foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas ehitada flööti
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 04, 2004 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 20, 2004 11:18
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Tahaks teada:
1. Milline on parim vee voolu suund ja kiirus akvaariumis.
2. Kui veepinna lähedal või sügaval peaks flööt paiknema.
3. Kui tihedalt ja kui suure diameetriga peaksid augud olema puuritud.
4. Mis materjalidest flööti üldse ehitada võiks...(kus neid materjale müüakse)

Ilmselt ma ei ole ainuke kellel isegi sisefiltriga taimed kummuli maas on nagu jões. Mulle meeldiks kui vee voolamise kiirus oleks võimalikult väike. Praegu kui kala filtri ette jääb kihutatakse ta sealt suure hooga minema, kalad peavad asjatult vaeva nägema, et ühe kohapeal hõljuda ja puhata, alla langevad toiduhelbed liiguvad mõõda akvaariumi laiali.

_________________
kalamees


Viimati muutis mesku, Teisipäev Nov 30, 2004 11:17, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 04, 2004 01:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
1. Milline on parim vee voolu suund ja kiirus akvaariumis.

Sõltub sellest, mis kalad sul seal juhtuvad olema, guraamid näiteks eelistavad vaikset voolu.
Tsiteeri:
2. Kui veepinna lähedal või sügaval peaks flööt paiknema.

Üldiselt pinna lähedal, sest põhjas keerutaks liigtugev vool ainutl soppa ülesse, pinnal on aga liikumine vajalik.
Tsiteeri:
3. Kui tihedalt ja kui suure diameetriga peaksid augud olema puuritud.

Minul on Resuni filter orig. flöödiga, sellel on 4 auku läbimõõduga 5mm, läbivool on kusagil 200L tunnus. Ma ei kasuta seda, sest see tekitab pööraselt tugevat voolu minu akva jaoks.
Tsiteeri:
4. Mis materjalidest flööti üldse ehitada võiks...(kus neid materjale müüakse)

Plastikust, mingi paraja läbimõõduga plastik toru võiks sobida, vaata ehitusmaterjalide või santehtnika lettidest.

Üldiselt, kuna vesi on väga heals lähenduses mitte kokkusurutav, siis kehtib lihtne valem: mida väiksem toru ristlõige, seda suurem voolukiirus. Seega, kui tahad voolu piirata, siis pead panema jämedama toru. Mingi tops, kus sees on näiteks shvamm, summutab voolu väga efektiivselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 04, 2004 08:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
tv kirjutas:
Mingi tops, kus sees on näiteks shvamm, summutab voolu väga efektiivselt.


minu nägemuse kohaselt pigistatakse svammiga filtril hing kinni. parem oleks pikem flööt teha või siis rohkem auke,et veevoolu laiali jagada. täpset valemit on siinkohal raske anda,ise teeks katse-eksituse meetodil

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2004 10:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Nohja, kui ikka tihe svamm panna, siis ei tule filtrist midagi läbi, IMHO (minu arvates) läheks see ka kähku umbe. Igatahes, kui tahad veevoolu aeglustada. siis peab aukude summaarne ristlõike pindala olema pumba väljavõtu toru ristlõike pindalast suurem 1,5 (täitsa suvaline arv, ise mõtlesin, et nii võiks hea olla) kuni rohekm korda, olenevalt sellest, palju saa voolu summutada tahad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2004 10:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
IMHO (minu arvates) on asi suht lihtne, ehitusmaterjalide poes müüdav plastist veevärgitoru on sama läbimõõduga kui need filtritele kaasa pandavad flöödid ja sobib ideaalselt, maksis kah vähe (ostsin Tallinnas Kaare tee ehituskaupadest). Pikkusega pole mõtet pead vaevata, tuleb lihtsalt lõigata nii pikk tükk kui on võimalik ära paigutada piki akvaariumi külge, augud võiks puurida kogu toru pikkuses sama vahega ja läbimõõduga (5 mm) kui originaalflöödil, tagumine ots kinni toppida korgiga mida saab puhastamiseks eest ära võtta ja ongi olemas. Aega kulub minimaalselt, aukude puurimine on vast kõige tülikam. Paigutamisel põhja pole mõistlik panna (keerab soga üles, enamikule taimedele ka ei meeldi vees lehvimine) ja veepinna kohale pannes ajab mullikesi vette ja pladiseb nii et öösel võib mõni ehk voodi märgamisega hakkama saada. ;) Mul on mõned sentimeetrid veepinna all ja kui vaja rohkem õhutada keeran veevoolu rohkem vastu veepinda, mida kiiremini veepind liigub seda rohkem hapnikku peaks vette jõudma (ja juhul kui kasutatakse täiendavat CO2 manustamist siis seda rohkem CO2 peaks veest lahkuma mis taimedele pole just meeltmööda).


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver