foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: hägune vesi kuldkala akvas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Akvaariumi filter laseb tunnis läbi 350 liitrit (svammi pesen umbes korra nädalas, kuna kuldkalad teadagi mustavad mõnusalt), vee temp on praegu olude sunnil 24 kraadi, akvas on mõned kuusemoodi taimed põhjas ja veepeal ports ricciat, põhjas elutsevad tornteod. Põhjapinnas on nii õhuke, et katab parasjagu klaasi põhjas ära. Vett olen vahetanud 25 liitrit nädalas või 50 liitrit kahe nädala tagant. Enne puhastust on vesi selge, puhastan ära, üles kerkinud sodi imeb filter sisse, vesi jälle puhas, aga ülejärgmine päev peale veevahetust on akva nagu mudalomp. Selline sogane vesi on umbes 3-4 päeva ja siis läheb jälle selgeks kuni järgmise veevahetuseni. Mingeid lisandeid vette pole pannud, vesi on seisnud Tallinna kraanivesi. Ületoitmine on välistatud. Akvaarium on käigus olnud jaanuarist (vanast akvast rändas ülespanemisel uude vähemalt 100 liitrit vett), enne seda jama polnud.
Millise hägu alla selline olukord klassifitseerida?
Kalasi see nagu ei häiri, mind aga küll.

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 10:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
minul oli sama jama, et kiskus päev peale veevahetust häguseks. arvan, et äkki siis sai liiga palju vett vahetatud ja pakterjaalne koloonia sai kahjustatud ja hägu kadus 2 päevaga.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
avantipopolo kirjutas:
Akvaariumi filter laseb tunnis läbi 350 liitrit (svammi pesen umbes korra nädalas, kuna kuldkalad teadagi mustavad mõnusalt)

See ilmselt ongi põhjus, bakterite rahu on häiritud ja nad tulevad barrikaadidele. ;) Kanisterfiltrit tuleks lahti kiskuda nii harva kui võimalik, kanisterfiltri puhul enamasti on vaja vaid siis puhastada kui veevool jääb nõrgaks - ja ka siis aitab tihti vaid voolikute-kraanide-flöödi puhastamisest. Filtris oleks hea omada mitut svammi, siis korraga pesed vaid ühte ning seda loomulikult vaid akvast võetud vees.
Mul oli ka sarnane probla kui liiga tihti filtrit surkisin. Kui Sul seal mingi udupeen filter on siis muidugi kipub ummistuma, mul on vaid jäme svamm ja harilik kruus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 11:56 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
380-liitrine akvaarium ja 350l/h tunnis pump? ma loodan, et pumba võimsuse eest jäi üks number eest ära, vastasel juhul on pump väga väikese võimsusega. 350l/h on sobilik u. 100-liitrisele akvaariumile. kuldkalade puhul on soovituslik võimsus neljakordne mahu läbitavus tunnis.
minnes aga hägu juurde - arvan, et probleem peitub pinnases, õigemini küll selles, et sul on seda liiga vähe ja sinna ei saa tekkida arvestatavat bakterkolooniat. kuna sul on kuldkalad, ei tule kõne allagi väikesefraktsioonilise kruusa kasutamine, sest kuldkalad võivad pisemad kivid alla neelata. soovitaksin kivide all kasutada laavakivide kihti (see laavakivim, mida müüakse välifiltrite sisuna) või suuri laavakive dekoratiivse elemendina. laava on poorne ja seega bakteritele heaks koduks. hägu tekkimine peale veevahetust on aga enamasti just bakterite vähesuse märk.
kindlasti soovitan proovida ka sera nitriveci nimelist preparaati, mis sisaldab elusbaktereid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
380-liitrine akvaarium ja 350l/h tunnis pump?

No kuldkala akva paistab tal küll 250l olema, filter on muidugi nõrk ka sel juhul.
Maria kirjutas:
hägu tekkimine peale veevahetust on aga enamasti just bakterite vähesuse märk.

Täpselt, ta ju peseb nad svammist välja.


Viimati muutis Rein, Esmaspäev Juun 27, 2005 12:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kuldkalade akva on 250 liitrit ja filter sisemine võimsusega 350 l/h.

Põhjakruusakiht on õhuke jah sellepärast, et saaksin võimalikult palju mustust põhjast kätte, kuna taimi pole, siis tuleb kuldkalade massiline toodang välja imeda, vähemalt ise mõtlesin kuni siiani, et see on hea teooria. Põhja kivid on mul sellised suurefraktsioonilised, aga kalad lutsutavad neid ikkagi.
Mul on võimalus panna põhja kruusa juurde (samasugust jämedamat spets akva kruusa) või osta poest laavakive välisfiltrite jaoks ja panna neid lihtsalt põhja juurde. Praeguse kruusa alla ma panna ei saa, sest kruusa pole nii palju. Kui ka oleks, siis sifoonimisega ajaks ma nad nagunii segamini ülejäänud kruusaga.
Sera nitriveci pole proovinud, aga võin katsetada.
Filtri kohapealt häbenen, ühe võimsama sisefiltri ostsin (1000l/h), aga selle flööt keerutas miskipärast kogu riccia pinnalt mööda akvat laiali, mis omakorda ummistas filtri.

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jutt käis minu arusaamist mööda küll 250l akvaariumist aga pumba võimsus sellegipoolest alla igasugu arvestust.
Jaanipäeva eel müüdi muide 5-6 cm läbimõõduga laavakivisid kastikaupa mingisuguse alega Ehitusservices kui gaasigrilli komponenti. Täpset hinda ei mäleta, aga kindlalt odavam kui akvaariumipoes.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
avantipopolo kirjutas:
Filtri kohapealt häbenen, ühe võimsama sisefiltri ostsin (1000l/h), aga selle flööt keerutas miskipärast kogu riccia pinnalt mööda akvat laiali, mis omakorda ummistas filtri.

Nii suurele akvale ma küll sisefiltrit ei soetaks, see oli kahjuks õnnetu ost. Kasutasid ilmselt kaasasolevat lühikest flööti, sellega kipub jah hirmus pööris tulema - flööt on mõistlik ise teha, pole üldse keeruline:
/tehnika/1872/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Meisterda ise pikem flööt kus rohkem auke sees, nii on väljavool rahulikum.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
p6lts kirjutas:
Jaanipäeva eel müüdi muide 5-6 cm läbimõõduga laavakivisid kastikaupa mingisuguse alega Ehitusservices kui gaasigrilli komponenti. Täpset hinda ei mäleta, aga kindlalt odavam kui akvaariumipoes.

Pole küll neid laavakive näinud kuid ma pole sugugi veendunud et see õige asi on, tasuks enne akvasse panemist täpselt järgi uurida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 01:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Vähemalt välimuse järgi paistsid väga sarnased pruunikad-punakad nagu need, mida suuremate tükkidena akvaariumipoes saada. Ma rohkem ei uurinud ka, kuna mul konkreetselt vajadust polnud nende järele.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kas siis nende laavakivide panemisest oleks kasu?

Vaatasin müügi kuulutusi ja nägin, et ise magasin maha välisfiltri ostmise võimaluse. Ootan järgmist, seni proovin flööti meisterdada.
Kuna mul välisfiltritega kogemus puudub, siis igaks juhuks küsin, kas välifiltri saab toimima panna ilma auguta akvaariumi põhjas?

Õhtul lähen ostan sera nitriveci.

Aitäh kõigile!

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 01:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Saab muidugi, enamusel nii toimibki.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 03:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
avantipopolo kirjutas:
Kas siis nende laavakivide panemisest oleks kasu?

Võimalik, tasub ehk proovida.
avantipopolo kirjutas:
Vaatasin müügi kuulutusi ja nägin, et ise magasin maha välisfiltri ostmise võimaluse. Ootan järgmist, seni proovin flööti meisterdada.

Tasub ära proovida jah, äkki sisefilter ajab asja kenasti ära ja muud polegi tarvis. Kui oleks ostmise hetk siis oleks kindlasti nii suure akva korral välisfiltrit soovitanud, see ei tähenda aga et see sisefilter kohe üldse ei sobi.
avantipopolo kirjutas:
Kuna mul välisfiltritega kogemus puudub, siis igaks juhuks küsin, kas välifiltri saab toimima panna ilma auguta akvaariumi põhjas?

Saab ikka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 10:48 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
Täpselt, ta ju peseb nad svammist välja.


bakterid ei ela ainult filtris. mida suurem akvaarium, seda väiksem protsent bakterite koguarvust mahub filtrisse - 250 liitrit akvaariumis on see arv alla 10% ja seega pesku avantipopolo oma filtrisisu kasvõi piirituses (mida ma muidugi ei soovita teha :P) aga häguseks see vett ei aja. põhjus ikkagi üldises bakterite vähesuses


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver