foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 85 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 07:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Minuarvates on see punane valgus ainult selleks, et saaks akvaariumitegelaste hämaras toimetamist jälgida. Kõrvalmõjusid vist ei ole. Isiklikku kogemust pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
tahaks jah kohe hädasti näha, et mida need naljahambad siis kah öösel välja mõtlevad ... :D aga ei näe kohe mitte ...
Nii kui miski valgus kuskilt paistma hakkab, nii kohe ollakse näljaste nägudega reas ... :?
Tahaks kah mõned punased led'id (valgusdioodid) panna, aga lugedes seda foorumit, on tekkind arusaam, et iga suvaline led ei sobi .... :shock: ???
Sellepärast küsingi suurematelt ja targematelt nõu .... :)
aga paistab, et keegi ei tea täpselt isegi ....
Eks siis tuleb lihtsalt katsetada ja loota, et see kaladele vastumeelt ei ole ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 07:59 
Ja nüüd äkki keegi räägib sedasama ka naistele... ? Et kuidas saaks selle öise valguse sisse (ilma oomide, takistuste ja akudeta, et mida ja kuidas siis osta või teha...) :P :?: :!: :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 15, 2004 10:34 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
shokolaad kirjutas:
Et kuidas saaks selle öise valguse sisse (ilma oomide, takistuste ja akudeta
Mine "hästivarustatud" elektritarvete poodi ja osta tavaline väike värviline dekoratiivpirn, selline, mida saab tavalisse laualampi keerata. Pane lamp akvaariumi juurde või selle kohale ja ongi värviline valgus olemas. Hind jääb kuhugi 10 krooni piirimaile, kui laualamp oli enne olemas. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 18, 2004 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Nonii ... Nagu ma aru saan, siis ei ole meil siin ühtegi akvaristi, kes teaks, et kas nn punase öö-valgustuse võib ehitada suvalistest valgusdioodidest või peavad olema mingid spetsiaalsed? Kui spetsiaalsed, siis oleksin mõnest huvitatud (ostaks ää kui kellelgi peaks üle olema)

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 18, 2004 02:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
misasi on "spetsiaalne" ???

üldiselt on minu konarlikku mõistust mööda asi nii: see diood koosneb plastikust (kest) ja mingist metallist( mis on sisuks) - ja nii on kõikide dioodidega.
nii et ennem tasuks uurida misasi on diood, ja ei maksaks mingeid "spetse" taga ajama hakata....või kuidas ?

targemad parandage mind, kui on miskit parandada

kordaks üle:
Tsiteeri:
et kas nn punase öö-valgustuse võib ehitada suvalistest valgusdioodidest või peavad olema mingid spetsiaalsed?
- soovitav oleks siiski kasutada punaseid dioode...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 19, 2004 11:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Nonii .... PUNANE ÖÖVALGUSTUS on siis nüüd paigas .... :)
Ostsin 8 laiema valgusnurgaga (ehs siis vist 120 kraadi) valgusdioodi. laiema nurgaga seepärast, et ei tekiks sellist punktvalgust vaid ikka ühtlane ...
Tulemus päris hea ... :D =D> :D =D>

Nüüd veel vaja kindlaks teha, et kas kalad kah sellega lepivad või et äkki on see neile häiriv ... :roll: Äkki valgus liiga tugev. Äkki peaks mõned dioodid ää võtma ... #-o

Huvitav, kuidas seda peaks testima #-o #-o #-o
Kui siin foorumis on mõni inime, kes sellega kokku puutund ja asjast rohkem teadlik, siis oleks hea kui saaks nõu ... :D
Oleksin nõus isegi mõned õlled kõrtsus välja tegema kui mõni Tartu asjatundja viitsiks pilgu peale visata :D (trantsport minu poolt).

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Viimati muutis alger, Teisipäev Apr 20, 2004 12:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 19, 2004 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Pilte kahjuks ei saa veel näidata, kuna ei ole korralikku digi aparaati ...
Kui töö juurest leian mõne, siis riputan mõne pildi üles kah.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Heheh ... nonii ... esimene vaatlus tehtud ... :)
kalad vist tõepoolest ei näe miskit. Viskasin süüa (tavaliselt selle peale joostakse tormi ja korjatakse kõik, mis ujub, põske) .... toit vajus skalaari ja guraami nina eest põhja ja nad ei teinud isegi mitte katset seda püüda ...
Nii ... seega nad kas ei näe ... või näevad väga halvasti.

Kuidas nüüd saaks selle häirimise asja kindlaks teha? Äkki mõjub kuidgi halvasti kaladele ja taimedee? Mõõksabad ja guraamid kuidagi närvilised ... või äkki nad ongi pimedas närvilised :roll: ... peavad ju ennast kõige liikuva ees (pimedatena) kaitsma ... :roll:
Mhh ... kas olen õigel teel? Kui kellelgi veel sarnane öövalgus ehitatud, siis äkki pajataks kalade öisest käitumisest.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2004 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 04:05
Postitusi: 11
Asukoht: haapsalu
http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... 27&lng=est , annavad sellist valgust et v6id väikse taskulambi ehitada (mul on 3 lediga) :D :D ja ikka väga odavad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 29, 2004 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Üks tavatu küsimus; mis seal öösel ikka vaadata, kalad ju magavad, kes küllili põhjas, kes ripub lehtede otsas või üksteise seljas? Vaid ants ja pleco sebivad ringi, kõik tsihliidid magavad, kui tule põlema paned läheb ca. 3-5 minutit enne kui üles ärkavad ja end liigutama hakkavad.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 29, 2004 02:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Nagu sa ise mainisid on mõned kalad öise eluviisiga, sellised, keda päeva üldse näha pole. Nende tegevuse jälgimine on ka päris põnev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2004 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Mina ostsin prooviks tavalise 18W sinise valgusega T8 toru. Pimedas, kui muu valgus kustutatud, annab päris hea tulemuse nn kuuvalguse imiteerimisel ja kalad on ka ilusti näha. Proovisin sama ka punase toruga ja tulemus ei ole silmale nii meeldiv. Valgus on nõrgem, pikapeale väsitab silmad ära ja kalade vaatlemiseks peab silmi väga pingutama. Sinine toru on igatahes parem (ehkki naisele meeldib punane väga).
Miks te siin LEDidest räägite, aga tavalist toru ei maini? Kas värviline toru ei ole hea?

Nüüd mõtlesin üldse panna lisaks 36W sinise toru päevaks põlema, et kalade värvust paremini välja tuua ja väikse sinise toru lülitan pimedas sisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
mairo22 kirjutas:
Asi lihtsam kui arvate 8)
Võta üks vana akulaadija ja korras. Ledid tarbivad keskmiselt 30mA voolu ja mul näiteks on 4x30=120mA kogu voolutarve. Akulaadijad annavad keskmiselt 300-400mA välja ja sobivad ideaalselt. Ainult eeltakisti tuleb ka panna, et ledid läbi ei kõrbeks, kuna on mõeldud u. 3,3V peale. Eeltaki saad kätte ohmi seadusega R=U/I. Mul näiteks ACP8 annab välja 5,3V ja saame takistuseks 5,3/0,12=44,2ohm. Sobib ideaalselt 47 või 51ohm takisti ja kõik.

Äkki kontrolliks arvutust :!: Paraleelühendusest ikka jutt.
Pinge vooluringis U=I*R1+I*R2=5,3V
Ledide summaarne takistus=3,3V/0,03A/4tk=27,5ohm(ek siis R2)
I=4tk*0,03A=0,12A
R1=5,3V/0,12A-27,5ohm=16,67ohm
Mina sain lisatakisti väärtuseks(ehk siis R1) 16,67ohm
Sellise takisti soojuseraldus oleks: P=I^2*R=0,12*0,12*16,67=0,24W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2004 08:49
Postitusi: 45
Asukoht: Põlva
Maaks kirjutas:
Äkki kontrolliks arvutust :!: Paraleelühendusest ikka jutt.....


Jutt täitsa õige
Ja teemaväliselt
Kui kelgi huvi on et ei piax arvutama siis mul on üx ca 660 kB programmike vanast ajast millega igasugu erinevaid arvurtusi teha saab (võin saata) !DOS!
ja üx hea link kah: http://www.electrician.com/resist_calc/resist_calc2.htm

_________________
240L / Hydor Prime 30 kanister/ Resun 100W+ Aquael 100W/ 2 X 30W valgust( üks spets taimede toru)/3 kirjut mollit,3xGuraami, 4xneoon,2x Skalaar, Platydoras costatus, Synodontis,2X Ancistrus/Cryptocoryne jm.


Üles
 [ 85 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver