foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Eks kindlam tunne oleks vast eestimaises vees kasvatatud kala/taime ostu puhul, teades ,
et su ost kestab ka kohalikke olustikke kuigi ka kohalike akvaristide veeolustikud on piirkonniti päris erinevad

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 11:32
Postitusi: 109
Asukoht: Tartu
nuujah, eks ma katsu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
welda kirjutas:
Mis on vahet, kas meie raha rändab edasi onu Sämmile, Saksa või Aasiasse?
Pean tunnistama, et nii patrioot ma paraku ei ole, et kui on valida, kas osta otse või läbi vahendaja, siis puhtast soovist vahendajat rahaliselt toetada ostan tema kaudu... :oops:


No punasta jahh ...
Aga poes ma miskipärast vaatan, kas piim ja juust on eesti või läti oma, kontori mööbli tellisin ka Standardist. Koduse remondi teen küll ise.
Väikestest piiskadest võib mere koku saada küll. Ehki piima võiksin osta ka farmist otse, aga ikka ostan poest, sest sealt saan ka muud asjad mida vajan.
Ma ei tea miks aga mul oleks küll huvi kui meie akvaristika poed edasi areneks. Lihtsalt öeldes on mulle nii kasulikum ja lihtsam.

Ja kui poes oleks eestis kasvatatud kalad ja taimed, miks mitte... või eestis valmistatud akvaariumid, jummala ees.

Oma maa uhkus vajab ikka upitamist küll, uhkusega esiletõstmist. Nõudlus tekitab pakkumise, pakkumine konkurentsi, konkurents - lisaväärtuse ja hinnasurve.

Jess ma panen oma guraamidele sildi saba kõlge, "eesti gurmaanid". ei teen neile tätoveeringu hoopis :)

Tsiteeri:
Kui pole müügil või on tõesti minu jaoks väga kallis, hakkaksin netist otsima.

Mõtlen välja mida mul oleks vaja mida see firma müüb ja siis küsin kogu kupatuse peale pakkumise ja lähen poodi järgi, kui kaup on saabunud.

ohh mõttettu teemaarendus :-#

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:17 
chris, ma ei näe tegelikult sel teemal pointi. oma valikus on iga tarbija vaba ja keegi ei tule ütlema mida või kust keegi peaks ostma. kasutajal welda on igasugune õigus promoda välismaist kaupa nii nagu igal teisel müüjal on õigus promoda oma kaupa. ei näe absoluutselt mingit põhjust miks teda tema isiklike vaadete tõttu siin osade kasutajate poolt avalikult lintšitakse.
kui ikka kohalikul turul on Arowanad kas esindamata või on pandud nende hinnale otsa kõva kasumimarginaal siis toon ma nad mujalt, kui need sealt soodsamalt saan.
kes meist täna valimas käis? :wink:

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:34 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
eelhääletasin juba reedel, ahh, jälle läheb offtopicucs ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:51 
ei, läheb-läheb. positiivsem lähenemine. teema on Varia ning selgitus "Üldiselt akvaristikaga seotud jutt, mida kindlalt kategoriseerida ei saa/ei oska.". poliitika on element, mis on samuti akvaristikaga mingil määral seoses. seega ei ole Offtopic midagi.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Matten kirjutas:
kes meist täna valimas käis? :wink:

Matten



Mina ja loomulikult kesikute vastu :!: 8)

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 10:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
poliitikud marss jutukasse, jätame selle teema kaladele ja taimedele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Matten kirjutas:
chris, ma ei näe tegelikult sel teemal pointi.... :wink:


Tead ma ka enam ei näe... tegelilkult see point kadus ära, kui tekkis mingi estimaine kalakasvatus bläää blääää siia.
alguses oli see mingi jätk USAst taimede tellimise kohta, kus tahtsin lihtsalt öelda, et sealt tulevad varjatude kulud juurde mida ostes kohe e i hooma, alles siis ku nad tollipiirile jõuavad. ja siis seda et kui võimalik võiks tavalisi asju eestist osta, ja proovida eestist osta, kui võimalik.... no ja nii see siis kiiva kiskuski ...
... vaataks valimistulemusi edasi. ;)

Ma loodan et ei solvanud kedagi ... siin ... väga, kui siis natuke ja palun vabandust.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 04:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 27, 2006 11:08
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
Mul on ka poodi kalade pakkumisega seoses lugu rääkida. Üritasin kunagi kord Vöödilise kirevahvena (Archocentrus nigrofasciatus) maimudest lahti saada, neid poodi pakkudes. Sündmuspaigaks siis Tartu linn.

Bettast kirjutati mulle vastuseks kalade aklimatiseerimise ja garantiini teemadel. Ja et lõppkokkuvõtteks ei tasu neil ära. Tegelikult olin kõigega nõus. Ausalt olin. Siiski on mul selles osas kaks tähelepanekut. Esimene on absoluutselt subjektiivne, teine üsna objektiivne aga toetab esimest, subjektiivsemat. Selgituseks olgu öeldud, olen molekulaarbioloog, suurema osa ajast tegelenud mikrobioloogiaga.

Kirjast jäi väga sedamoodi maitse, et see oli täiesti bioloogiavõõra inimese hirmutamiseks või segadusseajamiseks mõeldud tekst. Vastavasisulise meki tekitas tõsiasi, et ei pürgitud isegi väga suurele selgusele või terminite esitamise korrektsusele, vaid terminite rohkusele ja võimalikult tihedale esinemissagedusele. Teine tähelepanek on selle kohta, et Betta poodides käies näen sageli akvaariumites ilmselgelt haigeid kalu. Selliseid, kes kohe mitte kindlasti ei ole jäänud haigeks täna ega ka mitte eile, vaid millalgi palju varem. Mis ei tekita just tunnet väga suurest hoolsusest, mida nad siiski justkui tahavad rakendada kasutaja käest saadud kaladele. Korjake, palun, vähemalt need haiged kaladki siis välja, sagedamini kui korra nädalas.

Zoomaanias öeldi, et pole ühisakvaariumisse sobiv liik, ostjaid ei leidu.

Foorumis said kalamaimud siis jagatud, läksid nagu soojad saiad, sest Tartus neid kalu ei müüdud tollel ajal kuskil (Tallinnas, tõsi, oli vabalt saada). Edaspidi hakkasin järglasi siiski hävitama, sest foorumis jagamine oli liigselt aja- ja ressursimahukas.

Lool on ka lustlik järellugu. Umbes kuu aega hiljem ja edaspidigi hakkas Lõunakeskuse Betta poodi ilmuma A. nigrofasciatuse kalamaime. Akvaariumisse, kuhu aeg-ajalt ilmub mingi ports kalamaime, mis liikide, hindade, välimuse ja koguste järgi otsustades võiks olla eraldatud mingile valitud seltskonnale, kes siiski saavad poodi kalu tuua. Teate küll, see kast - kõige parempoolsem alumine. Kuskil on mingid inimesed, kes müstiliste võimete abil väldivad mulle esitatud bioloogia- ja majandusseadusi. Nende kalad, seejuures, ei näe aga sugugi alati välja, kui heades tingimustes peetud isendid.

_________________
54L Juwel - kivid, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 04:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
vussvillem kirjutas:
Lool on ka lustlik järellugu. Umbes kuu aega hiljem ja edaspidigi hakkas Lõunakeskuse Betta poodi ilmuma A. nigrofasciatuse kalamaime. Akvaariumisse, kuhu aeg-ajalt ilmub mingi ports kalamaime, mis liikide, hindade, välimuse ja koguste järgi otsustades võiks olla eraldatud mingile valitud seltskonnale, kes siiski saavad poodi kalu tuua. Teate küll, see kast - kõige parempoolsem alumine. Kuskil on mingid inimesed, kes müstiliste võimete abil väldivad mulle esitatud bioloogia- ja majandusseadusi. Nende kalad, seejuures, ei näe aga sugugi alati välja, kui heades tingimustes peetud isendid.


selle aasta jaanuar-veebruar, eks? tegu oli poes sündinud kalamaimudega ja mingit müstikat siin ei ole.

kirjavahetusest: kui sa saadad bettale kodulehelt e-maili või päringu, siis sellele vastan 99% juhtudest mina. kuna ma ei ole hariduselt ei bioloog, veterinaar ega farmatseut, siis ma ei pretendeeri terminoloogiliselt õige kirjakeele oskusele, mis puudutab neid valdkondi. ka ei püüa ma kedagi hirmutada, vaid üritan vastata kõikidele küsimustele piisavalt täpselt ja anda ammendava selgituse.

haiged kalad lähevad karantiini ja ravitakse samas akvaariumis, kus nad parasjagu on. seda selleks, et haigust mitte edasi kanda. kui sa märkad haiget kala ja sa arvad, et keegi pole teda veel avastanud, siis palun anna sellest ka teenindajale märku.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 09:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 11:32
Postitusi: 109
Asukoht: Tartu
Tegelikult see väljend "blää blää" küll solvas mind mõnevõrra.
Arvatavasti tekkis teemaarendus sellest, et mina ja Chris mõistsime erinevalt väljendit "eesti akvaristika".
Chris mõtles eesti akvaristika arendamise all tegelikult ainult akvaristikakaupluste arendamist, sama mõtles ta ilmselt ka eesti majanduse turgutamise all. Ilmselt on ta ise siiralt huvitatud eesti akvaristikapoodide käekäigust. Selles pole midagi halba, aga miks mõnitada Eesti oma tootmist? "Eestimaine kalakasvatus blää blää", "Jess ma panen oma guraamidele sildi saba kõlge, "eesti gurmaanid". ei teen neile tätoveeringu hoopis"? Asi ei ole uhkuse upitamises vaid eesti majanduse toetamises täpselt nagu eestimaise juustu ostmiselgi. Chris saab oma "gurmaanide" eest minu raha ja võib selle eesti kaupmeestele anda. Vastasel juhul ostab kauplus oma müügiks minevad guraamid välismaalt ja annab minu raha tollele välismaa kasvatajale, kes paigutab mu raha seejärel tõenäoliselt välismaa, mitte eesti kauplustesse.

Betta kohta ütleks ka mõne kiidusõna, nimelt on Bettas minu arust päris huvitav kalavalik väga mõistlike hindadega ning tihti pakutakse ka vähe levinud liike, väga tubli!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 09:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kuna see Varia teema siis ma targutaks kah kui tohib :)
Et ...ma ise ka vaatan, kus kui palju maksab. Kuna mul on tekkinud lennumudelite raske hobi-haigus, siis näide sellelt alalt: ühes armsas Eesti poes maksab mudelkopter 3700.-. Sama asja ostsin e-bay'st ca 2K eest.
Tean tegelikult, et kodumaise poe tüübid ostavad ka sealt... Nii et keda me siin toetame?
Aga jah, poest saad asja kohe kätte, hiinakatelt tellides min. 3 nädalat. Vahest läheb kaotsi ka.
Igal asjal on 2 otsa...

Au ja kiitus siinkohal nendele akvapoodidele, kes viitsivad haruldasemaid ja arvatavasti ka vähe müüvaid elukaid müüki võtta. Jälle näide muult alalt - kodutänava poe müüja kommenteeris ühe (küll tervisele kahjuliku ja üldsegi mitte akva-alase) toote viletsat valikut nii: ei tasu - peab müüma sama hinnaga mis ostame, pole mõtet jamada. Sellele, et klient siis ehk teinekord ei astugi uksest sisse, ta ei mõelnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Ma paneks ka teemast Felch'ile sekundeerides veits mööda ... aga hingel on.
Eesti majanduse kõige suurem pidur on see mentaliteet, et kõike üritatakse röögatu kasumiga maha müüa.
Ostetakse mingi mõttetu asi turuuuringuta lattu sisse ja siis sinna ta ka mädanema jääb.
Meil onluline ju asja tuima järjekindlusega 100% juurdehindlusega müügiks pakkuda,
aga kindlasti mitte alla sisseostuhinna maha müüa, isegi kui see aastateks lattu seisma jääb.
Iga mats tahab kohe paugust rikkaks saada, aga oluline point jääb paljudel tabamata.

Nimelt see, et kasum tuleb maksimaalse kiiruse ja efektiivsusega ringipööritavate käibevahendite arvelt.
Mõttetult kalli hinnaga kauba all kinni olev raha ei tooda kasumit vaid tegelikuses kahjumit.
Ja nii müüaksegi Tallinna Lauteri tänava poes juba 10 aastat viimasid jääke soomlaste "Turun Akvario"
sarja valgustitest, mis algselt olid müügis ~1125eek/tk ja nüüd siis sooduspakkumisega -20% -> 900EEK/tk.
Raha on lampide armatuuri all kinni, riiulil võtab ruumi, tolmu tuleb sealt pealt pühkida jne.
Selle asemel, et asi soetushinnaga või alla selle maha müüa ja kiiresti raha efektiivsemalt investeerida.

Ja see väike kritiseeriv mõte käib kõigi nende kohta, kes uluvad,
et neil käive on väike, aga ise pakuvad träni müügiks ~100% marginaaliga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Eks asi sõltu vist firmast ja tema tulevikusoovidest ka aga Silveri kirjeldatud trend on tuttav küll. Ka ühest kohvi alal tegutsevast firmast (nüüd pankrotis!), kuhu ma kunagi elektroonikavidinaid disainisin. "Toodete kasumimarginaal" oli 65%. Tootmine seisnes lihtsalt edasimüümises. Vat nii...
Aga aeg on alati kõik asjad paika loksutanud.


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver