foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 31, 2009 06:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
Terve akva tigusid täis,korjan suuremad välja ja ei mingit akasu,üritanud olen kurgiga püüda ,ei huvita neid .Vajan abi ja mitte vähe :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 31, 2009 11:50 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kalu ei toida 3-4 päeva üldse, korjad tigusid mehhaaniliselt välja, kas siis kurgiviilu või jbl limcollect teolõksuga. edaspidi annad kaladele süüa poole tavapärasest kogusest. hüppeline tigude paljunemine on 99% juhtudest seotud kalade ülesöötmisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 01, 2009 11:24 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
selge ,olen süüdi ,püüan end parandada.süda läheb alat haledaks ,kui nad nagu kassipojad söögikohale tormavad ,kui mind näevad :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 08:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
nii näljakuur on väga ohtlik asi eriti sellise pikkusega,neooonid on kaotanud värvuse ja hoiavad üksikult kõik ,stressis tundub.muide kõik kalad on kaotanud oma loomuliku värvi ja käituvad imelikult


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulinaator kirjutas:
nii näljakuur on väga ohtlik asi eriti sellise pikkusega,neooonid on kaotanud värvuse ja hoiavad üksikult kõik ,stressis tundub.muide kõik kalad on kaotanud oma loomuliku värvi ja käituvad imelikult

Kui kalu on varem piisavalt toidetud siis 3-4 päeva näljakuur pole küll nimetamisväärne asi, ka nädalaga ei juhtu midagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 09:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mida vee testid ütlevad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 10:16 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
njah .vee teste pole päris teinud ,pole nii profiks pürginud.mis teste tegema siis peaks ? ja miks siis kalad ,eriti neoonid värvi muudavad,muutuvad selliseks tuhmiks ja läbipaistvaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Mulinaator kirjutas:
njah .vee teste pole päris teinud ,pole nii profiks pürginud.mis teste tegema siis peaks ? ja miks siis kalad ,eriti neoonid värvi muudavad,muutuvad selliseks tuhmiks ja läbipaistvaks?

/esimene/14044/index.html

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 11:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
:oops: saan aru,et esitan rumalaid küsimusi ja ehk nad tõesti korduvad vahel,siiski olen püüdnud foorumist vastuseid leida ja päris palju läbi lugenud ,mis siin kirjutatud.siiski leian ma ,et kõike ei saa üheselt võtta. minule jäi küll eile mulje ,et neoonid annavad kohe saba. see ehmatas mind ja ma andsin neile veidi süüa,hommikuks oli värv taastunud ja kolm tükki juba ujusid koos ,üks siiski kükitas eraldi,mida varem pole juhtunud. loomulikult tunnen ma muret oma kalade pärast,vabandan kui minu küsimused teevad kellegile tüli.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Otseloomulikult näed sina kõige paremini kalade olukorda kuna meie teame vaid sinu kirjelduse järgi mis toimub. Kui näed, et kalad hakkavad susse andma näljast, siis anna pisuke toitu. Peaasi vaata, et toit kiirelt otsa saaks ja seda, et toit põhja tigudeni ei jõuaks.

Testide kohta põhjaliku infi leiad eelnevalt antud lingi alt.
Kõige lihtsam moodus oleks osta JBL 5in1 test kus on 5 tähtsamat testi esindatud ;). Mul endal sama testirida ja sellega saab üldise ülevaate akva veest kätte :)

Dieediga üldiselt selline asi, et harjuta sisse, et 1 päev nädalas on kalades dieedipäev (või 2 päeva). See on kaladele endale hea juhul kui millalgi peaks tera palju toitu saama ja lisaks tuleb see kasuks just praeguses olukorras, kuna kalad oleksid harjunud mõne päeva toiduta olema :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulinaator kirjutas:
:oops: saan aru,et esitan rumalaid küsimusi

Pole siin rumalaid küsimusi ühti, veetestid pole aga sugugi mingi profivärk, algajal läheb neid märksa rohkem vaja. Veetestidele viidati aga seepärast et Sul võib seal tõesti probleeme olla, kuid põhjuseks pole mitte näljakuur vaid tõenäoliselt ületoitmisega kaasnev vee halb kvalieet.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 11:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
tänan hüva nõu eest .teen testid ära ja siis vaatame ,mis toimub.ma kahtlen siiki ,et vee olukord halb ja seepärast kaladel probleemid.probleem tekkis ju kahepäevasest mitte toitmisest.siiski võin eksida aga oleks teie neid kalu näinud ma usun oleksite ka ehmatanud . ehk teen liigset paanikat aga eks ma püüan ka õppida kuidas probleemidega võidelda.siin teie kaasabil on see ehk tunduvalt kergem kui katse eksituse meetodil.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 14, 2008 10:19
Postitusi: 110
Pildid: 8
Asukoht: Haapsalu
Minu prükkarite probleem lahenes lihtsalt. Esialgu proovisin ka näljakuuriga aga ei miskit. Siis ostsin 200l. kaks botiat ja 63l. kaks teosööjat-tigu. Suuremas akvas lahenes probleem paari päevaga ja väiksemas suutsid killerid territooriumi vallutada paari nädalaga. Nüüd ühel õhtul, pimedas , taskulambiga väiksemat akvat uurides avastasin taas kahtlast mini-liikumist. Minu õnneks ei olnud siiski tegu prükkaritega, vaid teosööjad olid järeltulijatega hakkama saanud. :)

_________________
200l: Eheim 2026 Proffesionel2 ja JBL CristalProfi e900 - pterophyllum altum peruensis,erinevad ramirezid,mikrogeophagus altispinosus, apistogramma borellii,corydoras paleatus.
65l: Tetratec EX600 - erinevad tetrad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 01:15 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
jah mõtlen ise ka seda teosööjatigude värkki ,aga kas ei teki oht ,et nad lõpuks ise hakkavad nii paljunema ja kes siis need ära sööb ?siis pean ikka bootiad võtma :D igav juba ei hakka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 01:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 14, 2008 10:19
Postitusi: 110
Pildid: 8
Asukoht: Haapsalu
Vähemalt mulle tundub, et need elukad sellise kiirusega küll ei paljune kui prükkarid. Nad olnud mul umbes neli kuud ja nüüd alles nägin esimest korda järaltulevat põlvkonda. Lugesin väikeseid 12 tükki. Pealegi nende kinkimise ja müümisega ei tohiks olla probleeme. Kaubanduses tahavad saada tüki eest 50/55 eeku, rohkem kui mõne vahva kala eest. Tegin väikese eksperimendi ka, panin paar suuremat isendit suurde akvasse ja lahti ma nendest saingi. Botiad krõmpsutasid neid ka hea meelega!

_________________
200l: Eheim 2026 Proffesionel2 ja JBL CristalProfi e900 - pterophyllum altum peruensis,erinevad ramirezid,mikrogeophagus altispinosus, apistogramma borellii,corydoras paleatus.
65l: Tetratec EX600 - erinevad tetrad.


Üles
 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver