Mikroskoobifoto meenutas mulle baktereid, aga ma ei ole asjatundja. Samas selle uduse vee vastupidavus ajahambale, meenutab rohkem rohelise vee lugusid, sest bakterite korral peaks asi tavaliselt päeva kuni nädalaga üle minema.

Nüüd on küll nii, et mikroskoobispetside abi kuluks ära.

Pimendust võib proovida -- kui 72h ei mõju, siis on bakterid, kui aga mõjub, siis on ka võimalus, et oli kokkusattumus ja olid ikkagi bakterid :-)

Vee udusus kalu ei mõjuta jah, taimedele see ei meeldi. Seepärast ka soovitus pinnale taimi lisada, sest nemad saavad hakkama. Küll aga võib kaladele halvasti mõjuda uduse vee esilekutsunud põhjus või kõrvalmõju.

Heterotroofsed bakterid võivad, aga ei pruugi tõsta ammoniaagitaseme ohtlikult kõrgeks. Oleneb, kui võimekad on AOB. Sealt omakorda NO2 risk jne. NH3 on ohlik, NO2 vähemohtlik ja NO3 on neist kõige ohutum.

Kui vee värvumises on süüdi vetikad, siis nemad võivad mõjutada vee hapnikutaset ja CO2 sisaldust ning võib tekkida pH kõikumine ja apnikupuudus, mis on ohtlikud, kuid selleks on vist vaja tugevat valgust.

Muide, osa akvariste kasvatavad kuldkalu rohelises vees ja väidavad, et nii kasvavad suuremad kalad. Ma ei hakka praegu viiteid otsima, sest see ei puutu antud teemasse.

Igal juhul on vee agiteerimine abiks.

Selle supi algpõhjust (trigger) pole me veel välja nuputanud.

Võõrtööjõd, kes pidid alguses aitama, aga on hakanud laiutama?
Tsiteeri:
sera nitrivec - a special mixture from different bacterial cultures that in a very short time, develop a natural micro life and consequently, a functioning nitrogen cycle in the freshwater aquarium


Vee keemia paigast ära millegi lisamise tõttu või juhuse tahtel?

Temperatuuri muutus?

Ma küsin veel üle, et kas sa vett testinud oled? Mulle tundus, et sa kirjutasid sellest, aga enam ei leia.

Diagnoos: bacterial bloom loop või albiinovetikate supp :-)
Põhjus: ???

Pane ikkagi kahte purki seda vett ja vaata, mis juhtub.
Üks purk kata valgustihedalt kinni ja teine jäta valguse kätte. Las mõlemad saavad piisavalt õhku.
Kas NH3 tase hakkab tõusma (akvaariumis muudetaks NH3 -> NO2 -> NO3 ja seetõttu raske jälgida)?
Kas pimendatud purgis läheb vesi selgeks?

NB! Lahkame siin teemas Felchi akvaariumi salapärast lugu ja kui kellelgi on soov teemaga triivida, siis valiks mõne teise teema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 22, 2007 02:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Niisiis kõigepealt pildid sellest, mis Felchi akvaariumis on:
http://www.foto24.ee/showPhoto.php?photoID=446313
http://www.foto24.ee/showPhoto.php?photoID=446314

Pilt on põhimõtteliselt enamvähem sama, esimesel on lihtsalt fookus rohkem neil kõveratel objektidel ja teisel ümmargustel (läbimõõt u 10-15 mikromeetrit). Kõverike puhul on kindlasti tegu rohevetikatega ja suhteliselt suure tõenäosusega perekonnaga Monoraphidium, kerade puhul on arvatavasti tegemist ka rohevetikaa, aga see pole nii kindel.
Baktereid pildil näha ei ole, elusas proovis neid sebimas siiski natuke näha oli, aga mitte eriti märkimisväärses koguses kui selle vetikahulgaga võrrelda.

Ligikaudne tihedus komakestel 140 miljonit liitri kohta ja pallidel 40 milj liitri kohta.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 22, 2007 02:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänud uurimast!
Ehk siis võin järelduse teha, et ikkagi "hernesupp"? Proovin järgmisena pimendamist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 22, 2007 03:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Tänud uurimast!
Ehk siis võin järelduse teha, et ikkagi "hernesupp"? Proovin järgmisena pimendamist.


Lahe, et profid ära klaarisid. Mina ei oskaks ka nende piltide põhjal pakkuda, et kes ja mis.

Järeldus: nii pikalt kestev jama on pigem vetikatest kui bakteritest, isegi kui vesi ei tundu roheline. Ootame pimendamise tulemuse ära ja siis on vist selge.


Üles
 [ 38 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver