foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 08:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei taipa, mis juhtus minu 240-ses. Kõik õunakad kutud (suured ja pisitillud) ja väga imelikult kutud. Justkui oleks kangestunud poolelt sammult - kojad õieli ja "liha" väljas. Oleksid justkui nagu hapet saanud. Samas pH normis (7). Tornikad aga seevastu täie elu ja tervise juures. Sifoonides metsikult tittesid näha.

Mind huvitab, mis mu tigudega nii katastroofselt järsku juhtus. Seda enam, et nad seal kogu aeg hästi kasvanud. Kaladki jonksus. Veenäidud ka mingeid hälbeid ei näita. Taimedegi kasv paranenud. Kas ikka too "maagaasi" probleem? Aeg-ajalt see mind ikkagi kummitab. Tolle vastu on mul süsi filtris ja oksüdaator akvas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
KRA kirjutas:
Ma ei taipa, mis juhtus minu 240-ses. Kõik õunakad kutud (suured ja pisitillud) ja väga imelikult kutud. Justkui oleks kangestunud poolelt sammult - kojad õieli ja "liha" väljas. Oleksid justkui nagu hapet saanud. Samas pH normis (7). Tornikad aga seevastu täie elu ja tervise juures. Sifoonides metsikult tittesid näha.

Mind huvitab, mis mu tigudega nii katastroofselt järsku juhtus. Seda enam, et nad seal kogu aeg hästi kasvanud. Kaladki jonksus. Veenäidud ka mingeid hälbeid ei näita. Taimedegi kasv paranenud. Kas ikka too "maagaasi" probleem? Aeg-ajalt see mind ikkagi kummitab. Tolle vastu on mul süsi filtris ja oksüdaator akvas.


Väga kurb lugu.Minu kaastunne :cry: Kas see "maagaas" on see mis sealt killustiku vahelt immitseb kui põhja sifoonida?

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Jah, Merkake. Sellest "maagaasist" on olnud päris pikalt foorumis juttu. Aga ma siiski ei tahaks tolle süüks asja panna, sest sifoonides pole viimasel ajal põhjast eriti mulle tulnud. On hullemaid mullitamisi olnud. Hetkel, nagu siis juba mainisin, on mul pikemat aega välisfiltris kasutusel söefilter (seda muidugi vahetan aeg-ajalt) ja siis pluss veel oksüdaator.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
KRA kirjutas:
Jah, Merkake. Sellest "maagaasist" on olnud päris pikalt foorumis juttu. Aga ma siiski ei tahaks tolle süüks asja panna, sest sifoonides pole viimasel ajal põhjast eriti mulle tulnud. On hullemaid mullitamisi olnud. Hetkel, nagu siis juba mainisin, on mul pikemat aega välisfiltris kasutusel söefilter (seda muidugi vahetan aeg-ajalt) ja siis pluss veel oksüdaator.


Kahjuks ma ei leidnud varasemaid postitusi selle kohta.Millal sellepärast muret tundma peaks,kas aastatega tekib see või mis?

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulle jäänud mulje, et tegemist tollel puhul vist põhiliselt vana akva sündroomiga. Mul too, millega probleemid, käinud viis aastat.

Tarkade jutu järgi tekkivat see kruusas kõdunevate juurde, ehk ka liigse söötmise ja liikumatu kruusa (õhustamatuse) tagajärjel. Loogiline ju on, et kust õhk läbi ei käi tekib kopitamine ja mädanemine. Viimasel ajal püüan sifoonida seal akvas kruusa kuni põhjani. Kuigi alustades oma esimese akvaga öeldi, et sifoonida tuleb sügavuselt kuni 1-2 cm. Paistab, et see päris paika ei pea.

Kui mul nüüd veel enne magama minekut õnnestub üles leida siit foorumist miskit tollest "maagaasist", siis panen Sulle siia lingi üles.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
/taimed/24740/index.html

Merkake, loe seda linki. Siin on tollest "maagaasist" divesiniksulfiidist juttu.
Kas seda mõtlesid?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
KRA kirjutas:
/taimed/24740/index.html

Merkake, loe seda linki. Siin on tollest "maagaasist" divesiniksulfiidist juttu.
Kas seda mõtlesid?


Just seda ma mõtlesin.Tänud sulle abi eest.

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 10:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Rõõm minupoolne, et sain veitsa aidata.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:31 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Äkki Tallinna Vesi midagi lisanud
Mul oli suures akvas ainult 1 õunakas ja rallis rõõmsalt ringi (vanust teisel natuke üle 0,5 aasta)
Eile tegin veevahetuse ja täna avastasin õunaka surnuna
Teised teod (killerid, tornikad ja neritinad) samas akvas ja ka kalad ilusasti elus, aga õunakas kutu. Ise veel imestasin, aga nüüd sinu teemat lugedes puges kahtluseuss sisse


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 11:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kivi - kuidas Sinu õunakas välja nägi. Kas tal oli tald ripakil? Minu omad polnud justkui jõudnud "halvaks" minna. Tald (liha) oli kõva. Tavaliselt surnud tigu läheb plödaks ja hullumoodi haisema. Minu tigudega seda ei juhtunud. Tallinna vett ma kahtlustaks pigem kevadel lume sulamise aegu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 26, 2011 11:06 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Minu teol oli liha veel suht kõva aga juba haises ja killerid olid kallal (elusat õunatigu nad ei puutu)
Mul akvas vesi ka umbestäpselt 30 kraadi (discuste akva)

Kes teab, äkki veefirma mingi palavusega vohama hakkava vetika tõrjeks, midagi ikka vette lisanud.
Kuigi jah, ei oska küll pakkuda, mis aine see võib olla, mis muud elukad ellu jätab aga õunakatele liiast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 07:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei paneks ikkagi Tallinna vee arvele, sest mul hunnik teisi akvasid veel, kus tigu kasvab. See mure mul ikka vaid tolles 240-ses, mis kõige vanem akva. Seal aeg-ajalt hullutab mind miski. Tuleb vist ikka see suurpuhastus ette võtta. Kuna hetkel ka üks 300-ne tühi, siis saab kalad sinna ümber kantida. Aga solgerdamist palju. Hiiliks parema meelega kõrvale, aga vist ei õnnestu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 08:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vask, Flourish Excel ehk ka, samuti nälgimine on letaalsed faktorid: http://www.aquariumadvice.com/forums/f1 ... 88970.html
Sama jutt on http://www.applesnail.net/ lehel FAQ all (loetelu tapvatest ainetest).

Naljaga poolex ... aga seal on ka säärane küsimus:
Kood:
Are apple snails able reach supersonic speeds?
In general: NO!
However, Carlos from Spain managed to teach his snail how to drive a car. Now his snail travels at extreme speeds and is able to reach 135 km/h. Unfortunately his last attempt to establish a new record failed on the French high-way as the snail was unable to reach the toll-booth.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tänud, Felch!

Kõige selgem on hetkel mulle Sinu eestikeelne vastus. Inglise keelsega pean vast nädalavahetusel tegelema, kuna ei valda seda absoluutselt. Panen sõnaraamatuga sõnad ritta ning siis püüan sinna vahele ka mingisuguse grammatika sokutada, et loogilist seost tekitada tervikliku lause saamiseks. Aga seegi tudeerimine teostatav - vaja vaid tiba rohkem vaeva näha.

Agrimix-i, mis sisaldab vaske olen sinna ehk kvartalis vaid mõne üksiku kuubiku pannud (240-liitrine akva siis) - kardan seda väetist just vase sisalduse poolest. Flourish Excel-it sai vist kunagi ammu pisut aega kasutatud. Süüa neil justkui oli - läheb mul kõige paremini peale suvikõrvits. Nii et - need ohud ma välistaks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 27, 2011 09:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui on mingi konkreetne txt, viita sellele, tõlgin kohe ära. Milleks ma siis koolis anglismannide keelt õppisin?
Google saab muidugi ka hakkama ja Sina saad naerda nii et kõht haige.... :)

Diagonaalis lugemisel selgus, et Exceli puhul oli asi kahtlane - mõned väitsid, et mõjub, mõned jällegi et mitte (tootja nende hulgas). Ise lähtuks ka teadmisest, et selgrootuid tapab vask ka eriti madalate kontsentratsioonide puhul.
Muu jutt oli niisama heietamine. Pro et contra...
Viidati ka mingitele väetistele, mis vase tapavõimet tugevdasid. Samas...Sul on ju teisi tigusid ka, need peaksid siis samuti koolnud olema.
See "maagaas" peaks samuti valikuta kõigile mõjuma. Ei saagi pihta. Otsi veel applesnail.net'ist või küsi sealt. Google (no või mina saaks kah hakkama) tõlgib seda- ja teistpidi. Äkki mõni meie guru võtab ka sõna.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver