foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Meil müügil on ZEO 500g - 3,10 euro

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 07:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ise olen zeoliiti kasutanud nii ja naa 2 aasta jooksu ( erinevate suurustega) ja pean siinkohal kohe ütlema ime vahendiga siin tegu küll ei ole. Ei maksa kohe poodi ostma jooksta sest tema hinda ei tee kalliks Eesti kalapoodide Liigkasu võtmine :evil: --häbi.................. vaid tema lühike nn. aktiivne perjood mis jääb 3-4 kuu sisse.

Ja akvarist ,,Reinu,, väitetedga pole ma nõus mis puututab vajamineva zeoliiti arvutamise kohta!

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
meedium kirjutas:
Ise olen zeoliiti kasutanud nii ja naa 2 aasta jooksu ( erinevate suurustega) ja pean siinkohal kohe ütlema ime vahendiga siin tegu küll ei ole. Ei maksa kohe poodi ostma jooksta sest tema hinda ei tee kalliks Eesti kalapoodide Liigkasu võtmine :evil: --häbi.................. vaid tema lühike nn. aktiivne perjood mis jääb 3-4 kuu sisse.

No minu meelest pole keegi väitnudki et imevahendiga tegu oleks. 3-4 kuud on isegi pikk aeg, enamasti räägitakse 1 kuust - vähemalt selle abil sisssetöötamise kontekstis. Loodetavasti ikka tead, et seda saab "taaslaadida" soolalahuses?
meedium kirjutas:
Ja akvarist ,,Reinu,, väitetedga pole ma nõus mis puututab vajamineva zeoliiti arvutamise kohta!

Mille põhjal väidad et arvutamise valem ei klapi? Mismoodi seda siis ise kalkuleerid? See, et 1 g tseoliiti (see vist on õige eestikeelne nimi) eemaldab 1,5 mg ammoniaaki, on ilmselt õige, seda kinnitavad paljud allikad, sealhulgas ka tseoliidi baasil toodete valmistajad. Edasi on juba lihtne matemaatika...
Muide, huvitav on veel see, et lugesin ühest kirjutisest, et tseoliit jõudis mereakvadesse just mageveeakvadest, kus see oli varem kasutusel.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 16, 2012 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ok. Ma ei hakka vaidlema................aga üks mõte : Kuidas saab luua ,,rusika reegli mingi asja kasutamiseks nagu zeoliit , mille omadus eemaldada ammoniaaki on eba ühtlane ning järk järgult hääbuv oma äärmiselt lühikese aktiivse aja jooksul(ja 3-4 kuud on seda)?
Ja , et zeoliiti saab taaselustada soolalahuses seda ma tõesti ei teadnud. Aga kaldun samas arvama , et kodustes tingimustes vaevalt se protsess nii vett pidav on.
Tegelikult on zeoliit tulnud ennem kui ta oma pika ringiga jõudis akvarismindusse , puhastusjaamadest. Ja sealt tegi ta oma tasase kui kindla tõusu kuuludes suuremate tiikide ,veesilmade jne puhastus protsessi.
Kusjuures peab kohe ära mainima odavam ongi zeoliiti osta aiatarvete osakonnast, või siis vähemalt on meil on 1l purkides(vraksioon on tunduvalt suurem kui muidu ) maksab mingi 1,60-1.90e ja seda müüakse veesilmade filtrimaterjalina.
Mina kasutan zeoliitin samamoodi nagu aktiiv sütt............just niipalju kui filtrikorvi mahub sest ainult loota tootjate soojadele lubadustele pole lihtsalt lollus vaid lausa t..ii...s aga ikkagi tahan ka mina olla ,,uskuja,, ja sellepärast kasutan seda kui tugena ja mõnikord ongi mõte see mis loeb . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 17, 2012 12:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
meedium kirjutas:
Ok. Ma ei hakka vaidlema................aga üks mõte : Kuidas saab luua ,,rusika reegli mingi asja kasutamiseks nagu zeoliit , mille omadus eemaldada ammoniaaki on eba ühtlane ning järk järgult hääbuv oma äärmiselt lühikese aktiivse aja jooksul(ja 3-4 kuud on seda)?
Äkki lihtsalt on katseliselt kindlaks tehtud? ;) Kui seda suhet nii laialdaselt tootjate poolt kasutatakse, on raske uskuda et see on lihtsalt lambist pakutud või et tootjad on kokku leppinud ühtmoodi valetada. Ka mujal maailmas on meie tarbijakaitse analoogid olemas, nii et vaevalt udutamisega keegi riskiks. Pealegi, milleks - kui suhe pole selge, saaks müüa selletagi.
meedium kirjutas:
Ja , et zeoliiti saab taaselustada soolalahuses seda ma tõesti ei teadnud. Aga kaldun samas arvama , et kodustes tingimustes vaevalt se protsess nii vett pidav on.

Enamasti räägitakse et piisab kui jodeerimata soolaga teha 5% lahus kus leotada 24 tundi, seejärel loputada - ning kõik. Keeruline? :shock:
Ühe tootja juhendist: Recharging Zeolite Ammonia Remover: Zeolite Ammonia Remover can be easily recharged in a warm salt solution. Dissolve 80 g (4 tablespoonfuls) of non-iodized salt in 240 ml (8 ounces) of warm tap water (approximately 48°C/120°F), soak the pouch for at least 2 hours and rinse lightly in tap water before re-use. Zeolite Ammonia Remover will gradually become fouled with organic matter, and therefore should be replaced when performance declines.
Loomulikult ei saa seda lõputult teha, ummistub ära orgaanikaga.
meedium kirjutas:
Tegelikult on zeoliit tulnud ennem kui ta oma pika ringiga jõudis akvarismindusse , puhastusjaamadest. Ja sealt tegi ta oma tasase kui kindla tõusu kuuludes suuremate tiikide ,veesilmade jne puhastus protsessi.
See on muidugi tõsi. Seda ma teadsin ja see mind ei üllatanud. Arvasin aga ekslikult et mereakvades võeti enne kasutusele kui magevees.
meedium kirjutas:
Kusjuures peab kohe ära mainima odavam ongi zeoliiti osta aiatarvete osakonnast, või siis vähemalt on meil on 1l purkides(vraksioon on tunduvalt suurem kui muidu ) maksab mingi 1,60-1.90e ja seda müüakse veesilmade filtrimaterjalina.
See on täitsa asjalik vihje. Ma pole lihtsalt aianduspoodides märganud, aga ilmselt ei osanud vaadata õigest kohast.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver