KRA kirjutas:
Ei ma taha kuidagi uskuda, et väetisepallid asjas süüdi. On mulgi nad vahest "välja karanud" ning tagasi põhja surutud ning midagi ilmselt vettegi hulpima jäänud. Ei tost ole veel kurja sündinud.
Kui teemaalgataja kirjutatut lugeda siis ajaliselt läks jamaks just peale nende väetisepallide pinnasest koukimist. Rikkalikult väetist veefrondis ilma CO2-ta tähendab probleemi, vees vabalt ujuvad vetikad on üks võimalikke tulemusi. Kui Sul polnud probleemi siis see ei tähenda veel et see kellegi teisel ei võiks tekitada probleemi - kui Sul on tublisti taimi, korralik valgustus ja lisad CO2 siis taimed pruugivad veest toitained ära ja ongi kõik.
Pimendamine on üsna radikaalne samm, probleem on samas üsna pisike. Iga pisiasja pärast rapsimine on üks levinumaid vigasid mida akvaristid teevad, akvaristikas reeglina peaks mingi muudatuse tegemise järel jälgima kaks nädalat tulemusi. Nii et nädal kannatamist pole ilmselt palju. Kui midagi ei muutu, siis pimendamine jääb variandiks nagunii.
Selleks et akvaariumis taimed kasvaks hästi ja poleks probleeme vetikatega on kõige tähtsam piisavalt valgust ja CO2, edasi tulevad juba toitained, pinnas jms. Loomulikult saab ka ilma CO2 lisamiseta, kuid siis peab toitainete doseerimine jms. kenasti aja jooksul paika loksuma, enne seda võib ebameeldivaid üllatusi oodata. Sellisel puhul ongi lihtsam kasutada toitainerikast pinnast (mullapõhi, rikastatud pinnasesegud) ja hoolitseda et väetis vette ei jõuaks, siis taimed kasutavad pinnasest just niipalju toitaineid kui napp CO2 seda võimaldab ja midagi ei satu akvaariumivette vetikate toidulauale. Mõned profid väidavad et ntx vetikaprobleemide põhjused on 90-95% juhtudest CO2-ga seotud.