foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 09:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 10:15
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kõik oskavad õelda mis veel viga on , aga keegi ei oska õelda kust andmeid kontrollida saaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
testidel on ju värvikaart kaasas ja seal ka märgitud,mis normaalne.kuldkala norm temp. 18 - 23 kraadi mu mälu järgi.

veetestidest ja normidest on siin foorumis nii palju ja pikki teemasid,et keegi ei viitsi ilmselt sama juttu jälle trükkida.
kasuta otsingut.

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 10:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 10:15
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kas see paber mis kaasas oli näitab siis mis on normaalne nii mage kui soolase vee kaladele, sooja ja külma vee kaladele? kalad on ju nii erinevad, selle paberi peal ei saa olla kirjas mis kõikidele sobib.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Loe natuke siin foorumis ringi ja sa leiad küllaldaselt infot, et millised parameetrid on millistele kaladele head. Kui sa paned kala nime googlisse otsingusse, siis 99% tõenäosusega on kohe esimeses (ja ka järgistes) otsingutulemuses kõik vajalik info kirjas...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 24, 2009 10:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tasub ka otsida netis konkreetse kala nime järgi. Kuldkala (gold fish) tuntakse ka nii aga parem on alati anda ladinakeelne nimi. Antud juhul siis Cassius Auratus. Tulemus: http://en.wikipedia.org/wiki/Goldfish jne...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 25, 2009 10:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 10:15
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kas keegi luges ka enne soovitamist wikipedia artiklit enne siia postitamist? Ei näe midagi peale vee teperetuuri vee kohta infot. Googlet oskan kasutada jne. Aga kui postitaksin siia oma vee näidud oskaks iga teine inimene õelda mis minu veel viga on (selle pärast ei annagi oma vee nätusid) aga keegi ei oska õelda kust nende andmed pärinebvad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 25, 2009 10:29 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kuldkala talub suht suurt ph ja gh-kh vahemikku, normaalne ph tase kuskil 6,8-8,2, gh ja kh kuni 20 kraadi, no3 alla 20mg/l, no2 võiks olla 0. näitude kõikumine ööpäevaselt ei tohiks olla suur, eriti puudutab see ph-d.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 25, 2009 11:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vabandan, KÕIKI vee parameetreid viidatud artiklis tõesti ei olnud. Küsitud Gh ja Ph kohta on küll andmed:
Kood:
Goldfish live natively in ponds, and other still or slow moving bodies of water in depths up to 20 m (65 ft). Their native climate is subtropical to tropical and they live in freshwater with a pH of 6.0–8.0,preferably a pH of 7.5, a water hardness of 5.0–19.0 dGH, and a temperature range of 40 to 90 °F (4 to 32 °C) although they will not survive long at the higher temperatures. They are considered ill-suited even to live in a heated


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 12:35 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 10:15
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tänud.


Üles
 Teema pealkiri: Vesi
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
Mina ütlen ka appi ja selle pärast,et akvaariumi vesi tundub olevat terve veeteadus.Hea akvaariumi vee saamiseks peab lausa kuskile kooli minema,vist. :?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 07:51 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
undu kirjutas:
Mina ütlen ka appi ja selle pärast,et akvaariumi vesi tundub olevat terve veeteadus.Hea akvaariumi vee saamiseks peab lausa kuskile kooli minema,vist. :?


akvaristika on samasugune hobi, nagu suusatamine või langevarjuhüpped. kõik on õpitav, küsimus on ainult tahtmises.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Maria kirjutas:
akvaristika on samasugune hobi, nagu suusatamine või langevarjuhüpped. kõik on õpitav, küsimus on ainult tahtmises.


Seoses sellega tuleb mulle meelde, et mul endal on juba mitu aastat hüppamisega vahele jäänud,
aga kui leidub mõni akvarist, kes viitsiks/tahaks/julgeks langevarjuga hüpata, siis ma oleks kohe käpp.
Seltsis segasem. Aga lisaks julgusele on vaja ka kannatust - kord sajab vihma ja pilved on liiga madalal,
teinekord on tuul liiga kõva või piloot haige ... või tahaks ise laupäeval poolde lõunasse magada.
Sorry OT pärast, aga see mõte, et siit leidub veel peale minu mõni langevarjur, on liiga ahvatlev.
Mulle sobivad variandid www.skydive.ee ja www.slk.ee - esimene tegutseb Kuusikul teine Nurmsis.


Üles
 Teema pealkiri: Hüppajad
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
Nende langevarju hüpetega on kah vist sellised lood,et hüppaja,nii nagu seeneline ja sapöörgi,saavad eksida ainult üks kord elus. :roll:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 11:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
Maria kirjutas:
undu kirjutas:
Mina ütlen ka appi ja selle pärast,et akvaariumi vesi tundub olevat terve veeteadus.Hea akvaariumi vee saamiseks peab lausa kuskile kooli minema,vist. :?


akvaristika on samasugune hobi, nagu suusatamine või langevarjuhüpped. kõik on õpitav, küsimus on ainult tahtmises.



Eks ma püüan areneda aga kalade haigused ja vesi on praegu minu jaoks veel nö.rasked teemad.Ja mina ei võta seda kui hobi,sest kus tegelikult läheb hobi või töö piir?Ja eriti veel kui ma ise akvaristika kaupluse asutan.Meeldiv töö on ju ikkagi tegelikult seotud hobiga;teed seda mis sulle meeldib ja saad veel natuke raha kah. :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vesi
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
undu kirjutas:
Maria kirjutas:
undu kirjutas:
Mina ütlen ka appi ja selle pärast,et akvaariumi vesi tundub olevat terve veeteadus.Hea akvaariumi vee saamiseks peab lausa kuskile kooli minema,vist. :?


akvaristika on samasugune hobi, nagu suusatamine või langevarjuhüpped. kõik on õpitav, küsimus on ainult tahtmises.



Eks ma püüan areneda aga kalade haigused ja vesi on praegu minu jaoks veel nö.rasked teemad.Ja mina ei võta seda kui hobi,sest kus tegelikult läheb hobi või töö piir?Ja eriti veel kui ma ise akvaristika kaupluse asutan.Meeldiv töö on ju ikkagi tegelikult seotud hobiga;teed seda mis sulle meeldib ja saad veel natuke raha kah. :)


Sa ikka väga laiahaardeline sell,ma vaatan :wink: :lol:
Kõigepealt klubi,siis juba kauplus... :lol:
Nüüd ma saan aru,miks niipalju uurid-küsid :wink: ,ainult aru ei saa,miks valedes teemades :lol:

Sry OT

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver