foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: pisikesed organismid vees
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 04:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Hiljuti on minu 300l akvaariumi vallutanud tundmatu organism. Vahelduva eduga kord suuremates numbrites kord väiksemates vohab see elukas mu akvaariumis juba pea poolteist kuud.
Äkki on kellelgi ideed kellega tegu võiks olla? Mikroskoobi all on tegu ovaalsete vägagi kiiresti sibavate tüüpidega keda on praktiliselt võimatu pildile saada, kui siis ainult ovaalsete täppidena, kuna suuremal suurendusel on võimatu neil kannul püsida. Uurides olen leidnud vihjeid selliseltele tüüpidele nagu ostracodid
Vee näitajad NH4 ja NO2 - kõige väiksem lugem(JBL testid) NO3 ~20
Eelnevalt sai tehtud veidi suuremaid vee vahetusi ja lisatud JBL Acclimoli kuna kõike vett ei saanud potsikutes seista lasta. Paistab et üks faktor on just nimelt see Acclimol, kuna sarnaseid tüüpe ilmus ka mu nano akvasse kui sinna acclimoli lisasin. Sealt aga kadusid tüübid ära.

Pildi mõõtkava aimamiseks niipalju et taustal on fookusest väljas vesikatk
Pilt

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Viimati muutis Amigone, Teisipäev Mai 24, 2011 05:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 05:21 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Eks need vesikirbulaadsed organismid ole. Üldjuhul kaladele nad ohtu endast ei kujuta ja kui kalu mitte üle toita, peaks ka nende populatsioon vähenema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 06:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sulle võib huvi pakkuda see vana teema: /haigused/12421/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 06:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kas kõik see hall "hämu" seal pildil on need elukad või peaks mingile konkreetsemal kohal silma pingutama? Esimese variandi puhul ma pakusk et tegemist on millegi väiksema kui ostrakoodide või vesikirpudega ja seda kraami tundub tõeliselt massiliselt olema. Pigem kipub keriloomade või ripsloomadega tegemist olema. Kui saaks väikse pugrikese omale, siis üritaks täpsemalt määrata...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Tähelepanu peaks pöörama jah nendele pisikestele täppidele mis peaaegu et fooksuses on. Selle pildi tegemise ajal oli juba asi rahulikum, selle puhangu alguses ei paistnud 300-ne juwel pikemast küljest läbigi. Kui sa arvad et oled edukam nende elukate mikroskoobi all kinni püüdmisega siis võin ju purgitäie sulle toimetada.
Minu esimene mõte oli et nn valge vesi, bakteripuhang, kuna veevahetuste ajal sai natuke filtrit ka puhastatud, aga see sündmus ilmselt selline välja ei näe, samuti ei tohiks bakterid nii kiiresti ringi siblida ega silmaga eristatavad olema :roll: .

Igatahes nende suuruse kohapealt niipalju et millimeetrile mahuks neid ilmselt 10 vabalt ära

PS see teine teema ilmselt minu kohta ei käi, kuna nii suurus kui paiknemine on teistsugused.

PPS Toitmise kohapealt niipalju et pigem on kalad viimasel ajal kõvasti vähem süüa saanud kui peaksid, mis muudab külaliste püsiva kohaloleku veelgi kummalisemaks.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Nii, punnisin nüüd siis ühe pildi ka ära, millegi pärast mu mikroskoobi kaamera otsustas täna streikida nii et pidin digikaga ära ajama. video panin ka üles kui sealt miskit rohkemat peaks aru saama. Kui vesi ära kuivab klaasilt siis nad jäävad seisma :twisted: ja lõpuks nagu valguvad laiali.

Pilt

Pilt
siin on ilmselt juba ära kuivanud ja uuesti niisutatud isend???

http://www.youtube.com/watch?v=_Pjyx0CE-8U
http://www.youtube.com/watch?v=iRa4p_VEx6o

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Viimati muutis Amigone, Teisipäev Mai 24, 2011 05:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 11:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tundub, et sul on endal ka üsna hea tehnika olemas :) Lugoli lahuse või formaliiniga või isegi piiritusega äkki saaks nad seisma piisavalt ja võibolla saab nii ka parema pildi. Nähtu põhjal ma esialgu pakuks, et mingi ainurakne. Et siis ikkagi, kas mingi ripsloom (Ciliata) või võibolla isegi mingi vetikas...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2011 09:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Palju aega möödas. Kevadise päikesega saabus akvasse ka roheline vesi, ning selle peale otsustasin tegutseda radikaalselt. Foorumist sain odava hinnaga kasutatud UV filtri ning lülitasin taha. Peale 4 päeva filtreerimist ei saanud ma enam aru kas mu akvaariumis on vesi sees või mitte. Kadunud oli nii roheline vesi kui minu eelpool mainitud külaline. Lisaks oluliselt paranenud vee kvaliteedile muutus erksamaks ka kalade värvus (ei, mitte ainult selletõttu et vesi paistis rohkem läbi). Vee kvaliteedi muutus ei olnud ajutine, regulaarsed vee vahetused ja filtri hooldus käib samas rütmis mis enne ja vesi on siiamaani korras.
Seega soovitan kõigile kel on sedasorti probleemid mida UV filter lahendada saab, see vidin endale kindlasti muretseda. Tegemist on asendamatu abimehega mis aitab lahti saada paljudest muredest.

http://americanaquariumproducts.com/AquariumUVSterilization.html
http://americanaquariumproducts.com/Redox_Potential.html

Pilt

Pilt

piltide kvaliteet on küll tsipa kehva aga ettekujutuse peaks andma.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2011 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Lihtsalt pisut täiendaks et UV lampide edukast kasutamisest rohelise vee tõrjumiseks on omajagu positiivseid vastukajasid, samas pole seegi päris imerohi - on olnud ka juhuseid kus UV lamp ei aidanud, nagu ka neid kus UV lamp aitas vaid koos koagulandiga (rohelise vee eemaldamiseks mõeldud kemikaal mis seob vees olevad peened osakesed suuremateks kämpudeks mida saab tavalise filtriga eemaldada), eraldi kumbki efekti ei andnud. Tõsiseid kahtlusi on ka sisseehitatud UV lambiga sisefiltrite osas, seal olev lamp on ilmselt liiga väikese võimsusega ning efekt on minimaalne (viimati katsetas sellisega ümeramees ja kasu polnud mingit).
Amigone kasutas korralikku riista, see on abiks ka ntx kalaparasiitide korral. Samas taimeakva puhul on väidetud et väetamisel mikroelementidega tekitab UV lamp probleeme (kelaaditud ühendid kipuvad lagunema). Ehk siis pidevalt seeshoidmisel ma sügavat mõtet ei näe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2011 12:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
UV-filter oli jah, korralik. Tegelikult isegi kõvasti võimsam kui vaja oleks, millest ka päris võimas effekt. Tegemist siis AquaMedicu 55W UV filtriga. Siinkohal suured tänud kasutajale Albert kellelt selle sain. Umbes samal ajal panin tööle ka 5W sama tootesarja isendi oma 100l akvas kuhu oli samuti kevadise päikese ja sissetöötamis apsudega tekkinud roheline vesi. Efekt oli sama, kuigi ehk veidi kauem läks aega selginemiseks. Pidev sees hoidmine on jah, teataval määral usu küsimus. 100 liitrine on mul nn. high tech ja tundub tõesti, et mikro elemendid jooksevad üpris kiiresti nulli koos UV filtriga. Samas ma pean veidi põhjalikumalt testima kas süüdi on UV filter või minu väga kiire taime kasv (taimed mullitavad täis valguse ajal nagu õhukivid =P).
Praegu aga jään pigem soovituse juurde kasutada seda ainult probleemide lahendamisel mitte aga pidevaks kasutuseks. Kuigi eelmises postituses toodud linkidelt võib järeldada, et on ka püsivaid positiivseid effekte sellel kasutusel, kui õigesti kasutada.

Nagu Rein juba mainis, kui UV on piisava võimsusvaruga, siis on sellel ka haigusetekitajaid(kõiki pisikesi eluvorme tegelikult) hävitav effekt. Seega regulaarne UV kuur peaks oluliselt vähendama haigestumis juhtumite tõenäosust.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver