foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 27, 2005 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
bakterid ei ela ainult filtris. mida suurem akvaarium, seda väiksem protsent bakterite koguarvust mahub filtrisse - 250 liitrit akvaariumis on see arv alla 10% ja seega pesku avantipopolo oma filtrisisu kasvõi piirituses (mida ma muidugi ei soovita teha :P) aga häguseks see vett ei aja. põhjus ikkagi üldises bakterite vähesuses

Mul on 315 liitrine akva ja kui kanisterfiltris oli vaid 1 svamm (2 svammiga pole veel loputamist vaja läinud nii et ei oska öelda on sest abi) siis piisas ka ettevaatlikust svammi loputamisest et saada kirjeldatud hägu akvasse - ju siis need pisilased oma vähese protsendi suurte loosungitega korvasid. Kuna tal on sisefilter siis eeldatavasti on svamm väiksem ja vastav efekt samuti.
Pisemas akvas on mul aga vaid veepump ja seda võib nühkida kuidas iganes, igasugune mõju puudub - pisilased vaid pinnases. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 12:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Minulgi olid need probleemid väikese akvaga ja sisefiltriga, aga suurema ja välisfiltriga pole seda hägu enam täheldanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Eile ostsin paki JBL filtrimaterjali (kuulid), kus väidetavalt on elamispinda 1500 ruutmeetrit liitri kohta. Panin pool pakist akvaariumi põhja. Vesi akvas nagunii selgineb vaikselt, alles peale järgmist veevahetust on näha, kas süsteem mõikab.

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 09:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
avantipopolo kirjutas:
Eile ostsin paki JBL filtrimaterjali (kuulid), kus väidetavalt on elamispinda 1500 ruutmeetrit liitri kohta. Panin pool pakist akvaariumi põhja. Vesi akvas nagunii selgineb vaikselt, alles peale järgmist veevahetust on näha, kas süsteem mõikab.


Need peaks ikka filtrisse panema...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 28, 2005 09:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Sedand küll, aga kuna filter on mul sisemine, siis pole kuhugi panna. Eelnevast jutuajamisest selgus, et filtris elab väike protsent kogu akva bakteritest ja kuna mul on õhuke pinnas, siis proovin niimoodi bakteritele eluaset pakkuda. See on eksperiment ja saab näha, kas õnnestub.

Kõige kergem oleks osta korralik välisfilter, aga kuna nende eest tahetakse üks kuni mitu raha, siis tuleb mõni aeg improviseerida.

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver