foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 44 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tartu kalapood
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 20, 2008 10:58 
Teavitaks kõiki akvaariumipidajaid, et ärge hetkel ostke Tartu Lõunakeskuse kalapoest kalu, sest nii mina, kui kaks minu tuttavat on sattunud tänu sealt soetatud kalade ostule haiguse otsa. Ma pole siiani kindel, kas tegemist on Ichtyophtiriuse (mannaterahaiguse) või siis oodinium pillularisega (samettõbi). Ühesõnaga suhteliselt masendav seis.

*** Nihutasin teema pisut sobivamasse kohta *** Rein


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 20, 2008 11:51 
Ja ütleks veel lisaks, et sealsed kalapdamistingimused alla igasygust arvestust, iga kord kui sinna sisse astun on ühes/kahes akvaariumis surnuid kalu ja yksi müüja ei tee välja, et neid ära korjata. Muidugi selased müüjad ei tea eriti mitte midagi tavaline olukord, kus üks ytleb yht ja teine teist :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 12:28 
Ei poolda seda mitte ostmise teemat.
Aga olen nõus madala kvaliteediga lõunakeskuse loomapoes. Surnuid kalu olen isegi korduvalt näinud ja müüjad pole just kõige kompetentsemad.

Soovitan karantiin akvaariumit kasutada. Tülikas... muidugi... aga parem karta kui kahetseda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 04:09 
Noo mis see karantiin aitab kui kalad mis ma ostsin ei näita siiani haigussümptomeid välja samas kui teised on hinge heitmas :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 04:10 
Täna suutsid kalapoes müüjad end õigustada sellega et parasiisid tld mul veevahetusega, mis ma tean on võimatu. tere talv...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 04:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 04, 2008 02:01
Postitusi: 34
Asukoht: tartu
ka minu kalad on uute kalade ostust( lõunakeskusest) tingituna haiged ja kasutan igast imenippe et neid ravida..siiani pole edu olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 04:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 04, 2008 02:01
Postitusi: 34
Asukoht: tartu
ja mitu korda on küsitud rohkem raha kui peaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 10:18 
crissu01 kirjutas:
Noo mis see karantiin aitab kui kalad mis ma ostsin ei näita siiani haigussümptomeid välja samas kui teised on hinge heitmas :?


Karantiin on selleks et sa kojutoodud haigeid kalu oma tervete kaladega kokku ei laseks ja viimaseid ei nakataks.
Igast poest saad sa haigeid kalu. ja kui räägid et lõunakeskuse betta poes on haiged kalad siis on neid samu haigeid kalu ülejäänud tartu betta poodides.

Ja karantiin akvaariumis on 10x lihtsam ja ohutum haigusi ravida.

crissu01 kirjutas:
Täna suutsid kalapoes müüjad end õigustada sellega et parasiisid tld mul veevahetusega, mis ma tean on võimatu. tere talv...

No ma ju ütlesin, et seal nad ei tea akvaariumitest midagi :P
Aga üldiselt on haiguste teema nõnda keeruline, et selle üle kurtmine kalapoes on tühi jutt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2008 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Karantiin on tõesti vajalik ja kasulik võte. Kahju vaid, et selle olulisus nii kurbade näidete varal selgeks saab.
Kalapoodidest, kus müüjad asjast midagi ei tea, tasub elukaid mitte osta. Rahakotiga "hääletamine" on ainus asi, mis poele mõjub. Ses mõttes hea vihje.
Ja üldse tasuks eelistada pigem mõnelt akvaristilt saadud sabalisi. Akvapidajatel pole üldiselt ainus eesmärk raha, pigem nad uurivad kas uus omanik suudab kaladele häid tingimusi pakkuda. See enamikku poode ei huvita üldse .... kahjuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
crissu01 kirjutas:
Muidugi selased müüjad ei tea eriti mitte midagi tavaline olukord, kus üks ytleb yht ja teine teist :evil:

Arvan, et see probleem tuleneb zookauplustes personali puuduse ja voolavuse tõttu ja seda esineb ka paljudel muudel elualadel.
Samas arvan ka, et Betta poodides asi ikka nii hull ka ei ole. Endal on ikka olnud head kogemused selle firma töötajatega. Eranditult meeldiv suhtumine on olnud...ja kõigi poolt kellega olen suhelnud sealt personalist.
Juhuse tahtel oled lihtsalt liiga isiklikuks olnud sunnitud minema. Nii isiklikuks, et tundsid vajadust subjektiivset arvamust välja ütelda.
Arvamusi on tõesti erinevaid.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 09:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Bettadest rääkides, LK osakond on alla käind IMO -- viimati oli neil raskusi isegi valgusti torude välja otsimisega. Veeriku Betta müüjad on küll asjalikud (momeelest töötasid nad ennist LK osakonnas).

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 10:30 
ma ju mainisin et kalad mis ma ostsin ei ole haigussümptomeid siiani välja löönud, et mis kasu sel juhul karantiinist on kui näen et kalad ple haiged


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
crissu01 kirjutas:
ma ju mainisin et kalad mis ma ostsin ei ole haigussümptomeid siiani välja löönud, et mis kasu sel juhul karantiinist on kui näen et kalad ple haiged




Sulle üritatakse selgeks teha seda, et kala ei pea olema ise haige. Ta võib olla nakkusekandja. Samamoodi, nagu inimesedki ja muud loomad. Karantiin on vajalik selleks, et juhul KUI ongi haigusetekitaja Sinu siiani näiliselt tervetel kaladel, siis stressihormoon vallandab (võib vallandada) selle haigusetekitaja. Uus kala siiski on Sinu akvas uus organism, kellega peavad harjuma nii vanad olijad, kui ka uued kalad peavad harjuma uue keskkonnaga.Selleks ongi karantiiniakva mõeldud.


Kui ma milleski eksisin, siis teadjamad ehk parandavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 17, 2008 02:46
Postitusi: 13
Asukoht: Elva
Mina külastan Lõunakeskuse Bettat, ei midagi väga ilusat, et väga koledat. Surnud kalad on ütlemise peale välja korjatud. Olen sealt toonud ainult ühe kala ja taimi. Kompetentsusprobleem on küll, olen suht algaja ja taimede kohta küsides nägin, kuidas müüja tõsiselt pingutas, et üldse midagi öelda. Targemaks ma sellest ei saanud. Olgu, hädaldada ju võib, aga mis ette võtta? Harida end põhjalikult ja siis pakkuda ennast paremaks müüjaks?
Teadjamad oskavad ise hakkama saada ja otsustada, keda osta ja kustkohast. Kahju on algajatest ( keda on ju väga palju), kes ei saa poest korralikke õpetussõnu kaasa ja on lõpuks ise kurvad, kaladest rääkimata. Raamatutega on ju ka nagu on, selleks peab väga tõsine huviline olema, et neid uuemaid ja vanemaid trükiseid läbi närida. Aga poest antakse kohe küsimise peale kotike kalaga, kes on ju elusolend, ja sellest hetkest ostja vastutusel, kaasa. Mis kalast edasi saab, on ostja asi, kui ostjal on südametunnistust.
Niisiis, loodan, et ei läinud teemast väga kaugele, lemmikloomapoodide probleem ei ole ainult paari müüja probleem, see on ühiskondlik häda. Kas mingi "lihtlabane" müüja võiks saada arvestatavat palka, nii et ta oma teadmisi paremini makstavasse paika ei veaks? Kas kalad on elusolendid või mänguasja staatuses ("Kalakese" komplekti populaarsus)? Peaaegu et poliitiliseks kisub.

_________________
95 L, pärlguraamid, neoonid, ancistrused, õunakad ja erinevat rohelist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2008 11:49 
Mina isklikult pooldaks seda, et loomapoe müüjad peaksid saama väljaõppe ja ise olema huvilised. Nüüdsest hakkan vaid Sõbrakeskuse loomapoes käima, sest seal müüjad vähemalt teavad ja on ise akvapidajad, samuti kui mdgi jääb mõistmatuks otsitakse koos raamatust abi, mitte ei vaadat lolli näoga otsa.


Üles
 [ 44 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver