foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 35 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2 tehnika-millist?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 09:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Hing sai täis, enam ei jõua pärmipudeleid toota :D

Uurin, milliseid balloonide pealt töötavaid lahendusi kasutate - soovitate.

Mul on kaks a 60l akvat, ehk siis pisikesed, mõlemale oleks vaja midagi.

Seni olen kasutanud elekrilist mullilõhkujat ja counterit pärmipudeli taga.

Ei taha lolliks maksta, aga töötama peaks siiski korralikult.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 10:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Heixeril täitsa head pakkumised, saaksid temaga ilmselt nii kaubale et ta asjad kohapeal ka paika paneb. Loomulikult saab ka ise kombineerida, kuid ma ei usu et rahaliselt soodsamaks kujuneb - lihtsalt kui isetegemine lõbu pakub siis see oleks lisaväärtuseks. Isetegemisel abiks /viewtopic.php ... 347f81355c , /tehnika/3872/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 02:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Tänud vastamast!

Ma väga ei orienteeru veel teemas, seni mida ma näinud olen on võrdlemisi suurte balloonidega jne, samuti siinviidatu. Mul on pisikesed kastid aga laisk olen nende pärmipudelitega.



Mul on olemas Hydori sellised elekriga töötavad seenekesed akva põhjas, mis mulle lõhustavad, ei tea kas õnnestuks need kuidagi ballooniga ühidalda.

http://www.hydor.it/prodotti/list/cat/8/list/8

Siin on näha Hydori lihtsamad tooted, mul on NAtural. Balloonilahendustel näib olevat samasugune lõhustaja. Äkki annaks siis olemasolevale lõhustajale ise balloon otsa aretada? Mõtteid?

Mida valmis asjadest veel mõelda võiks?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 03:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
griti kirjutas:
Mul on olemas Hydori sellised elekriga töötavad seenekesed akva põhjas, mis mulle lõhustavad, ei tea kas õnnestuks need kuidagi ballooniga ühidalda.
http://www.hydor.it/prodotti/list/cat/8/list/8

Täitsa tõenäoline et õnnestuks ära kasutada. Difuusor või nagu nimetad, lõhustaja, on aga asja juures kõige odavam osa.

griti kirjutas:
Äkki annaks siis olemasolevale lõhustajale ise balloon otsa aretada? Mõtteid?
Mida valmis asjadest veel mõelda võiks?

No nendel linkidel mida pakkusin on ise asja kokkupanemise kohta üsna täielik info olemas, esimesel lingil on üsna sama teemaarendus mis Sinul. Lihtsalt ballooniga pole Sul midagi peale hakata, sinna on vaja juurde ka reduktorit, nõelventiili jms.. Ja loomulikult on olemas valmis asjad, kasvõi kalakese pakutav komplekt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 04:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Uurin läbi need teemad ja eks siis küsin juurde kui tarvis.

Kas kellelgi sattub olema neid Hydori valmis komplkte NRG ja kas meil neid kusagil saada on?

Selle pärmivärgiga oli ka see, et need täitepakid, mis sinna juurde idee poolest käima peaks ja mis tõepoolest kenasti 45 päeva mulli andsid muutusid ühtäkki täielikuks defitsiidiks linnas.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 19, 2009 05:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Kõike võib aretada ja katsetada aga ei tohi ära unustada et co2 näol on tegemist elusolenditele ohtliku gaasiga. Tagajärg võib olla kurb. :!: :!:

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Viimati muutis heixer, Reede Aug 21, 2009 09:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 10:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Kuule nende täitepakkidega tõesti pole mõtet jamada, juba rahalises mõttes. Zelatiini tarretis tuleks ise valmis teha. Ühe täitepaki raha eest saad ju kogu aasta tarretise valmis keeta. 60 l. kast on minu meelest liiga väike, et sinna oleks mõtet mingit high-tech CO2 lahendust aretama hakata. Kulude poole pealt ei tasu ära. Mul on ka üks 80 l. kast ja see punn tiksub ainult isetehtud tarretise pealt. Kusjuures tulemus on täpselt sama hea kui mu suure kasti ei tea mitu tuhat maksma läinud täisautomatne lahendus. Kasutan 2l. joogipudeleid. Möksi teen valmis 8l. keedupotis. sellest saab 12 pudelit, igaühes 0,6 l tarretist. Iga pudel kestab kuu või rohkem. Üks kord aastas keedan, 1 tund ajakulu ja rohkem pläkerdamist pole. Pudeli vahetus umbes sama intervalliga kui täitepaki puhul. Süsteemi omamaksumus see eest nullilähedane, peaaegu, et tarbimisjääkidest - 2l. pudel tarretisega, 0,5 l. veepudel vahefiltriks, sealt voolik akvasse, mille otsas hästi tihe keraamiline õhukivi, et mull imepisike oleks. Muidugi kui raha piisavalt ja tehnikahuvi suur, siis võib ju ka väikese kasti high-tech`ks teha, miks mitte. Aga terasballooni täitmas käima pead niikuinii. Raha küsitakse samapalju kui kogu aasta suhkru-zelatiini peale läheb ja ajakulu ärakäimuse peale sama või veel suurem. Nii et erilist võitu ei paista kuskilt.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 11:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Erwin kirjutas:
Möksi teen valmis 8l. keedupotis. sellest saab 12 pudelit, igaühes 0,6 l tarretist. Iga pudel kestab kuu või rohkem. Üks kord aastas keedan, 1 tund ajakulu ja rohkem pläkerdamist pole.
Kas need reservi minevad pudelid pistad seniks külmkappi?


Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 11:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Külmkapis poleks sellist ruumigi, et terve aasta seda lasu seal hoida. Pudelid on kolikambris kapi otsas ja soojaga vedelaks ei lähe, sest ma teen nii kange tarretise, et ka soojas ruumis võib pudeli pahempidi keerata.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 11:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 16, 2009 01:47
Postitusi: 101
Asukoht: Tartu
Erwin, äkki jagad oma retsepti ka? Ise proovisin ka suure pudeliga läbi ajada kuid kui tarretist juba alla 10cm jäi siis tuli mulli väga vähe...

_________________
150L - 2x39w
210L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Ega mul endal palju suurem purk ei ole ja pärmitamine tüütas ära.
Unustasin õigeaegse uuendamise ja mull ei jooksnud piisavalt tihedalt.
Pealegi vähemalt mina siin Viimsis ei saanud kahe pärmi pudeliga Ph.d
piisavalt alla.

Ostsin väikse ballooni ja heixer korraldas ülejäänud. Järgmine kord kui
ballooni nägin - oli vaid ühendamise vaev.
Nüüd sai balloon tühjaks, heixer andis asendusballooni ja varsti peaksin
oma täidetud ballooni tagasi saama ja elu on jälle lill.
Mina igatahes olen sellise lahendusega väga rahul.

PS! pilt algsest balloonist on mu piltide hulgas

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Viimati muutis Ly, Neljapäev Aug 20, 2009 12:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 12:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Võtan 8l. poti, sinna 1/4 vett ja ajan peaaegu keema, siis tuld vähemaks ja asun suhkrut sisse uhama ja ise muudkui segan. Suhkrut paned niipalju kui vees jõuab ära lahustuda ja see on uskumatu kogus palju sinna läheb, oma 7 kg. kindlasti. Lõpuks on pada umbes 6,5 l. ulatuses paksu kleepuvat kliistrit täis ja jätad jahtuma. Samal ajal ajad väiksemas potis umbes liitri vett kuumaks ja seal lahustad zelatiini. Kogus olgu selline; vaatad pakendilt kui palju tuleb panna, et tuleks 8 l. jaoks tugev tarretis, aga koguni paned koefitsendiga 1,3, et tuleks eriti tugev tarretis. Seda kauem mulliprotsess kestab. Siis segad kaks potti kokku ja kui on mõistlikult jahtunud, siis kallad läbi lehtri pudelitesse. Selline möks tarretab paari tunniga ära isegi soojas ruumis. Kui kogu action läbi, siis kleebivad mul kõik nõud ja pliit takkapihta ja see tuleb kõik ise ära koristada, sest muidu tuleb kodusõda. Kord aastas võib ju seda jama teha pole suur tüli.
Aga see, et mull saab otsa samas kui veel hulk tarretist pudelis, saab tähendada vaid seda pärm lämbus alkoholi sisse ära. Seega kui tarretist jagub neljaks nädalaks, siis uus vesi koos killukese pärmiga tuleks peale valada kahe nädala tagant. See aga kõigest 5 min. töö.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 12:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Lisan siia veel, et pärmimeetodil saab hädapärast ka suure kasti juures hakkama. Jõulude paiku sai 13 l. balloon tühjaks ja täita polnud kuskil kohe võimalik. Siis kruttisin pärmipudeli taha ja toimis küll. Muidugi mulli oli rohkem tarvis ja seega ka rohkem pärmi. Üle kahe nädala sellisel juhul pudel poleks küll kestnud ja pärmivett oleks tulnud vahetada iga nädal. Aga see oli ajutine lahendus ja paari päevaga sai asja uuesti korda.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 20, 2009 10:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Olen teinud zelatiinipudeleid ja ilma zelatiinita ja täitepakkidega jne. AGa tihtipeale unustan ja siis mõni pudel sureb ootamatult vara ära jne jne. Ei viitsi noh. Mudugi oleks tore aasta varu valmis keeta, aga mul ei ole kuhugi ladustada sellist hunnikut, kui siis aind keldrisse. Ma isegi teeks seda kui ma oleks kindel et need alati töötavad, ma ei ta mis mul nendega vahel juhtub.

Viimsis olen midagi, aga kraanivett ei kasuta enam ammu. Täidan kas värska joogivee või siis vihmavee seguga.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
heixer kirjutas:
Kõike võib aretada ja katsetada aga ei tohi ära unustada et co näol on tegemist elusolenditele ohtliku gaasiga. Tagajärg võib olla kurb. :!: :!:



Alati ei pruugi CO ohtlik olla,kuna minu teada see soodustab taimede kasvu.


Üles
 [ 35 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver