foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 11:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: veidi teemast välja aga :oops:
KRA mõtet edasi arendades võiks peale visiitkaartide veel zookaupluste(pean silmas esmajärjekorras eriti neid kes spetsialiseerunud akvaristikale) kodulehtedel olla viide ka akvarist.ee...
ja kui veel fantaseerida siis ideaalis võiks olla lühidalt info kaardid müüdavate kalade kohta -nagu kalakeses ja seal kaardil võiks olla see suht populaarne pisike musta-valge kirju info ruuduke :idea: (hetkel ei meenu kuidas seda info ruutu nimetati- selle abil saad näiteks nutitelefoniga infi nii et tapab )...tehnika ajastu :) praegu pea igalühel taskus nutitel. Siis saaks juba poes kalahuviline lugeda vastava kala kohta netist infot.
Tegelikult saaks ka nutikas nutitelefoni omanik praegugi infot väga palju - kui toksib kala nime google otsingusse :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
QR kood

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 12:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mu visiitkaardi mõte oligi just akva värske/esmasoetaja suunamine akvaristika foorumisse (akvarist.ee). Sellest polnud mina omal ajal üldse mitte midagi kuulnud ja hetkel ei meenugi, kuidas selle koha leidsin. Siit saab väga palju olulist abi oma akvapargi soetamiseks, kalade ravimiseks jne...

Äkki võikski olla nii, et iga akvaristika pood annaks uuele värskele akvasoetajale visiitkaardi akvaristika foorumisse, et too saaks uurida põhjalikumalt ja sügavuti akvaristika teadusi - akva käivitamine, kalade valik jne... Enne kui ta üldse soovijale kalu müüb? Võiks ju kohe lausa keelduda, kui foorumis käimata. Seda on vist palju tahetud? Küllalt on neid juhtumeid - et kingiti mullis kuldkala ja et sain ootamatult kellegi käest jne... Aga äkki see väldiks poodide süüd, et müüja ütles ja soovitas? Ja ehk teeks ka müüjate elu tiba kergemaks, kui ostjal juba mõningased teadmised akvaristikast olemas.

Minu arust on meie foorum väga tugev ja pädev igasugu abi andma ja ka õnnetusi ära hoidma. Lihtsalt peaks end rohkem reklaamima.

Nutitelefon ja inglise keel - minul pole ei üht ega teist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 09:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma arvan ka et nutikas ja inglise keel on mõlemad asjad, mis ei ole kohe kindlasti seotud akvaristikaga. Mida tahan öelda, et kõigil kes tahaksid akvaariumi ja kalu soetada ei pruugi olla eelpool mainitud riistvara ega keeleoskust, mis vähendab, ma isegi ütleks oluliselt, nende inimeste arvu, kes sooviksid infot saada. Vaja on eestikeelset infolehtede baasi, mis oleks kõige lihtlabasemal teel kättesaadav - Internet.


Tundub et see teema hakkab oma otsaga juba sinna teemasse tagasi jooksma, millest ta hiljuti poolitatud sai :)

/404.html

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 03:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Pets kirjutas:
Mida tahan öelda, et kõigil kes tahaksid akvaariumi ja kalu soetada ei pruugi olla eelpool mainitud riistvara ega keeleoskust, mis vähendab, ma isegi ütleks oluliselt, nende inimeste arvu, kes sooviksid infot saada. Vaja on eestikeelset infolehtede baasi, mis oleks kõige lihtlabasemal teel kättesaadav - Internet.


Kui töötaja saab edastada korraliku infot, kas aktsendiga või mitte, kas see on liiga suur probleem, et temal on aktsent.?

Kõik infot saab leida Internetist, mis töötajad soovitavad poodides, see tuleb alati kontrollida, isegi selleks, et rahul olla, et kõik on korras.

Tuleb siis valida kumb on parem: kas ideaalne keeleoskus või akvaristika teadmised/oskused...

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 03:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Olga

Pean ausalt tunnistama, et ei saa päris hästi aru, kas see postitus on kriitika minu suunas?

Selgitan siis oma seisukohad uuesti:
Mind absoluutselt ei häiri, kas infot antakse eesti keeles aktsendiga või ilma. Kui saan aru mida silmas peetakse, on kõik suurepärane

Minu eelmine postitus vihjas aga sellele, et kõigil ei ole nutitelefoni, ega inglise keele oskust ja seepärast oleks hea, kui kuskilt oleks neil inimestel võtta eestikeelne informatsioon kalade kohta, kas siis poemüüjalt, infovoldikult või internetist. Jutt on eestikeelsest informatsioonist.

Minu postituses ei olnud grammigi vihjet, et keegi peaks mingeid valikuid tegema hakkama.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 07:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Pets kirjutas:
Olga

Pean ausalt tunnistama, et ei saa päris hästi aru, kas see postitus on kriitika minu suunas?

Selgitan siis oma seisukohad uuesti:
Mind absoluutselt ei häiri, kas infot antakse eesti keeles aktsendiga või ilma. Kui saan aru mida silmas peetakse, on kõik suurepärane

Minu eelmine postitus vihjas aga sellele, et kõigil ei ole nutitelefoni, ega inglise keele oskust ja seepärast oleks hea, kui kuskilt oleks neil inimestel võtta eestikeelne informatsioon kalade kohta, kas siis poemüüjalt, infovoldikult või internetist. Jutt on eestikeelsest informatsioonist.

Minu postituses ei olnud grammigi vihjet, et keegi peaks mingeid valikuid tegema hakkama.


Pets,

Olen sinuga täitsa-täitsa nõus, ja lihtsalt panin natuke oma silmast :)

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Minu seisukoht on algusest peale olnud, et sisu on oluline.
Sisult väär info, on kurjast. Ja sisult väära infot võib vabalt anda kui ei saa sisust aru (antud juhul siis keelebarjäär ja saatuslikul kombel eesti-vene). Ja kui mu esimest postitust sisu poolest lugeda, siis (võibolla on mul väärinfo) kuldkalale ei soovitata alla 38L akvat.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2012 11:45 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Sa said ju soovitusest ilusti aru siis, mis keelebarjäärist me räägime :? See et soovitus oli väär on hoopis teine asi ja ei ole olnud selle teema arutluseks.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2012 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Viskaks tiba halge tulle ja keeraks probleemi teistpidi! Nimelt - teema alguses oli probleem justkui vene keelt rääkivate müüjate ja nende aktsendiga pluss siis ehk veel ebaadekvaatne informatsioon või pigem teineteisest valesti arusaamise tõttu tingitud vääriti mõistmine. AGA mida teevad näiteks vene keelt kõnelevad ostjad akva poes, kui seal on eesti keelt kõnelev müüja? Nad on ju põhimõtteliselt sama dilemma ees! Et aktsient (aktsent) ja ei saada teineteisest aru? Või saadakse, aga ei suudeta end õigesti väljendada. Peaks ju olema sama olukord? Ja pole mina veel aru saanud, kas venerahvuslastel on ka oma akvaristika foorum. Siit, meie foorumist, võib vist leida üsna mitu venekeelset akvaristi. Esimesena tuleb meelde näiteks delfin. Kuna olen temaga üsna mitu korda kohtunud ja küsinud konkreetselt, et mis asju ta siin ajab, siis vastus oli - on venekeelsetele akvaristidele vahendajaks. Aitab kalu müüa, vahetada jne., sest mõikab kuigipalju eesti keelt ja saab neile abiks olla. Kunagi püüdsin siit uurida, kas venekeelne akvaristika ka olemas on, kuid konkreetset vastust ei saanud. Viimasele lausele loodan vastust saada "Amazonika" poe esindajatelt.

Huvitav, kas saan nüüd ka tuuseldada, et teema tagurpidi keerasin? Andestust! Palun kergemat karistust. Aga siiski leian, et probleemiasetus ehk kohane?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2012 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Vene keeles on korralikud foorumid internetis olemas. Ostu- ja müügiteemadega seal kohalik venekeelne elanikkond tegeleda ei saa, kuna enamus kasutajatest asuvad Venemaal. Aga kui võrrelda venekeelset informatiooni eestikeelsega, siis kahtlemata on esimest kordades rohkem saadaval.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2012 11:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mind huvitab just kohalik venelaskond, need kes Tallinnas või mujal Eestis. Kas neil ka samalaadne akvarisatika foorum on? Loogiliselt võiks ju olla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 11:58 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
KRA kirjutas:
Huvitav, kas saan nüüd ka tuuseldada, et teema tagurpidi keerasin? Andestust! Palun kergemat karistust. Aga siiski leian, et probleemiasetus ehk kohane?


Varia alafoorum on üks tore koht, kus võib heietada akvaristikaga seotud teemadel.
Pealkiri Keelebarjääri teema ei ole kindlasti kohe seotud ainult eesti keele rääkimisega vene aktsendiga, niiet lase aga mõttel antud teema piires lennata. Probleemiasetus on täiesti kohane. Paraku tihti näeme asju ainult ühe mätta otsast

"Tuuseldada" saad ikka :) - ära tee ennatlikke järeldusi ega kohatuid vihjeid. Võib tekkida dilemma, millisele sinu postituses tõstatatud teemale sa vastust ootad. Kas otseselt esitatud keelebarjääri osas või kaudselt esitatud "diskrimineerimise" osas. Omalt poolt lisan, et keegi ei ole siin selleks et kellegile lambist koguaeg pinda käia.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 23, 2012 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Viskaks tiba halge tulle ja keeraks probleemi teistpidi! Nimelt - teema alguses oli probleem justkui vene keelt rääkivate müüjate ja nende aktsendiga pluss siis ehk veel ebaadekvaatne informatsioon või pigem teineteisest valesti arusaamise tõttu tingitud vääriti mõistmine. AGA mida teevad näiteks vene keelt kõnelevad ostjad akva poes, kui seal on eesti keelt kõnelev müüja? Nad on ju põhimõtteliselt sama dilemma ees! Et aktsient (aktsent) ja ei saada teineteisest aru? Või saadakse, aga ei suudeta end õigesti väljendada. Peaks ju olema sama olukord? Ja pole mina veel aru saanud, kas venerahvuslastel on ka oma akvaristika foorum. Siit, meie foorumist, võib vist leida üsna mitu venekeelset akvaristi. Esimesena tuleb meelde näiteks delfin. Kuna olen temaga üsna mitu korda kohtunud ja küsinud konkreetselt, et mis asju ta siin ajab, siis vastus oli - on venekeelsetele akvaristidele vahendajaks. Aitab kalu müüa, vahetada jne., sest mõikab kuigipalju eesti keelt ja saab neile abiks olla. Kunagi püüdsin siit uurida, kas venekeelne akvaristika ka olemas on, kuid konkreetset vastust ei saanud. Viimasele lausele loodan vastust saada "Amazonika" poe esindajatelt.

Huvitav, kas saan nüüd ka tuuseldada, et teema tagurpidi keerasin? Andestust! Palun kergemat karistust. Aga siiski leian, et probleemiasetus ehk kohane?


Nojah eks venelastel on probleeme igalpool kus nad kohalikku keelt ei oska (näit Soome, kogu endine NSVL nn vabariigid, isegi USA).
Eks elades riigis mille keelt sa ei mõista tuleb igalühel veidi rohkem seda "musta" tööd ise teha ja uurida omal käel. Muidugi inimene kes ei suuda kohalikku keelt 3-5 aastaga ära õppida on ilmselt raskusi ka teiste ainete omastamisel nagu akvaristika. Minule näiteks isegi meeldib omal käel uurida, kuigi saan ka "Kalakesest" vms akvaristikapoest asjalikku infi kui küsin (lihtsalt küsimusi on nii palju et võiks seal tunde lobiseda:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 24, 2012 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soomlastel on kena ütlus - "Maassa maan tavalla". Kui lähete Venemaale, ei tasu ju loota, et saab kõik asjad eesti keeles aetud. Kindlasti ütleb nüüd keegi, et Eesti on nii pisike ja Venemaa suur, loogiline, et Venemaal eesti keelt ei osata, aga eestlased vene keelt ikka peaks oskama. Paraku kui minna Venemaale ja proovida hakkama saada maailmas enim räägitud keelega - hiina keelega (üle 900 miljoni kodaniku räägib hiina keelt), siis ilmselt kaugele ei jõua. Samuti võib öelda, et venelased oma 160 miljoniga on hiinlaste kõrval "väikerahvas", vene keelega pole Hiinas ka palju pihta hakata.
Ehk siis pika jutu kokkuvõte - kui pole just turistiga tegu, siis kohaliku keele omandamine on alati mõistlik tegu. See on viisakas kohalike suhtes ning ühtlasi parandab enda toimetulekut võõras kultuuriruumis.
Reaalses elus kipub aga olema nii, et kui migrante saab piisavalt palju, siis nad loovad oma kogukonna ning suhtlemine hakkab toimuma eeskätt oma mullis, sulandumine kohalikku ühiskonda jääb olemata - see on hetkel Euroopa migratsioonipoliitika tulem ja valukoht.
Nüüd läks küll akvaristikast väga kaugele... Tagasi teemasse tulles - ma ei arva, et peaksin Soome või Venemaa kalapoest saama osta eesti keelt kasutades, samamoodi ei maksa venelasel või soomlasel loota et Eestis saab igas kalapoes asjad emakeeles aetud. Miks peakski?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 45 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver