foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 85 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2010 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
lihtsam ehk miski relee kuhugi vahele toppida. Et kui päevavalguse toide ära kaob, lülitab relee öövalguse toite sisse. Hetkel rohkem ei tea rääkida, pole sellist asja vaja läind...lihtsalt esimene idee, mille ise prooviks ellu viia.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2010 01:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Aga kui võtta aegrelee lahti ja ühendada LEDid kasti sees oleva relee ümberlülituvtele kontaktidele? Ma ei ole kindel, kas seal on ümberlülituvate või ainult sulguvate kontaktidega relee. Viimasel juhul ei saa või saab, kui relee asendada.
http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/kaane_automaatika.pdf


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2010 06:26 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 02:07
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Ei saa aru, milleks teha sellist keerulist lahendust, et kui päevatuli kustub, siis öötuli süttib...
See öötuli ju tuhkagi voolu ei võta ja selle valgus on nii nõrk, et päeval näha pole ja kestavad need LED'id ka terve igaviku.
Mulle hoopis ei tundu terve öö LED'ide põletamine päris õige, kuna tahaks ikka päris pimedust ka lubada.
Ma lahendasin endal sedasi lihtsalt, et ühe taimeri taga on põhivalgus, mis põleb 11:00 - 22:00
Ja teise taimeri taga on sinised LED'id alates 7:00 - 00:30.
Seega hommikul ja õhtul, kui inimesed ärkvel, siis LED'id põlevad ja päevaajal valgus põleb nagu vaja. Ei mingeid releesid etc.

_________________
Akvastabil 325L (130x50x50)
2 x Eheim 2128; 2x36W (965 Philips 6500K + Philips aquarelle 10000K)
Malawi Mbuna (Labidochromis caeruleus (4); Pseudotropheus estherae (5); Pseudotropheus demasoni (12))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2010 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
mõnele on oluline lihtsus,kiirus jne...mina ise nikerdaksin ikka keerulisema konstrui, tegemise rõõm on see mis asja paika paneb :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 14, 2010 11:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
IMO, kui üldse on mingit mõtet öövalgust automaatselt sisse-välja lülitada, siis ainult ehk kuuvalguse simuleerimiseks. Muidu on kõige mõistlikum lahendus lihstalt käsitsi lülitada, kui midagi uudistada tahad.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 14, 2010 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ärge rikkuge tegija rõõmu :D kui automaatne värk, siis peab ta automaatne saama kah...ja nagu Käpik on öelnud, et tänapäeval PEAB pea igal asjal LED küljes olema :wink:

aga kui nüüd rääkida sellest kuuvalguse simuleerimisest, siis ise olen ka selle peale mõelnud. Sinine valgus on võrdne...noh umbes nagu teokarbid või laevafrakid akva põhjas...kuidagi ebaloomulik värk. kuuvalgus ikka valgete LED'idega (valgustemperatuurilt midagi külmema poole) loomulikum tundub.
Ise teeksin nii, et võtaks 4-5 ledi, paneks nad ühte puntrasse ja nende ette kompunniks mingi kerge hajuti, et vette konkreetseid kiiri ei tekiks. Selle "valgusallika" sätiks kuhugi kaane nurka diagonaalis akva põhja suunatuna..Ühesõnaga võimalikult loomuliku kuuvalguse efekti üritaks luua.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 14, 2010 07:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Minul on 4 punast ja 4 sinist led-i.Juhub seda tavaline taimer.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2010 03:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 15, 2009 12:36
Postitusi: 14
Asukoht: Ligidal
Uskuge mind ,relee ühendamine pole mingi lisavaev .Oomipoes maksab 90 krooni ,ning kui vaja saab ju ka lüliti vahele panna.Kuni 25 krooni ja seal on vaja aint paar kruvi kinni keerata. Tegelt tahtsin seda õelda et dioodidel saab viiliga otsa maha lihvides muuta valgust rohkem hajutatuks .Samas võib ka puurida otsa lohu või panna dioodile silikoontäpp peale. Mul oli just nimelt see mure et dioodid olid liiga väikse valgusnurgaga ja siis oomipoes soovitati neid nippe ,arvasin et kellegile kuluvad veel need teadmised ära ,selleasemel et osta hirmkalleid hajuteid. Ma lihvisin(võib kasutada ka näiteks liivapaberit,kui viili pole) ning tundub et päris hästi hajutab ,pole veel küll kaane alla pand kuid seina peale lastes enam teravat täppi ei tekkinud.
Aga üks küsimus siis ikka et ,kas keegi siis päris kindlalt ei oska õelda kas selline dioodidel öövalgus segab akvaariumiasukate normaalset elu või mitte. Ei tahaks akvaariumisse mingit stressi tekitada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2010 05:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mai 31, 2007 05:44
Postitusi: 48
Asukoht: Kuressaare
Kas keegi oleks nõus ise tegema ja müüma mulle mingit sinise valgusega agregaati? =P~ Mingi lihtne, ilma releeta, mida saaks kaane alla ise kinnitada? Akva 140 l standard. :)

_________________
140 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2010 09:47 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Lumileek kirjutas:
Kas keegi oleks nõus ise tegema ja müüma mulle mingit sinise valgusega agregaati? =P~ Mingi lihtne, ilma releeta, mida saaks kaane alla ise kinnitada? Akva 140 l standard. :)


Vaata müügi foorumit
Kasutaja renxx seal müüb/pakub led lahendusi


Üles
 [ 85 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver