foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 12:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Need "oo kui kena kala" ostjaid kahjuks ei koti, mida kommuun arvab, mida kala eeldab ja mida müüja räägib.
Pidamistingimused ja nõuded on pigem nagu eeskiri, mille täitmine algab lastetoast.

Ma pigem probleemiks peaks seda, et mitte alati ei oska kõik müüjad rääkida sellest, mida nad müüvad ja mida ostetav eeldab. Tartus kohati ei suudeta seda ka riigikeeles teha.

Ühes Tartu poes kõlas taoline story:
Eellugu: seisab tühjana üks 30L akvaarium ja sooviks sinna kuldkala panna.
Müüja soovitus: Nju võite ikka jühe kjuldkala pjanna oma akvjaarjumisse! Sjaab ilusasti hjakkama.

Selliste lugude järelkajasid saame lugeda päris tihti. Ei taha mõeldagi, et selline pädev müüja selgitab noorele pereisale või emale akvaariumi pidamise algtõdesid.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
......

Kustutasin, kuna teema muutus ja postitus ei ole enam teemaga kooskõlas!


Viimati muutis yeekim, Kolmapäev Nov 14, 2012 03:28, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 12:51 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Jätaks keelebarjäärid kõrvale, see et ta niivisi seletab näitab minumeelest siiski ainult seda et ta püüab mingitki infot sulle anda ja püüab ka sinule arusaadavas keeles(mis siis et aktsendiga) selgitada. Igati kiiduväärt.

Probleemi, et müüja ei oska seletada, kuidas mingeid elukaid pidada, lahendaks needsamad infotahvlikesed, sest ilmselt peaks ju müüja/pood neid ise koostama, samas ka ennast harides. Isegi kui kuskil oleks mingi infotahvlite andmebaas, loeksid poe töötajad seda esmalt ise.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Pets kirjutas:
Jätaks keelebarjäärid kõrvale...

Ei jätaks. Mine proovi Tartu Zooplanetist veidigi detailsemat infot saada müüdavate elusolendite kohta. Mõni müüja saab hakkama, mõni jääb rohkem kui jänni.
Möönan, et igasugune riigikeele aktsendigagi rääkimine on tervitatav aga kui sisust aru ei saada mida räägitakse, siis ...
Pets - kuidas see eestikeelse infotahvli koostamine välja näeks, kui keelebarjääri kõrvale jätame? Et kes seda lugeda oskab ja aru saab?

EDIT: aktsendigagi

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Viimati muutis ahven august, Kolmapäev Nov 14, 2012 06:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 01:24 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
No mis siis on? Peab jälle vaidlema hakkama. Mida sa sellest lausest aru siis ei saanud:
Nju võite ikka jühe kjuldkala pjanna oma akvjaarjumisse! Sjaab ilusasti hjakkama.

Minuarust oled sa pigem ise selle teksti oma J tähtede rõhutamisega ära väärastanud. Kui sa vähegi vene keelt tunned siis venelased ei kasuta neis kohtades üldse J tähte, võta kasvõi esimene sõna. Vene keeles seda öeldaksegi NU, miks on sinna vaja eesti keeles ütlemisel J sisse torkida.

Nagu mainisin, rahuldab mind see, kui keegi püüab, ma ei hakka igalpool filigraanset keelt taga ajama. Mind ei rahulda see, kui keegi näeb kõiges selles ainult halba.

Pealegi ei ole sa nii tubli eesti keele kasutaja midagi, kui seda teistelt nõuad - aktsiendigagi

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 01:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Mina olen ka Petsiga nõus, et kui inimene püüab ja suudab sulle ikkagi info edasi anda, siis pole suur probleem. Kõik inimesed ei suudagi keeli korralikult õppida. Ma arvan, et see on poodides kõige väiksem probleem.
Mõni arst ei suudagi normaalselt eest keelt siiani rääkida ning on ikkagi arst, keegi ei kahtle tema pädevuses.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kuigi jah, riigikeele oskus oleks kena, siis ei ole minul ost või informatsiooni saamine kunagi keele taha jäänud. Muidugi noorematel, kellel vene keele oskus elementaartasemel elementaarne ei ole, on raskem. Aga nendes poodides, kus ongi suhtvähese eesti k teenindaja olnud, olen ikka kuidagi oma vigase vene keele, käte ja punase värviga selgeks teinud, mida tahan ja ka vastuse ka saanud.
Info puudusesse või kaheldava väärtusega info olen saanud just heas eesti keeles. Teistel võib muidugi teisi kogemusi olla.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 03:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Kurb lugeda, et siinsed gurud peavad seda kirjeldatud poesituatsiooni pädevaks soovituseks. Mina ja ka algaja saime aru, et võib oma kuldkala panna 30l akvaariumisse ja asi moos. Aga kas ka soovitaja sai aru, mida ta just soovitas kahtlen. Mu jutu rõhk on sellel, et üks probleemiallikas splititud teemast on keeleoskus. Kogemustega või teadlikule ostjale on sellest kama kaks, sest ta teab enne soetamist, millised on nõutud tingimused voi eeldused.
Perfektset eesti keelt pole kelleltki eeldanud.
EDIT: õigekiri

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Viimati muutis ahven august, Kolmapäev Nov 14, 2012 06:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 05:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
i ei käi vahel
Sama juttu, et võid oma kuldkala sinna panna võib sulle ka eesti müüja vabalt öelda. Siin pole esiplaanil mitte keel, vaid teadmised.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Viidatud vead parandatud.

Keel kui selline ei ole probleemiks olnud. Ka aktsent mitte. Probleem on keelest aru saamine.

Point on selles, et siin millegi propageerimine on ümmargune null, kui lemmikloomapoes sulle õigeid soovitusi ei jagata. Propageerima peab veel varem kui see foorum.

Kes juba siia satub on kas saanud vale soovituse, tahab vigu parandada, ei oska tekkinud muret lahendada.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Viimati muutis ahven august, Neljapäev Nov 15, 2012 09:19, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 07:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Nõus, et foorumisse satuvad algajad kalaostjad (tihti) juba liiga hilja ning samuti olen nõus väitega, et teadmisi (antud juhul siis akvaristika alaseid-) peab propageerima varem. Seda on lihtne öelda kuid kuidas teostada? Meie foorum ju tegelikult teebki seda - propageerib "õigeid" akva pidamise nippe ja annab nõu. Täiesti tasuta! Kunagi oli juttu et annaks kalapoodidesse foorumi visiitkaarte. Ei tea, kas sellest sai asja? Abiks vast oleks.
Mis aga puutub aktsendiga rääkimisesse siis siin ühinen enamuse arvamusega: on tore, et inimene püüab. Ja, nagu juba mainiti, ka puhtas neti-eesti keeles (see ilma kirjavahemärkideta jne...) võidakse sulle müüa 5l mull pluss paar kuldkala pluss veel parv neoone. Võib jääda mulje, et sellised müüjad ka ei mõista, mida räägivad oma emakeeles. Ja vahest see nii ongi...
See kõik on mõistagi minu arvamus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Kuidas teostada?
Keegi võiks natuke avaldada kogemusi kuidas ja mismoodi on asjad lahendatud suurtes euroopa akvaristika kauplustes.

Mode kes pealkirja pani, võiks muuta selle teemakohaseks. See pole minu pandud ja minul keelebarjääri ei ole.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 14, 2012 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
ahven august kirjutas:
...
Mode kes pealkirja pani, võiks muuta selle teemakohaseks. See pole minu pandud ja minul keelebarjääri ei ole.

Jutt kipub tõepoolest keelebarjääri suunas (ka ülekantud tähenduses). Seepärast pole pealkiri just väga vale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 15, 2012 11:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kui jätta see keelebarjäär kõrvale siis poemüüja võiks olla spetsialist nii müügitöös kui ka müüdavas valdkonnas. Kahjuks on need mõlemad meie kaubanduses lapsekingades.
Pood võiks pakkuda ka tasuta nõustamise teenust. Millega saaks tegelt märksa rohkem vajalikku kaupa ostjale müüa.
Kahjuks selliste spetsialistide koolitamine käib enamusele poodidele ülejõu või nad ei raatsi selle peale lihtsalt raha kulutada. Hetkel müüb hind mitte kvaliteet. Samuti ei kujuta ma ette inimesi oleksid spetsialistid alates lindudest ja lõpetades kaladega.

Isikliku näitena tooks oma soetatud stardikomplekti millest on 1,5 aastaga kasutusel vaid klaaskast, soojendi (mis läheb varsti välja) ja kraadiklaas.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 15, 2012 12:47 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
ahven august kirjutas:
Kurb lugeda, et siinsed gurud peavad seda kirjeldatud poesituatsiooni pädevaks soovituseks


Siin oled sa küll millegist väga valesti aru saanud. Rääkisime teksti üldpildist, ehk siis sellest kuivõrd arusaadav on pakutud tekst, me ei arutlenud konkreetset soovitust. Sellele viitab ka teemale minu poolt pandud pealkiri.

Ma arvan, et sa lähed üldistamisega liiale.
Gurusi võib siin foorumis ühe käe sõrmedel üles lugeda. Guru on teenitult saadud tiitel, mis on välja toodud ka kasutajanime all. Ausaltöeldes, ma ei julgegi kahelda nende soovituse pädevuses. Äkki oskad mõnda ebapädevat soovitust välja tuua.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver