foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 20, 2014 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tucupita kirjutas:
Aga teemat ka niiet siis see projektor sobib põhimõtteliselt hästi taimedele jah?

Usun küll - aga Sul on ju võimalus ka praktikas kontrollida.
Muide, kui kedagi peaks huvitama, siis juba mõnd aega on müügil taimekasvatuseks mõeldud LED prožektorid: http://www.ebay.com/itm/18-60-90-144W-L ... 4867f72dad

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 20, 2014 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
Rein kirjutas:
Tucupita kirjutas:
Aga teemat ka niiet siis see projektor sobib põhimõtteliselt hästi taimedele jah?

Usun küll - aga Sul on ju võimalus ka praktikas kontrollida.
Muide, kui kedagi peaks huvitama, siis juba mõnd aega on müügil taimekasvatuseks mõeldud LED prožektorid: http://www.ebay.com/itm/18-60-90-144W-L ... 4867f72dad

Kuigi kui valges lambis on kõik olemas, siis miks panna siniseid ja punaseid lampe, päkikesevalgus on ka valge ju? Või on asi selles et siis on punast ja sinist tugevamalt? Ma valgustite kohalt suht lolll.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 20, 2014 12:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tucupita kirjutas:
Kuigi kui valges lambis on kõik olemas, siis miks panna siniseid ja punaseid lampe, päkikesevalgus on ka valge ju? Või on asi selles et siis on punast ja sinist tugevamalt? Ma valgustite kohalt suht lolll.

Asi on lihtsalt selles, et taimed kasutavad kõige paremini seda spektri osa, mida taimekasvatuslamp pakub. Kui eesmärgiks on just taimekasvatus ning on soov seda teha kokkuhoidlikult, siis taimekasvatuslambiga saad kulutatud elektri eest parima võimaliku taimekasvu. Akvaariumis on aga pisut teised eesmärgid, tähtsaim on silmailu ning taimekasvatus on pisut vähem oluline.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 25, 2014 04:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
No nii peaaegu nädal, põhjataimedel kõikidel on tekkinud juurde 2-3 oksa ja hunnikus lehti, pinnataimed on kõik uusi pungi täis ja osad tulevad juba lahti kasv on olnud ülimalt kiire, võrreldes sellega, et enne ei toimunud peaaegu midagi. Olen väga rahul oma 18 eurise investeeringuga. Teen reklaami ja soovitan kõigile!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Kas on siis dzungel? :-)

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
annuke kirjutas:
Kas on siis dzungel? :-)

Noo kui algsega võrreldes siis on ikka tugevalt juurde kasvanud taimi ja võrseid lehti, niiet võib õelda et on küll. Eks see ikka nii kiiresti ei toimu aga ilma co2 ja lisatava väetisega selline kasv ainult ''juhtmest'' saada on vägev. (juhtme all mõtlen valgustust 8) )


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 04:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 06, 2008 12:51
Postitusi: 179
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Sekundeerin ka: 30l nanokuubiku peal istub 10w 6400K floodlight juba kaks nädalalt.Kõik taimed mullitavad ja viskavad kasvu,isegi muru kasvab ilma CO2 lisamiseta.12h valgustsükli lõpus on lamp nii jahe,et saab vabalt põse vastas hoida.

Boonusena Led´i mõnus valgus/varjud--justkui oleks akvas FullHD pilt 8)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
kas 8w 500lm ja kelvineid hetkel ei tea, sobiks 200l kui 2 vôi 3 tk kaanealla 5m ledile lisaks panna...?
Led ei anna pinnasele nii palju valgust kui vôiks... Taimedele piisab ledist nii palju, et ta ei paljune ega kasva suuremaks kuid âra ka ei sure. Lihtsalt on ja eksisteerib...
Vâetist lisasin Sera taimevâetist ja taimed lâksid rohelisemaks kùll aga midagi juurde ei kasva...
Kas see vôiks aidata.
Loodan vastust saada oma lollidele kùsimustele...

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 07:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 06, 2008 12:51
Postitusi: 179
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Kui pead silmas just Led prozektorit,siis see on üsna kõrge,ehkk siis keeruline kaane alla mahutada.


Kui seda teed minna tahad,siis paneksin sinu asemel 4x20w või 3x20w ca 6500K prozed akva kohale.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 08, 2014 11:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
allu1 kirjutas:
Kui pead silmas just Led prozektorit,siis see on üsna kõrge,ehkk siis keeruline kaane alla mahutada.


Kui seda teed minna tahad,siis paneksin sinu asemel 4x20w või 3x20w ca 6500K prozed akva kohale.
annuke kirjutas:
kas 8w 500lm ja kelvineid hetkel ei tea, sobiks 200l kui 2 vôi 3 tk kaanealla 5m ledile lisaks panna...?
Led ei anna pinnasele nii palju valgust kui vôiks... Taimedele piisab ledist nii palju, et ta ei paljune ega kasva suuremaks kuid âra ka ei sure. Lihtsalt on ja eksisteerib...
Vâetist lisasin Sera taimevâetist ja taimed lâksid rohelisemaks kùll aga midagi juurde ei kasva...
Kas see vôiks aidata.
Loodan vastust saada oma lollidele kùsimustele...

Kaanealla ei mahu kahjuks jah, mul seisavad nad lahtiselt kanne avauses, mis on natuke väiksem kui projektorite laius, niiet sisse ei kuku, see praegu suht hea lahendus, kuumaks ka ei lähe peale 10 tunnist päeva on kergelt soojad. Minu kahest 10 w projektorist on praegustele taimedele küll väga okei, muru kohta ei oska öelda, kuna pole sellist taime(ÄKKI keegi soovib pakkuda mulle jupikest väikse tasu eest? :roll: )


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Mul ise tehtud kaas ning poes vaatasin 8 w mahuksid kenasti ära.kuna kaan on 13 cm körge ja need prozed olid väikesed, kuid, arvan, et panen siis juba 1 vöi 2 luminofoortoru ledide vahele....
Kas tundub okei möte?
Vöi vöiks lisada nt 4m led riba veel alla....

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 01:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
annuke kirjutas:
Mul ise tehtud kaas ning poes vaatasin 8 w mahuksid kenasti ära.kuna kaan on 13 cm körge ja need prozed olid väikesed, kuid, arvan, et panen siis juba 1 vöi 2 luminofoortoru ledide vahele....
Kas tundub okei möte?
Vöi vöiks lisada nt 4m led riba veel alla....

No luminofoortorudega jandamist ma praegu enam mõistlikuks ei pea. LED hinnad on niipalju langenud, et pigem teeks midagi LED-ide peal. Ja seda mitte LED ribaga - tellisin endale ka prooviks mõne LED riba ja valgust tuleb sealt ikka nutuselt vähe, seda isegi nende puhul, mis on tavalisest võimekamad. Ilmselt on põhjused seotud jahutusega.
Miks mulle meeldiks rohkem teha LED-dega:
- soojust eraldub siiski vähem kui luminofoortorude kasutamisel
- paigutada on lihtsam/mugavam
- pinge on madalam - vesi ja elekter on üsna särtsakas kooslus, kõrge pinge akvas (nagu on luminofoortorudel) tekitab minus aukartust :D (tõsi, LED prožed on ka 220V pealt)
- luminofoortorudega on tüütut sebimist, kord aastas oleks ilus torud välja vahetada, vanad utiliseerida
Mis mind LED-ide puhul murelikuks teeb:
- see väide, et LED võib pöördumatult kahjustada silma võrkkesta, on ikka veel õhus

Aga LED-e on erinevaid, enne ostmist tuleb pisut uurida. Ise eelistan LED-e, mis on mõõduka võimsusega, nii pole vaja lisajahutusega vaeva näha.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 03:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
annuke kirjutas:
Mul ise tehtud kaas ning poes vaatasin 8 w mahuksid kenasti ära.kuna kaan on 13 cm körge ja need prozed olid väikesed, kuid, arvan, et panen siis juba 1 vöi 2 luminofoortoru ledide vahele....
Kas tundub okei möte?
Vöi vöiks lisada nt 4m led riba veel alla....

Ma arvan ka et ledid paremad, kuna ühe projektori hind 9 euri + lülitiga juhe 2,90 on vist isegi odavan kui hakata ostma luminofoorile tervet seda kupatust kood starteri ja lambi hoidjaga??
Silma vōrkkesta kahjustamisest ma ei tea midagi, telefonid, arvutid ja nüüd ka valgustid on veel uued, kuigi ma eriti ei taha uskuda selle meeletut kahjulikku mõju.
Kui kaanealla mahub siis on ju eriti hea, ja ma olen täiesti kindel et sa saad elektrijuhtmete panemisega väga edukalt hakkama, midagi keerulist seal ei ole.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 23, 2014 06:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2014 10:47
Postitusi: 49
Pildid: 0
Asukoht: Eesti
Uuendusi niipalju, et üks lamp läks läbi, täpselt ei tea mis juhtus, ledid ei tundu läbipõlenud olema, juhtmed on korralikult kinnitatud, võibolla kontroller suri maha. :?
Kahju, aga 9 euri eest suur kahju pole, homme lähen poodi ostan samasuguse uue.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Led floodlight
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 03, 2014 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2012 04:27
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Kuressaare
Mõte käib ka,et paneks 200l akva peale led floodlighti. Tellitavalt saidilt vaadates on kirjas,et 10W prozektor peaks asendama 100W halogeenlampi. Kas see tegelikult ka nii on? Siis piisaks juba ühest prozest,et akva vajaliku valgustuse saaks.
Toode,mida mõtlesin: http://www.aliexpress.com/item/Waterpro ... 48028.html


Üles
 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver