foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Mida teha tagumise krobelise 3D taustaga, kuidas sealt pealt vetikas eemaldada? Kraapimist see materjal eriti ei kannata, kuna värv tuleb maha. Akvasse on see ju sisse silikoonitud ja must vetikas kinnitub meeleldi just tausta külge. Kõik muu saab ju akvast välja tõsta, ära keeta, klooritada jms.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri: Must habevetikas
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 02:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Kunagi kui kasutusel oli RIO 180 stardikas, ilma igasuguste lisadeta, siis maadlesin sama probleemiga. Taimed ei kasva, must habevetikas vohab, fosfaat ja nitraat kõrged jne. Vett küll vahetasin, aga nitaati ikka alla ei saanud, kuna torustikuvee näit on 50. Lahendus saabus lühikese ajaga hoopis läbi selle kui suurendasin valgust 2X, panin käima CO2 ja hakkasin lisama vedelväetisi. Taimed hakkasid kasvama kui nõiaväel ja habevetikat juurde ei tulnud. Vetikast kahjustunud taimelehed ja kivid viskasin välja ja saigi ilus. Minu kogemus ütleb, et kui muud näitajad on taimedele soodsad ja taimi kastis palju, siis nitraadi ja fosfaadi pärast pole eriti mõtet põdeda. Need üksi veel vetikavohamist küll esile ei kutsu, pigem on midagi vajalikku veel hoopis puudu, mis tasuks üles leida. Praegu viiesajases kastis on mul samuti fosfaat 2 või isegi enam ja nitraat umbes 40 ja mistahes vetikaprobleemi ei leia tikutulega otsides ka mitte (eks seal ole üks kamp SAE`sid ka, kes päev läbi sööki otsivad). Ja mis puutub vedelväetistesse, siis näiteks JBL Ferropoli doseerin täpselt 4x rohkem kui pakendil soovitatud, muidu taimed normaalselt ei kasva ja punased taimed eriti punased ei taha olla.
PS! Olen päris palju uurinud igasugu jänkide taimekasvatajate foorumeid ja just punaste taimede puhul soovitavad tegelased hoida nitraat mõõduka ja fosfaat üsna kõrgel näit. 2. Olen seda teed läinud ja tulemustega olen rahul. Ükskord viisin huvi pärast fosfaadi hästi madalale ja kohe hakkasid punasd taimed värvi kaotama. Nitaadi hulka kavatsen küll veel vähe madalamaks saada, pidi punasele värvile väga hästi mõjuma.
Üks tarkpea seal foorumis teadis väita, et fosfaadi taset tuleb tõsta seni kuni Anubias oma lehtedelt "green spot algae "maha viskab. Siis pidi täpselt paras olema.[/i]

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
Tänud, paningi siiani Tropic vedelväetist http://www.tropica.com/default.asp pool normist, nädalas 30ml. Poes öeldi, et piisab ja põõsaste alla graanulied ka olen ühe karbi kolme kuu jooksul ära kasutanud. Taimed ei saagi eriti kasvama hakata, kuna olen usinalt mustade äärtega lehed ära võtnud, mitmest taimest ainult mõne sendine jupp alles jäänud. SAE-d kosuvad jõudsalt, kuid kas 4tk suudavad kõik puhas hoida, ei tea. Lisasin vedelat turbaleotist, nii et vesi täitsa pruunikas ja täna panin veel söefiltri ka sisse, et vett puhtamaks saada. Mul on seda musta vetikat praegu mõnel üksikul lehel äärtes ja taga seina küljes ka mustad täpid või nii.. Kuid lahti tast ei ole saanud.
Mis see tähendab, et Anubias lehtedelt maha... viskab. Mul on see taim väikses 54L akvas ja väetan korra nädalas 5ml Tropic vedelväetisega. Algul olid lehed nagu ilusamad, kuid nüüd on nagu kergelt kortsus? Mingit kihti ma lehtede peal küll tähele pole pannud. Tahtsin selle taime küljest võtta suurde akvasse "seemneks" osa taimest, kuid sel ju üks suur juur ja siis kohe narmasjuured. Kas seda saab "poolitada"? Püüan õhul oma vetikast pildi ka üles riputada.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 08, 2008 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 04, 2008 03:20
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn Nõmme
To: Boatman
Mis on sinu tagataustast tänaseks saanud? Olen ka täna esimest päeva akvaariumi omanik - ostsin kasutatud suurema akvaariumi ja tagataustaga sama probleem. Nüüd ei teagi täpselt mida teha kas lõhkuda ta välja kuni akvaarium veel tühi on ja asendada uuega või saab selle likvideerimisega tegeleda ka hiljem - kuidagi loomulikul moel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 09, 2008 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 25, 2006 02:20
Postitusi: 49
Asukoht: Haapsalu
To Ranno
Üldiselt võib rahule jääda, taust on peaaegu puhas, mõne taime lehe äärde veel tekivad mustad narmad, kuid kas ma täitsa puhtaks saan ei tea. Panin CO aparaadi ja tegin ühe lahjemal kujul (pool normist) profolaktilise kuuri ka Azoo Brush Algae Killer-ga Müüakse Mulla tn.poes ja mõjub tõesti hästi. Nägin selle mõju ühe teise akvaariumi peal, mis oli paksult musta habet täis ja nüüdseks peaaegu (või täitsa, täpselt ei tea) puhas. Aga kui sul akvaarium praegu veel ilma veeta on, ega see vetikas siis seal edasi elada ei saa. Tee taust lihtsalt kõvema harjaga puhtaks. Küsi akva poest üle, kas kasutatud kuiva akvaga saab vetikas üle tulla.

_________________
(720l)AM-TOP PRO-AT3338 1200L/H)2 Diskust, 3kohversäga-CorydorasTrilineatus, 2kiiversäga-CorydorasPaleatus, 1Ants, 1 SAE-. 20 minoori, 10 skalaari


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 10:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Minulgi tuli must habevetikas taimedele, juurikale ja eriti laavakivile. Olin päris hädas teisega, keetsin kivi, katkusin koledaid lehti ära ja klooritasin anubiast jne. Aga kui õnnestus lõpuks SAE hankida, lõppesid mured selle habemega õige kähku ja praegu pole tast enam haisugi akvas \:D/ Tõeliselt tubli on see kala nii et julgen soovitada!

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver