foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 87 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 06, 2006 11:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks see ole osalt tõlgendamise küsimus, mingisugused lisandid on vist tõesti enamikel müügis olevatel muldadel juures. Eks seal tule tervet mõistust rakendada ja vaadata mis sobib ja mis mitte. Ecolog võib aga ilmselt oma mullavaru minu keldris olevast kotist saada, pakend peab endal kaasas olema. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 07, 2006 09:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 02:07
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
kusjuures turba puhul soovitan ette arvestada asjaoluga, et vesi halastamatult pruuniks hakkab muutuma. Väikeses akvaariumis kunagi tegin mullapõhja Selveris müüdavast lilledele mõeldud turbasegust (polnudki käega katsudes teab mis turbane), mille peale kruusa panin 3-4 cm. No ikka pruun oli selles akvaariumis vesi. Isegi veevahetus oluliselt ei leevendanud olukorda.
Ses suhtes must muld ilmselt oleks parem valik...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ma võin mulla kahjuks seda rääkida, et kuigi mul oli ka mingi naturaalne muld ilma lisanditeta, tekkis augustis peale seda, kui olin puhkusele läinud välismaale 2 nädalaks, mul akvas korralik vetikamöll. Ehk siis lõpetasin väetamise ja veevahetuse. Ja siiamaani pole asja kontrolli alla saanud, ehkki näidud on korras, NO3 pigem võiks üldse rohkem olla.

Lõpptulemusena teen enda akvale restarti.. ja edaspidi mulda ei pane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 03:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
yep kirjutas:
Ma võin mulla kahjuks seda rääkida, et kuigi mul oli ka mingi naturaalne muld ilma lisanditeta, tekkis augustis peale seda, kui olin puhkusele läinud välismaale 2 nädalaks, mul akvas korralik vetikamöll. Ehk siis lõpetasin väetamise ja veevahetuse. Ja siiamaani pole asja kontrolli alla saanud, ehkki näidud on korras, NO3 pigem võiks üldse rohkem olla.

Tea kas see just mulle süü oli, ka teistel on vahel vetikad madistanud kui akva pikemalt hooldajata olnud. Kui vetikad juba sees siis lahtisaamine on muidugi tülikam, mislaadi vetikatega muidu tegu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 11, 2006 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Võibolla siis hoopis muld+väetamine koos tekitas selle efekti.. Varem pole kunagi 2 nädalaga midagi eriti juhtunud. Klaaside peale veidi rohelist ainult on tekkinud, aga see vist on normaalne. Samas pole kunagi varem väetanud ka ja valgust pole ka olnud nii palju..

Vetikatüübist ma küll eriti miskit ei tea - mingi roheline niitjas kräpp oli ja praeguseks on bba ka lisandunud üksikute põõsaste kaupa:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 23, 2007 05:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Tere
Olen siin foorumis üsna uus O:) olen uurinud juba päris palju siin.
Tegelen siis ka hetkel pinnasega. Nimelt panin ma põhja 2-3 cm ajamulda (võetud koduaiast, olen täiesti kindel et sinna pole väetiseid pandud). peale panen sama palju sõmerat jõeliiva, mida hetkel pesen ja keedan.
eks me näe mis sellest välja tuleb.
akva tahaks käima saada nädalavahetusel :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 23, 2007 06:32 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Asi ei ole ainult väetistes, ajamullas võib leiduda ka parasiite :idea: Liiga uisapäisa ei soovita seda kasutada. Poodides on müüa spetsiaalsed segud(substrat) kruusa- või liivakihi alla panemiseks.

Näiteks:

http://kalake.cma.ee/popup.php?url=http ... 234611.jpg

http://kalake.cma.ee/popup.php?url=http ... 163957.jpg

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2007 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
See on natuke jama jah :-k , aga siin kodanikud on rääkinud, et mullamuti hunnikust on hea võtta...aiast võetud mullal võivad väetised sees olla.
Aga katsetama ju peab :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2007 09:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Loomulikult peab katsetama, et kogemusi saada, aga mis hind sellel kokkuvõttes tuleb(ei pea silmas ainult materiaalseid väärtusi) ei pea ju "jalgratast leiutama", see juba leiutatud :wink:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2007 09:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulla kasutamine akvas pole midagi erakordset, kuid aiast ega põllu pealt ma seda siiski kaevama ei läheks - lihtsalt seepärast et pole teada mis seal sees on (väetised, mürgid umbrohu ja putukate vastu jms.) Kõige harilikumat pakendatud musta mulda julgeks ma aga küll kasutada, kui see oleks väga ohtlik siis ilmselt peaks enamus mageveekalu juba surnud olema. Ka kuskilt metsa alt julgeksin mulda võtta, seal pigem mureks et loodusele liiga ei tee.
Reaalsed probleemid mullapõhjaga on siiski minu meelest pisut teised. Esiteks, igasugu hilisemad ümberpaigutamised akvas saavad olema väga tülikad - ka ettevaatlikul taime väljaurgitsemisel läheb muda vette ja hiljem vajub mööda põhja laiali. Teine probleem on see et esimestel nädalatel võib, kuid ei tarvitse mullapõhja korral akvas esineda igasugu protsesse ning vee keemia võib tugevalt muutuda.
Plussiks on aga see et pole nii tungivat vajadust väetamise järele. Kui on soov teha tagasihoidlik taimeakva mis ei vaja tihedat hoolt siis mullapõhjaga mõõduka valgusega akva võiks seda ehk olla. Ntx minu mullapõhjaga (tavaline Biolan must muld) akva toimib alates 2004 aastast suurepäraselt ilma väetamiseta - tõsi, seal ei ole metsikut taimekasvu ja mingeid ülinõudlikke taimi ka mitte.
Mullapõhja korral ei tohi kasutada lisana mingeid rikastatud pinnasegusid, muidu on suuremate probleemide teke üsna tõenäöline - lateriidisegudest hakkab toitaineid liiga kiiresti vabanema.
Algajale esimeseks akvapõhjaks ma igatahes mulda ei julgeks soovitada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 17, 2007 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Nii minu mullapõhi on töödanud siis 26-st maist alates. alguses oli üks vihmauss sees aga see sai loomulikult välja korjatud, muid probleeme pole esinenud, kalad ilusad ja terved ning timed kasvavad ilusti (vallisneria on eriti julge :P )
Praegu on mul ka vesi roheline aga see sellepärast et hiljaaegu sai sisefilter vahetatud välifiltri vastu ja bakterikooslus pole veel toimima hakanud.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 20, 2007 08:06 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Roheline vesi ei ole sul kindlasti filtrivahetusest :idea:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 87 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver