foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 02:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
sind küll,kallid eksperimendid sul kui arvestada,et minagi oleksin nõus ostma :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 03:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
botia macracantha söövad ka torn tigusi endal kah neid suht palju tekkinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Need killer teod on küll väga hea prügitigude tõrje ja ega massiliseks kah lähe. Algul arvasin, et mul nad ühest soost ja selle pärast ei paljune, aga järglased on algul ikka kohe väga pisiskesed, kiviklibul ikka naljalt ülesse ei leia.
Aga kui nüüd söömisest juttu tuli. Kas need killerid pistavad kõik teised teod nahka? (va. õunaka kui see ukse enne ta nina ees kinni jõuab lüüa). Probleem selles, et tahan ümber-tõstmisi teha, aga ühes akvas on killerid, teises tornid ja sarvikud ja kolmandas ahvenad, kes kah tigusid väheke näksivad (teema kuidas viia hundid ja lambad üle jõe). Ja õunakaid tahaks kah sibama panna. Palju tahan, tean.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 05:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Ega meil siin vist kellelgi eriti kogemust anentome helenadega ei ole. Soomlaste akvaristide :shock: veebi lugedes olen nii palju m6istnud, et nad (siis teod) s88vad k6iki teisi tigusi ja ka nende v2ga kenade isenditega asustatud akvades t2heldatakse krevettide populatsiooni v2henemist(?). Huvitav kas nad suudavad siis noored krevetid kinni pyyda Kui on korralik teos88ja, siis s66b l6dvalt 2ra ka 6unaka, p22seb vaid juba suur 6unakas. 6unakas seljatatakse ja siis ronib teos88ja 6unaka talla vahele. S88vad 2ra ka vigase, aga veel sipleva kala (?) Menyys on peale teiste tigude p6hjakoristaja tablette, surus22se (kylmutatud) vastseid, v2hilisi, ka vetikat.
Muidu armastavad p6hja kaevuda ja enamalt jaolt n2eb neid 6htul, harvem p2eval.
Paljunemise kohta on m2rge, et paljunevad aeglaselt vaid v2ga sobivatel tingimustel. Ja ilusad on nad ka :lol:
(?) lisasin tekstidele mis tunduvad uskumatud. Nii et jagage kogemusi.

akvarist Vallo ema

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 05:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kinnitan vigastatud kala nahkapistmist!
Ja, et siis nemad on mul süüdi, et kirsikrevette mitte enam nii hullusti ei sigi! Siis pean tõsiselt mõtlema nende paigutamist, arvestades just seda, et nad on teinud mul tööd (prügitigusid püüdmas) mitmes akvas. Seega võin veel järglasi avastada.

_________________
250l, 60l, 54l


Viimati muutis ärtu, Kolmapäev Juun 03, 2009 07:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 14, 2008 10:19
Postitusi: 110
Pildid: 8
Asukoht: Haapsalu
No Vallo poolt viidatud soomlaste jutt on ikka päris õudukas küll... Helenad mul koos olnud õunakaga, kes sissepaneku hetkel oli paarisendine. Talle küll kahe killeri poolt liiga ei tehtud - ehk ei põkkunud lihtsalt kokku? Krevette ka vaevalt nad ahistada suudavad, muidugi, kui soomlastel just mingid erilised turbo-killerid ei ole.

_________________
200l: Eheim 2026 Proffesionel2 ja JBL CristalProfi e900 - pterophyllum altum peruensis,erinevad ramirezid,mikrogeophagus altispinosus, apistogramma borellii,corydoras paleatus.
65l: Tetratec EX600 - erinevad tetrad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 09:19 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
no sõbrakesed ,te ikka ei halasta ,enne soovitate ja siis ehmatate surnuks :D hetkel tegelen mehaanilise väljanoppimisega ja tundub ,et mõjub ,olukord on paremaks läinud nende prügitigudega.aga nood killerid ,mul ju krevetid ja õunakad .ei taha nende surma oma hingele :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 03, 2009 10:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
minul elasid helenad krevetiakvas. seal oli piisavalt prügitigusid ja torntigusid. tundus, et tornid maitsevad rohkem. krevette nad ei puutunud. vähemalt ei täheldanud suurt kadu ega midagi sellist. jap haige v surnud kala nahkapistmine ei ole nende jaoks mingi probleem.olen ise tunnistaja. minul suutsid nad isegi paljuneda aga mingil põhjusel noored surid. leidsin ainult kojad. rohkemat kogemust mul nendega ei olnud.

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 04, 2009 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ei maksa kolli-juttude peale ehmuda.
Korjasin kunagi neid prügitigusid igal viiel erineval moel, aga ei aidanud. Tõin sisse 2 imetillukest killerit. Kahe nädalaga oli 54l kontroll peale ja kuu aja pärast olin juba mures, et mida need vaesekesed söövad kui prügisid enam ei ole - tassisin teistest akvadest juurde :lol: Lõpuks saatsin nad komandeeringusse teistesse akvadesse. Nüüd ei ole mul prügiteo varju kah mitte.
Otsest õnaka rünnakut näinud ei ole (õnakad olid mul suured ja vanad). Krevetid ütleksin vohasid enne lihtsalt kohutavalt, nüüd suudan nende populatsiooni koos killeritega kontrolli all hoida.
Vigastatud kala nahkapistmist nägin pealt, aga midagi ette võtta oli hilja.
Rohkem on mure, et tahaks erinevaid sorti tigusid tuua, aga kardan, et tänu komandeeringutele on kõik akvad (va. suur) killereid täis.
Kui ikka ainus mure on prügikad ja õunakad on küllalt suured, siis minu arust muret tundma ei peaks. Minul eladid õnakd, krevetid ja killerid küll koos ja kui mõni krevet kaduma läkski! Mis teha, see on loodus!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri: prügiteod
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 20, 2009 11:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 06, 2008 11:05
Postitusi: 200
Asukoht: tallinn,harjumaa
Botiatega akvas olen prükkareid näind ainult siis kui vesikuuse metsaks lasin kasvada. Õunakad elavad ainult suured ja neidki kipuvad Botiad vahel kimbutama.
50l krev akvas võtsid prükkarid võimust kui sinna palju erinevad sööki panin ja tõenäoliselt palju jääke jäi. Killerid lahendasid probleemi kahe nädalaga. Seal ei ole kuu aega väokseid krev näind. Kas Killerid selles süüdi , ei oska väitta.
Kardinal kalade akvas kadusid prükkarid mõne kuu jooksul kui sealt teised elanikud välja kolisin ja ainult Kardinale söötma hakkasin. Maria väide ülesöötmisest peab igati paikka. Ainult nendest 3-4 päevastest paastudest on vähe tolkku. 1-2 päeva nädalas ja muidu ainult nii palju et kohe ära süiakse tundub õigem variant. Kuu paariga kaovd ära ja kalad ei kannata nälja tõttu. Kui mõni õunakas ka on siis see peaks põhja toidust puhta hoidma.
Kas kellelgi on kogemust, mida Killerid siis söövad kui prügiteod otsa saavad?
1cm läbimõõduga Õunakad läksid kaks tükki kahe päevaga! Krevettidega on asi kahtlasem, sest Killer on suht kohmakas ja ei pääse igale poole. Kui tal on mingi vedelikuga halvamise süsteem siis ta ju öisel ajal põhjast saab kätte keda iganes kui see liiga suur pole?
Mul praegu Bumblebeede akvas kaks Killerit ja seal krevettide 3-nädalased pojad sees. Ei tea kas siis on oht et kui prügi teod otsa saavad siis lähevad krevettide kallale?

_________________
103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 21, 2009 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ega täpselt küll ei tea, mida need killerid söövad kui prügiteod otsa saavad, aga näh midagi nad ikka söövad - kobistavad hoolega akvas ringi. Mõni kord näen neid põhjaka toidu peal.

_________________
250l, 60l, 54l


Viimati muutis ärtu, Esmaspäev Juun 22, 2009 07:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 21, 2009 11:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
sain kaks väikest killerit Tartust ,läheb aega kui neist tegijad saavad .eks ma siis oota :D


Viimati muutis Mulinaator, Esmaspäev Juun 22, 2009 09:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 21, 2009 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 23, 2007 01:58
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn
Mul jälle selline lugu, et peale 5 Antome Helena sissetoomist kukkusid prügiteod kohutava kiirusega paljunema justkui saaks aru,e t liigi säilimiseks on vaja kiiresti sigida. Helenad ei näi üldse teist nägugi tegevat. Mõne pisikese õunaka on nahka pannud aga prügitigusid ei puutu ka. Ehk ei maitse siis nende liha nii hea. Teistes akvades kus Helenaid ei ole, pole ka eriti prügitigusid.

_________________
128l, 180l, 250l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 22, 2009 09:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Apr 18, 2009 07:16
Postitusi: 185
Asukoht: Tallinn
mis kõige hullem ,et ma kaldun sind isegi uskuma :(


Üles
 [ 29 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver