foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 44 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 25, 2014 11:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Laps kallas kaks purki kalatoitu akvasse.
Et mis siis nüüd teha? Helbed sain enamuses ära sifoonitud, aga tabletikujuline sööt ei tahtnud akvast ära tulla. Esimese puhastusega sa ca 1/3 akva vett vahetatud. Vahemärkusena - mul on nn low-tec akva, st vähe kalu, parasjagu taimi ning sekkun ökosüsteemi nii harva kui võimalik. Kui ma nüüd homme hommikul taas suurema veevahetuse ja ilmselt ka välisfiltri puhastuse ette pean võtma, mis siis akva elanikud sellest arvavad? Viskavad sabad nurka?
Head nõuanded on teretulnud.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 01:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ei ole see nii hull. Algul isegi naljakas kuidas lapsed loomade eest proovivad üle hoolitseda.Mul noorem poiss söötis ka terve põhja ära. Kuna olin ise ära siis tegelesin probleemiga alles järgmine päev. Põhja sifoonisin tabletidest ära ja vett vahetasin u. 50%. Elanikud ei teinud eriti väljagi... Lihtsalt toitu said rohkem.

Põhja sifoonisin tavalise voolikuga, mitte sifooniga.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 12:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Hommikuks vesi sogane ja haiseb, barbused surnud. Tegin 50 % veevahetuse, vesi ikka sogane. :(

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 01:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ma teeks veel kord vähemalt 50% veevahetuse ja sifooniks põhja, kui seal veel miskit on.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 02:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Põhja sifoonisin hommikul korralikult läbi ja nüüd kakkusin filtri lahti. Pealmised švammid olid pea cm-paksuse sodikihiga kaetud.
Huvitaval kombel on teod välja, st klaasile pugenud. Ma ei teadnudki, et mul neid nii palju on.
Õhtupoole teen veel ühe veevahetuse, seni loodan filtri peale.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 09:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kuidas olukord on, loodetavasti pole rohkem kaotusi?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 11:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas teod mitte ei roni klaasile veepiirile, kui hapniku puudus on? Mis tigudest on jutt? Kui õunakad, siis kipuvad nad ka omi "lonte" püsti siis ajama. Tagantjärele tarkus, aga filtri oleks pidanud ehk sama päeva õhtul lahti võtma. Loodame, et enam hullemaks olukord ei lähe.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 11:17 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Teod on Anetome helena. Hetkel on lahja piimasupp, milles harjasninad askeldavad nagu täieõiguslikud peremehed. Tunduvalt julgemad kui enne mil barbustega eluruumi pidi jagama.
Leidsin kapist mingi vana kasutamata ribatesti - kõik näitajad kõvasti üle normi. Eks nüüd vist polegi muud teha kui oodata. Homme hommikul teen jälle veevahetuse ja siis hakkan uut kalakooslust välja mõtlema.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 26, 2014 11:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui kõik näitajad üle normi, siis mina ei ootaks küll hetkegi, vaid teeks uue veevahetuse, ning suure. Nii 75% ntx.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 12:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Õhtuse veevahetuse tegin ära. Kolasin foorumis ringi ning lugesin artikleid ja tekkis paar küsimust:
kas nüüd on järgmiseks oodata vetikapuhangut?
Kas peaksin ajutiselt valgustust vähendama?
Kas temperatuuri alandamisest (hetkel 24c) oleks mingit kasu bakterite ohjamiseks?

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 12:57 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma poleks kindel, et vetikapuhang tulema peaks.
Valgustust ära vähenda ega ka tempi.
Hetkel on sul akvas palju toorest vett ja vähe kalu.
Kui nüüd enamus toidust käes, siis mõõda paar-kolm päeva NO2 ja NO3 taset ja niipea kui NO2 on 0 muretse kohe kalad uuesti sisse. NO3 võiks olla 5 - 15 vahemikus.
Kuna sul low-tech akva siis taimed saavad oma peamise toitaine kalade toidu ülejäägist ja väljaheidetest. Kui nüüd kalu pole siis hakkavad ka taimed virelema ja võivad kõdunema hakata ja see pole hea.

See et sul teod akva ülemises kihis olid on märk sellest, et tekkis hapnikupuudus; kui kapi nurgas vedeleb mõni aeraator, siis võid selle mullitama panna mõneks päevaks või siis filtri tagasivoolu nii suunata, et pinnakiht rohkem virvendaks


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 01:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Täitsa nõus Kiviga, muuta ei tasu midagi ning mingit vetikapuhangut ma ka ei kardaks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ma ei saa hetkel aru kas toit võttis sul ühe ööga kalad maha :shock: või hapniku puudusest. Mul oli 100l akva oli paksult põhi põhjakoristaja toitu täis ja vett vahetasin alles u. 16h pärast. Ise kasutan ma välisfiltril ka eelfiltrit ja filtrisse mul toit ei saa. Võib olla siit erinevus tagajärgedest.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
Kui on võimalus, siis lisa pump-filtrid oleks ka sellistel juhtudel abiks. Aga toidu saab ka ühe muutujaks tuua, oleneb kui kiiresti laguneb. Antud näide on väga hea juhus, miks võiks jooksvalt toita kvaliteetse toiduga.

Muidugi ka suur toidukogus tähendab ka rohkem söömist ja suuremat ainevahetust elanikel, selle vastu tõesti aitab järjepidev sifoonimine.

Loodame, et tänaseks päevaks on juba seis stabiliseerunud ?

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 10:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei loe kusagilt välja, et poolkuul toit ebakvaliteetne oli. Ikka ilmselt liiga palju sai teda sinna akvasse. Ehk oli tõesti mullitajagi puudu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 44 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver