foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 179 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 03, 2011 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 06, 2008 12:24
Postitusi: 90
Asukoht: Tartu
equ kirjutas:
Tere

Ma siin lugesin seda teemat ja jäin mõtlema et kui taimed hakkasid hirmus kiiresti kasvama siis tea kas see oleks ka lahendus alustavas akvas kus ka taimed ei taha algul kasvama hakata?
Kui nii siis lihtsustaks see ka käima ajamist. Tean kuidas omalgi taimed vindusid algul ja ei tahtnud kasvama hakata.....
Seda peak skohe proovima....

Terv

Egert

Väikestes doosides võib küll proovida, siis ta toimib eelkõige väetisena ja mitte nii palju vetikat hävitavalt (siisgi - tavaliselt on nii, et mida parem taimedel kasvada on, seda halvem vetikatel). Ehk doos on nt 1-2ml/50l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 03, 2011 11:35 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 09, 2008 11:22
Postitusi: 19
Asukoht: Viljandi/ Tallinn
NO mina sain oma liitrise pudeli kätte Viljandist Ridaküla apteegist. Eelnevalt tuhnisin raviminfo.ee kodukal, mis andiski mulle vastuseks, et see seal apteegis olemas. Apteeker küll otsis jupp aega, uuris oma infobaase, aga lõpuks leidis. Ilmselt ei ole see apteekides just minev kaup. Uuris jah, milleks seda kasutan. Ma siis lahkelt seletasin:) Kuna tegu oli viimase pudeliga, siis päris, kas soovin seda juurde tellida. Fakt on see, et seda saab, nii nagu ka ravimeid, apteegi kaudu tellida.

Rein kirjutas:
Joosep kirjutas:
Kel huvi CHemihyd Desi vastu, siis seda peaks saama tellida iga apteegi kaudu. Ka raviminfo.ee kaudu saab vaadata, kas ja kus apteegis seda on. 1 l 2,5%-list lahust maksab 50 krooni kanti.

See on teooria. Praktikas aga enamuses apteekides plaksutatakse selle peale vaid silmi. Kirjutasin ühele huvilisele paberile nii nimetused Chemihyd Des kui glutaaraldehüüd, vaeseke sõitis hulga linna apteeke läbi ja lõpuks helistas mulle, arvates et ajasin mingit jama, apteekrid polnud kuulnudki sellisest asjast. Üks väheseid kohti kus seda saab on Marienthali keskuses (Marja poe vastas olev selver) olev apteek. Ka seal ei teadnud enamus apteekreid sellest midagi, kuid nad olid suutelised laost asja üles leidma ja tellima. Üht pudelit hoiavad nad nüüd reeglina sees, kuna selgitasin et ma tulen seda mõnikord veel ostma ja ma pole ainus kes seda küsima tuleb. :)

_________________
akva ca 300 l - 8 tiigerbarbust, 4 põhjakala, 5 õunatigu ja hulgaliselt dzunglina kasvavat taimestikku


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 03, 2011 11:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Praegustel ravimiinfo andmetel seda ainult Võnnu Aapteegis :?

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 04, 2011 11:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2011 09:58
Postitusi: 22
Asukoht: Jõhvi
Johnson & Johnson #SCX145 Cidex Activated Glutaraldehyde Solution 2.4%,
#2250 Cidex Activated Dialdehyde Solution = Cidex 14 Day Solution (2.4%),
#2785 Cidex Plus 28 Day Solution (3.4%),
Metrex MetriCide 28 Disinfectant (2.5%),
Sonacide, Hospex, Omnicide, Wavicide.

See on kõik Glutaaraldehüüd.

tellida saab internetist, näiteks ebay.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 04, 2011 04:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Nii...linnas tuulamas käidud ja leidsin ka Pärnus poe kus CHEMIHYD DES müügil ja mitte kirve hinnaga...
(Papiniidu keskus riiam mnt 106 teisel korrusel Beauty pro ja liitrine pudel maksis 3.19 euri)
Nüüd algavad katsed kas asi on siis nii väärt kui välja reklaamitud.
Teen enne vee testid ära ja vaatan palju on muutusteta.....minu plaan on saada taimed just ilusti ja kiirelt kasvama...
Vaatab mis saab;)

Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 04:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Tänud kasutaja equ-le.Sain ka täna Riia mnt. lahuse kätte ja alustasin protseduuridega,eks näis,kuda mõjub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 05:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Kena, pange siis doosid ka siia kirja. Minu arvates on see 10 ml 100 l kohta suht karm üledoseerimine, arvestades, et Chemihyd Des sisaldab Flourish Excelist hulga rohkem glutaaraldehüüdi. Exceli norm kasutusjuhendil on 5 ml 200 l vee kohta/päevas. Kui lisada Chemihydi sama doosiga, oleks see peaaegu nagu kahekordne toimeaine üledoseerimine. 10 ml/100 l kohta on sellest veel 4 korda suurem kogus. See, et vetika hävitamisel kangemat segu kasutatakse, ei tähenda, et taimede kasvuks sedavõrd karmi kogust peaks kasutama

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 05:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Kena, pange siis doosid ka siia kirja. Minu arvates on see 10 ml 100 l kohta suht karm üledoseerimine, arvestades, et Chemihyd Des sisaldab Flourish Excelist hulga rohkem glutaaraldehüüdi. Exceli norm kasutusjuhendil on 5 ml 200 l vee kohta/päevas. Kui lisada Chemihydi sama doosiga, oleks see peaaegu nagu kahekordne toimeaine üledoseerimine. 10 ml/100 l kohta on sellest veel 4 korda suurem kogus. See, et vetika hävitamisel kangemat segu kasutatakse, ei tähenda, et taimede kasvuks sedavõrd karmi kogust peaks kasutama

Excelis on glutaaraldehüüdi 1,5%, Chemidyd Des-is 2,5%. Exceli norm on esmasel kasutamisel või peale suuremat veevahetust (>40%) 5 ml 40 l kohta ehk 12,5 ml 100 liitri kohta, hilisem 5 ml 200 l kohta üle päeva. Ehk pole see asi nii hull kui paistab, ehkki üleannustamisega on muidugi tegemist. Kuni see kellelegi ega millelegi häda ei tee, ei näe ma probleemi.


Viimati muutis Rein, Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:02, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Hiinlase väiteil ühes esimese lk postituses on Excelis 1,5% C5H8O2. Kuigi Seachem ise pole vist täpset kontsentratsiooni avaldanud, siis veebiavarustes ringi vaadates pakutakse ka kontsentratsiooniks oluliselt alla 2 %.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Hiinlase väiteil ühes esimese lk postituses on Excelis 1,5% C5H8O2. Kuigi Seachem ise pole vist täpset kontsentratsiooni avaldanud, siis veebiavarustes ringi vaadates pakutakse ka kontsentratsiooniks oluliselt alla 2 %.

Jah, jõudsid ette, enne kui ma paranduse tegin - 1,5% jah. Varem see ilmselt oli Seachemi tootekirjelduses, kuid on sealt vist maha nühitud. Ikkagi ei näe ma suurt probleemi. 30 ml 100 l kohta on jah tiba karm, teod seda ei kannata kuid taimedel pole viga ja kaladel ei paistnud ka häda olevat, kuid 10 ml 100 l kohta pole minu meelest probleemiks arvestades et ka Exceli puhul kasutatakse üledoseerimist.


Viimati muutis Rein, Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Seega peaks 5 ml igapäevase normina Chemihyd Des-i olema 200 l kohta igati piisav, kui just räme vetikas sees ei ole.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Seega peaks 5 ml igapäevase normina Chemihyd Des-i olema 200 l kohta igati piisav, kui just räme vetikas sees ei ole.

Kui tahad Seachemi soovituste lähedaselt toimida siis pigem üle päeva.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 06:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Kui täpne olla, siis Seachemi poolt Exceli pudelile pandud norm on 5 ml 200 l kohta iga päev või üle päeva.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 10:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Ise doseerin 10ml 250 liitri kohta.....kuid praegu on veel vara öelda kuid ei ütleks et taime kasv oleks meeletult kasvanud aga ma vähe veel katsetanud ka....
kui nädal täis siis hindan taime kasvu ja teen 1 nädala ka doseerides 20ml 250 liitri kohta...ja vaatan palju erinevust on....


Terv

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 10:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Kas keegi oskab nüüd oma katsete põhjal öelda millide annus on õunakatel taluvuse piir ja kui olen lisanud Ferropoli, siis kas seda peaks edasi lisama?


Üles
 [ 179 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver