foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 35 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2009 08:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
undu kirjutas:
Alati ei pruugi CO ohtlik olla,kuna minu teada see soodustab taimede kasvu.
CO ehk vingugaas on alati ohtlik ning ei soodusta üldse taimekasvu. Teemaks on aga CO2 ehk süsinikdioksiid ehk süsihappegaas mis soodustab tõesti taimekasvu, kuid see et ta taimekasvu soodustab ei tähenda et ta on ohutu - liigse CO2 abil on mõnigi akvarist kaladel kõhud üles lasknud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 22, 2009 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
undu kirjutas:
Alati ei pruugi CO ohtlik olla,kuna minu teada see soodustab taimede kasvu.


no mis me ikka norime, mõtlesid ju ikkagi co2 mitte co´d...aga jah neid ei tasu sassi ajada :)

jah, soodustab ta taime kasvu kindlasti aga seda õiges koguses (õige kogus tuleb määrata mõnede veeparameetrite kaudu, milliste, pole hetkel oluline). Liigses koguses on kõik asjad kahjulikud :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2009 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
CO2 jah mõtlesin aga tore,et nüüd sain jälle targemaks;CO on vingugaas. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 27, 2009 08:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Erwinile veel selline küsimus, et millise see pärmimöks sul täpsemalt on 2 liirise pudeli peale

1. Kas tavaline presspärm, kuivpärm või hoopis veinipärm?
2. Kui palju pärmi
3. kui palju jätta pudelisse vaba ruumi.
4. palju tarretist ühe pudeli peale (1/4 või 1/3)


Üldsusele: Kas kellelgi tõesti ei ole Hydori Green NRG advanced süsteemi, tahaks väga teada kui hää asi see on. Hind ei ole ka teab mis jube.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 27, 2009 04:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Tavaline presspärm
Pärmi panen vähe, kokku vast nii suur tükk, nagu ploomikivi
Vett ära pudelit ikka korgini täis pane, jäta vähe ruumi, nii 3-4 cm.
Tarretis pudelis ongi parasjagu selline 1/4-1/3 üldmahust.
Ja siis on minu 80 l. kastile täpselt paras kogus mulli ja kestab üsna kaua.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 27, 2009 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Tänud.

Kukun homme vaaritama uusi pudeleid, ehk nüüd läheb rohkem õnneks nendega.

Hangin võimalusel ka veinipärmi, see ei pidavat nii kergesti alkoholisurma surema.

Hydori CO2 toodetega on meil kitsas käes ja väljamaalt ei hakka praegu tellima ka, raha ka ei sügele taskus.

Näis millal taas hing täis saab.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
3. kui palju jätta pudelisse vaba ruumi.

Mäletan et selle purgi reageerimisel tekkis vahtu, kui ruumi vähe on, siis see vaht võib mööda torusid edasi minna.
Kui pärmitasin siis jätsin 2/3 vedelale ja 1/3 vaba ruumi.
Pärast tegin väikseset pudelist DIY mullilugeja millest lasin pärmi gaasil läbi käia, selleks et vaht akvasse ei läheks.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 10:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Kui kasutada tarretist, siis seda vahtu väga palju ei tule, sest reageerib vaid tarretise pealmine kiht. Kui kasutada vedelat suhkrulahust, siis võib küll asi päris metsikuks kätte minna. Ja see väike vahepudel ongi selleks, et midagi üleliigset akvasse ei jõuaks. Mullilugejana ta küll arvesse ei tule, sest ega mulli kogust reguleerida ju ei saa, selle määrab ära pärmi kogus.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 28, 2009 07:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Mul on ka mullilugejad vahel, nee olid komplektiga kaasas ja mõningasel määral saab reguleerida pudeli asukohaga, ehk siis sellega kui soe ta on.

Põrandale pannes tiksub vähem ja akva külje alla või muude sooja kohta pannes rohkem.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 17, 2009 03:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
No nii, lõpuks on mul see tarretisevärgindus õnnestunud. Tänud Erwinile.

Tegin 6 pudelit valmis, esimesed on nüüd vähe ühe 2 nädala tiksunud. Algul läks vist liiga palju pärmi ja PH kukkus kolinal, tegin siis uued lahused ja nüüd on kõik kombes.

Ainus mida peab jälgima on see, et plastist mullilugejad reageerivad selle CO2 värgiga ja lähevad umbe pika peale, üks pudel oli kaunikesti korraliku surve all ükspä. Kas tagasivooluklapp on vajalik osa seadeldisest ?

Tulemus siis selline.

Uues kuubikujulises kastis kus on neoonid olen suutnud hoida PH 6,8 juures ning taimed, mis sinna algatuseks pandud said, eriti egeria densa ja ka riccia on täiesti plahvatanud.Paarist oksast on saanud dzungel. Aga ka Anubis tunneb end hästi.


Teises kastis ei ole tulemused veel nii nähtavad (kui välja arvata juba teist õit tegev anubis), aga seal on ka rohkem probleeme . Liigne PO4, viletsas seisus taimed nõuavad vist aega ja tundub et ega ilma korralike tervete taimede juurde panemiseta need asjad seal korda ei lähe.

Igatahes on praegu pealehakkamist piisavalt ja ei lähe raha kübertehnika alla panema.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 17, 2009 05:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Tore... ja seda kuidas taimed vohavad on põnev jälgida...
Mul läks ka Egeria parajaks džungliks kätte ja kohe väga kiiresti. vahepeal tekkis ka egeria vahele paras hapniku mullide pilv.
Praegugi osadest taimedest käin iga nädal kääridega üle sest kahe nädalaga läheb akva päris metsikuks. Aga vahva on ....

Tagasivoolu klapi kohta küsisid - Kindlasti on vaja, omast kogemusest soovitan. Kui pärmipudeli lahti keerad, siis tekib surve langus, effekt võib toimida sarnaselt sifoonimisele, et seda toru mööda hakkab vesi tagasi nirisema.... Ise nii mul juhtuski, kui pärmi pudeli lahti keerasin. Tagasivoolu klapp on lihtne lahendus, võibolla aitaks ka mingi kraani taoline asi vahele, või enne korgi maha keeramist vooliku kinni pigistamine, et surve torus järsult ei muutuks ja vesi tagasipidi voolama ei hakkaks.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Viimati muutis chris, Neljapäev Veebr 25, 2010 12:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 17, 2009 10:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Mul on asi ihtsalt selles, et ma kogemata lõhkusin ühe tagasivoolu klappidest ära, ehk siis ühel kastil on nüüd ja teisel mitte. Sest otse loomulikult meie kaubanduses seda nii kohe võtta pold. Praegu on ilma ja mõtisklesin kas on tarvis, aga ju ikka parem oleks.

Egeria dzungel on jah, aga ma ikka mõtlen mida mu teine kast küll tahab, miks seal asjad ei edene.

:shock:

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2010 10:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 09:20
Postitusi: 11
Asukoht: järvamaa
Ma ei saa ikka päris täpselt aru sellest süsteemist (pärmimeetod) , kas keegi teeks pildid oma süsteemist ja paneks siis üles, et ma täpselt näeks kuidas need voolikud jooksevad ja kus peab olema vahepudel? Kui see zelatiin panna 2 l pudelisse jätan pealt ruumi ja kas ma valan sinna vee ja pärmi lahuse, ühesõnaga kas segan ploomikivi suuruse tüki pärmi veega ja valan zelatiini ja suhkrusegu peale, kui palju siis peaks seda vett olema ja kas kork peab olema õhukindlalt ? :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 09:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Sai siis keedetud kokku see möks ja 2 l coca pudel sai täidetud 1/3 ulatuses. Peale seda sai valatud peale niipalju vett , et umbes 4 cm jäi tühja ruumi korgist ja sisse läks tükike tavalist presspärmi. Sai kalakese poest ostetud voolik ja õhukivi ka ja ühendasin siis kõik asjad kokku aga mida ei ole on mullid. Pudelis on näha reaktsiooni ja vahtu on ka nii poolteist sentimeetrit tekkinud aga mulle akvaariumisse ei jõua kuidagi. Vooliku ühenduskoht sai ära silikoonitud ja plastiliiniga veel pärast üle mäkedatud. Milles võiks olla probleem? Sai nagu tehtud kõik punktid õpetuse järgi.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: küllapon kusagil gaasi leke, või voolik sõlmes - kontrolli kõik ilusti üle

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 35 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver