foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 06:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Küsimus ongi pealkirjas. Sain ostetud uus sisefilter ja müüja jutu järgi peaks olema see filter ideaalne. Saan aru et vesi peaks läbi käima vähemalt 3 korda tunnis. Aga uus filter tekitab akvas nagu tormi taimed on kreenis , kõik sodid-kalakaka lendavad ja mis kõige hullem iga jumala päev on filter umbes nüüd, et mulle enam ei tule -pean siis selle välja kookima läbi loputama ja tagasi panema,jõle tüütu :( Eelmise filtriga mis töötas 2 aastat sellist probleemi polnud kunagi. Akva vesi on sodine hägune nüüd.

Kas antud filter on siiski liiga tugev .....Tänan abi eest.


Viimati muutis Hennukas, Esmaspäev Nov 18, 2013 06:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 06:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
KRT, ei tea, miks ma "välisfilter" lugesin :oops:
Teiseks võid otsiku suunata vastu klaasi vmm hajutada.

edu


Viimati muutis yeekim, Esmaspäev Nov 18, 2013 07:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 06:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
mul on sisefilter ja seal ei ole reguleerimise nuppu kahjuks ainus koht kust veidi saab voolu reguleerida on see sissetuleva õhuvooliku otsas olev julla aga see on ka nii väike vahe. lihtsalt paneb mötlema miks sai minu akvast solgiauk nüüd kus lendab kõikvõimalik sodi ja kalakaka ennem väiksema võimsusega sisefiltriga seda polnud ja et filter on 24 tunniga umbes on ka imelik ...


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 08, 2013 02:19
Postitusi: 187
Pildid: 7
Asukoht: Kuressaare
Mul oli ka alguses enda akvas uue sisefiltriga liiga suur vool, kõik taimed tahtisd põhja küljest lahti lennata. Isegi kruus liikus vaikselt. Lasin siis mehel teha väljavoolu toru juurde sellise jublaka, mis suunaks vee tagumise seina peale. Nüüd on kõik ok ning taimed püsivad maas.

_________________
96L: Müügis!
30L: Blue moscow


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Hennukas kirjutas:
mul on sisefilter ja seal ei ole reguleerimise nuppu kahjuks ainus koht kust veidi saab voolu reguleerida on see sissetuleva õhuvooliku otsas olev julla aga see on ka nii väike vahe. lihtsalt paneb mötlema miks sai minu akvast solgiauk nüüd kus lendab kõikvõimalik sodi ja kalakaka ennem väiksema võimsusega sisefiltriga seda polnud ja et filter on 24 tunniga umbes on ka imelik ...



Pakun välja ,et reageerid kergelt üle kuna arvatavasti vana filter oli liiga lahja võimsusega ning kala väljaheited ning muu sodi jäid magama suuremas osas põhja aga kuna uuem filter on kordades võimsam siis on iseenesest loomulik ,et kõik mis ennem põhjas magas läheb nüüd vägisi lendu. Minu isiklik soovitus oleks ,et anna aega küll filter oma töö teeb (eriti veel ,et töö tuleb teha ka eelmise filtrist jäänud puutujääkide likviteerimiseks) :wink:

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 08:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
ok, ma olen hetkel juba nädala maadelnud selle filtriga ja see on siis normaalne et ma pean seda 1-2 korda päevas lahti kiskuma ja uuesti tööle sättima. Täna ma päeval kell 2 olin sunnitud selle taas välja võtma kuna enam ei mullitanud . hetkel kell 7 vaatan et juba hakkab taas see mullivool veidi katkendlikult tulema. :?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 11:03
Postitusi: 552
Asukoht: Finland,Honkajoki
Ära kaota veel lootust filter tundub sinul olevat uus ja vajalikud bakterikolooniad pole veel piisaval määralt filtrimeediasse tekkinud seega ka lisa risk kiireks ummistamiseks .........................ole järjepidev .Kas oled vana filtri eelamdanud akvaariumist se oleks sind aidanud ülemineku protsessi kergendada .

_________________
363L-- /pildid/17867/index.html
Umbes 160L /pildid/16737/index.html
U.420L /pildid/18455/index.html
Hardscape /pildid/26031/index.html


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 08:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
kahjuks võtsin vana jah juba välja. Eks ma vaatan mis edasi saab.....


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 12:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Hennukas mis bränd ja mark on sinu uus sisefilter? :-k

Pane palun võimalusel kusagile üles foto kus on näha sisefiltri paigutus akvas. Fotolt oleks näha sinu akva filtri installatsiooni ja akvaristid saaksid anda nõu.

Mina arvan et 200L akva jaoks on 700l/h võimsusega sisefilter täiesti hea valik.

Mina näiteks kasutan 180L akva puhul välisfiltrit võimsusega 1400l/h ja kõik dekoratsioonid on paigas. Kuigi alguses oli palju katsetamist ja mängimist. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 10:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
nii tegin mingid pildid, lisaks tegin pildid ühest EHEIM välisfiltrist mis mul 2 aastat on nurgas seisnud et äkki keegi oskab juhatada kust saaks kasutusjuhendit kuna omal seda pole ja ise olen nii loll, et ei julge katsetama ka hakata ja mehel huvi puudub ja niisiis naisterahava värk seisab mul nurgas, sealt on seest mingid svammid puudu lisaks puuduvad voolikud.... sees on mingid kividd ja makaronid olemas .... ja tegelt ma ei teagi kas see töötabki, kas seda võib panna kuivalt korra vooluvõrku...... Kui akva sai ostetud oli see välisfilter kaasas, kuigi sees töötas sisefilter nii et seda välisfilitrit ei oldud mitu aastat kasutatud, kuigi ma sain aru et see peaks töötama, aga kuna see oli tasuta nagunii siis ma võtsin selle lihtsalt kaasa et ehk läheb tarvis :)

Hetkel mötlen juba pikalt et peaks akva vist tühjaks lööma kuna vetikat on palju ,seda oli juba siis seal sees palju kui akva ostsin... aga samas ma ei kujuta ette kuidas seda vetikat seal tagaseina küljest kätte saada. Olen teinud ka pimendamise see ei aidanud mitte midagi seis on sama.

Hetkel panin siis akvasse RESUN 700 liitrit tunnis filtri mis siis tundub et liiga tugev. Kuigi täna on vesi juba veidi selgem lõpuks.


Attachments:
eheim välisfilter.jpg
eheim välisfilter.jpg [ 81.32 KB | Vaadatud 120 korda ]
filtri karp.jpg
filtri karp.jpg [ 115.76 KB | Vaadatud 120 korda ]
akva.jpg
akva.jpg [ 141.42 KB | Vaadatud 120 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 11:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hetkel oled nagu autoomanik, kes vaevleb sapaka probleemidega, aga endal Lexus seisab kuuri all. :)
Murelikuks teeb aga see, et eelmisel omanikul polnud välisfilter töös - äkki on katki? Kui filtri kaas maha võtta, kas selles oleva impeller (tiiviku moodi asi) on ilusti paigas ja liigub ringi? Kuivalt ma käima ei paneks, küll aga tõstaks ta vanni, kallaks vett täis (algul kanistri ja siis läbi vooliku veel niipalju kui läheb), voolikud pistaks otsapidi kõrval pange ja siis saaks proovida, kas toimib. On suht suur oht, et tihendid on seismisega ära pragunenud ja lekivad. Aga neid on võimalik tellida ja välja vahetada.
Tegelikult võiksid seda Eheim filtrit veel lähemalt uurida, ilmselt on tal kuskil kirjas ka täpsem tüüp - neid Eheim Professionel II filtreid on erineva võimsusega. Kui suudad tuvastada täpse margi, siis tõenäoliselt suudame Sulle otsida ka sobiva juhendi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 08, 2013 02:19
Postitusi: 187
Pildid: 7
Asukoht: Kuressaare
Mul on täpselt sama Resun filter ja nagu kirjutasin eelmises postituses oli see liiga tugeva vooluga ka minu 96l akvas. Suunasime tagaseinale ja nüüd ok

_________________
96L: Müügis!
30L: Blue moscow


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Võta see E'heim sülle ja marsi Kalakesse, kus see kontrollitakse ja vajadusel komplekteeritakse(või öeldakse, mida vaja).

edu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
See on II seeria Eheim profi välisfilter, s.t. 2026 või 2028. Kui sees on 2 korvi, siis 2026, kui 3 korvi, siis 2028. Pildilt tundub, et tegu on vist suurema variandiga, aga pealtvaates ei saa hästi aru.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 02:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 07, 2011 09:33
Postitusi: 88
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
nii peal on typ 2126

kiskusin lahti põhjas on soojendi siis on rest kividega- siis rest makaronidega siis käib peal mingi võrestik ja muud pole ,et seal resti peal vist peaks svamm olema. vaatasin kaane alla seal nagu tiivikut pole või sealt tuleb veel lahti kiskude et seda näha....... :?

Pean minema siis sobivaid voolikuid otsima et proovida kas töötab või mitte kui kuivalt käima ei või panna.


Attachments:
ehein filter 1.jpg
ehein filter 1.jpg [ 57.81 KB | Vaadatud 96 korda ]
Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver