foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 53 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 01:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui Sul muud veenäidud korras, siis ei tohiks sellest hägust miskit hirmsat olla. Mul on ka paar korda olnud. Tuleb ei tea kust ning ajapikku kaob ise ära.

Korra panin JBL-i Clynol'it. Kirjas on - looduslik veepuhastaja, mis eemaldab ebaloomuliku värvuse ning läbipaistmatuse, mis on tingitud väikestest osakestest. Seob raskeid metalle, ammooniumi, proteiine, lõhnu ning muid soovimatuid aineid. Lood kristallselge vee ja ei sisalda keemilisi koostisaineid.


Üles
 Teema pealkiri: udu
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
kuigi mina kahtlustan et filter ei tee piisavalt korralikult tööd ja ei aja akva vett piisavalt ringi....isegi kui need on surnud pakterid siis peaks need korraliku filtri töö tulemusena ära kaduma.....
kui alandada natuke veetaset ja siis filtril lasta väimsamalt töötada siis peaks vesi puhtamaks minema....

Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 03:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Esiteks, loomulikult pole see hägu midagi hullu ning seda võib ka lihtsalt ignoreerida.
Mõte sellest et filter selle kokku võiks korjata on sama optimistlik nagu mõte "rohelise vee" likvideerimisest filtri abil - ka foorumis on olnud hakkajaid leidureid kes on väitnud et pole probleemi, filtriga saab kõik kätte. Mäletan et üks selline kodanik toppis veel spetsiaalselt filtrisse tihedat vatti et seda kätte saada, optimism kadus aga peagi. Vee saab sellest hägust puhtaks küll, kuid selleks peab olema ülipeen filter - ntx diatoomfiltriga saab veest kätte 0.001mm suuremad osakesed. Reaalselt sellise filtri soetamisel mõtet pole.
See hägu võib küll olla seotud bakteritega, kuid ei tarvitse. On ka vetikaid mis tekitavad samasuguse hägu, olen nendega ise omal ajal kokku puutunud. Vetikatele viitab ka seos põhjas väetisepallide sorkimisega. Mikroskoobi abil saaks vast sotti millega tegu, kui väga tahaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 04:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Meie saime oma hõljumist nii lahti, et sai paigaldatud lisaks biofiltrile kaks lisafiltrit, mis mehaanilise sodi kinni võtavad (üks peenike, teine jämedam, mõõte peast ei mäleta) . Tegemist nendesamade filtritega, mida kasutatakse korterites kraanivee filtereerimiseks (nööri moodi, ehituspoest).
Veevoolu järjekord: biofilter-jämedam nöörfilter-peenem nöörfilter-akvaarium.

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 06, 2011 05:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
goody kirjutas:
Meie saime oma hõljumist nii lahti, et sai paigaldatud lisaks biofiltrile kaks lisafiltrit, mis mehaanilise sodi kinni võtavad (üks peenike, teine jämedam, mõõte peast ei mäleta) .

Kõik sõltub sodist, ehk siis sellest kui peen see on. Ka mul on õnnestunud pelgalt kiirfiltriga suurem sodi kinni püüda, kui tegemist oli lihtsalt pesemata liivast pärit hõljumiga. Aga loomulikult võib ka filtritega katsetada kui on tahtmist. Ise küll panustaksin rohkem sellele kuidas taimed hästi kasvama saada, ehk siis CO2 või Flourish Excel. Küll see hägu ajapikku ära kaob.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Täna koristasin akvat ja leidsin sifoonides kruusalt paar väetisepallikest. Ilmselt need olidki kurjajuured. Teen homme hommikul pimendusega algust. Kui akva prügikottidega ja tekiga kinni katta, kas siis akva saab piisavalt õhku? Ehk peaks väikse pilu jätma kaane avause juurde, nii et valgust ei paistaks.

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 01:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kas ikka tasub kohe hakata nii ekstreemselt. Korjasid ju väetisepallid ja neist tulnud sodi ära, äkki ootaks nädala - võimalik et polegi pimendust vaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 01:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei ma taha kuidagi uskuda, et väetisepallid asjas süüdi. On mulgi nad vahest "välja karanud" ning tagasi põhja surutud ning midagi ilmselt vettegi hulpima jäänud. Ei tost ole veel kurja sündinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 10:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KRA kirjutas:
Ei ma taha kuidagi uskuda, et väetisepallid asjas süüdi. On mulgi nad vahest "välja karanud" ning tagasi põhja surutud ning midagi ilmselt vettegi hulpima jäänud. Ei tost ole veel kurja sündinud.
Kui teemaalgataja kirjutatut lugeda siis ajaliselt läks jamaks just peale nende väetisepallide pinnasest koukimist. Rikkalikult väetist veefrondis ilma CO2-ta tähendab probleemi, vees vabalt ujuvad vetikad on üks võimalikke tulemusi. Kui Sul polnud probleemi siis see ei tähenda veel et see kellegi teisel ei võiks tekitada probleemi - kui Sul on tublisti taimi, korralik valgustus ja lisad CO2 siis taimed pruugivad veest toitained ära ja ongi kõik.
Pimendamine on üsna radikaalne samm, probleem on samas üsna pisike. Iga pisiasja pärast rapsimine on üks levinumaid vigasid mida akvaristid teevad, akvaristikas reeglina peaks mingi muudatuse tegemise järel jälgima kaks nädalat tulemusi. Nii et nädal kannatamist pole ilmselt palju. Kui midagi ei muutu, siis pimendamine jääb variandiks nagunii.
Selleks et akvaariumis taimed kasvaks hästi ja poleks probleeme vetikatega on kõige tähtsam piisavalt valgust ja CO2, edasi tulevad juba toitained, pinnas jms. Loomulikult saab ka ilma CO2 lisamiseta, kuid siis peab toitainete doseerimine jms. kenasti aja jooksul paika loksuma, enne seda võib ebameeldivaid üllatusi oodata. Sellisel puhul ongi lihtsam kasutada toitainerikast pinnast (mullapõhi, rikastatud pinnasesegud) ja hoolitseda et väetis vette ei jõuaks, siis taimed kasutavad pinnasest just niipalju toitaineid kui napp CO2 seda võimaldab ja midagi ei satu akvaariumivette vetikate toidulauale. Mõned profid väidavad et ntx vetikaprobleemide põhjused on 90-95% juhtudest CO2-ga seotud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Tänud kõigile vastamast ja nõu andmast! Eks ma muretsen ikka oma akva pärast ja ehk pabistan üle :)
Lükkan pimendamise edasi ja ootan natuke aega.

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 09, 2011 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Jah, taimi on mul akvas päris palju. CO2 hetkel ei kasuta. Eks on mulgi siit miskit tarka kõrva taha panna. Kõik juhtumid ei ole identsed. Aga eks me nii targaks saamegi. Igaüks pajatab oma kogemustest ning mõni kogenum ning targem ütleb oma sõna sekka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 15, 2011 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Ootamisest oli kasu! Paar päeva tagasi hakkas vesi äkitselt selginema:) Jõudsin enne osta JBL-i filterriide, mida keegi siin soovitas aga ei pidanudki kasutama. Eile tegin veevahetuse ja panin riide igaks juhuks filtrisse, et vesi veelgi selgemaks läheks. Riie kogub muidu tõesti hästi tolmu ja sodi. Tore, et probleem lahenes ilma pimenduseta. Uued taimed kasvavad ka väga hästi ja tulevad uued lehed. Vesiroos ja crypt.on uued väiksed taimepojad eemalt kruusast välja ajanud. Täna hommikul avastasin akvast veel trobikond mollipoegi:D Mul on hea meel!

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Mul oli sama probleem, aga endal pole sellest siiamaani lahti saanud. Kui teha suuri veevahetusi siis tõmbab tagasi aga mõne aja pärast on jälle platsis.

/haigused/22987/index.html

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 12:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Amigone kirjutas:
Mul oli sama probleem, aga endal pole sellest siiamaani lahti saanud. Kui teha suuri veevahetusi siis tõmbab tagasi aga mõne aja pärast on jälle platsis.

/haigused/22987/index.html

Sul on põhjused tiba erinevad, sestap nii lihtsalt ei pääse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 10:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Pole vist päris õige teema, aga olen nüüd JBL filterriide ( paberi ) asemel filtris viimases kihis proovinud Bauhofist ostetud talvekatte kangast, ca 2mm paks. Teeb päris hea töö ja hind ca 50x odavam. Hoian sees nädala.


Üles
 [ 53 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver