foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
welda kirjutas:
... i tekkis teemaarendus sellest, et mina ja Chris mõistsime erinevalt väljendit "eesti akvaristika".

Tegelikullt mõistame me ka mõistet koera(krantsi-)kasvataja ka erinevalt, aga kuna see akvaristika foorum, siis selle üle ei tahtnud siin enam vaielda.
Tegekilklt ära proov välja mõelda seda mida ma ühe või teise väljendusega mõtlesin, sa ei mõtle seda välja.

Kuid siiski.... tagasi teema juurde tulles siis meie arusaamatus oli pigem kas osta ameerikast või siit.
Mul on teatud proffesionaalne kiuks selle asja juures, kui rääkida ostmisest ühest või teisest kohast... siin tuli ka jutu sees vahel mainitud, et vast see ameerikast ostmise teema on pigem nagu survestamiseks kohalikke poodide suunas, see ei paku neile mingit survet, ma ei usu lihtsalt et nende käest neid "haruldasi taimi" keegi oleks küsinud ja neile võimalust loodud neid tarnida.

Olen 12 aastat pidanud ostja ametit ja minu tiim keerutab miljoneid eurosid aastas (eestisse jääb selles 3%). Meil on üks väga põhimõtteline kriteerium - avatud konkurents. Me võtame pakkumisi ja anname vahetut tagasisidet kõigile kes pakkumisi tegid. Sageli teeme pakkumistes mitu ringi samade firmadega, selleks et neid survestada, ja nad teaksid mida me ootame ja teaksid täielikult millest nad ilma jääksid.

Ehk mida mina teeks enne kui ma ameerikast lasti ära telliks...
* Saadaks mõnda poodi päringu nende taimede ja koguste kohta mida soovid osta.
* Uuriks mida peaks tegema, et seda nende kaudu tellida.
* Annaks neile mõista mida ma oleksin valmis kulutama (siin on teatud majanduslik huvi ka mängus, ehk see mida küsid võiks olla piisava attraktiivsusega)
* Kui hind ei oleks sobilik, annaks teada milise piirini olen nõus minema ja kas nad tulevad vastu.
* annaks neile teada, kui nad pakkusid mulle soovitud kaupa, kuid ma otsustasin neilt mitte osta, miks ma seda nii otsustasin.
* Telliks need taimed ameerikast, kui kohalikud poed ei tulnud hinnas vastu, või keeldusid nende tellimisest mulle...

Arowanaga oleks sama lugu (või siis helikopteriga)... eestlasele on nii omane, et hind on lõplik ja edasi kaebamisele ei kuulu, kui palju sa kauplesid.. tühja sellest hinnakirjast... Edasi teine asi veel, kui ostad sageli arowanasid, siis määri mõnele poele nina peale mitu sa viimase poole aasta jooksul oled ostnud, lase neil teada millisest käibest nad on ilma jäänud ja millise kasumi oleks võinud saada, kui natuke vaeva näha.

Ehk kes siis tahtis survestada eesti poode ? Tehke seda, aga see saab toimuda ainult selle läbi kui nad teavad mida sa tahad osta ja mida sa oled selleks valmis kulutama ja nad teavad ka seda mida ja miks sa nende käest ei ostnud.

Teine asi veel. Ausa konkurentsi tekitamine tähendab ka teatud kohustuse võtmist tehingule. Ehk see ei toimi kui küsid pakkumist arowanale, kuid ei ole mingit kavatsust seda osta.... niii see ei toimi.

Ehk - küsi pakkumist, anna teada kui hind ei sobi või on mingis teises kriteeriumis probleem, tee oma pakkumine. Anna neile tagasisisdet alati, kui neist mööda lähed... nii tekitad survet kaubavalikule ja hinnale kui ka kvaliteedile.

Ahjaa.. muide vahendaja ei ole üleliigne, vahnedajst on palju kasu.. näiteks riskide maandamises.... kui su taimed ei tule õigeaegselt kohale või on hävinud.... mis siis saab ? kui ise ostad siis kannad ise kulud, kui tema ostab siis vastutab tema ja sul on õigus tehingust taganeda, vahendaja vahelkasu võib vaadata ka kui riskide maandamist. samuti ei ole see mingi konreetne asi vaid teenus mida vahendaja osutab... jms....

Ehk nüüd natuke mõistad paremini, miks algselt vingusin.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:21 
chris, Sa meenutad selle jutuga eelkõige mu mikroökonoomika õppejõudu, kes teeb kõike, et lõpphind madalam tuleks, ent samas hoiab kõik pakkujad püsivalt orbiidil.
Su soovitused on kulda väärt, aga ei leia kuigivõrd kasutusväärtust Eestis. loomulikult - kaubelda võib ning ratsionaalse tarbijana ta seda ka teeb, ent Eesti turg ei ole USA turg, kus mastaabiefekt sedavõrd suure säästu annaks.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 20, 2009 08:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Niipalju kui on inimesi, on ka arvamusi.
Mina näiteks ei viitsi/taha kaubelda. Kui lähen poodi ja näen seal kirve hinnaga asja siis ma lihtsalt enam ei lähe sealt midagi ostma ja kogu lugu.
Aga juustu jms puhul püüan tõesti eestimaist toodangut osta. Nad ju toodavad, loovad ise midagi mitte ei vahenda kuskilt kilide käest ostetut raske raha eest.

PS. Muide, osade poodide omanikel tundub olevat poogen. Tolle mainitud kopteri puhul ma ütlesin ka et sama asi maksab tegelikult niipalju. Ja et ma ostan siis pigem juba otse tootjalt. Omanikku see ei huvitanud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 23, 2009 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
See kopterinäide on selles teemas ka täiesti teemakohane.
Juhtusin seda vana teemat lugema ja tooks siinkohal omapoolse näite. Minu akva all toimetavad kaks Eheimi välisfiltrit. Tellisin need netipoest seetõttu, et ühe kodumaise akvakaupluse hinnakirjast leiab need kokku ca 4000 eek kallimalt. Arvestatud on ka juba transpordikulusid. Tolli ja käibemaksu ei ole, sest tegemist on EU netikauplusega. Nüüd ongi valik...patriotismi eest 4000 eek?) Arvan, et mitte. Põhjusi on veelgi, aga sellest hiljem...
Mis aga puutub muusse siis eestimaiseid taimi ja eestis kasvatatud maime olen ikka oma akvasse ostnud-vahetanud. Muud pudi-padi on ka eestimaistest akvapoodidest ostnud. Mulle meeldib väga jalutada mööda kodumaiseid akvapoode isegi siis kui eriti miskit vaja ei ole. Hea, et akvapoed ikka olemas on.
Samas siin ainult pudi-padi pakutaksegi. Arvan, et ka kodumaised, eriti Lõuna-Eesti omad, võiksid oma müügiartikleid julgemini pakkuda. Praegu tunduvad olevat nomenklatuuris olemas nn stardikomplektid: väike kast, viiekilosed põhjakruusad, stardikalad ja taimed (kui parasjagu on). Isegi kui ostetaks see 400 liitrine Juweli akva siis ei ole korraga võimalik osta sinna taimekasvuks sobiva fraktsiooniga põhjakruusa.
Kui aga mereakvaariumi tegemiseks midagi vaja läheks siis olekski ainus valik netipood.
Ikkagi hea, et kodumaised tegijad on olemas! Jõudu neile!

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 23, 2009 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
MARKO kirjutas:
Tellisin need netipoest seetõttu, et ühe kodumaise akvakaupluse hinnakirjast leiab need kokku ca 4000 eek kallimalt. Arvestatud on ka juba transpordikulusid. Tolli ja käibemaksu ei ole, sest tegemist on EU netikauplusega. Nüüd ongi valik...patriotismi eest 4000 eek?)!


Oleme isegi kursis, et netipoe hinnad on kohati soodsamad hindadest, millega tootjatehas Eestisse oma kaupa nõus müüma on (jutt siis maaletooja hindadest). Hinnakonkurentsis ei ole lihtsalt võimalik Eesti rahvaarvu juures Saksa (või muude suurte riikide) netipoodidega konkureerida. Netipoe ülalpidamiskulud pole iseenesest juba võrreldavad "elava" poe pidamisega. Aga on kliente, kes põhimõtteliselt ei ole nõus endale netipoest midagi tellima ning nende jaoks me olemegi.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 23, 2009 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
kpl Kalake kirjutas:
MARKO kirjutas:
Tellisin need netipoest seetõttu, et ühe kodumaise akvakaupluse hinnakirjast leiab need kokku ca 4000 eek kallimalt. Arvestatud on ka juba transpordikulusid. Tolli ja käibemaksu ei ole, sest tegemist on EU netikauplusega. Nüüd ongi valik...patriotismi eest 4000 eek?)!


Oleme isegi kursis, et netipoe hinnad on kohati soodsamad hindadest, millega tootjatehas Eestisse oma kaupa nõus müüma on (jutt siis maaletooja hindadest). Hinnakonkurentsis ei ole lihtsalt võimalik Eesti rahvaarvu juures Saksa (või muude suurte riikide) netipoodidega konkureerida. Netipoe ülalpidamiskulud pole iseenesest juba võrreldavad "elava" poe pidamisega. Aga on kliente, kes põhimõtteliselt ei ole nõus endale netipoest midagi tellima ning nende jaoks me olemegi.

Nõus 100%!

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver