Stabiilsus on ka omaette väärtus. Küll need taimed ka ükskord kasvama hakkavad. Kui NO3 on tõesti pikemat aega nii madal olnud, siis tõstaksin NO3 taseme vähemalt 10mg/l. Lihtne oleks seda teha kaaliumnitraadi (KNO3) lisamisega. Arvutused doseerimiseks leiab internetist, kaaliumnitraati saaks ka minu käest kui Tartu satute. Saaksin teile katsetamiseks anda ka EDTA 13% raudkelaati ja mikroväetist Plantex CSM+B
Ise ostsin kõik väetised kuivainena siit:
http://www.aquariumfertilizer.com/index.asp?Option1=cats&Edit=2&EditU=1&Regit=2Ühest ostust jätkub eluks ajaks ja saan kõiki toitaineid vajadusel eraldi doseerida. Nii kaugelt tasub tellida ehk vaid neil kel palju taimi ja valmis vadalväetise ostmine läheb kulukaks.
Teoreetiliselt ei tohiks teil aga toitainete puudust olla, enamus kirevahvenaliste kasvataid on kimpus pigem liigsete, kuhjuvate toitainetega ja seepärast on papgoidega üsna tavaline 30 - 50% veevahetus nädalas. Minu arust on teil olukord siiski positiivne, kui kalad tunnevad end hästi ja veenäidud on stabiilsed. Sellest positsioonist on hea väikeste sammudega edasi liikuda. Edu!
Edit: soovitasin EasyCarbot, kuna täiendav CO2 võib kompenseerida puuduliku valgust. Üks hea inglisekeelne artikkel oma ala asjatundjatelt sel teemal asub siin:
http://www.bio-web.dk/ole_pedersen/pdf/PlantedAquaria_2001_2_22.pdfValguse puhul pole niivõrd oluline valgusallika võimsus wattides kui selle fotosünteetiliselt aktiivse kiirguse tase. Erinavate valgusallikate PAR-näitude kalkulaator asub siin;
http://www.defblog.se/LightCalculator/Enam levinud akvaariumitaimede valguse vajadus PAR-ühikutes:
http://answers.seneye.com/en/Aquarium_help/what_is_PAR_%3F/fresh_water_plant_PAR_levels