foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 179 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andresv kirjutas:
Kas keegi oskab nüüd oma katsete põhjal öelda millide annus on õunakatel taluvuse piir ja kui olen lisanud Ferropoli, siis kas seda peaks edasi lisama?

Õunakate kohta ei oska öelda, teistel tigudel 10 ml 100 l kohta ei paistnud midagi tegevat, 30 ml 100 l kohta tõi nad veepiirile. Glutaaraldehüüdi toime taimedele on sarnane CO2 toimele, see ei asenda toitaineid - ehk siis vaja on lisada nii mikrosid (ntx Ferropol) kui makrosid. Nii nagu CO2 lisamine ilma väetisteta ei anna mingit suurt efekti, pole seda ka glutaaraldehüüdi lisamisel ilma väetamata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 11:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Kas CO2 läbi kontrolleri võib endiselt taga olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 11:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andresv kirjutas:
Kas CO2 läbi kontrolleri võib endiselt taga olla?

Loomulikult. Päris paljud kasutavad neid kahte koos, mina sealhulgas.
Flourish Exceli ja glutaaraldehüüdi kasutamise miinuseks on see et mitte kõik taimed ei kannata seda, lisaks on glutaaraldehüüdi aurud mürgised - tont teab kui palju seda ümbritseva ruumi õhku võib jõuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 09:20 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
To equ: Kas oled nüüd ära proovinud 20ml - 250l veele ja ehk avaldad tulemusi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 05:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Olukord on muret tekitav - kõik, kes on asunud Chemihyd Des-i katsetama, kaovad salapärasel kombel ja ei anna endast enam elumärki siin teemas :shock: :lol:

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 05:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Olukord on muret tekitav - kõik, kes on asunud Chemihyd Des-i katsetama, kaovad salapärasel kombel ja ei anna endast enam elumärki siin teemas :shock: :lol:

Paistab jah et olen vist ainus kes selle pikemalt on üle elanud. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Oli plaanis minna ka homme seda kraami otsima, aga peab vist veelkord asja põhjalikult läbi mõtlema. :twisted:

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Tegelikult pole see asi nii hull....ei kao ma kuhugi.....lihtsalt vahepeal pole mahti saand kirjutada;)

Nii kuna 4-11 veebruar lisatud 10ml/250 liitri kohta ei pannud taimi märgatavalt kasvama siis tõstsin kogust 20 ml/250 liitri kohta ja võiks märkida et taimed mis olid pisikesed ja vatu põhja on sirguma hakkand ja näha et asi toimib kuigi mitte nii kiirelt kui ikkagi välja reklaamit.....akvaarium umbe ei ole veel kasvand;)

Järeldus:

Taimed kasvavad edukalt ja kalad surnud pole ning vee näitajad pole ka muutunud siis on asi ohutu ja võib kasutada.
Vetikat enne akvas polnud ja juurde ka ei tekkinud.
kasutan veel ja vaatan mis juhtub kui seda järjepidevalt kasutada..nt kuu aega.....

Muidugi millele juhin täehelepanu on see et peale vahendi kasutamist on tekkinud omale alergiapunnid.....kuigi pesen peale vahendi lisamist käed ja mõõtetopsi puhtaks....soovitav oleks vist seda lisada kinnastega

Muid märkusi hetkel ei ole

Vaatan mis edasi saab

Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri: Vetikahävitaja
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 09:18 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2010 08:53
Postitusi: 53
Asukoht: tallinn
Tere kõigile.Olen juba läbi teinud ja läbi käinud ka selle tee.Minu isiklikud lootused sellelt alalt olid küll mitte nii rõõmustavad nagu kirjeldas neid To:Hiinlane.Tegin nimelt läbi kogu tsükkli nagu Hiinlane seda kirjeldas, muidugi oma 180 ltr-st vee kogust arvestades, kuid selliseid tulemusi ma küll ei saavutanud nagu neid eelpool teemas oli kirjeldatud.Vetikad olid küll mõni aeg kontrolli all.Nüüd olen aga jälle nende küüsis kuigi mõnevõrra ehk vähem.Taimede kasvu ma sentimeetreid paari päeva jooksul küll ei täheldanud,No3 alanemist samuti mitte.Teod küll võtsin akvast välja,ei julgenud neid sisse jätta.Discused ilusti terved,Ancristused ja Botiased ka.Alles poolteistkuud hiljem olid kaotused,kuid neid ma ei paneks enam DIY süüks. Praegusel hetkel otsin ise ka seda mööda apteeke taga.Otsustasin ühe korra veel proovida.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 09:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
equ kirjutas:
Muidugi millele juhin täehelepanu on see et peale vahendi kasutamist on tekkinud omale alergiapunnid.....kuigi pesen peale vahendi lisamist käed ja mõõtetopsi puhtaks....soovitav oleks vist seda lisada kinnastega

Aga kuidas see üldse Su kätele satub? Mul on suur süstal millega pudelist portsu võtan ning akvasse viin. See et tegu mürgiga ei tohiks olla üllatuseks, ei maksa unustada ka aurude ohtlikkust. Küsimus on kontsentratsioonis, kui selle otse mingi kala suunas kallata võib see kala jaoks ka halvasti lõppeda.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Rein kirjutas:
equ kirjutas:
Muidugi millele juhin täehelepanu on see et peale vahendi kasutamist on tekkinud omale alergiapunnid.....kuigi pesen peale vahendi lisamist käed ja mõõtetopsi puhtaks....soovitav oleks vist seda lisada kinnastega

Aga kuidas see üldse Su kätele satub? Mul on suur süstal millega pudelist portsu võtan ning akvasse viin. See et tegu mürgiga ei tohiks olla üllatuseks, ei maksa unustada ka aurude ohtlikkust. Küsimus on kontsentratsioonis, kui selle otse mingi kala suunas kallata võib see kala jaoks ka halvasti lõppeda.


Egas ta konkreetselt ei satugi aga ise kahtlustan et vb kui pudelist mõõte topsi valades....
Pole süstlaga võtnud ja arvan et leida pärnust kuskilt suurt süstalt tekib raskusi.....mul mõõte topsiks sera veetestist saadud topsik....

lihtsalt ise kahtlustan et sellest allergiapunnid kuna pole varem täheldanud omal millegi vastu allergiat ja egas see kohe ka välja ei löönud...sellenädala algul alles hakkasid sellised punnid tekkima....egas ei pruugi olla sellest aga ise kahtlustan küll....aga vaatan nats salvi peale ja peaks ok saama....
lihtsalt hoiatuseks selle eest et kui keski kodus katsetab ja lapseb ka on siis vaadake ette.....

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Mõtlesin veel et kuidas said need allergiapunnid tulla ja välja mõtlesin.Kuna mul käis akva kaas remondis ja paar päeva oli mul akva pealt lahtine....siis võimaliket aurustuva veega sattus seda ka tuppa....
Täna sain kaane kätte ja vaatan kas läheb paremaks...

Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 17, 2011 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Plastmassist süstlaid peaks ju idee poolest apteegis vabalt müügil olema! Ise sain ohtlikke jäätmeid käitlevast firmast, kus aegajalt käin! Aga selle lööve kohta nii palju, et ju sul siis mingi allergia, ma ei usu, et kui seda ainet kätele läheb, siis peaks igal inimesel kohe mingi lööve tekkima ja veel enan puhtalt aurudest! Mul endalgi käte peale läinud ja ei midagi! Aga Chemyhyd Des'i ei pea ilmtingimata apteegist ostma, lihtsam oleks minna mõnda firmasse, kes seda kemikaali müüb ja usun et soodsam ka! Näiteks Beauty Pro; Chemi-pharm; Dentes Group! Hinnad kuigi palju varieeruvad! Saadaval siis 1L pudelis ja 5L kanistris!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 17, 2011 08:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Mul on 1 l pudel saadud apteegist, hinnaga 3.40. Beauty Pro-s peaks hind olema vana hinnaga mingi ca 90 krooni, seega oluliselt kallim.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 17, 2011 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Tõesti üllatavalt odav hind! Mis apteegi kett see oli kust sa ostsid? Siis saab mõne firma kaudu ostes ainult odavamalt kui osta 5L, sest ega apteegis ei müüda ju 5L kanistriga või müüakse?


Üles
 [ 179 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver