foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 87 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 11:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
CyberWorld kirjutas:
noo vaevalt et ma just 150 krevetti kasvatama hakkan
aga jah, et siis nagu kalatoit ja juurviljad sobivad?


need 150 tekivad ise.
krevettidele sobib pöhja vajuv toit.
veel parem on neid mitte toita, va kui veel taimi-vetikat vähe.

ja sinu eelmise küsimuse punkt 7 - filtrit pole jah vaja, aga ilmselt peaks midagi olema, mis akvas vett natuke ringi ajab. muidu ei tule co2 lisamisest suuremat kasu.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 02:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
a ilma mingisuuse muu elusorganismita pole taime akvaariumi võimalik rajada/pidada?

Vabandan ette , kui väga lolli küsimuse esitasin

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 02:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
CyberWorld kirjutas:
a ilma mingisuuse muu elusorganismita pole taime akvaariumi võimalik rajada/pidada?

Võib ikka ja eks selliseid ole ka tehtud. Ka Eestis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
nii siis aru olen saanud et 0.8w/l käib küll muru kasvatamiseks?
ja põhja kõigepealt 1cm paksune kiht mulda ja siis kruusa peale?
liiv ei sobi?
milliseid väetisi peaks kasutama,et parim taimekasv avalduks ja taimed ikka fotosünteesiksid korralikult?

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 04:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 24, 2006 12:39
Postitusi: 141
Asukoht: Raplamaa, Kehtna
ma ei ole küll mingi eriline tark vastama,alles päris algaja taimede kasvatamise koha pealt. minul on põhjaks liiv. akva on käinud u kuu aega ja taimed kasvavad nii mis mühiseb ja corydorastele meeldib. ainuke mure on mul liiva ajapikku kokku vajumise kohta,millest on ka siin juttu olnud. ühes teemas mainis keegi,et tal on tornteod,kes pinnast kobestavad ja seda probleemi ei ole. peaks endale ka mõne muretsema. aga see muld alla ja kruus peale tundub päris huvitav. eks see üks katsetamise asi ole - kellele meeldib,kellele teine. vali kõige meelepärasem välja,ja kui see ei sobi,siis vaheta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 05:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 27, 2006 02:36
Postitusi: 35
Asukoht: Paide
Mulda ei pea just akvaariumi põhja panema....
Taimed võib panna pisikestesse mulla täidetud "potikestesse" ka....peale paned natuke kive et muld laiali ei lähe......poti võib hiljem ära peita kivide alla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 05:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
voynich kirjutas:
Taimed võib panna pisikestesse mulla täidetud "potikestesse" ka....peale paned natuke kive et muld laiali ei lähe......poti võib hiljem ära peita kivide alla.

No kuulge, lugege ikka varasemaid postitusi ka. Inimesel on plaanis ju muru kasvatada, st üldjuhul et suurem osa põhjast peaks taime täis kasvama, teiseks oli juttu 20 liitrisest akvaariumist. Kui väikesed lillepotte ja kui palju sa seda soovitades ette kujutasid?

Teemast ka: Mul Echinodorus tenellus igatahes mulla (täiesti suvaline metsast kaevatud muld) peal kasvab nii mis mühiseb. Küll tunduvalt suuremas kastis ja koos kaladega.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2006 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
jaanely kirjutas:
ma ei ole küll mingi eriline tark vastama,alles päris algaja taimede kasvatamise koha pealt. minul on põhjaks liiv. akva on käinud u kuu aega ja taimed kasvavad nii mis mühiseb ja corydorastele meeldib. ainuke mure on mul liiva ajapikku kokku vajumise kohta,millest on ka siin juttu olnud. ühes teemas mainis keegi,et tal on tornteod,kes pinnast kobestavad ja seda probleemi ei ole. peaks endale ka mõne muretsema. aga see muld alla ja kruus peale tundub päris huvitav. eks see üks katsetamise asi ole - kellele meeldib,kellele teine. vali kõige meelepärasem välja,ja kui see ei sobi,siis vaheta.

Liiva kohta tean ise kah seda,et pinnas muutub selle pinnakattega anaeroobseks ja liiv ei tule kõne allagi minumeelest[ Igaks juhuks küsisin] ( olen proovinud koos torntigudega, kes peaks pinnast kobestama) aga minul sellest ei aidanud ning midagi välja ei tulnud.Tõenäoliselt lähen ma selle tee poolt, et valin kõige pealt põhja mulla ja siis kruus peale.

voynich kirjutas:
Mulda ei pea just akvaariumi põhja panema....
Taimed võib panna pisikestesse mulla täidetud "potikestesse" ka....peale paned natuke kive et muld laiali ei lähe......poti võib hiljem ära peita kivide alla
Tahaks päris näha mõnda akvaariumi kus nii väikeses on potid pandud, ausalt öelda ei kujuta nagu väga ettegi. Tõenäoliselt eks ta üks jubedus tuleks, aga muruga ei sa nagunii potte kasutada, muru peab ühtlaselt kogu pinna katma, pottidega jääks tühjad kohad ja see ei istu mitte kohe.

p6lts kirjutas:
No kuulge, lugege ikka varasemaid postitusi ka. Inimesel on plaanis ju muru kasvatada, st üldjuhul et suurem osa põhjast peaks taime täis kasvama, teiseks oli juttu 20 liitrisest akvaariumist. Kui väikesed lillepotte ja kui palju sa seda soovitades ette kujutasid?

Teemast ka: Mul Echinodorus tenellus igatahes mulla (täiesti suvaline metsast kaevatud muld) peal kasvab nii mis mühiseb. Küll tunduvalt suuremas kastis ja koos kaladega.


ei julge nagu just enda aiast kaevama minna, tont teab mis sealt saada võib, sul selle mullaga mingeid negatiivseid kogemusi pole olnud? ehk et ei juhtunud sellest midagi?siitkohalt küsiks siis kohe ära ka miks poest ostetud "must muld" parem on kui aiast kaevatud?
Lisaks ka seda,et hakkan kasvatama tõenäoliselt Glossostigma Elatinoides-t ning Eleocharis Parvula-t

Ja küsiks siitkohalt ka ära, milliseid väetisi lisad(kui lisad), mis sul veel peale mulla seal põhjas on?Ning kas sa ka lisad Co2 ?Ja küsiks ka ära et mitu w/l sul tuleb?

Küsiks veel ka, et äkki keegi teab kas nende torudega saab hea taimekasvu?
Philips TL Miniature T5 8w ning Philips Aquarelle T5 8w

Vabandan ette kui väga lollid küsimused said!
Ette Tänades!
Uudisimulik Murukasvataja.

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 24, 2006 06:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
keegi ei oska vastata?

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 30, 2006 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 27, 2006 03:03
Postitusi: 63
Asukoht: Viimsi
Tsiteeri:

Bioloog Külli:Koristamise-veevahetuse käigus ei ole liivakadu suurem kui
peenefraktsioonilise kruusa/ehitusliiva puhul. Mõni gramm läheb
ehk kuuga kaduma...



Kuidas sa puhastad? Kui šifooniga, siis kui sügavale pinnasesse sa šifooni lükkad?

_________________
Kesine: Skalaar, gupy, säga, 2antsu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 30, 2006 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ma siis vastan vist mulle esitatud küsimustele :)
Tegemist akvaariumiga, mis mu pildialbumis nimega "Singeri masin", pilt on muru hulga näitamiseks küll natuke vana ja udune. Valgust on enam vähem 0,5 w/l, kui arvutada reaalse vee hulga mitte akvaariumi mõõtude järgi. Seejuures on tegemist oma mahu kohta suhteliselt sügava akvaariumiga (veesammast 40 cm).
Mulla peal on graniitliiv ja selle peal veel umbes 1-2cm läbimõõduga kiviklibu.
CO2 ei lisa, kunagi kevadepoole paar kuud oli, aga lõpetasin ära. Väetisena sai vahel mitte väga regulaarselt Ferrogani ja TMG-d, kindlasti vähem kui ette nähtud. Nüüd on TMG otsas ja viimasel ajal olen selle asemel hoopis kaaliumnitraadi ja kaaliumfosfaadi segu pannud (mul nitraat peaaegu pidevalt nullis).
Mulda ei ostnud poest selle pärast, et lihtsalt ei sattunud ette sellist, kus poleks mingeid lisandeid olnud.
Algselt oli tegemist üldiselt sellise pooleksprompt ja mitte eriti pikalt ette planeeritud akvaariumi sisustamisega ja nüüd ta lihtsalt on ja käib mul nii, kuna probleeme pole ja asi toimib. Nii et ärge küsige, miks ma tegin midagi just nii nagu ma tegin :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 31, 2006 10:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulla kohta veel niipalju et metsast kaevatud muld on ikka kõvasti ohutum kui koduaiast võetud (seda kohe üldse ei soovitaks), ehkki ka seal peaks vaatama kust kaevata. Ja tegelikult pole ilus kui akvaristid kõik labidad seljas metsa tormavad, poest mulla ostmine vast loodussõbralikum.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 04, 2006 12:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Veidi teemaväline kuid kas keegi on hiljuti Tallinnas näinud kusagil müügil lisanditevaba mulda müügil mida sobiks akvaariumisse panna. Pärnu selles osas suht valikuvaene koht. :cry:

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 06, 2006 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
mulla asemel võib kasutada ka turvast, on olemas ka pressitud turba plaadid,ise olen neid kasutanud, lõikad sellest plaadist tikutoosi suuruse tüki ja paned taime sinna peale, tõmbad tavalise sidemega kinni ja niiti ka veits ümber, et lahti ei tuleks ja paned akva põhja kruusa alla, hiljem taime ümber tõstes ei aja erilist pudi ka.


Üles
 Teema pealkiri: muld akva põhjas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 06, 2006 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Ecologi küsimusele vastuseks, et käisin just nädalavahetusel Tallinna suuremates aiapoodides ja sain Rohelisest Kaubamajast sellise vastuse, et MULDA ilma lisanditeta ei ole üldse müügil, aga TURVAST küll. Ise plaanisin ühelt metsalagendikult mutimulla hunnikutest oma uue akva põhja kokku kühveldada. See kena puhas muld ja nii ei pea kuhugi auku kaevama. Tänavune soe detsember lubab seda teha.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 [ 87 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver