foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
... on võimust võtnud minu akvaariumis. Alla millimeetri pikkused valged, näevad välja justkui mingid lestalised.
Lugesin siin vastavaid kirju - minu parasiidid ei hüppa, ei ela lehtedel, elavad põhiliselt killustikus aga mingi kogus ujub neid ka pidevalt ringi.
Kalad neid süüa ei taha, kui kogemata koos toiduga satub suhu, siis sülitavad välja. Sifooniga puhastades saan neid iga kord tuhandetes ämbrisse ja surnult muutuvad nad rohekas-pruuniks.
Puhastusega neist lahti ei saa, olen nende pärast hakanud akvat puhastama juba üle 2 nädala aga asi näib vaid hullemaks minevat.
Vesi muutub valkjalt häguseks juba mõne päeva pärast.
Zookauplusest ma neid ei saanud, nad tekkisid perioodil, mil ma polnud akvasse midagi ega kedagi uut pannud juba mitu kuud.
Elustoitu ei kasuta, ainult külmutatud sääsevastseid skalaaridele.
Kas veest? Kasutan Nõmmel puurkaevu vett.
Ette tänades : S.

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Vaataks neid hea meelega mikroskoobi all.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Kas see oli
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
... kerge laupäevahommikune nali või tahad, et toon Sulle purgiga?
Mina isiklikult tahan neist lahti saada!

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:22 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
p6ltsil on tõesti võimalus neid mikroskoobi all vaadata, nii, et kui kokkuleppele saate siis.... :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 16, 2008 09:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tegemist on kindlasti karpvähkide Ostracoda seltsi kuuluvate loomadega. Pildid tulevad hiljem, täpsemalt ma tõenäoliselt ei olegi suuteline neid vist määrama kuna liike on Eestis 100 ja maailmas 10000 kandis. Aga vaatab veel :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Karpvähid...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 16, 2008 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Kostub nagu mingi delikatess aga siiski keegi ei näi neid süüa tahtvat.
Ootan Su edasist infot ja võimalikke juhtnööre.
Aitäh ka kõige eest, mis juba teinud oled ja natuke ette ka.
Tasu natuuras suve lõpu poole kui koriluse ja konserveerimise hooaeg on alanud :)

S.

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 18, 2008 03:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Suurenduse all näevad nad siis välja sellised (selle looma pikkus oli tegelikult 1,5 mm):
Pilt
Link suurele pildile:http://www.foto24.ee/showPhoto.php?photoID=1558494

Valgustusega sai natuke koonerdatud, aga ei hakka uusi pilte ka tegema, täpsemalt jääb nagunii määramata.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karpvähid...
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 11, 2008 12:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
BigBlondie p6ltsile privaatsõnumis kirjutas:
Lubasin Sulle, et annan täpselt aru tulemustest võitluses oma Ostracodidega.
Arvan, et peaksid sellest minu aruandest vist korrigeerima/redigeerima mingi artikli koos pildiga, kus märgid ära (peale mõõtmete) ka selle, et nad tegelikult akvaariumis tunduvad täiesti valgetena ja alguses on neid võimalik leida vaid akvaariumi shifooniga puhastades killustiku seest. Ringlevasse ette jõuavad nad alles siis kui killustik on juba neist üle koormatud.
Need on erilised elukad ja neist lahti saamine on veel kordades erilisem ...
Tegelikult olen siiani hämmingus - kust ma nad sain? Kirjade järgi elavad nad väikestest lompidest kuni põhjaveeni. Neid on tuhandeid erinevaid ja nad on tuhandeid aastaid vanad. Seega peaks igal Nõmmekal nendega kogemusi olema aga isegi Teie Felch ei osanud midagi kommenteerida. Ega ma temalt eraldi ei küsinud kah. Kuid siiski hirmus mõelda, et nii vastupidavad lontrused võivad nii palju paha teha. Ei taha mõeldagi sellele, et nad võiksid läbi joogivee sattuda ka inimese organismi ja seal edasi laiata ??? Osa mu kirjutise alumisest osast on siiski küsimusi ja kui keegi oskab vastata - ei oska tänada!

Need neetud Ostracodid!

Minu võitlus nendega on vist läbi aga hind on kõrge.
Esimese mürgina soovitati mulle Sera Snailpuri - et kui tigusid tapab, siis tapab ka muid karploomi. Ei miskit!
Teise mürgina soovitati mulle Azoo Anti-Fluke - tapab kaane, usse, vähilisi. Ei miskit!
Kolmas mürk oli mingi Vene firma ZooMir oma aga sellest pole mul karpigi alles. (Hästi kange oli küll, sest vette tuli teda panna lahjendatult ja mitmes osas ca poole tunniste vahedega.)
Müüja ütles, et tapab igasuguse jama. Minu jama näitas mulle endiselt keskmist sõrme.
Viimases hädas tulid meelde kodused olmemürgid: äädikas ja kaaliumpermanganaat. Viimast mul polnud, seega alustasin esimesest.
Proovisin algul purgis ja tappis alla 10 min.
Akvaariumis nii kergelt ei läinud.
Korjasin kalad transpordiakvaariumisse (30l ja õnneks oma filtriga) aga taimed pidin sisse jätma, sest nende juurte vahel pesitsesid minu eriti sitked parasiidid. Põhiliselt oligi killustik neid täis, ringi ujumas olid vaid mõned üksikud eksemplarid. Üksikute alla mõtlen sadakonda, sest hiljem oli neid näha tuhandeid!
Esimese hooga kallasin oma 110 l akvaariumisse 0,5l 30% äädikat. Poole tunni jooksul ei mingit muudatust! Väike pudel äädikat oli veel kodus olemas (peaaegu terve 0,3l pudel). Kallasin selle ka akvaariumisse. Järgmine veerand tundi ainult vahtisin akvaariumi mõttega, et kas pean järgmise äädika järgi minema poodi või viskan kõik lihtsalt ära. Olles pool aastat nendega võidelnud, hakkas mul lootusetuse tunne tekkima. Mis hakkas - oli juba ja ammu!
Iganädalane veevahetus ca 3/4 koguse ulatuses pole mingi nali ja vesi oli ikkagi väga hägune. Siis äkki mõne minuti pärast kihas akvaarium nendest ostrakoodidest. Sõna otseses mõttes kihas - neid oli tuhandeid ja nad tormasid hullunult ringi. Viimaste suremiseni läks aga siiski veel tubli tund. Seega esimesest äädikalaksust viimaste suremiseni ca 2tundi - eriti sitked elukad. Nüüd korjasin akvaariumist välja kõik taimed ja panin nad kraanikaussi puhtasse kergelt voolavasse vette.
St. kraanikausi põhjas oli kork ja kraanikauss oli kuni ülevooluni kogu aeg leiget vett täis. Ja nii tundide kaupa! (Kloor või muud kraanivee lisandid minu taimi ei tapnud - Nõmmel on mul puurkaevu vesi ilma lisanditeta)
Et ehk ei tapnud äädikas neid ära? Tappis küll ja viimseni! Sellest aga hiljem.
Nüüd hakkasin akvaariumi vett vahetama ja kohe hästi mitu korda järjest kuni põhjani tühjaks, uut vett nii palju, et sain filtri tööle panna. Ca pool tundi lasin filtril vett ringi ajada ja siis seisma ning vesi välja taas kord kuni põhjani. Tahtsin olla kindel, et vähimatki äädikalõhna ka enam akvaariumisse ei jää! Üritus kestis mitmeid tunde... Umbes 10h peale esimest mõrvakatsetust asusin taimi uurima. Täna tean, et see oli mõttetu tegu! Kohe läksid prügikasti õrnemad taimed, nagu Vallisneria, Microsorum pteropus, Crinum thaianum. Hetke seisuga on lootusetult surnud ja lagunevad algosadeks ka Echinodorus bleheri ja Anubias barteri. Mitte ühtegi ei jäänud ellu!!! Homme lähen uusi ostma. Hetkel on akvaarium siiski sisustatud (ja mitte väheste) kunsttaimedega. (Õnneks oli vanast ajast alles. Mul on kogemus, et elustaimede kasvamiseni peab akvaariumis siiski ka suuri taimi olema mõnede kalade varjupaigaks või lihtsalt muidu mugavuseks). Kuid teatud kahtluseid on mul ka kaladega...
Minu pärlskalaarid on muutunud kohutavalt närviliseks ja pirtsakaks. Ma pean liginema akvaariumile neid sööta tahtes hästi ettevaatlikult, luugi avamine võib nad ajada paanikas nurka põgenema.
Kuigi mul on akvaarium töölaua kõrval ja ma istun siin mitmeid tunde päevas. Ka meeldib neile juba vanast ajast vahest arvuti ekraanil värvide liikumist jälgida ja kasvõi lihtsalt mind vahtida ootava näoga. Seega lihtsalt liikumine pole probleem. Probleem on luugi avamine?!? Stress? Oma kodust olid nad ära ca 16h ja sedagi juba nädal tagasi. Söömine on teine probleem! Nad nimelt näivad olevat arvamusel, et muutusid lihasööjateks peale koju tagasi tulekut... Helbeid ei sööda enam üldse (graanuleid ega kuivatatud looduslikku toitu pole nad kunagi söönud), kõlbavad veel ainult nn. ussikesed e. sääsevastsed. Kuid ka neid (ostan külmutatult neid suuremaid ja siis sulatan portsjoni korraga) süüakse vaid heal juhul paar korda päevas ja väga vähe võrreldes senise söömisega :(
Värv on neil siiski endiselt särav aga kõhud nähtavalt tühjad võrreldes endisega. Ka ei suudle ja sexi nad enam nii nagu nad seda vanasti kogu aeg tegid :(
Kas on neil puudu just see miski, mida nad said vanasti lehtedelt näksides? Echinodorus bleheri lehtedelt käidi pidevalt midagi näksimas aga taimelt tükke välja siiski ei näksitud. Kas ainult mingeid neile maitsvaid vetikaid elas seal?
Plecod seevastu näivad olevat korras! Kuigi nemad peaksid ju vajalike vetikate puudumisele või muidu vastava keskkonna puudumisele tundlikumad olema?
Nemad ei võinud teineteist taluda vanasti alla 10cm aga nüüd võivad ka kõrvuti klaasi lakkuda. Ka ei näi neil olevat puudust toidust. (Mul on nad üldse imelikud - mingitest söögitablettidest pole kunagi eriti hoolinud, need on tavaliselt põhja lagunenud...) Ja kui ka neis tänaseks juba surnud taimejäänustes peaks veel sisalduma mingit äädikat - peaksid ju Plecod olema need vastuvõtlikumad?
Milles täpselt asi ja mis saab, ei tea täna veel.
Tean, et mu pärlskalaarid ongi kapriissed kalad ja tean, et neile meeldib omada ühte suurt kodust põõsast, mis tänaseks on surnud, ( see Echinodorus bleheri) oli mul hästi võimas ja just see oli nende Pesa - sinna tehti ka mari, mis küll hiljem kas ära söödi või muidu suri tänu ostracodidele.
Kui saan targemaks - annan teada!

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 11, 2012 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 12:54
Postitusi: 151
Asukoht: Tallinn
Ei tea, kas p6ltsil on veel see mikroskoobi all tehtud pilt veel alles.. ?
Mul omal ka mingid kahtlased tegelased roomavad akvas ringi. Imepisikesed, ca 1-2mm suurused ja üliaeglase liikumisega.
Muidu ei torgiks neid aga kuna nad üle klaasi ronivad, ei ole vaatepilt just kuigi ilus. Oleks nad siis suured ja ilusad. Aga on hoopis pisikesed ja ilmetud.

_________________
ca 30l taimi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 12, 2012 11:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ei oska praegu neid vanu pilte kuskilt otsima hakata, aga kui otsingusse ostracoda kirjutada, siis saad aimu, millised nad välja näevad. Suhteliselt sarnane oakujuline koda kust jalg välja ulatub on neil kõigil.
Kui su elukad aga üle klaasi välja ronivad, siis nad suure tõenäosusega on midagi muud.
Aeg vist uued pildid teha :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 12, 2012 09:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 12:54
Postitusi: 151
Asukoht: Tallinn
oih, selle üle klaasi ronimise all mõtlesin seda, et ronivad igal pool klaasi peal, siiski vee all ja veest välja ei tule.
Aga tundub, et on ostracodad jah. Peab nüüd uurima hakkama, kuidas neist kõige lihtsalt/valutum lahti on saada.

_________________
ca 30l taimi.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver